Motoryzacja ogółem

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Motoryzacja ogółem

19-12-2021, 21:06

Moze i tak, lubie duze 5 metrowe fury ale plage suvow uwazam za motoryzacyjny koszmar, najbardziej wkurwiajacy kierowca to wypudrowana lampucera w bialej gondoli
woodpecker from space
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Motoryzacja ogółem

19-12-2021, 21:10

Triceratops pisze:
19-12-2021, 21:06
Moze i tak, lubie duze 5 metrowe fury ale plage suvow uwazam za motoryzacyjny koszmar, najbardziej wkurwiajacy kierowca to wypudrowana lampucera w bialej gondoli
w większości to miejskie crossover'y aspirujące tylko wielkością do suvów, parametry mają żuka...
535

Re: Motoryzacja ogółem

19-12-2021, 21:14

Triceratops pisze:
19-12-2021, 21:06
Moze i tak, lubie duze 5 metrowe fury ale plage suvow uwazam za motoryzacyjny koszmar, najbardziej wkurwiajacy kierowca to wypudrowana lampucera w bialej gondoli
Tak. I tu mamy dwie wersje, albo stara rura, albo wiecznie napierająca matka nie licząca się z niczym i z nikim. To połączenie gorsze niż każdy chłop. Pomijając Sebę w dresie, któremu włączyła się nieśmiertelność. Nie ukrywam, że jadąc ulicą na której jest ograniczenie do trzydziestu, a widząc babsztyla w swoim bagażniku, staram się nie przekraczać czterdziestki, a to dość długi odcinek. Tak ze trzy kilometry. Nie . Nie robię tego specjalnie. Po prostu staram się przestrzegać przepisów. 8)
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Motoryzacja ogółem

19-12-2021, 21:20

Nieraz mam ochote wysiasc i upierdolic lusterka zwlaszcza za niezjezdzanie do osi ulicy przy skrecie w lewo
woodpecker from space
535

Re: Motoryzacja ogółem

19-12-2021, 21:26

Triceratops pisze:
19-12-2021, 21:20
Nieraz mam ochote wysiasc i upierdolic lusterka za niezjezdzanie do osi ulicy przy skrecie w lewo
Natomiast ja zawinąć na ręcznym i zepchnąć do rowu za beztroskie wyjechanie środkiem zza zakrętu, gdzieś pod Limanową, albo innym Sieprawiem. To interesujące, że przejedziesz pół Europy górskimi drogami na szerokość góra półtora malucha, a masz stracha na nie tak znów krętych małopolskich drogach z równym asfaltem, gdzie swobodnie wchodzą dwa autobusy. Co jest kurwa nie tak? Ze mną, albo z tymi pojebami?
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10281
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Motoryzacja ogółem

19-12-2021, 22:02

Koledzy, też kiedyś myślałem, że SUVy to zło. W zasadzie, to nadal tak myślę, choć już nie tak kategorycznie. :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Motoryzacja ogółem

19-12-2021, 22:06

Ale dlaczego zło? Moze jestem zbyt najebany przeca to w chuj wygodne samochody.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10281
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Motoryzacja ogółem

19-12-2021, 22:09

Kolegom chyba chodzi o charakterystykę przeciętnego użytkownika (czy też - użytkowniczki) tego rodzaju fur. Częściowo podzielam te zarzuty, bo też różnych sytuacji na drodze byłem świadkiem czy też (o mało co) uczestnikiem.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Motoryzacja ogółem

19-12-2021, 22:12

Traktory z Chelsea, tak na nie w Lądku Zdroju gadają.
PLASTIK NIE JEST METALEM
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2447
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Motoryzacja ogółem

19-12-2021, 23:55

Każdy większy SUV to milfowóz, u mnie na wsi taka jedna popyla hummerem, taka mała (:
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Motoryzacja ogółem

12-02-2022, 00:28

niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3151
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Motoryzacja ogółem

12-02-2022, 09:04

pr0metheus pisze:
12-02-2022, 00:28
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... na/scm4j7j

coraz kurwa lepiej
1.stary temat.
2. Niech wprowadzają, każdy tuner włączy to raz na zawsze.
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6707
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Motoryzacja ogółem

12-02-2022, 09:16

vicotnick pisze:
19-12-2021, 23:55
Każdy większy SUV to milfowóz, u mnie na wsi taka jedna popyla hummerem, taka mała (:
Mi SUVy kojarzą się z wieśniackim lansem pt. ''Zobaczcie ile mam piniendzów bidoki'' i chodzeniem z kluczykami w ręku zamiast je gdzieś kurwa schować :)
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Motoryzacja ogółem

17-05-2022, 16:02

Ja pierdole co się odjebało na rynku motoryzacyjnym to jest



Samochód se kupiłem dwa lata temu i jest warty 80 tys więcej jak w momencie zakupu. Cała flota poszła łacznie o kilkaset tysięcy do góry. Na samochód czeka się parę miesięcy z salonu. Ceny ochujały. Na otomoto klienci rzucają się jakby samochodów miało braknąć(sytuacja z sprzedażą ostatnich 2 samochodów co w firmie sprzedawałem). Kurwa nie oglądam telewizji i rzadko czytam internety. Coś mnie ominęło czy rynek motoryzacyjny zupełnie zwariował

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a7-a ... EuiRu.html

Wyfiltrowałem sobie, ja pierdole dosłownie jedna Audi identyczna jakie posiadam, z identycznym wyposażeniem za 350 tys zł. 2 lata temu płaciłem 270 tysięcy. Kurwa to jest pojebane. Ni chuja samochodu nie zmieniam. Pierdole to. Chore ceny samochodów.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Motoryzacja ogółem

17-05-2022, 16:21

Only_True_Believers pisze:
12-02-2022, 09:04
pr0metheus pisze:
12-02-2022, 00:28
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... na/scm4j7j

coraz kurwa lepiej
1.stary temat.
2. Niech wprowadzają, każdy tuner włączy to raz na zawsze.
To tak jak te spierdolone systemy start-stop. W Audi tuner mi wyłączył pre sense ,bo samochód decydował za mnie kiedy chamować. Ja pierdole jakie to było stresogenne.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16142
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Motoryzacja ogółem

17-05-2022, 16:31

tomaszm pisze:
17-05-2022, 16:02
Ja pierdole co się odjebało na rynku motoryzacyjnym to jest



Samochód se kupiłem dwa lata temu i jest warty 80 tys więcej jak w momencie zakupu. Cała flota poszła łacznie o kilkaset tysięcy do góry. Na samochód czeka się parę miesięcy z salonu. Ceny ochujały. Na otomoto klienci rzucają się jakby samochodów miało braknąć(sytuacja z sprzedażą ostatnich 2 samochodów co w firmie sprzedawałem). Kurwa nie oglądam telewizji i rzadko czytam internety. Coś mnie ominęło czy rynek motoryzacyjny zupełnie zwariował

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a7-a ... EuiRu.html

Wyfiltrowałem sobie, ja pierdole dosłownie jedna Audi identyczna jakie posiadam, z identycznym wyposażeniem za 350 tys zł. 2 lata temu płaciłem 270 tysięcy. Kurwa to jest pojebane. Ni chuja samochodu nie zmieniam. Pierdole to. Chore ceny samochodów.
Ceny miedzi, aluminium spadają (koniec wojny?). Ruskie już same sobie kleją renówki u siebie, bo sobie znacjonalizowali fabryczkę. Kijanki i chyba Tojoty omijają bezpośrednio kacapów. Rynek się skurczył, a tym samym dla Europy na nowo otworzył. Teraz to chyba już bardziej kwestia podzespołów elektronicznych i zerwanych łańcuchów dostaw. Jak się unormuje, na rynku mówi się o końcu roku, to ceny zaczną spadać, bo fakt, że 2 latek potrafi kosztować więcej niż nówka kupowana właśnie dwa lata wstecz.

Ja tez kupiłem auto w marcu 2020, drugie zjechało w kwietniu i byłem mocno niepocieszony, że tu pandemia, a tu zakup zrealizowany. Tym bardziej, że niby po znajomości, a miałem wrażenie, że jakoś nerwowo zakupy były robione. Teraz widzę, że to jednak był dobry ruch.

Ceny moim zdaniem jednak będą spadać, wraz z dostępnością. Pewnie nie do poziomów przedpandemicznych, bo inflacja!!!, ale nie będzie takich odrealnionych stawek. Ci z tej branży, od dostawczaków, mówią, że tam to będzie większy dramat. Teraz trupy są sprzedawane na pniu, po ładnych pieniądzach. Nie wiem z czego to wynika.

I jeszcze co do używek. Jak dociśnie Niemca, Francuza, Belga kryzys, to zwyczajnie nie będą sprzedawać swoich trupów do takich krajów jak Polska. Tak jak i Polacy przestaną wymieniać auta co 4 lata. Tutaj moim zdaniem zużo zalezy od tego, czy się gospodarki na świecie pozbierają, czy rozkraczą.

Ale tak. Zakup auta w 2020 roku, to dobry ruch, jak ktoś takowy wykonał. Stracić nie stracił, choć powinien, bo przecież to gówno się dość szybko amortyzuje. I raczej była to wcześniej taka sobie inwestycja (może poza autami premium, ale tutaj niewiele wiem, bo takimi nie jeżdżę).
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Motoryzacja ogółem

17-05-2022, 16:47

Ascetic pisze:
17-05-2022, 16:31


Ceny miedzi, aluminium spadają (koniec wojny?). Ruskie już same sobie kleją renówki u siebie, bo sobie znacjonalizowali fabryczkę. Kijanki i chyba Tojoty omijają bezpośrednio kacapów. Rynek się skurczył, a tym samym dla Europy otworzył. Teraz to chyba już bardziej kwestia podzespołów elektronicznych i zerwanych łańcuchów dostaw. Jak się unormuje, na rynku mówi się o końcu roku, to ceny zaczną spadać, bo fakt, że 2 latek potrafi kosztować więcej niż nówka kupowana właśnie dwa lata wstecz.

Ja tez kupiłem auto w marcu 2020, drugie zjechało w kwietniu i byłem mocno niepocieszony, że tu pandemia, a tu zakup zrealizowany. Tym bardziej, że niby po znajomości, a miałem wrażenie, że jakoś nerwowo zakupy były robione. Teraz widzę, że to jednak był dobry ruch.

Ceny moim zdaniem jednak będą spadać, wraz z dostępnością. Pewnie nie do poziomów przedpandemicznych, bo inflacja!!!, ale nie będzie takich odrealnionych stawek. Ci z tej branży, od dostawczaków, mówią, że tam to będzie większy dramat. Teraz trupy są sprzedawane na pniu, po ładnych pieniądzach.

I jeszcze co do używek. Jak dociśnie Niemca, Francuza, Belga kryzys, to zwyczejnie nie będą sprzedawać swoich trupów do takich krajów jak Polska. Tak jak i Polacy przestaną wymieniać auta co 4 lata. Tutaj moim zdaniem zalezy od tego, czy się gospodarki na świecie pozbierają, czy rozkraczą.

Ale tak. Zakup auta w 2020 roku, to dobry ruch, jak ktoś takowy wykonał. Stracić nie stracił, choć powinien, bo przecież to gówno się dość szybko amortyzuje.
^^Tak bardzo tak.
Samo alu skok kilkaset %, wszystko ropopochodne tak samo, stal czarna wzrost mniejszy niż alu, ale tez trzycyfrowy, do tego problem z dostępnością półprzewodników, kontenerów, opakowań. A to same materiały tylko. Logistyka poszła w górę, do tego inflacja i gospodarka, która próbowała nadrobić stracony przez Covid czas, a to równa się zwiększony popyt, przekraczający w przypadku np mojego chlebodawcy chwilową podaż.
Nie wiem tylko czy ceny spadną, bo spora cześć firm sparzyła się Dalekim Wschodem i przenosi produkcję strategicznych segmentów do Europy, a to kosztuje.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Motoryzacja ogółem

17-05-2022, 16:49

Mi się też wydaje ,że ten rynek motoryzacyjny jest troszeczkę sztucznie nadmuchany jak nieruchomości. Jestem zdania ,że to musi pęknąć.

Polesingowe passaty sprzedałem teraz jeden za 45 tys a drugi za 40 tys. Za tyle brałem je w leasing 3 lata temu i swoje zrobiły u przedstawicieli jeśli chodzi o przebieg. Powiem szczerze,że jestem zszokowany.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16142
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Motoryzacja ogółem

17-05-2022, 16:53

tomaszm pisze:
17-05-2022, 16:49
Mi się też wydaje ,że ten rynek motoryzacyjny jest troszeczkę sztucznie nadmuchany jak nieruchomości. Jestem zdania ,że to musi pęknąć.

Polesingowe passaty sprzedałem teraz jeden za 45 tys a drugi za 40 tys. Za tyle brałem je w leasing 3 lata temu i swoje zrobiły u przedstawicieli jeśli chodzi o przebieg. Powiem szczerze,że jestem zszokowany.
Też jestem zdania, że jest to sztucznie napompowany temat. Jak jeszcze rozumiem elektryki po kosmicznych cenach, bo wiadomo, że to przyszłość motoryzacji i wielu ludzi będzie zmuszonych wyłożyć dużą kasę na te auta, to jakieś kurwa rozjebujące się disle po cenach nowych aut? Zacznie się dostępność, skończy się wojna, metale wrócą do cen z 2019 roku, ludzi dojedzie kryzys, to dilerzy sami zaczną z siebie obniżać ceny. Teraz jest rynek sprzedawcy aut, stąd takie a nie inne wykorzystywanie: "panie a inflacja!!!", "panie od Niemca musiałem siłą wywozić na lawecie!!! ". Dodałbym, że wiele osób kupowało auta, żeby uciec z kasą przed inflacją właśnie. Tyle, że teraz tak skutecznie uciekli, że może kasa przestać wpływać - kryzys. I jak przy inflacji powiedzmy 6% miało to sens, tak przy 18%, trzeba się będzie bardziej zastanowić, czy nie lepiej skitrać fajs na trudne czasy. No i koszty ewentualnego finansowania. Przy aktualnym wiborze, to jest morderstwo. Myślę, że to też może zabić sprzedaż aut, a to się będzie równać obniżce cen.

Idealny czas dla sprzedających auta, dla kupujący mocno taki se.
Ostatnio zmieniony 17-05-2022, 17:00 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Motoryzacja ogółem

17-05-2022, 17:00

Przez co nadmuchany? Tzn co jest w nim sztucznego? Pytam, bo nie bardzo jestem w stanie sobie wyobrazić, by branża operująca na przeciętnie 7-15* % marżach mogła sobie gdzieś tam pokątnie pompować wyniki. Ale może czegoś nie widze.
Nieruchomości to jednak trochę inna bajka, w automotive jednak ktoś ponosi realne koszty w ciągu powstawania produktu.



*15% to w przypadku gigantów rynku powód do gruuuubej fety.
ODPOWIEDZ