FOTOGRAFIA

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

09-02-2022, 23:58

Ascetic pisze:
09-02-2022, 23:49
Powiedzmy, że jest pomysł. Efektowny. O to nie łatwo.

Dojebane jest też na obróbce, że aż zęby bolą (Tu są tak powyciągane barwy, że bardziej się nie da).

I tu wracamy do pomysłu i obróbki. Cudownie jest jak jest oko, talent, a pomysł i siedzenie w programach jest na drugim planie.

Litewskie, bez porównania lepsze. Warsztat a nie miesięczna licencja w tym czy innym programie.
Inna bajka portret a reporterka. No i tu bardziej fotoobrazy.
Wiesz wszystko zależy.... Jest taki fascynat starych analogowych zdjęć który buszuje w Bieszczadach czy innej Białowieży. Robi dużo zdjęć żubrów.... no ale foty są takie nieostre nieraz... takie archaiczne. Czasem ma to urok a czasem nie. Mnie np. drażniło że te żubry takie jak z "Dziennika Ludowego" z 1995 roku....
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16133
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: FOTOGRAFIA

10-02-2022, 00:06

trup pisze:
09-02-2022, 23:58
Ascetic pisze:
09-02-2022, 23:49
Powiedzmy, że jest pomysł. Efektowny. O to nie łatwo.

Dojebane jest też na obróbce, że aż zęby bolą (Tu są tak powyciągane barwy, że bardziej się nie da).

I tu wracamy do pomysłu i obróbki. Cudownie jest jak jest oko, talent, a pomysł i siedzenie w programach jest na drugim planie.

Litewskie, bez porównania lepsze. Warsztat a nie miesięczna licencja w tym czy innym programie.
Inna bajka portret a reporterka. No i tu bardziej fotoobrazy.
Dyskutowałbym. A z czym? Że dojebane na maksa filtrów? Że profeska na światle, że większość roboty wykonał wizażysta, inscenizator, choć tutaj brakuje mi adekwatnego słowa. Że efektowne i przyciągające oko, ale mało w tym emocji, a zwyczajowo w portretówce o to chodzi. Jak dla mnie, ludzie którzy zrobili te zdjęcia, te z gałęziami, mają zaplecze techniczne, ale jak dla mnie talentu tam nie ma. Te litewskie to esencja. Warsztat, emocje, życie. A gość ma oko jak sam skurwesyn. Jedne to talenciarz, drugie to przeprodukowane studyjnie gówienko w papierku.

Żubry.> Niespecjalnie mogę się pucować i lecieć po nazwiskach, ale mamy tu osobę, która właśnie zapindala o 3 rano po lasach i robi zdjęcia zwierzynie. Babeczka z 60 lat. Artystka jak dla mnie. Z aparatem za 6 taka i obiektywami za drugie tyle. Czyli bez szału. A obróbkę to zleca tutaj po znajomych, bo słabo ogarnia zabawę w raw'ach. W studiu to bywa, z przymusu i grzeczności, żeby coś tam czasem doradzić. Piszę o tym, że jest w opór ludzi robiących po klubach fot. zajebiste zdjęcia, bez zaplecza. Nie zorką5, i zupełnie ostre. A takie dojebane po agencjach portfolia z gałęziami na ryju to jakaś farsa.

I żeby nie było, że się spinam, bo piszę z pozycji gościa, który pewne sprawy ogląda z boku. Jestem widzem, czasem doradzę, zaopiniuję, ale z tego co mam z pierwszej ręki, jest niemało zdolnych ludzi, bez sztabu, parasoli, softboksów i innych rzeczy. Co by dziabnęli i połknęli takie focie dla efektu z marszu.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

10-02-2022, 00:52

czyli wolisz foty z zzakrzaka a nie dopracowane/pozowane.
Ale przy pozowanych mimo sztabu ludzi i super oświetlenia też nie będzie super foty jeśli fotograf nie uchwyci momentu, spojrzenia itp. Na pewno o wiele łatwiej i komfortowo ale jednak trzeba mieć talent i do tego.



Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16133
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: FOTOGRAFIA

10-02-2022, 01:00

trup pisze:
10-02-2022, 00:52
czyli wolisz foty z zzakrzaka a nie dopracowane/pozowane.
Ale przy pozowanych mimo sztabu ludzi i super oświetlenia też nie będzie super foty jeśli fotograf nie uchwyci momentu, spojrzenia itp. Na pewno o wiele łatwiej i komfortowo ale jednak trzeba mieć talent i do tego.



Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Coś pisałem o zdjęciach zza krzaka? Weź pókim jeszcze śpiący.

Dalej idąc. Sam piszesz, że ma portretówka uchwycić. Te z gałęziami na głowie chwytają, gałęzie na głowie. Sobie obejrzyj tą starsza modelkę a później zestaw manipulancie z zupełnie innymi zdjęciami co teraz wrzuciłeś. Tu masz człowieka z jego emocjami, tam cała ekipę cisnącą pod agencje. Choć tez dodam, że tam gdzie badyli mniej foty ciekawsze*, a te z zestawem z Waglewskim nie wszystkie też rozsadzające i porywające.


Tak jeszcze zapytam. Robisz zdjęcia, masz styczność z branżą, czy sobie hobbystyczne wariacje prowadzisz na temat portretowki i zdjęć zza krzaka, czymkolwiek one są?

* np. w takiej fotografii kulinarnej możesz najebać pół warzywniaka i będziesz miał na zdjęciu rozjebane pół straganu. Tylko, że temat był: jabłko. Jak w jednym zagramanicznym konkursie fotograficznym za 40 funciaków. I huj. Żyry uwali fotę bo żądany detal się gubi w pierdolniku marchewek, kalarepy i selera. Z gałęziami jest ten właśnie wariant grany. Rokkobarokkogałąźwoko.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: FOTOGRAFIA

10-02-2022, 08:43

trup pisze:
09-02-2022, 23:58
Mnie np. drażniło że te żubry takie jak z "Dziennika Ludowego" z 1995 roku....
Trupie, Dziennik Ludowy w 1995 juz sie nie ukazywal
woodpecker from space
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

10-02-2022, 10:02

no to w 94
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

10-02-2022, 10:08

Ascetic pisze:
10-02-2022, 01:00
trup pisze:
10-02-2022, 00:52
czyli wolisz foty z zzakrzaka a nie dopracowane/pozowane.
Ale przy pozowanych mimo sztabu ludzi i super oświetlenia też nie będzie super foty jeśli fotograf nie uchwyci momentu, spojrzenia itp. Na pewno o wiele łatwiej i komfortowo ale jednak trzeba mieć talent i do tego.



Obrazek
Coś pisałem o zdjęciach zza krzaka? Weź pókim jeszcze śpiący.

Dalej idąc. Sam piszesz, że ma portretówka uchwycić. Te z gałęziami na głowie chwytają, gałęzie na głowie. Sobie obejrzyj tą starsza modelkę a później zestaw manipulancie z zupełnie innymi zdjęciami co teraz wrzuciłeś. Tu masz człowieka z jego emocjami, tam cała ekipę cisnącą pod agencje. Choć tez dodam, że tam gdzie badyli mniej foty ciekawsze*, a te z zestawem z Waglewskim nie wszystkie też rozsadzające i porywające.


Tak jeszcze zapytam. Robisz zdjęcia, masz styczność z branżą, czy sobie hobbystyczne wariacje prowadzisz na temat portretowki i zdjęć zza krzaka, czymkolwiek one są?

* np. w takiej fotografii kulinarnej możesz najebać pół warzywniaka i będziesz miał na zdjęciu rozjebane pół straganu. Tylko, że temat był: jabłko. Jak w jednym zagramanicznym konkursie fotograficznym za 40 funciaków. I huj. Żyry uwali fotę bo żądany detal się gubi w pierdolniku marchewek, kalarepy i selera. Z gałęziami jest ten właśnie wariant grany. Rokkobarokkogałąźwoko.
Totalnie amatorsko się bawię, więc nie ma o czym mowić.

Natomiast nigdzie nie pisałem, że jest to geniusz portretowy tylko takie bardziej fotoobrazy tylko namalowane obiektywem. Podoba mi się tematyka, dobór i pieczołowitość gadżetów, kolorystyka (mimo, ze podkręcona, choć nie wiem czy cyfrowo, czy filtrami na obiektyw, oświetleniem). Trochę pracy to kosztowało. Nie jest to reporterka tylko jeden z rodzajów portretu, który Tobie nie za bardzo pasuje. Tyle chyba.
A Ty się przypierdalasz, że nie ma emocji i takie tam. No awantura z dupy Panie Kolego.
We współczesnej teorii fotografii rozróżniamy następujące rodzaje portretu:

psychologiczny.
artystyczny.
plenerowy.
naturalny.
pozowany.
zawodowy.
amatorski.
reporterski.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16133
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: FOTOGRAFIA

10-02-2022, 14:42

Czyli uja się znasz, ale poopowiadasz o fotografiach malarskich, czy co tam sobie wymyśliłeś? Ty normalny jesteś, że polecę blodkałem? Hę?
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

10-02-2022, 14:48

Dobrze się czujesz?
Czy ja pisałem że jestem fotografem profesjonalistą? Czy tylko że mi się podobają takie foty? A fotografia artystyczna to co to jest jak nie to właśnie.

O chuj się czepiasz? Chłopaku... Ochłoń.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16133
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: FOTOGRAFIA

10-02-2022, 14:51

A jest fotografia nieartystyczna i czym się różni od artystycznej. Tym, że się Tobie podoba bo jest sporo gałęzi i wizażysta ładnie zrealizował koncept tego, kto go wymyślił? Może w tym, że w rawkach można cuda zrobić, jak się ma jakieś doświadczenie. Może światło, cienie?

Odniosłem wrażenie, że znasz temat i się specjalizujesz w malowaniu obrazem, czy obrazem malarskim, czy co tam sobie wymyśliłeś. Chciałem się czegoś dowiedzieć od profesjonalisty. Tak po prostu.

Jeszcze bym poczytam o portretówce. Bo już wiem, że w nich, nie chodzi o to o co chodzi .

Dobrze się czujesz?
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

10-02-2022, 15:12

Dobra poddaję się. Ewidentnie jesteś wzniecony. Zluzuj gumę. Sam przed sobą. Nie musisz odpowiadać.
We współczesnej teorii fotografii rozróżniamy następujące rodzaje portretu:

psychologiczny.
artystyczny.
plenerowy.
naturalny.
pozowany.
zawodowy.
amatorski.
reporterski.
Obrazek

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16133
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: FOTOGRAFIA

10-02-2022, 15:18

trup pisze:
10-02-2022, 15:12
Dobra poddaję się. Ewidentnie jesteś wzniecony. Zluzuj gumę. Sam przed sobą. Nie musisz odpowiadać.
We współczesnej teorii fotografii rozróżniamy następujące rodzaje portretu:

psychologiczny.
artystyczny.
plenerowy.
naturalny.
pozowany.
zawodowy.
amatorski.
reporterski.
Obrazek

Obrazek
Bardziej zainteresowany i rozbawiony. Te dwa to artystyczny, czy amatorski?

Wrzuć jeszcze link skąd ten podział. „Zza krzaka” potrzebuje znaleźć.

Tak jeszcze jak patrzę, jako teoretyk, jak to widzisz, jak to jest z tymi nogami? To też portret, czy już bardziej natura ożywiona? Forum uczy, bawi. Daj info.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

10-02-2022, 16:05

zza krzaka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: FOTOGRAFIA

12-02-2022, 21:27

trup pisze:
15-12-2021, 17:12
Rimaldas Vikšraitis - litewska szkoła fotografii

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fantastyczne! Aż sobie to kupiłem w wersji analogowej.
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

14-02-2022, 10:52

Też szukam w rozsądnej cenie.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

17-03-2022, 16:43

NASA rule(s)!

The Age of Giants. SpaceX Starship NASA SLS
Obrazek

M104 Sombrero Galaxy by Hubble Telescope
Obrazek

MARS (niebieski lód)
Obrazek

M51 Whirlpool galaxy by Hubble Telescope
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

15-06-2022, 16:38

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Projekt Nim :(

++++++++++++++++++++++++++
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

05-09-2022, 16:32

Gorsi uchodźcy...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: FOTOGRAFIA

24-04-2023, 16:35

The Sochi Project: An Atlas of War and Tourism in the Caucasus
Rob Hornstra

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16133
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: FOTOGRAFIA

28-08-2023, 21:20

Święta Góra Grabarka. Sierpień 23'.

Obrazek

Dobre? Co?
ODPOWIEDZ