Podróże

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3523
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Podróże

24-06-2019, 23:21

stolice chyba maja ogarnięta noclegowo jak zrozumiałem, chodziło chyba o okolice Balatonu
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10128
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Podróże

24-06-2019, 23:28

Z Budapesztu wywiozłem mieszane uczucia. Wiadomo piękna CK architektura, ale poza tym syf. Brudno, pełno bezdomnych koczujących gdzie popadnie, prostytutki włóczące się po ulicach. W porównaniu do W-wy, to trzeci świat.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9645
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Podróże

24-06-2019, 23:35

nie byles tam przypadkiem jak goscie kanclerz Merkel nawiedzili Wegry? ja akurat wtedy sie wybralem i faktycznie byla masa bezdomnych, cale obozowiska pod mostami, ale wiekszosc predzej czy pozniej dotarla do swojego niemieckiego raju ;-)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10128
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Podróże

24-06-2019, 23:41

Nie, to było już po tym kryzysie i bynajmniej nie wyglądali na przybyszów z bliskiego wschodu. Najgorzej było na dworcu autobusowym, z którego jechaliśmy do Belgradu. Normalne obozowiska tam były i też wyglądali po prostu na normalne lokalne menelstwo. Te prostytutki wystające na ulicach pod hotelami i knajpami też nie były z bliskiego wschodu. W ogóle co dziwne dużo lepsze wrażenie zrobiła na mnie Rumunia, ok nie byłem na wschodzie, ale Banat i SIedmiogród całkiem schludny.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10128
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Podróże

24-06-2019, 23:46

Jeszcze jedno kto narzeka na polskie drogi powinien przejechać się po Węgrzech. Te lokalne to syf, kiła i ubóstwo często. Bez porównania do naszych. Gorzej chyba tylko faktycznie na Rumunii, bo pod tym względem to tragedia.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9645
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Podróże

24-06-2019, 23:55

pozniej tam juz nie bylem, wiec w sumie nie wiem na ile sie to zmienilo. prostytutek tez nie zarejestrowalem, ale bylem tam z dziewczyna, wiec nie stanowilem potencjalnego celu ;-) ech.. trzeba sie wybrac jeszcze raz i zaryzykowac smierc na Dunaju, bo trafilem na moment w ktorym poziom wody byl bardzo niski i nic nie kursowalo...
Guilty of being right
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10453
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Podróże

24-06-2019, 23:58

Budapeszt to moje ukochane miasto Europy, ale wymaga czasu i wnikliwości, pod tym względem lepszy nawet od Pragi, która swoje najbardziej magiczne miejsca również chowa przed kilkudniowymi gośćmi. Mógłbym z przyjemnością polecić kilka miejsc, jakich nie widziałem nigdzie indziej w żadnym mieście. Poza tym przyjaźń polsko-węgierska żyje, cokolwiek by niektórzy pod nosem nie gderali ze to tylko pokazówka i przeszłość;) nad Balatonem zajechałem i natychmiast uciekłem, urok Sopotu;)
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3523
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Podróże

25-06-2019, 00:03

Hatefire pisze:Nie, to było już po tym kryzysie i bynajmniej nie wyglądali na przybyszów z bliskiego wschodu. Najgorzej było na dworcu autobusowym, z którego jechaliśmy do Belgradu. Normalne obozowiska tam były i też wyglądali po prostu na normalne lokalne menelstwo. Te prostytutki wystające na ulicach pod hotelami i knajpami też nie były z bliskiego wschodu. W ogóle co dziwne dużo lepsze wrażenie zrobiła na mnie Rumunia, ok nie byłem na wschodzie, ale Banat i SIedmiogród całkiem schludny.
z tego co zauważyłem w Budapeszcie masowo szczają tam gdzie stoją i wcale nie chodzi tylko o menelstwo i bezdomnych. najebani turyści, lokalsi także. taki klimat ;)
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10128
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Podróże

25-06-2019, 00:07

uglak pisze:pozniej tam juz nie bylem, wiec w sumie nie wiem na ile sie to zmienilo. prostytutek tez nie zarejestrowalem, ale bylem tam z dziewczyna, wiec nie stanowilem potencjalnego celu ;-) ech.. trzeba sie wybrac jeszcze raz i zaryzykowac smierc na Dunaju, bo trafilem na moment w ktorym poziom wody byl bardzo niski i nic nie kursowalo...
Znaczy poniekąd to normalka. W małych państwach jest taka tendencja, że stolice ściągają nieproporcjonalnie wielu ludzi, w tym jakiś podejrzany element. Niemniej Węgry sprawiły na mnie wrażenie państwa w rozkładzie. Prowincja chujem wieje, drogi niszczeją, w stolicy mnóstwo śmieci i nawet kryzys uchodźczy ich, by nie usprawiedliwiał, bo co do tego mają ekipy sprzątające. Nawet po moich prowincjonalnych Katowicach jeżdżą takie małe samochodziki, co rano czyszczą ulice i jest pełno ludzi z miotłami na chodnikach. Rumunia znowu sprawiała wrażenie kraju, który wydobywa się z syfu i idzie ku lepszemu. Taki Braszów, plus minus rumuński odpowiednik Krakowa. Bez urazy, ale jak w Krakowie wyjdziesz poza ścisłe to turystyczne centrum, to czasem, aż oczy bolą jak wygląda historyczna zabudowa. Tam serio widać było, że starają się od jakiegoś czasu dbać.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: Podróże

25-06-2019, 00:31

nagrobek pisze:
Hatefire pisze:Nie, to było już po tym kryzysie i bynajmniej nie wyglądali na przybyszów z bliskiego wschodu. Najgorzej było na dworcu autobusowym, z którego jechaliśmy do Belgradu. Normalne obozowiska tam były i też wyglądali po prostu na normalne lokalne menelstwo. Te prostytutki wystające na ulicach pod hotelami i knajpami też nie były z bliskiego wschodu. W ogóle co dziwne dużo lepsze wrażenie zrobiła na mnie Rumunia, ok nie byłem na wschodzie, ale Banat i SIedmiogród całkiem schludny.
z tego co zauważyłem w Budapeszcie masowo szczają tam gdzie stoją i wcale nie chodzi tylko o menelstwo i bezdomnych. najebani turyści, lokalsi także. taki klimat ;)
wszędzie szcza-jo. w warszawie w zaułkach szcza-jo. we wro szcza-jo.

szczam -ja. szczasz - ty.

kto nie szczał niech pierwszy rzuci kamieniem.
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: Podróże

25-06-2019, 00:33

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Budapeszt to moje ukochane miasto Europy, ale wymaga czasu i wnikliwości, pod tym względem lepszy nawet od Pragi, która swoje najbardziej magiczne miejsca również chowa przed kilkudniowymi gośćmi. Mógłbym z przyjemnością polecić kilka miejsc, jakich nie widziałem nigdzie indziej w żadnym mieście. Poza tym przyjaźń polsko-węgierska żyje, cokolwiek by niektórzy pod nosem nie gderali ze to tylko pokazówka i przeszłość;) nad Balatonem zajechałem i natychmiast uciekłem, urok Sopotu;)

sopot. uwielbiam. na bogato. nie dla cebulaków. biedaków.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3523
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Podróże

25-06-2019, 00:45

Wacław pisze:
nagrobek pisze:
Hatefire pisze:Nie, to było już po tym kryzysie i bynajmniej nie wyglądali na przybyszów z bliskiego wschodu. Najgorzej było na dworcu autobusowym, z którego jechaliśmy do Belgradu. Normalne obozowiska tam były i też wyglądali po prostu na normalne lokalne menelstwo. Te prostytutki wystające na ulicach pod hotelami i knajpami też nie były z bliskiego wschodu. W ogóle co dziwne dużo lepsze wrażenie zrobiła na mnie Rumunia, ok nie byłem na wschodzie, ale Banat i SIedmiogród całkiem schludny.
z tego co zauważyłem w Budapeszcie masowo szczają tam gdzie stoją i wcale nie chodzi tylko o menelstwo i bezdomnych. najebani turyści, lokalsi także. taki klimat ;)
wszędzie szcza-jo. w warszawie w zaułkach szcza-jo. we wro szcza-jo.

szczam -ja. szczasz - ty.

kto nie szczał niech pierwszy rzuci kamieniem.
pewnie ze szczajo. ale mam wrazenie ze Budapeszt przoduje w kategorii publicznego pissingu.niekoniecznie w zaułkach;) ale być może to ja się głównie po oszczanych okolicach krece :(
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: Podróże

25-06-2019, 00:55

^ heh. nie wnikam ;-)
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6708
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Podróże

25-06-2019, 02:50

Podróże są super ale ja mam kurwa problemy ze snem i zaśnięcie w nowym miejscu jest praktycznie niewykonalne dla mnie. Kiedyś jeszcze było całkiem spoko ale z wiekiem robi się tragedia. Jak się wkurwię to załatwię sobie jakieś mocarne tabletki i chuj. Niech się dzieje co chce :)
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10131
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Podróże

25-06-2019, 07:19

Wacław pisze:
nagrobek pisze:
Hatefire pisze:Nie, to było już po tym kryzysie i bynajmniej nie wyglądali na przybyszów z bliskiego wschodu. Najgorzej było na dworcu autobusowym, z którego jechaliśmy do Belgradu. Normalne obozowiska tam były i też wyglądali po prostu na normalne lokalne menelstwo. Te prostytutki wystające na ulicach pod hotelami i knajpami też nie były z bliskiego wschodu. W ogóle co dziwne dużo lepsze wrażenie zrobiła na mnie Rumunia, ok nie byłem na wschodzie, ale Banat i SIedmiogród całkiem schludny.
z tego co zauważyłem w Budapeszcie masowo szczają tam gdzie stoją i wcale nie chodzi tylko o menelstwo i bezdomnych. najebani turyści, lokalsi także. taki klimat ;)
wszędzie szcza-jo. w warszawie w zaułkach szcza-jo. we wro szcza-jo.

szczam -ja. szczasz - ty.

kto nie szczał niech pierwszy rzuci kamieniem.
Zajszczałem kiedyś jakiś pomnik pod wawelem, ale nie pamiętam który.

Planty i okolice >>>> jakiekolwiek szczanie na mieście.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10131
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Podróże

25-06-2019, 07:24

Hatefire pisze:
uglak pisze:pozniej tam juz nie bylem, wiec w sumie nie wiem na ile sie to zmienilo. prostytutek tez nie zarejestrowalem, ale bylem tam z dziewczyna, wiec nie stanowilem potencjalnego celu ;-) ech.. trzeba sie wybrac jeszcze raz i zaryzykowac smierc na Dunaju, bo trafilem na moment w ktorym poziom wody byl bardzo niski i nic nie kursowalo...
Znaczy poniekąd to normalka. W małych państwach jest taka tendencja, że stolice ściągają nieproporcjonalnie wielu ludzi, w tym jakiś podejrzany element. Niemniej Węgry sprawiły na mnie wrażenie państwa w rozkładzie. Prowincja chujem wieje, drogi niszczeją, w stolicy mnóstwo śmieci i nawet kryzys uchodźczy ich, by nie usprawiedliwiał, bo co do tego mają ekipy sprzątające. Nawet po moich prowincjonalnych Katowicach jeżdżą takie małe samochodziki, co rano czyszczą ulice i jest pełno ludzi z miotłami na chodnikach. Rumunia znowu sprawiała wrażenie kraju, który wydobywa się z syfu i idzie ku lepszemu. Taki Braszów, plus minus rumuński odpowiednik Krakowa. Bez urazy, ale jak w Krakowie wyjdziesz poza ścisłe to turystyczne centrum, to czasem, aż oczy bolą jak wygląda historyczna zabudowa. Tam serio widać było, że starają się od jakiegoś czasu dbać.
Kilka lat temu całe centrum obok dworca keleti było rozkopane przez budowę metra. Wcześniej wiele lat trwał remont samego dworca. Też był dechami zabity. Słabo to wyglądało.
Die Welt ist meine Vorstellung.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Podróże

26-08-2020, 21:56

Ja pierdole. To były nasze(moje) najbardziej zintensyfikowane wakacje. Wraz z kolega z forume(co się kiedyś bardzo udzielał) byliśmy tydzień na Islandii i 12 dni na Bałkanach. Obydwoje w chuj zapierdalamy więc te wakacje są usprawiedliwione. Wrzucę masę fotek z Islandii i Bałkanów w ciągu paru dni. Każda wycieczka to spanie pod namiotem i sranie po krzakach. Dosłownie 2 razy spaliśmy w hostelach - reszta w namiotach. Kurwa fantastyczna sprawa- zdjęcia powklejam w najbliższych dniach.

Jak macie jakieś foto z wakacji to dawajcie. Miło pooglądać a jeszcze bardziej powspominać.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Podróże

26-08-2020, 22:11

Mówisz, że obydwoje?
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Podróże

26-08-2020, 22:15

Co Cię kurwa znów boli kolego?
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Podróże

26-08-2020, 23:05

Islandia-chujowym jestem fotografem - na miarę moich możliwości















Ostatnio zmieniony 27-08-2020, 00:51 przez tomaszm, łącznie zmieniany 13 razy.
ODPOWIEDZ