Motoryzacja ogółem

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Motoryzacja ogółem

28-07-2020, 08:16

Hatefire pisze:
28-07-2020, 08:01
Medard pisze:
27-07-2020, 22:10
Tak, będą hulać koncepty w internetach.
Wtedy Elton Mask odsprzeda Teslę, wykupi FSO i zacznie robić biznes nad Wisłą.
To wszystko ściemy dla naiwnych, żeby zainwestowali pieniądze. Najlepszy przykład, to Arrinera. Zaprojektowanie i wybudowanie nowego samochodu, wymaga raz ogromnej kasy, dwa zaplecza projektowego, logistycznego itp. Tak to se można, co najwyżej zbudować samochód z własną budą, całą resztę czyli silnik, układ jezdny itp. trzeba kupić. Na marginesie tak będzie wyglądał ten mityczny polski samochód elektryczny (jeśli w ogóle powstanie, w co wątpię). VW wrzucił ponad miliard ojro w zaprojektowanie uniwersalnej płyty podłogowej dla swoich elektryków, a mówimy o olbrzymim koncernie, który od kilkudziesięciu lat robi samochody. Mają zaplecze, patenty itp. U nas ostatni samochód osobowy to Polonez, sprzed kilkudziesięciu lat, a i tak zbudowany w oparciu o bebechy Fiata. Krótko mówiąc, jak coś takiego powstanie, to i tak będzie to de facto samochód jakiegoś koncernu tylko z polską nazwą i inną budą.
Minister transportu może prywatnie wykupić to nowe fso, potem dostaliby kilka granatów, dałoby się zarobić.

Zegarek by nie przepuścił okazji.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10120
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Motoryzacja ogółem

28-07-2020, 08:20

Medard pisze:
28-07-2020, 07:42
Ale obawiam się właśnie o to, że firmy uderzają w elektryki, a przy okazji wzrośnie konkurencja w segmencie melexa.

W przypadku zelmera unia ograniczyła moc odkurzaczy i zakończył żywot jako samodzielna marka.
Melex, to zupełnie inny segment. To nie są pojazdy dla cywili, tylko dedykowane pod służby komunalne, wózki golfowe, pojazdy do zwiedzania miast, pojazdy transportowe na lotniskach itp. Prędkości po około 30 km/h, krótkie zasięgi. Specyficzna nisza, więc raczej nie muszą się bać.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Motoryzacja ogółem

28-07-2020, 08:26

Niby tak, ale gdy tradycyjne firmy wejdą ostro w elektryki, a już wchodzą, nic nie będzie na przeszkodzie, żeby poszerzyć asortyment.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10120
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Motoryzacja ogółem

28-07-2020, 08:39

Medard pisze:
28-07-2020, 08:26
Niby tak, ale gdy tradycyjne firmy wejdą ostro w elektryki, a już wchodzą, nic nie będzie na przeszkodzie, żeby poszerzyć asortyment.
Co szkodziło im dotychczas wejść? To jednak fistaszki dla nich. Na marginesie nie ma związku z osobowymi elektrykami, to zupełnie inna technologia niż ta w samochodowych elektrykach, praktycznie niezmienna od kilkudziesięciu lat. Jakby chcieli to dawno weszliby w ten segment. To są po prostu nisze rynkowe. Jak w hollywoodzkim filmie widzisz wóz strażacki, pewnie nie wiesz, że zrobiono go w Austrii przez firmę Rosenbauer. Na marginesie Polacy też są dosyć mocni w tym segmencie. W ogóle śmieszy mnie ta megalomania władzy. Szansą na rozwój Polski jest właśnie wpychanie się w takie różne nisze i to rząd powinien wspierać.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Motoryzacja ogółem

28-07-2020, 09:01

Hatefire pisze:
28-07-2020, 08:39

Szansą na rozwój Polski jest właśnie wpychanie się w takie różne nisze i to rząd powinien wspierać.
Dokładnie
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10120
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Motoryzacja ogółem

28-07-2020, 09:20

Medard pisze:
28-07-2020, 09:01
Hatefire pisze:
28-07-2020, 08:39

Szansą na rozwój Polski jest właśnie wpychanie się w takie różne nisze i to rząd powinien wspierać.
Dokładnie
Generalnie jest to dziedzictwo PRL. Faktycznie dział dóbr konsumpcyjnych był zaniedbany, ale mieliśmy potężny przemysł orientowany na zaspokajanie potrzeb przemysłu. Dlatego np jesteśmy mocnym graczem na rynku obrabiarek przemysłowych, taka marka jak Rafamet nikomu nic nie mówi, ale robią tokarki przemysłowe, które wysyłają na cały świat. Dajmy sobie siana z polskim samochodem elektrycznym, wspierajmy polskie firmy, które dostarczą sprzęt, temu VW do ich fabryk. Wiadomo, to mniej spektakularne, niestety.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Motoryzacja ogółem

28-07-2020, 09:43

Hatefire pisze:
28-07-2020, 09:20
Generalnie jest to dziedzictwo PRL. Faktycznie dział dóbr konsumpcyjnych był zaniedbany, ale mieliśmy potężny przemysł orientowany na zaspokajanie potrzeb przemysłu. Dlatego np jesteśmy mocnym graczem na rynku obrabiarek przemysłowych, taka marka jak Rafamet nikomu nic nie mówi, ale robią tokarki przemysłowe, które wysyłają na cały świat. Dajmy sobie siana z polskim samochodem elektrycznym, wspierajmy polskie firmy, które dostarczą sprzęt, temu VW do ich fabryk. Wiadomo, to mniej spektakularne, niestety.
Otóż to. Żeby zrobić coś na miarę koncernu VW, FCA czy Toyoty, trzeba mieć kapitał kulturowy, technologiczny i finansowy, których zwyczajnie w takiej skali nie posiadamy. Im prędzej ktoś sobie to uświadomi, tym lepsze będą efekty i będziemy podążać drogami wyznaczonymi przez takie kraje jak Holandia, Belgia czy Austria, w których istnieje mnóstwo specjalistycznych firm. To samo z geopolityką: zamiast sadzić się na bycie lokalnym mocarstwem, czas wreszcie przyznać się, że Polska powinna pełnić rolę państwa obrotowego, do wynajęcia w określonym celu.

Inna sprawa, że politycy kompletnie nie rozumieją rynku gospodarczego i znaczenia specjalistycznych podmiotów, gdyż nie mają doświadczenia ani w produkcji, ani w biznesie z produkcją związanym. W towarzystwach wytwórców i eksporterów nadymanie się polityków budzi uśmiech politowania.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10120
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Motoryzacja ogółem

28-07-2020, 11:56

Drone pisze:
28-07-2020, 09:43
To samo z geopolityką: zamiast sadzić się na bycie lokalnym mocarstwem
Dokładnie. Dlatego pusty śmiech mnie ogarnął na forsowaną swego czasu koncepcję tzw Międzymorza. Raz, że Węgry są w otwartym konflikcie z Słowacją i Rumunią, bezczelnie buntując tamtejsze mniejszości węgierskie, w ramach projektu Wielkie Węgry. Natomiast reszta państw była delikatnie rzecz ujmując sceptyczna wobec wizji światłego przywództwa Ludowej Republiki Polandy.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2261
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: Motoryzacja ogółem

19-08-2020, 21:54

Panowie, krótka piłka, opony całosezonowe. Opinie, komentarze, koś coś... ew. jaka marka jeśli już?
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Motoryzacja ogółem

19-08-2020, 21:59

Jeżeli już to nie ma co oszczędzać. Jeździłem na Michelin Agilis CrossClimate, były bdb nawet na śniegu. Latem trochę głośniejsze niż letnie, ale spoko.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2261
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: Motoryzacja ogółem

19-08-2020, 22:07

Właszka, wszyscy te Miszeliny chwalo, więc musi byc cos na rzeczy. Dodam, że raczej niedużo jeżdżę (koło 10k/ rok) i raczej bez szaleństw, dlatego tez rozważam taki myk.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Motoryzacja ogółem

19-08-2020, 23:02

Goodyear Vector 4 Seasons. Na jednym samochodzie mam drugi komplet, na drugim założyłem od razu po kupnie samochodu. A jeździłem na różnych letnich i zimowych, raczej z górnej półki. Bywałem na nartach, jeździłem po lodzie, po niemieckiej autostradzie. Dla mnie idealne. Ciche. Mają tylko jeden mankament: są drogie.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Motoryzacja ogółem

20-08-2020, 08:57

W przypadku całorocznych myślę, że warto jednak liczyć się z jakością, bo to bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo twoje i tych, który jeżdżą z tobą. Zresztą jak sam kolega Jimmy Boyle wskazał nie jeździ aż tak bardzo dużo, nie szaleje, a od 3 lat zimy właściwie nie było, to chyba zrobi dobrze jak kupi coś z górnej półki.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
immortal69
postuje jak opętany!
Posty: 662
Rejestracja: 12-01-2009, 13:16
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Motoryzacja ogółem

20-08-2020, 09:15

Ja jeżdżę od 2 lat na Vredestein Quatrac 5 i jak dotąd nie miałem żadnych problemów na śniegu czy dużej wodzie na asfalcie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Motoryzacja ogółem

20-08-2020, 10:05

nicram pisze:
20-08-2020, 08:57
W przypadku całorocznych myślę, że warto jednak liczyć się z jakością, bo to bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo twoje i tych, który jeżdżą z tobą. Zresztą jak sam kolega Jimmy Boyle wskazał nie jeździ aż tak bardzo dużo, nie szaleje, a od 3 lat zimy właściwie nie było, to chyba zrobi dobrze jak kupi coś z górnej półki.
Jak najbardziej. Na tanie całoroczne po prostu szkoda pieniędzy. Będą przede wszystkim głośne latem i niezbyt przyczepne zimą. Właśnie brak srogich zim, tylko jazda przez 7 miesięcy w porze roku będącej czymś na kształt późnej jesieni-wczesnej wiosny, przemawiają za dobrymi całorocznymi.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
zodiac
postuje jak opętany!
Posty: 632
Rejestracja: 22-02-2018, 19:29

Re: Motoryzacja ogółem

23-09-2020, 21:00

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomos ... Id,4749097
Nie wiem gdzie bardziej pasuje tu czy do polityki. :)
535

Re: Motoryzacja ogółem

26-09-2020, 00:36

Nie wiem koledzy. Ja trochę z przymusu wszedłem w uniroyale sportcośtam 5 i ... nawet nie chodzi o to, że jestem przeciwnikiem całorocznych. Tylko po prostu z gruntu jestem Tomkiem. Po prostu nie wierzę, że coś całorocznego może podobnie trzymać na mokrym.
Awatar użytkownika
immortal69
postuje jak opętany!
Posty: 662
Rejestracja: 12-01-2009, 13:16
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Motoryzacja ogółem

26-09-2020, 01:30

Dobra całoroczna trzyma chyba że na mokrym świrujesz w zakrętach. A do tego jak masz 4x4 to wogóle nie ma co wariować z sezonami
Obrazek
535

Re: Motoryzacja ogółem

26-09-2020, 01:39

Polonezem? Z pustą paką? Na mokrej niemieckiej autostradzie?
Awatar użytkownika
SadoGoat666
zaczyna szaleć
Posty: 289
Rejestracja: 01-09-2007, 15:57
Lokalizacja: Katowice

Re: Motoryzacja ogółem

26-09-2020, 09:36

Drone pisze:
19-08-2020, 23:02
Goodyear Vector 4 Seasons. Na jednym samochodzie mam drugi komplet, na drugim założyłem od razu po kupnie samochodu. A jeździłem na różnych letnich i zimowych, raczej z górnej półki. Bywałem na nartach, jeździłem po lodzie, po niemieckiej autostradzie. Dla mnie idealne. Ciche. Mają tylko jeden mankament: są drogie.
Też na nich jeżdżę drugi rok i jestem w pełni zadwowlony.
535 pisze:
26-09-2020, 00:36
Nie wiem koledzy. Ja trochę z przymusu wszedłem w uniroyale sportcośtam 5 i ... nawet nie chodzi o to, że jestem przeciwnikiem całorocznych. Tylko po prostu z gruntu jestem Tomkiem. Po prostu nie wierzę, że coś całorocznego może podobnie trzymać na mokrym.
Ja wychodzę z założenia, że opony całoroczne mają jak najbardzej sens gdy: robisz stosunkowo mało kilometrów rocznie, mieszkasz w mieście gdzie drogi są sprawnie odśnieżane, no i po trzecie jeżeli masa własna pojazdu nie przekracza powiedzmy 1,5t.
ODPOWIEDZ