Podróże

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: Podróże

25-07-2012, 20:40

az tak daleko spierdolił przed zieciem??
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: Podróże

25-07-2012, 20:41

nie tak daleko, pod Oslo :D
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: Podróże

25-07-2012, 20:45

a tesciowa Ci zabrał spod noska czy jednak nielubi Cie bardziej niz myslisz i zostawił :)
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
535

Re: Podróże

25-07-2012, 20:47

Zwiedzanie miast w Norwegii to najbardziej bezsensowne spędzanie czasu w tym kraju. Byłem w większości norweskich miast i po dwóch godzinach pobytu już myślałem, by jak najszybciej z każdego z nich spier.... Hmm..nie, był jeden wyjątek - Alesund. Tak Alesund to miasto, które mi się podobało najbardziej. Pewnie, że jechać trzeba. Zobaczyć jakieś muzeum, czy kawałek ulicy, ale jakbym miał wybierać i liczyć czas, to powiem wprost - każda wizyta w norweskim mieście to niepotrzebna strata czasu, biorąc pod uwagę to, co w tym samym czasie można tam zobaczyć.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: Podróże

25-07-2012, 20:49

oczywista oczywistość.
najlepiej wynająć sobie jakiś domek na północy od rolnika na tydzień i jeździć.
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4041
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: Podróże

25-07-2012, 21:18

Muszę właśnie jeszcze kiedyś pierdolnąć na Nordkapp. Tam mnie jeszcze nie widzieli
Obrazek
support music, not rumors
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Podróże

25-07-2012, 21:36

535 pisze:Zwiedzanie miast w Norwegii to najbardziej bezsensowne spędzanie czasu w tym kraju. Byłem w większości norweskich miast i po dwóch godzinach pobytu już myślałem, by jak najszybciej z każdego z nich spier.... Hmm..nie, był jeden wyjątek - Alesund. Tak Alesund to miasto, które mi się podobało najbardziej. Pewnie, że jechać trzeba. Zobaczyć jakieś muzeum, czy kawałek ulicy, ale jakbym miał wybierać i liczyć czas, to powiem wprost - każda wizyta w norweskim mieście to niepotrzebna strata czasu, biorąc pod uwagę to, co w tym samym czasie można tam zobaczyć.
Jak byliśmy z kumplem to mieszkaliśmy na kampingu 19 km na północny-wschód od Bergen. Okolica zajebista, ale do samego centrum nie wypadało sie nie przejechać (2 razy nawet), chociazby po to żeby zobaczyć takie Bryggen. Mnie się centrum bardzo podobało, i spokojnie mogę to postawić na równi z wycieczkami w góry niedaleko naszego kempingu.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
535

Re: Podróże

25-07-2012, 21:43

@Rattlehead
Olej Nordkapp. Jest wiele lepszych i "tańszych" miejsc, także na północy, gdzie mało kto się zapuszcza, a już z pewnością nie pełne turystów autobusy. Pomijam oczywiście fakt, że nie jest to najdalej wysunięty punkt na północ w Norwegii.


Ktoś kiedyś tu przedkładał morze, nad góry, a to proszę uprzejmie godzina 23:13, zamiast iść spać, "mały romantyczny spacer".

Obrazek
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4041
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: Podróże

25-07-2012, 21:45

Ja pierdolę!!!! Obiecuję, że następną wyprawą po Bałkanach będzie północ.
support music, not rumors
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: Podróże

25-07-2012, 21:51

535 pisze:@Rattlehead
Olej Nordkapp. Jest wiele lepszych i "tańszych" miejsc, także na północy, gdzie mało kto się zapuszcza, a już z pewnością nie pełne turystów autobusy. Pomijam oczywiście fakt, że nie jest to najdalej wysunięty punkt na północ w Norwegii.


Ktoś kiedyś tu przedkładał morze, nad góry, a to proszę uprzejmie godzina 23:13, zamiast iść spać, "mały romantyczny spacer".

Obrazek
Trombek?
535

Re: Podróże

25-07-2012, 21:54

Alsvartr pisze: Jak byliśmy z kumplem to mieszkaliśmy na kampingu 19 km na północny-wschód od Bergen. Okolica zajebista, ale do samego centrum nie wypadało sie nie przejechać (2 razy nawet), chociazby po to żeby zobaczyć takie Bryggen. Mnie się centrum bardzo podobało, i spokojnie mogę to postawić na równi z wycieczkami w góry niedaleko naszego kempingu.
Nie zrozum mnie źle. W żadnym wypadku nie zamierzam umniejszać wartości jakichkolwiek wypraw, a tym bardziej tych do Norwegii. Wyrażam tylko swój własny pogląd, wynikający z wieloletnich doświadczeń i autentycznych przeżyć. Pochwalam każdy, najmniejszy nawet ruch, który prowadzi do spełnienia marzeń. Oczywiście życzę każdemu, by te marzenia się spełniły. Nie będę zapychał Szefowi interesu materiałem, ale może coś tam jeszcze wrzucę z tysięcy zdjęć, miejsc w których byłem w tym zajebistym kraju.
twoja_stara_trotzky pisze:Trombek?
Lofoty, okolice Brustranda Camping, między Valberg, a Leknes, przy drodze 815, widocznej pięknie w dole.
Awatar użytkownika
TORTURER
w mackach Zła
Posty: 977
Rejestracja: 10-06-2007, 17:01
Lokalizacja: Oxford

Re: Podróże

25-07-2012, 22:09

W sumie sie zgodze,ze norweskie miasta nie posiadaja jakis totalnych atrakcji,ale nie po to osobiscie podrózuje.Sek w chwytaniu atmosfery miejsca,specyfiki czy miasta czy tez zadupia z dala od cywilizacji.Przez dwa miesiace bujalem sie w okolicach Sandness i Stavanger.Miasta pod wzgledem typowo turystycznym srednie,ale picie piwa z czlonkami Hells Angels czy wielogodzinne posiadówki w sklepie muzycznym z Dirge Repem sluchajac plyt i plotkujac o wszelakich gwiazdach norweskiego black metalu bezcenne.Oczywiscie wedrówki po fjordach itp tez zaliczylem.Mysle ze kazdy szuka czegos innego,jak mowie mi nie zalezy na lazeniu z aparatem i pstrykaniu tysiecy zdjec,wole sie zatracic i znalezc cos interesujacego w klimacie miejsc.
Death Dwells in Love
535

Re: Podróże

25-07-2012, 22:27

Ja tam stosunkowo mało pstrykałem. Trudno się pstryka trzymając kierownicę. Zatraciłem się w jeżdżeniu i łażeniu...
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Podróże

26-07-2012, 18:05

kakademona pisze: .tez najlepiej wypoczywam w polskich górach.
również. a Bałtyk ssie po całości.

jeśli chodzi o zagranicę, to urzekła mnie Chorwacja... cudowny kraj. w najbliższych planach jest Skandynawia. poza Europą nigdy nie byłem, ale bardzo bym chciał zobaczyć parę miejsc w USA, Ameryce południowej, Kanadzie czy w Australii, o Nowej Zelandii nie wspominając. wszystko do zrobienia, tylko muszę się najpierw dorobić. :)
Wężon

Re: Podróże

04-08-2012, 23:12

Heretyk pisze:wszystko do zrobienia, tylko muszę się najpierw dorobić. :)
O to, to! Czytam ten temat i odnawiam sobie motywację :-)

Kocham Tatry - polską część znam na pamięć. Boli tylko, że zrobiło się tam zdecydowanie zbyt tłoczno. Kolejki do wejścia i zejścia z takiego Kościelca to już chyba przesada...?

Marzę o kilkumiesięcznej wyprawie na Bałkany - do Rumunii i Bułgarii. Zobaczyć obrzędy Kukeri, poświętować z Bułgarami ich Dzień Niepodległości i martenicę... A latem powłóczyć się po górach, zjeździć Bałkany autostopem, nocować w namiocie lub po wsiach w stodole na sianie - marzenia. Sprawię sobie taką nagrodę z okazji zakończenia studiów. Jeszcze troszkę.
Aegir
postuje jak opętany!
Posty: 334
Rejestracja: 01-04-2010, 10:37

Re: Podróże

05-08-2012, 22:01

535 pisze:@Rattlehead
Olej Nordkapp. Jest wiele lepszych i "tańszych" miejsc, także na północy, gdzie mało kto się zapuszcza, a już z pewnością nie pełne turystów autobusy.
Jak już jesteś na tej Północy to po prostu aż szkoda byłoby tego Nordkapp nie zobaczyć. Tym bardziej, że to naprawdę piękne miejsce i można nacieszyć się nim nie obcując przy tym z tą masą turystów z autobusów.
535 pisze:Pomijam oczywiście fakt, że nie jest to najdalej wysunięty punkt na północ w Norwegii.
Jest jeszcze jeden argument za tym, żeby tam jechać - Knivskjellodden widać stamtąd jak na dłoni.
dave
zaczyna szaleć
Posty: 141
Rejestracja: 13-03-2010, 19:34

Re: Podróże

05-08-2012, 22:10

Byłem na Nordkapp'ie. Spodziewaj się kilku autobusów :)
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: Podróże

05-08-2012, 22:20

Cały czas wielkie podróże, plany, kombinacje. Wszystko na wielką skalę. A co z małymi podróżami? W skali mikro. 15km z buta po nieznanej okolicy? :D
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Aegir
postuje jak opętany!
Posty: 334
Rejestracja: 01-04-2010, 10:37

Re: Podróże

05-08-2012, 22:54

dave pisze:Byłem na Nordkapp'ie. Spodziewaj się kilku autobusów :)
Po prostu byłeś tam o nieodpowiedniej porze :)
Awatar użytkownika
Random Apex
weteran forumowych bitew
Posty: 1090
Rejestracja: 20-05-2012, 11:37

Re: Podróże

06-08-2012, 07:51

Wódz 10 pisze:Cały czas wielkie podróże, plany, kombinacje. Wszystko na wielką skalę. A co z małymi podróżami? W skali mikro. 15km z buta po nieznanej okolicy? :D
Raz miałam taką przygodę i myślałam, że wyjmę nóż i zacznę zabijać owce, by przeżyć.
You've got nothing to lose but your lives.
ODPOWIEDZ