FOTOGRAFIA

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

09-01-2017, 22:51

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

03-11-2017, 16:00

Gość koloryzuje fotografie historyczne - głównie chyba wojenne. Zajebiście to wygląda.

KOŁO HISTORII

Obrazek
Bombardowanie Warszawy przez Niemców we wrześniu 1939 roku. Chłopiec, Zygmunt Askienow, z uratowanym kanarkiem w ruinach swojego domu niedaleko Wisły

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Łukasz Przybylski /Karol Humowiecki.
Polski weteran, ur. w 1814, uczestnik Powstania Listopadowego, Powstania Styczniowego…, a także żołnierz walczący na frontach I wojny światowej oraz biorący czynny udział w Powstaniu Wielkopolskim! Człowiek, który bił się o Polskę w wieku 105 lat!
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

03-11-2017, 16:52

Obrazek
Obrazek

Warszawa wrzesień 1939 roku. To samochód, którym amerykański fotograf Julien Bryan wraz z towarzyszącą mu ekipą poruszał się po mieście podczas oblężenia Warszawy. Samochód należał do Stefana Radlińskiego, którego prezydent Warszawy Stefan Starzyński przydzielił Bryanowi jako kierowcę i tłumacza.
Škoda Radlińskiego została pobrudzona prawdopodobnie dla lepszego kamuflażu przed atakiem lotniczym, ale nie uchroniło to jej od zniszczenia. Około 17 września 1939 została trafiona bombą.
Fot :Julien Bryan
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: FOTOGRAFIA

03-11-2017, 16:53

Bajera.
Jebać żuli.
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: FOTOGRAFIA

03-11-2017, 17:01

właśnie, koloryzuje. coś jest w tym, że czarno-białe powinno takim pozostać. kolor wszedł w życie wraz z latami '70, ale wcześniej jakoś żyło się i bez tego. wiem, bo babcia opowiadała.
Ostatnio zmieniony 03-11-2017, 17:04 przez byrgh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: FOTOGRAFIA

03-11-2017, 17:02

W ramach ciekawski czemu nie? Zawsze można wrócić do oryginału.
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: FOTOGRAFIA

12-11-2017, 16:50

na odwrocie tych odbitek, rok 1994. Czyli robiłem takim zwykłym aparacikiem na filmy w szpulce, wybaczcie, ale nie znam się na
branżowym słownictwie. Teraz komórką zrobiłem fotkę tych odbitek. Przyrodę zawsze lubiłem fotografować, chociaż nigdy
profesjonalnego aparatu nie miałem. Szkoda. Wiele kadrów płaskich, a ujęć ciekawych, niewykorzystana wartość tych zdjęć.
Podobno potencjał, do tej duszy fotografa miałem, a legło przez brak chociażby półamatorskiego sprzętu. Lokalizacja, Poznań, Lasek Dębiński przy ujęciu wody Dębina.
Obrazek
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: FOTOGRAFIA

12-11-2017, 23:04

ogród botaniczny Poznań, początek tego roku, 2o17 ....nieliczny śnieg w Poznaniu w ostatnich 365 dniach....
Obrazek

w sumie , zajebiste. Centrum miasta, a można uchwycić głęboko, pozamiejskie klimaty
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

13-11-2017, 10:17

zimowe klimaty zawsze mi się podobały. Najbardziej jak padał śnieg i jak był słoneczny dzień i się śnieg błyszczał w słońcu (taki nie zadeptany), albo oszronione drzewa. Banalne może, ale mi się podoba. Też parę fotek gdzieś mam.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: FOTOGRAFIA

13-11-2017, 11:56

tak, zima jest majestatyczna. Też lubię ją uchwycić na zdjęciach. Poznań, Ogród Botaniczny.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14773
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

13-12-2017, 09:00

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Karkasonne

Re: FOTOGRAFIA

02-05-2018, 20:21

Bawiłem się dzisiaj chwilę z różnokolorowymi szkiełkami - nie wiem nawet co to, jakaś pleksa czy coś - ale zabawy masa, chociaż to strasznie trudne do zrobienia takimi chałupniczymi metodami. Skończyłem dopiero, jak już mi niedobrze było:D Efekty nie są jakieś powalające - bo to ostatecznie zabawa bardzo prymitywnymi środkami, ale można wiele się nauczyć. Wkrótce zacznę się bawić z filtrem podczerwonym.

Obrazek
Obrazek
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: FOTOGRAFIA

02-05-2018, 20:26

SODOMOUSE pisze:ogród botaniczny Poznań, początek tego roku, 2o17 ....nieliczny śnieg w Poznaniu w ostatnich 365 dniach....
Obrazek

w sumie , zajebiste. Centrum miasta, a można uchwycić głęboko, pozamiejskie klimaty
Obrazek
Obrazek
Niezłe, jak znalas na płyty Nadja np. ;]
Karkasonne pisze:Bawiłem się dzisiaj chwilę z różnokolorowymi szkiełkami - nie wiem nawet co to, jakaś pleksa czy coś - ale zabawy masa, chociaż to strasznie trudne do zrobienia takimi chałupniczymi metodami. Skończyłem dopiero, jak już mi niedobrze było:D Efekty nie są jakieś powalające - bo to ostatecznie zabawa bardzo prymitywnymi środkami, ale można wiele się nauczyć. Wkrótce zacznę się bawić z filtrem podczerwonym.

Obrazek
Obrazek
Niezłe, jak znalas będzie na jakieś słoneczne płyty GY!BE, o ile tylko się takowe ukażą ;] ;)
Karkasonne

Re: FOTOGRAFIA

02-05-2018, 20:33

Dzięki. Szkoda, że to drugie to nie mam pojęcia jak zrobiłem. Chyba nałożyłem jednocześnie żółte i niebieskie szkiełko, ale nie widziałem tego na podglądzie, dopiero na kompie, i teraz nie wiem. W sumie ciekawe strasznie jakby wyszły takie filterki + długie naświetlanie, ale mając tylko takie ,,lizaczki" kolorowe do trzymania to niestety nie da się długo naświetlać. Będę musiał poprosić w jednej firmie gdzie pracuję, gdzie robią roboty, by mi zrobili takie adapterki do tego może. bo z ręki się nie da niestety, bo się trzęsie, a to wymaga dłuuuugich naświetleń by cokolwiek z tego było.
Awatar użytkownika
tommek
w mackach Zła
Posty: 808
Rejestracja: 04-11-2017, 16:09
Kontakt:

Re: FOTOGRAFIA

02-05-2018, 22:43

Karkasonne pisze:Dzięki. Szkoda, że to drugie to nie mam pojęcia jak zrobiłem. Chyba nałożyłem jednocześnie żółte i niebieskie szkiełko, ale nie widziałem tego na podglądzie, dopiero na kompie, i teraz nie wiem. W sumie ciekawe strasznie jakby wyszły takie filterki + długie naświetlanie, ale mając tylko takie ,,lizaczki" kolorowe do trzymania to niestety nie da się długo naświetlać. Będę musiał poprosić w jednej firmie gdzie pracuję, gdzie robią roboty, by mi zrobili takie adapterki do tego może. bo z ręki się nie da niestety, bo się trzęsie, a to wymaga dłuuuugich naświetleń by cokolwiek z tego było.
Te filtry to jak rozumiem filtry typu cokin, nakręcany na obiektyw adapter do nich można za grosze kupić
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3230
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: FOTOGRAFIA

02-05-2018, 23:08

Jak tak, to proszę. Wielce eksperymentalne zdjęcia wykonane cyfrówką przez lornetkę:

Obrazek
Obrazek

oraz zima (bez lornetki)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Karkasonne

Re: FOTOGRAFIA

03-06-2018, 21:15

Dalsze zabawy (wciąż bez makro niestety)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3230
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: FOTOGRAFIA

03-06-2018, 21:36

Pajączki bardzo ładnie wyszli, pierwszy szczególnie.

Ode mnie cykl pod tytułem Kotjakoarchipelag:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Karkasonne

Re: FOTOGRAFIA

03-06-2018, 21:47

Bardzo ciekawe, chociaż sam bym wybrał pewnie jedno do reprezentowania
ODPOWIEDZ