FOTOGRAFIA

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: FOTOGRAFIA

05-08-2018, 20:48

uglak pisze:niby sa takie rzadkie, ze az prosza o podsylanie ich miejsc wystepowania, a co chwile ktos je spotyka
Był rzadkie ale już nie są.
Jeszcze 200 lat temu, tygrzyk występował jedynie w rejonach basenu Morza Śródziemnego. To jednak tygrzykowi nie wystarczyło, dlatego stopniowo, zaczął rozprzestrzeniać się ku północnym częściom naszego kontynentu, aż w końcu (w drugiej połowie XIX w) dotarł do Polski. Na początku znaleziono tylko jedno stanowisko na którym występował. Później jednak, w latach 30 ubiegłego wieku, zaczęto go obserwować na większym obszarze. Najpierw była to zachodnia cześć kraju. Później południowo-zachodnia, a następnie zajął cały rejon południowej i środkowej Polski. W przeciągu jednego wieku, zdołał się rozprzestrzenić na terenie całego kraju… ale nadal był gatunkiem rzadko znajdowanym. Zmiany przyniósł początek XXI wieku. Wtedy to właśnie rozpoczął się prawdziwy “bum” jego ekspansji. Zaczął bowiem zajmować coraz to nowsze środowiska, sam zaś stawał się znacznie bardziej pospolity. Na chwilę obecną, możemy go spotkać dosłownie na każdej łące i najwyraźniej czuje się u nas bardzo dobrze.

https://swiatmakrodotcom.wordpress.com/ ... -poludnia/" onclick="window.open(this.href);return false;


BTW: zajrzyj Karkas na tą stronkę. Może być pomocna np. przy oznaczaniu tego co fotografujesz, bo zdjęcia z artykułami są też posegregowane pod kątem taksonomicznym, a trochę tego jest.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: FOTOGRAFIA

05-08-2018, 21:41

Hatefire pisze:
uglak pisze:niby sa takie rzadkie, ze az prosza o podsylanie ich miejsc wystepowania, a co chwile ktos je spotyka
Był rzadkie ale już nie są.
Jeszcze 200 lat temu, tygrzyk występował jedynie w rejonach basenu Morza Śródziemnego. To jednak tygrzykowi nie wystarczyło, dlatego stopniowo, zaczął rozprzestrzeniać się ku północnym częściom naszego kontynentu, aż w końcu (w drugiej połowie XIX w) dotarł do Polski. Na początku znaleziono tylko jedno stanowisko na którym występował. Później jednak, w latach 30 ubiegłego wieku, zaczęto go obserwować na większym obszarze. Najpierw była to zachodnia cześć kraju. Później południowo-zachodnia, a następnie zajął cały rejon południowej i środkowej Polski. W przeciągu jednego wieku, zdołał się rozprzestrzenić na terenie całego kraju… ale nadal był gatunkiem rzadko znajdowanym. Zmiany przyniósł początek XXI wieku. Wtedy to właśnie rozpoczął się prawdziwy “bum” jego ekspansji. Zaczął bowiem zajmować coraz to nowsze środowiska, sam zaś stawał się znacznie bardziej pospolity. Na chwilę obecną, możemy go spotkać dosłownie na każdej łące i najwyraźniej czuje się u nas bardzo dobrze.

https://swiatmakrodotcom.wordpress.com/ ... -poludnia/" onclick="window.open(this.href);return false;


BTW: zajrzyj Karkas na tą stronkę. Może być pomocna np. przy oznaczaniu tego co fotografujesz, bo zdjęcia z artykułami są też posegregowane pod kątem taksonomicznym, a trochę tego jest.
faktycznie widze, ze tutaj sie wiele zmienilo. ja spotkalem go max kolo 2003 roku (potem rozluznil mi sie kontakt z ta ekipa z ktora tam jezdzilismy). nigdy wczesniej takiego zwierza nie widzialem, wiec poszukalem w internetach (co wtedy takie proste nie bylo) i udalo mi sie trafic na strone goscia ktory m.in. o nim pisal, wymienial rejony w ktorych mozna je spotkac i prosil o zglaszanie kolejnych jesli nie ma ich na stronie. mialem wtedy wrazenie, ze dolozylem swoja cegielke do rozwoju nauki :P
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: FOTOGRAFIA

05-08-2018, 21:57

uglak pisze:udalo mi sie trafic na strone goscia ktory m.in. o nim pisal, wymienial rejony w ktorych mozna je spotkac i prosil o zglaszanie kolejnych jesli nie ma ich na stronie. mialem wtedy wrazenie, ze dolozylem swoja cegielke do rozwoju nauki :P
Jak chcesz dołożyć cegiełkę to rozglądaj się za rakami jak zdarzy ci się być nad wodą.

https://malerzeki.wordpress.com/2017/07 ... amy-rakow/" onclick="window.open(this.href);return false;

Akcja cały czas aktualna.

Poza tym fajny blog i funpage o niewielkich ciekach wodnych

https://malerzeki.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.facebook.com/malerzeki/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja na przykład lat kilka temu wypatrzyłem dużo raków na katowickich Trzech Stawach co mnie zdziwiło, bo w sumie sam środek miasta. W odpowiedzi na akcję poszedłem niedawno znaleźć i udokumentować. Gnojki się wyniosły a ja łaziłem godzinami i do tego cały w błocie się wytaplałem jak pijany woodstokowicz :-D
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: FOTOGRAFIA

05-08-2018, 22:05

bede sie rozgladac, ale akurat raka ostatni raz widzialem jak hodowalem raka marmurkowego w akwarium dawno temu jak jeszcze mieszkalem z rodzicami
Guilty of being right
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: FOTOGRAFIA

07-08-2018, 14:39

Karkas zdjęcia przyrody masz zajebiste, ale te w ruchu to pomyłka
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Karkasonne

Re: FOTOGRAFIA

07-08-2018, 17:07

maciek z klanu pisze:Karkas zdjęcia przyrody masz zajebiste, ale te w ruchu to pomyłka
Gusta i gusciki. W gruncie rzeczy uwazam, ze te z robaczkami, chociaż je bardzo lubię tak jak robaczki w ogole, mógłby zrobic każdy odrobine ogarnięty i z takim samym sprzętem jak ja. To kwestia kilku prostych ustawień, które dla fotografa są abc, wykadrowania i utrzymania w miarę stabilnej ręki. Są ładne, ale tylko tyle. A to ostatnie w ruchu to wiesz, trochę takie foto dla fotografów, tak jak wyobrażam sobie ze jakiś techniczny jazz jest muzyka bardziej do omawiania przez innych muzyków niż do słuchania dla szerokiej publiczności. Trzeba poczuć ten klimat, kompletna ciemność, tory wiodące przez las, kilka kilometrów do najbliższego domu, a tu jedzie pociąg z daleka. Miałem kilka minut na rozłożenie sprzętu i coś uchwyciłem. Dziewczynie, która focila ze mna świerszcze, to akurat podobało się najbardziej, mi zreszta tez. Ale nie upieram się, fajnie ze w ogole jakieś się podoba;)
Ostatnio zmieniony 07-08-2018, 17:27 przez Karkasonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bohdan
weteran forumowych bitew
Posty: 1251
Rejestracja: 21-12-2010, 09:52
Lokalizacja: Lokal

Re: FOTOGRAFIA

07-08-2018, 17:26

Karkasonne pisze: takie foto dla fotografów
aha
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: FOTOGRAFIA

07-08-2018, 18:41

Karkasonne pisze:A to ostatnie w ruchu to wiesz, trochę takie foto dla fotografów, tak jak wyobrażam sobie ze jakiś techniczny jazz jest muzyka bardziej do omawiania przez innych muzyków niż do słuchania dla szerokiej publiczności. Trzeba poczuć ten klimat, kompletna ciemność, tory wiodące przez las, kilka kilometrów do najbliższego domu, a tu jedzie pociąg z daleka. Miałem kilka minut na rozłożenie sprzętu i coś uchwyciłem.
Kusi mnie, żeby powiedzieć, że są po prostu nieudane :D Ale nigdy nadmiernie nie ceniłem eksperymentów formalnych, ani w muzyce, ani w literaturze, ani w fotografii, tak więc nie jestem obiektywny.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: FOTOGRAFIA

07-08-2018, 18:42

Karkasonne pisze:
maciek z klanu pisze:Karkas zdjęcia przyrody masz zajebiste, ale te w ruchu to pomyłka
Gusta i gusciki. W gruncie rzeczy uwazam, ze te z robaczkami, chociaż je bardzo lubię tak jak robaczki w ogole, mógłby zrobic każdy odrobine ogarnięty i z takim samym sprzętem jak ja. To kwestia kilku prostych ustawień, które dla fotografa są abc, wykadrowania i utrzymania w miarę stabilnej ręki. Są ładne, ale tylko tyle. A to ostatnie w ruchu to wiesz, trochę takie foto dla fotografów, tak jak wyobrażam sobie ze jakiś techniczny jazz jest muzyka bardziej do omawiania przez innych muzyków niż do słuchania dla szerokiej publiczności. Trzeba poczuć ten klimat, kompletna ciemność, tory wiodące przez las, kilka kilometrów do najbliższego domu, a tu jedzie pociąg z daleka. Miałem kilka minut na rozłożenie sprzętu i coś uchwyciłem. Dziewczynie, która focila ze mna świerszcze, to akurat podobało się najbardziej, mi zreszta tez. Ale nie upieram się, fajnie ze w ogole jakieś się podoba;)
Techniczny jazz :D Jak coś służy jedynie do gadania, to jest chujowe, a nie techniczne czy co tam se wymyślimy ;)
Karkasonne

Re: FOTOGRAFIA

07-08-2018, 18:56

Lukass pisze: Kusi mnie, żeby powiedzieć, że są po prostu nieudane :D Ale nigdy nadmiernie nie ceniłem eksperymentów formalnych, ani w muzyce, ani w literaturze, ani w fotografii, tak więc nie jestem obiektywny.
Może i takie są, kto ma to ocenić? Na pewno nie ja. Mi się podoba to jako zdjęcie i tyle, jak coś zrobię i spodoba się mi samemu to się podzielę.
byrgh pisze:[
Techniczny jazz :D Jak coś służy jedynie do gadania, to jest chujowe, a nie techniczne czy co tam se wymyślimy ;)
Napisałem techniczny bo wyobrażam sobie że są też prostsze strony jazzu, jakiś smooth jazz czy coś, i te nie do słuchania dla mnie zupełnie.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: FOTOGRAFIA

07-08-2018, 19:05

Karkasonne pisze:
Lukass pisze: Kusi mnie, żeby powiedzieć, że są po prostu nieudane :D Ale nigdy nadmiernie nie ceniłem eksperymentów formalnych, ani w muzyce, ani w literaturze, ani w fotografii, tak więc nie jestem obiektywny.
Może i takie są, kto ma to ocenić? Na pewno nie ja. Mi się podoba to jako zdjęcie i tyle, jak coś zrobię i spodoba się mi samemu to się podzielę.
Wiadomo. Troszeczkę tylko focę, wyłącznie dla siebie, więc kto jak nie ja ma być zadowolony? Znakomicie to rozumiem.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: FOTOGRAFIA

07-08-2018, 19:06

Generalnie gdzie coś ma epitet "techniczny" lub któryś z licznych pokrewnych, to zazwyczaj mamy do czynienia z chwaleniem się kto ma dłuższego. W zależności od dziedziny substytut pełni tu gitara/saksofon/ aparat fotograficzny/cokolwiek innego ;-)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: FOTOGRAFIA

07-08-2018, 20:04

Akurat gitara w każdym innym gatunku niż rock i metal to także epitet, ale pod adresem zespołu ;)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

15-12-2021, 17:12

Rimaldas Vikšraitis - litewska szkoła fotografii

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: FOTOGRAFIA

09-02-2022, 23:13

Obrazek
Obrazek

Po prawej dla żyjących, po lewej dla nie. Albo na odwrót.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

09-02-2022, 23:33

wpadły mi ostatnio w oko takie:

"These Pagan-inspired photos show mystical roots of Slavic culture"
Marcin Nagraba - Photography & Art
facebook
Instagram


Pagan-inspired photos

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 09-02-2022, 23:36 przez trup, łącznie zmieniany 1 raz.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

09-02-2022, 23:34

i Mona Lisa

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

09-02-2022, 23:35

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

09-02-2022, 23:43

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: FOTOGRAFIA

09-02-2022, 23:49

Powiedzmy, że jest pomysł. Efektowny. O to nie łatwo.

Dojebane jest też na obróbce, że aż zęby bolą (Tu są tak powyciągane barwy, że bardziej się nie da).

I tu wracamy do pomysłu i obróbki. Cudownie jest jak jest oko, talent, a pomysł i siedzenie w programach jest na drugim planie.

Litewskie, bez porównania lepsze. Warsztat a nie miesięczna licencja w tym czy innym programie.
ODPOWIEDZ