Ostrava

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
aginsiak
w mackach Zła
Posty: 783
Rejestracja: 21-12-2008, 19:52

Re: Ostrava

04-09-2012, 11:24

Lykantrop pisze:A orientuje się ktoś z Was jak to teraz jest z wycieczką do Kaliningradu? Tylko Giżycczaninie i okoliczne wioski mogą pokonywać bez wizy granicę?
Z ułatwień w przekraczaniu polsko-rosyjskiej granicy będą mogli korzystać mieszkańcy miast: Gdańsk, Gdynia i Sopot oraz powiatów: gdańskiego, nowodworskiego, malborskiego i puckiego. Strefa przygraniczna po stronie polskiej znajduje się także na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego w miastach: Elbląg, Olsztyn oraz powiatach: elbląskim, braniewskim, lidzbarskim, bartoszyckim, olsztyńskim, kętrzyńskim, mrągowskim, węgorzewskim, giżyckim, gołdapskim, oleckim.

Zobacz więcej: http://info.elblag.pl/39,26369,Ruszyl-r ... z25UWmcN9c
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9229
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Ostrava

05-09-2012, 10:21

@empir
Od stycznia tego roku D1 z Bohumina do Ostravy jest darmowa przez 21 km dla mieszkańców J-bia, Rybnika i Wodzisławia Śl. Zostało to wprowadzone dla ułatwienia życia przedsiębiorcom, którzy kręcą interesy z knedlożercami.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4697
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Ostrava

05-09-2012, 21:08

czyli tak jak w zapodanym przeze mnie linku
dzięki za sprawdzenie

na szczęście w Czechach, w przeciwieństwie do Polski, drogi alternatywne znajdują się raptem 10 m od autostrad a ich jakość jest bardzo dobra.
535

Re: Ostrava

05-09-2012, 21:39

Z tego co tu piszecie wynika, że miałem nieco szczęścia wizytując Ostravę przy okazji koncertu Wielkiej Czwórki. Oczywiście bez winiety. Pytałem naszych dzielnych pograniczników i stwierdzili, że można bez winiety do zjazdu "na markety". Nic nie wspominali o meldunku, a zatrzymałem się im prawie na butach. I jak tu wierzyć polskiemu urzędnikowi?
Jeszcze jedno. Z tym chwaleniem jakości bocznych dróg w Czechach to bym nie przesadzał.

EDIT
właściwie to była Wielka Trójka...
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6288
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Ostrava

05-09-2012, 21:44

535 pisze: EDIT
właściwie to była Wielka Trójka...
Znaczy się Slayer bez Jeffa ? :D
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4697
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Ostrava

05-09-2012, 23:07

535 pisze:Z tego co tu piszecie wynika, że miałem nieco szczęścia wizytując Ostravę przy okazji koncertu Wielkiej Czwórki. Oczywiście bez winiety. Pytałem naszych dzielnych pograniczników i stwierdzili, że można bez winiety do zjazdu "na markety". Nic nie wspominali o meldunku, a zatrzymałem się im prawie na butach. I jak tu wierzyć polskiemu urzędnikowi?
też mi się tak przez jakiś czas wydawało. i tak wynikało z mapki do której link gdzieś tam wcześniej wrzucałem
sam już nie wiem

535 pisze: Z tym chwaleniem jakości bocznych dróg w Czechach to bym nie przesadzał.
Nie wiem którą ty boczną jechałeś. Ja jechałem tą obok autostrady i była w bdb stanie
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Ostrava

06-09-2012, 08:32

empir pisze:
535 pisze: Z tym chwaleniem jakości bocznych dróg w Czechach to bym nie przesadzał.
Nie wiem którą ty boczną jechałeś. Ja jechałem tą obok autostrady i była w bdb stanie
My jechaliśmy w ten sposób od Pragi do Jaromierza. Powiem tak - w Polsce taka droga by się zbytnio nie wyróżniała, w żadną stronę.
Give birth to something dead
Give birth to something old
ODPOWIEDZ