Ciekawostki

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

mocny2_3
rasowy masterfulowicz
Posty: 2593
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: Ciekawostki

25-04-2021, 08:43

ja mam teraz nowy problem - MOLE.Pierdolone co jakiś czas widze jak latają ale kiedy robie porządek w szafie to żadnego nie idzie złapać.W zeszłym roku miałem remont, przed remontem miałem takie małe brązowe chrząszcze, łaziły sobie czasami po ścianach albo przychodziły do mnie na biurko kiedy sobie pracowałem na PC.Myślałem że remont je wykurzy.Nic z tego :D nadal sie pojawiają, małe brązowiutkie chrząszcze, chuj wie z czego to sie bierze.To sie chyba nazywa szubak smirnova xD
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10420
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Ciekawostki

25-04-2021, 09:27

mocny2_3 pisze:
25-04-2021, 08:43
ja mam teraz nowy problem - MOLE.Pierdolone co jakiś czas widze jak latają ale kiedy robie porządek w szafie to żadnego nie idzie złapać.W zeszłym roku miałem remont, przed remontem miałem takie małe brązowe chrząszcze, łaziły sobie czasami po ścianach albo przychodziły do mnie na biurko kiedy sobie pracowałem na PC.Myślałem że remont je wykurzy.Nic z tego :D nadal sie pojawiają, małe brązowiutkie chrząszcze, chuj wie z czego to sie bierze.To sie chyba nazywa szubak smirnova xD
Lepiej się upewnij na 100% co to jest. Naprawdę dobrze radzę. A przynajmniej upewnij się, że na 100% nie jest to pluskwa.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Ciekawostki

25-04-2021, 09:33

Jak masz mole to wypierdol wszystko do jedzenia. Nawet w słoikach. Lubią mąki, makarony itd. musisz wszystko wyjebać.

Znajoma miała tak że jej wchodziły przez kratkę wentylacyjna od sasiada
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10420
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Ciekawostki

25-04-2021, 09:43

maciek z klanu pisze:
25-04-2021, 09:33
Jak masz mole to wypierdol wszystko do jedzenia. Nawet w słoikach. Lubią mąki, makarony itd. musisz wszystko wyjebać.

Znajoma miała tak że jej wchodziły przez kratkę wentylacyjna od sasiada
Mąki makarony w plastikowe szczelne pudełka + na kratki wentylacyjne rozciągnięta gaza.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Ciekawostki

25-04-2021, 09:51

Dokładnie tak, z tym że trzeba pamiętać żeby posiadane produkty wyrzucić a nie przesypywać do pojemników, bo mogą jajka być w produktach.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
mocny2_3
rasowy masterfulowicz
Posty: 2593
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: Ciekawostki

25-04-2021, 11:18

To te mole to już wiem z czego sie mogły wziąć.Ja jak mi bułki zostaną to sobie je susze i potem tre żeby mieć na bułke tartą.Może sie gdzieś kurestwo zalęgło no ale przeszukiwałem i nic.Może poprostu z jakieś sklepu przyniosłem w czymś, chuj wie.
A te chujki brązowe to dokładnie takie coś
http://regiodom.pl/portal/porady-domowe ... sc-i-jak-g
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Ciekawostki

25-04-2021, 11:19

mocny2_3 pisze:
25-04-2021, 08:43
ja mam teraz nowy problem - MOLE.Pierdolone co jakiś czas widze jak latają ale kiedy robie porządek w szafie to żadnego nie idzie złapać.W zeszłym roku miałem remont, przed remontem miałem takie małe brązowe chrząszcze, łaziły sobie czasami po ścianach albo przychodziły do mnie na biurko kiedy sobie pracowałem na PC.Myślałem że remont je wykurzy.Nic z tego :D nadal sie pojawiają, małe brązowiutkie chrząszcze, chuj wie z czego to sie bierze.To sie chyba nazywa szubak smirnova xD
Co do SZUBAKÓW.
Otruć się tym nie otrujesz ale oprócz tego, ze latają to włażą wszędzie, a zwłaszcza do chili, papryki, herbat, pieczywa, wafli, płatków, przypraw ziołowych, kolendry suszonej, pietruszki suszonej.... i inne takie.
Co jakiś czas przeglądam przyprawy a te których nie jestem pewien nie używam tylko wywalam. Kiedyś cały gar pomidorowej wylałem bo chujostwo pływało po zagotowaniu. Białe pędraki i brązowe latające skurwiele. Przynajmniej się ugotowały. Nie wiem czym wytępić ale nie lubią LIŚCI LAUROWYCH. Jak je porozkładaliśmy wszędzie gdzie się dało to zniknęły na długi czas. Wszelkie potencjalne pożywienie dla nich lepiej trzymać w zamkniętych szczelnie słoiczkach, itp. Ale wiadomo, ze nie wszystko sie da. Sprawdzaj czy opakowania nie mają małych dziureczek. Bo to znaczy że mogły być już w czymś kupionym i poprzegryzały się i powyłaziły.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Ciekawostki

25-04-2021, 11:49

mocny2_3 pisze:
25-04-2021, 11:18
To te mole to już wiem z czego sie mogły wziąć.Ja jak mi bułki zostaną to sobie je susze i potem tre żeby mieć na bułke tartą.Może sie gdzieś kurestwo zalęgło no ale przeszukiwałem i nic.Może poprostu z jakieś sklepu przyniosłem w czymś, chuj wie.
A te chujki brązowe to dokładnie takie coś
http://regiodom.pl/portal/porady-domowe ... sc-i-jak-g
MOLE ŻYWIENIOWE można przynieść ze sklepu. Kiedyś pisali o częstych przypadkach produktów w AUCHAN, Robią taką pajęczynkę. Włażą do kasz, mąki, itp. Jak tylko namierzysz mole albo pajęczynki w opakowaniach - wypierdalaj od razu. Jak złożą jaja to lubią takie białe pędraki wypełzać 0,5 cm... Obrzydlistwo.
Już nie pamiętam czego użyliśmy ale ich nie ma od daaawiem dawna. Zorientuję się.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 25-04-2021, 12:01 przez trup, łącznie zmieniany 1 raz.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
mocny2_3
rasowy masterfulowicz
Posty: 2593
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: Ciekawostki

25-04-2021, 11:55

takie właśnie mole mam u siebie tzn miałem albo nadal mam już nie wiem.Ale na bank tak wyglądają, musiałem przynieść bo wcześniej tego nie miałem nigdy.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Ciekawostki

25-04-2021, 12:03

mocny2_3 pisze:
25-04-2021, 11:55
takie właśnie mole mam u siebie tzn miałem albo nadal mam już nie wiem.Ale na bank tak wyglądają, musiałem przynieść bo wcześniej tego nie miałem nigdy.
http://grainkitchen.pl/?p=329

wynika z z tego, ze liście laurowe też pomagają.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9637
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Ciekawostki

25-04-2021, 12:10

Przerabiałem to rok temu. Jak zobaczysz jednego czy dwa to mogły przylecieć przez okno czy przyniosłeś ze sklepu. Jak więcej to raczej na pewno już się rozmnażają.

Wszelkie kaszę, mąki, ryże czy makarony, które nie są w szczelnie zamkniętych pojemnikach (najlepiej szklanych, bo ponoć larwy przez cieńszy plastik mogą się przegryźć) do wyrzucenia. To samo z przyprawami z wyjątkiem tych których mole nie lubią.

Jak już pozbędziesz jedzenia za sporą kwotę to trzeba dokładnie wymyć szafki mieszaniną wody z octem i ponaklejać kilka pułapek feromonowych. Pułapki pozwolą Ci ustalić czy pozbyłeś się skurwieli skutecznie.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Ciekawostki

25-04-2021, 15:32

trup pisze:
25-04-2021, 12:03
mocny2_3 pisze:
25-04-2021, 11:55
takie właśnie mole mam u siebie tzn miałem albo nadal mam już nie wiem.Ale na bank tak wyglądają, musiałem przynieść bo wcześniej tego nie miałem nigdy.
http://grainkitchen.pl/?p=329

wynika z z tego, ze liście laurowe też pomagają.
Trochę pomagają, ale nie do końca. Ja po ataku moli mam porozkładane i jakiś czas temu znów się zaległy mimo liści laurowych. Gdzieś czytałem, że te liście szybko tracą swoją ,,esencję,, i trzeba często wymieniać.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14138
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Ciekawostki

25-04-2021, 15:45

skórka pomarańczowa pomaga ponoć na robaczki (nie wiem na jakie) bo moja babka tak kiedyś robiła
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Tokarz
zaczyna szaleć
Posty: 143
Rejestracja: 13-05-2005, 12:10
Lokalizacja: Puławy

Re: Ciekawostki

25-04-2021, 23:50

temat moli przechodziłem i znowu przechodzę, jak wcześniej pisał uglak, wyjebać wszystko, zamknięte paczki, pudełka też będą do wyjebania bo to chujostwo wchodzi w zamknięte/zafoliowane
czyszczenie szafek do zera, mycie i dezynfekcja
***** ***
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4455
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: Ciekawostki

26-04-2021, 00:16

Ocet. Myc wszystko octem.
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
Antton213
weteran forumowych bitew
Posty: 1349
Rejestracja: 26-07-2019, 08:54

Re: Ciekawostki

26-04-2021, 23:50

robactwo wyłazi z dziur, a nurogęsi twardo idą z łazienek do wisły przez czerniakowską, ruch wstrzymany;) podobno to początek wędrówek po okolicy;)
Obrazek
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: Ciekawostki

27-04-2021, 13:23

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27 ... iatow.html
- To byłby ogromny despekt dla państwa. Gigantyczna afera. Wyobraża pan to sobie? Nagle jedna trzecia polskich prac dyplomowych obronionych w ostatnich latach świeci się w programie antyplagiatowym na czerwono - z prof. Markiem Wrońskim rozmawia Grzegorz Sroczyński.
:D
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Ciekawostki

28-04-2021, 14:28



Guide to Flattening Warped Vinyl Records:
1/ Get two panes of glass apx. 32 x 32 cm
2/ Place the record between the two panes of glass, making sure the record and glass is clean first
3/ Turn on the hot air oven to apx. 60 degrees celsius
4/ Put your vinyl-glass sandwich in the oven for apx. 60 minutes
5/ Turn the heat off, and let the record cool down to room temperature

This record was so warped, that it would have been impossible to play it.
It would have thrown the needle of the groove.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Ciekawostki

29-04-2021, 13:43



What tools does an artist use? Brushes and palettes, you’d say. But, do you know that Boubou Niang, who uses the sobriquet of Boubou Design, can paint with whatever he can lay his hands on & Not only this, but he can also draw with his eyes closed or standing behind the canvas!

This Senegalese from Dakar, Senegal, is not only original in his approach to painting but is also perfect in his craft. His art would’ve never have come into notice of the public had it not been for the internet. His works were first seen on social networks that immediately caught the attention of lovers of art.

Boubou is extraordinarily gifted. He only needs a glimpse of the face to be able to reproduce it with amazing accuracy, using any object he can lay his hands on. And it’s his portraits of celebrities that not only got him maximum fame but also made these celebrities his ardent fans.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
szczylun
zahartowany metalizator
Posty: 3348
Rejestracja: 20-02-2018, 23:15

Re: Ciekawostki

30-04-2021, 21:31

ODPOWIEDZ