Kłopoty ze zdrowiem

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1791
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: Kłopoty ze zdrowiem

16-11-2023, 22:43

vicotnick pisze:
16-11-2023, 22:39
Believer pisze:
16-11-2023, 22:27
Bonecrusher pisze:
16-11-2023, 22:26
Dopiero odrzucając te teoretycznie gorsze nawyki zdałem sobie sprawę, jak mega zniewolony jestem przez inny nałóg, tj papierosy i chyba czas, by się temu zagadnieniu bliżej przyjrzeć. Macie jakieś rady odnośnie rzucenia palenia? Mój osobisty rekord to okres, gdy mieszkałem bu rodziców i wtedy ok roku wytrzymałem bez palenia. Czuję się mega zirytowany, gdy nie mam co zapalić i to jest dla mnie alarmujące dla mnie
P s brawo kolego Żułek, cel chyba osiągnięty ;)
Nie kupować papierosów. Ogólnie kurwa zawsze mnie to dziwi dlaczego tyle ludzi jest od tego gówna uzależnionych, mnie nigdy nie ciągnęło, w okresie studiów może wypaliłem łącznie ze 2 paczki "towarzysko". Smród i rak.
Najgłupszy i najbardziej bezsensowny z nałogów, zero smaku, jeno smród.
W październiku byłem na pogrzebie bdb wuja, który palił całe życie. Odkąd pamiętam próbował rzucić. Nie udało się. Rak go zjadł w dwa miesiące odkąd się dowiedział, że go ma.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Kłopoty ze zdrowiem

16-11-2023, 22:46

Believer pisze:
16-11-2023, 22:43
vicotnick pisze:
16-11-2023, 22:39
Believer pisze:
16-11-2023, 22:27


Nie kupować papierosów. Ogólnie kurwa zawsze mnie to dziwi dlaczego tyle ludzi jest od tego gówna uzależnionych, mnie nigdy nie ciągnęło, w okresie studiów może wypaliłem łącznie ze 2 paczki "towarzysko". Smród i rak.
Najgłupszy i najbardziej bezsensowny z nałogów, zero smaku, jeno smród.
W październiku byłem na pogrzebie bdb wuja, który palił całe życie. Odkąd pamiętam próbował rzucić. Nie udało się. Rak go zjadł w dwa miesiące odkąd się dowiedział, że go ma.
Widać źle wylosował, ja też popalałem, ale towarzysko i na szczęście, nie chwyciło, te nałogi to właśnie taką loteria, na kogo wypadnie, na tego bęc (:
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4670
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Kłopoty ze zdrowiem

16-11-2023, 22:52

Bonecrusher pisze:
16-11-2023, 22:26
Macie jakieś rady odnośnie rzucenia palenia? Mój osobisty rekord to okres, gdy mieszkałem bu rodziców i wtedy ok roku wytrzymałem bez palenia.
Za pierwszym razem rzuciłem palenie na kilka lat samą silną wolą.
Za drugim razem rzuciłem na kilka lat dzięki plastrom.
Za trzecim razem dzięki tabletkom.
Nie palę już +/- 7 lat i mam nadzieję, że kolejnego podejścia do papierosów nie będzie.


vicotnick pisze:
16-11-2023, 22:39
Najgłupszy i najbardziej bezsensowny z nałogów, zero smaku, jeno smród.
Papierosy smakują. To bardzo przyjemny nałóg. Czy najgłupszy? Mam wątpliwości.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Kłopoty ze zdrowiem

16-11-2023, 22:54

empir pisze:
16-11-2023, 22:52
Bonecrusher pisze:
16-11-2023, 22:26
Macie jakieś rady odnośnie rzucenia palenia? Mój osobisty rekord to okres, gdy mieszkałem bu rodziców i wtedy ok roku wytrzymałem bez palenia.
Za pierwszym razem rzuciłem palenie na kilka lat samą silną wolą.
Za drugim razem rzuciłem na kilka lat dzięki plastrom.
Za trzecim razem dzięki tabletkom.
Nie palę już +/- 7 lat i mam nadzieję, że kolejnego podejścia do papierosów nie będzie.

Papierosy smakują. To bardzo przyjemny nałóg.
Ostatnie zdanie słabo rokuje w kwestii utrzymania abstynencji, nie mniej jednak życzę wytrwałości.
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2281
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: Kłopoty ze zdrowiem

16-11-2023, 23:03

Paliłem kilkanaście lat. Rzuciłem to chujstwo, tak z dnia na dzień, bez zadnych postanowień, znaczących dat i temu podobnych pierdoletów. Nadmienię jeszcze, że palenie zawsze bardzo mi sie podobało i "smakowało"
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4670
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Kłopoty ze zdrowiem

16-11-2023, 23:03

vicotnick pisze:
16-11-2023, 22:54

Ostatnie zdanie słabo rokuje w kwestii utrzymania abstynencji, nie mniej jednak życzę wytrwałości.
Wydaje ci się. Ale nigdy nie wiadomo, więc dziękuję za życzenia. ;)
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Kłopoty ze zdrowiem

16-11-2023, 23:03

vicotnick pisze:
16-11-2023, 22:46
Widać źle wylosował, ja też popalałem, ale towarzysko i na szczęście, nie chwyciło, te nałogi to właśnie taką loteria, na kogo wypadnie, na tego bęc (:
Nie do końca zawsze loteria, są podobno dwie szkoły odnośnie raka - jedni lekarze twierdzą, że jak masz dostać, to i tak dostaniesz, inni, że nie dostaniesz, jak będziesz się dobrze prowadził (i oczywiście całe spektrum pomiędzy, ale takie są skrajności). Co do nałogu samego w sobie zaś to przypuszczam że to trochę jak z alkoholizmem, niektórzy mają takiego gena, że dobrze trawią alkohol, i jak to ujął Andrew Huberman, jak idziesz na imprezę, odcina cię, budzisz się i widzisz, że są ludzie którzy wciąż piją, to oni właśnie mają gena do tego, żeby zostać alkoholikami. Ja tego nie mam, bo mam żołądek słabszy od głowy, nie upijam się nigdy tak, żeby robić jakieś głupoty, najwyżej coś palnę, a potem jak przesadzę to rzygam, ale nie jestem w stanie się naprawdę upodlić, a wielu jest.

Co do fajek i rzucania - ja rzuciłem z Desmoksanem, potem popalałem tylko fajki znajomych, a potem tych znajomych z fajkami było coraz mniej i samo z siebie wygasło. Teraz palę tylko jak jestem w domu rodzinnym, bo ojciec pali, i jak są jakieś rzadkie okazje.
I am Jerusalem.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Kłopoty ze zdrowiem

16-11-2023, 23:04

Jimmy Boyle pisze:
16-11-2023, 23:03
Paliłem kilkanaście lat. Rzuciłem to chujstwo, tak z dnia na dzień, bez zadnych postanowień, znaczących dat i temu podobnych pierdoletów. Nadmienię jeszcze, że palenie zawsze bardzo mi sie podobało i "smakowało"
Ja tak rzuciłem słodycze, 1 czerwca po prostu przestałem to jeść, i tyle.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Kłopoty ze zdrowiem

16-11-2023, 23:06

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
16-11-2023, 23:03
vicotnick pisze:
16-11-2023, 22:46
Widać źle wylosował, ja też popalałem, ale towarzysko i na szczęście, nie chwyciło, te nałogi to właśnie taką loteria, na kogo wypadnie, na tego bęc (:
Nie do końca zawsze loteria, są podobno dwie szkoły odnośnie raka - jedni lekarze twierdzą, że jak masz dostać, to i tak dostaniesz, inni, że nie dostaniesz, jak będziesz się dobrze prowadził (i oczywiście całe spektrum pomiędzy, ale takie są skrajności). Co do nałogu samego w sobie zaś to przypuszczam że to trochę jak z alkoholizmem, niektórzy mają takiego gena, że dobrze trawią alkohol, i jak to ujął Andrew Huberman, jak idziesz na imprezę, odcina cię, budzisz się i widzisz, że są ludzie którzy wciąż piją, to oni właśnie mają gena do tego, żeby zostać alkoholikami. Ja tego nie mam, bo mam żołądek słabszy od głowy, nie upijam się nigdy tak, żeby robić jakieś głupoty, najwyżej coś palnę, a potem jak przesadzę to rzygam, ale nie jestem w stanie się naprawdę upodlić, a wielu jest.

Co do fajek i rzucania - ja rzuciłem z Desmoksanem, potem popalałem tylko fajki znajomych, a potem tych znajomych z fajkami było coraz mniej i samo z siebie wygasło. Teraz palę tylko jak jestem w domu rodzinnym, bo ojciec pali, i jak są jakieś rzadkie okazje.
Losowanie to pewnego rodzaju uproszczenie, ja jestem przekonany, że o raku decudują, w pierwszej kolejności geny, a potem styl życia. A loteria nie dotyczyła nowotworów, a tego, że jednego próbującego danej używki, trafi, a drugiego nie.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14306
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Kłopoty ze zdrowiem

17-11-2023, 00:15

vicotnick pisze:
16-11-2023, 22:39
Believer pisze:
16-11-2023, 22:27
Nie kupować papierosów. Ogólnie kurwa zawsze mnie to dziwi dlaczego tyle ludzi jest od tego gówna uzależnionych, mnie nigdy nie ciągnęło, w okresie studiów może wypaliłem łącznie ze 2 paczki "towarzysko". Smród i rak.
Najgłupszy i najbardziej bezsensowny z nałogów, zero smaku, jeno smród.
+ milion

nigdy tego nie kumałem, nadal nie kumam i nigdy nie skumam
kiedyś w liceum próbowałem z ciekawości ale to głównie inni wyciągali fajki ode mnie :sarcasm1:
jak się nawet ludzi pytałem czemu palą to nikt nigdy nic sensownego nie mógł powiedzieć :lol:
Bonecrusher pisze:
16-11-2023, 22:26
P s brawo kolego Żułek, cel chyba osiągnięty ;)
Obrazek
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Asia Tuchaj-Bejowicz
postuje jak opętany!
Posty: 536
Rejestracja: 19-02-2018, 08:52

Re: Kłopoty ze zdrowiem

17-11-2023, 00:24

Żułek pisze:
17-11-2023, 00:15
vicotnick pisze:
16-11-2023, 22:39
Believer pisze:
16-11-2023, 22:27
Nie kupować papierosów. Ogólnie kurwa zawsze mnie to dziwi dlaczego tyle ludzi jest od tego gówna uzależnionych, mnie nigdy nie ciągnęło, w okresie studiów może wypaliłem łącznie ze 2 paczki "towarzysko". Smród i rak.
Najgłupszy i najbardziej bezsensowny z nałogów, zero smaku, jeno smród.
+ milion

nigdy tego nie kumałem, nadal nie kumam i nigdy nie skumam
kiedyś w liceum próbowałem z ciekawości ale to głównie inni wyciągali fajki ode mnie :sarcasm1:
jak się nawet ludzi pytałem czemu palą to nikt nigdy nic sensownego nie mógł powiedzieć :lol:
Bonecrusher pisze:
16-11-2023, 22:26
P s brawo kolego Żułek, cel chyba osiągnięty ;)
Obrazek
Nieskromnie się pochwalę że ostatni raz wyroby tytoniowe były używane w 2011 w następstwie pewnego niefortunnego "zbiegu okoliczności". pół roku zajęło ponowne rzucenie nałogu...
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2608
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kłopoty ze zdrowiem

28-11-2023, 10:52

Okręgowa Izba Lekarska w Bydgoszczy. Lekarkę oskarżają o leczenie covida amantadyną i powątpiewanie w moc szczepionek.
Sędziowie pracują w miejscach, które przyjmują granty od producentów szczepionek. Hit to jest oskarżycielka, która jest na liście płac firmy AstraZeneca. Medycyna w pigułce ;)
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Kłopoty ze zdrowiem

28-11-2023, 11:11

Żułek pisze:
17-11-2023, 00:15
nigdy tego nie kumałem, nadal nie kumam i nigdy nie skumam
kiedyś w liceum próbowałem z ciekawości ale to głównie inni wyciągali fajki ode mnie :sarcasm1:
jak się nawet ludzi pytałem czemu palą to nikt nigdy nic sensownego nie mógł powiedzieć :lol:
Co tu jest do tłumaczenia. Nikotyna jest substancją psychoaktywną. Pobudza wydzielanie dopaminy, ma lekkie działanie antydepresyjne. Równie dobrze można by pytać dlaczego ludzie pija alkohol.

Ponadto wytwarza rytuał. U mnie w robocie większość palących to kobiety. Wspólne wyjście na dymka ma ewidentnie aspekt socjalizujący.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8045
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Kłopoty ze zdrowiem

28-11-2023, 11:36

Ja pale 20 lat. Jestem totalnie uzalezniony od nikotyny. Próby rzucenia fajek parokrotnie podejmowałem ale to bez sensu. Nałóg silniejszy,
Kupię:

Vastum Hole Below
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8045
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Kłopoty ze zdrowiem

28-11-2023, 11:48

vicotnick pisze:
16-11-2023, 23:06
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
16-11-2023, 23:03
vicotnick pisze:
16-11-2023, 22:46
Widać źle wylosował, ja też popalałem, ale towarzysko i na szczęście, nie chwyciło, te nałogi to właśnie taką loteria, na kogo wypadnie, na tego bęc (:
Nie do końca zawsze loteria, są podobno dwie szkoły odnośnie raka - jedni lekarze twierdzą, że jak masz dostać, to i tak dostaniesz, inni, że nie dostaniesz, jak będziesz się dobrze prowadził (i oczywiście całe spektrum pomiędzy, ale takie są skrajności). Co do nałogu samego w sobie zaś to przypuszczam że to trochę jak z alkoholizmem, niektórzy mają takiego gena, że dobrze trawią alkohol, i jak to ujął Andrew Huberman, jak idziesz na imprezę, odcina cię, budzisz się i widzisz, że są ludzie którzy wciąż piją, to oni właśnie mają gena do tego, żeby zostać alkoholikami. Ja tego nie mam, bo mam żołądek słabszy od głowy, nie upijam się nigdy tak, żeby robić jakieś głupoty, najwyżej coś palnę, a potem jak przesadzę to rzygam, ale nie jestem w stanie się naprawdę upodlić, a wielu jest.

Co do fajek i rzucania - ja rzuciłem z Desmoksanem, potem popalałem tylko fajki znajomych, a potem tych znajomych z fajkami było coraz mniej i samo z siebie wygasło. Teraz palę tylko jak jestem w domu rodzinnym, bo ojciec pali, i jak są jakieś rzadkie okazje.
Losowanie to pewnego rodzaju uproszczenie, ja jestem przekonany, że o raku decudują, w pierwszej kolejności geny, a potem styl życia. A loteria nie dotyczyła nowotworów, a tego, że jednego próbującego danej używki, trafi, a drugiego nie.

Ja w zeszłym roku byłem na pogrzebie Kolegi. Rocznikowo rok starszy ode mnie. 37 lat i umarał na raka płuc a papierosa nie miał w ustach.
Kupię:

Vastum Hole Below
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8045
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Kłopoty ze zdrowiem

28-11-2023, 11:52

mistrzsardu pisze:
28-11-2023, 10:52
Okręgowa Izba Lekarska w Bydgoszczy. Lekarkę oskarżają o leczenie covida amantadyną i powątpiewanie w moc szczepionek.
Sędziowie pracują w miejscach, które przyjmują granty od producentów szczepionek. Hit to jest oskarżycielka, która jest na liście płac firmy AstraZeneca. Medycyna w pigułce ;)
W jakim trybie to się odbywa? Za bardzo nie mogę sobie to ułożyć w głowie. To jest 150 i 160 kodeksu karnego czy postepowanie cywilne dotyczące błedu medycznego?

Swoją droga fajna ta Mecenaska. Kręcą mnie takie babki.
Ostatnio zmieniony 28-11-2023, 11:58 przez tomaszm, łącznie zmieniany 2 razy.
Kupię:

Vastum Hole Below
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2608
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kłopoty ze zdrowiem

28-11-2023, 11:56

tomaszm pisze:
28-11-2023, 11:52
W jakim trybie to się odbywa?
Najpewniej w trybie polowania na czarownice.
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10360
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Kłopoty ze zdrowiem

28-11-2023, 12:39

Okręgowy Sąd Lekarski przy Okręgowej Izbie Lekarskiej, czyli jeden z elementów zawodowej struktury samorządowej.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8045
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Kłopoty ze zdrowiem

28-11-2023, 13:01

Tak się domyślałem.

Z mojego punktu widzenia: to jest bez sensu.

Ciężko,zajebiście ciężko coś przeforsować.

Zresztą jako wzięty lekarz sam możesz napisać ,że to taka walka z wiatrakami.

Pani Mecenas może się tam wyginać, ja jestem zdania ,że jest na straconej pozycji.

Ja to bym rozwiązał całkowicie inaczej.
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10360
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Kłopoty ze zdrowiem

28-11-2023, 13:47

Ani nie jestem wziętym lekarzem, ani nie mam doświadczenia z OSL. ;)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
ODPOWIEDZ