GÓRY

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

GÓRY

17-04-2011, 17:32

535 pisze:
[V] pisze:wybieram góry mimo wszystko
Tylko góry.

Jakie Kolega preferuje, te w kraju i te zagraniczne- ciekawy temat , może ruszyć to ostrzej , bo od siedzenia przy forum fałdy jakby większe...:)? Pociągniemy?
Najbardziej lubie Sudety Srodkowe.Zwlaszcza Góry Bystrzyckie,Orlickie,Masyw Snieznika,Góry Bialskie. Tereny mojej mlodosci hehe.Tam sie wychowalem i jako gówniarz zlazilem wsystkie szlaki,dukty lesne etc .Do dzis wracam w te rejony bardzo chetnie gdy wpadam do Polski na urlop.Najwieksza sympatia darze chyba Góry Bystrzyckie i niektóre rejony Masywu Snieznika i Orlickich. Dzikie,odludne tereny,mozna wedrowac calymi dniami nie spotkawszy absolutnie nikogo.

Kiedys przemierzalo sie górskie bezdroza w bardziej tradycyjny sposob z plecakiem wyprawowym etc ,obecnie najczesciej decyduje sie na cos innego;

Obrazek

Obrazek

co nie znaczy,ze tradycyjne lazikowanie stracilo swoj niepowtarzalny czar i charakter,co to to nie ;)

zapraszam do swobodnej dyskusji i wymiany pogladów na wszelkie tematy zwiazane z Górami;)
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2389
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

Re: GÓRY

17-04-2011, 17:43

lubieć ale rzadko, amatorsko i bez większych wysiłków
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: GÓRY

17-04-2011, 17:49

glownie tradycyjnie, tez amatorsko, odrobina wysilku jak najbardziej ok - byle w ramach rozsadku, bez przesadnego forsowania sie itp
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: GÓRY

17-04-2011, 17:51

0ms pisze:glownie tradycyjnie, tez amatorsko, odrobina wysilku jak najbardziej ok - byle w ramach rozsadku, bez przesadnego forsowania sie itp
Do 70 km pieszo, na rowerku do 100 km, więcej i umieram. ;))
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: GÓRY

17-04-2011, 17:55

Ja nie licze - zreszta, i tak nie bardzo mam czas na takie wyprawy, kondycji raczej brak, wiec moze to i lepiej. Nie zalamie sie przynajmniej ;)
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: GÓRY

17-04-2011, 17:56

Tylko: morza szum, lasów śpiew i złota plaża pośród drzew
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: GÓRY

17-04-2011, 17:57

Mam dokladnie odwrotnie, chociaz lasy bardzo ok
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: GÓRY

17-04-2011, 18:02

Tak na serio to kiedyś zdobyłem całą korone gór polskich i czeskich. 2 lata temu brałem nawet udział w maratonie rzeźnika w Bieszczadach, ale jako że sukcesywnie się starzeję, to i wybierać muszę coraz mniej pagórkowate trasy biegowe.

Btw. polecam wszystkim amatorom biegania sprawdzenie swoich możliwości w biegu rzeźnika. W Europie nie ma chyba bardziej survivalowego i tak dobrze zorganizowanego spędu - http://www.biegrzeznika.pl/
Ostatnio zmieniony 17-04-2011, 18:12 przez Lykantrop, łącznie zmieniany 1 raz.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: GÓRY

17-04-2011, 18:10

Lykantrop pisze:Tak na serio to kiedyś zdobyłem całą korone gór polskich i czeskich.
Gratuluje. Mi z tego zestawu (po Polskiej stronie) została do zrobienia chyba tylko Lackowa. Czy rzeczywiście zachodnia ściana którą biegnie zielony szlak turystyczny, jest tak eksponowana? Czytałem, że to podejście jest całkiem sympatyczne. :)
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: GÓRY

17-04-2011, 18:35

Lykantrop pisze:
Btw. polecam wszystkim amatorom biegania sprawdzenie swoich możliwości w biegu rzeźnika. W Europie nie ma chyba bardziej survivalowego i tak dobrze zorganizowanego spędu - http://www.biegrzeznika.pl/
To "zwykłe" bieganie, czy też trasa z np. mostami linowymi i kąpielami błotnymi?


edit:

i pozwolę sobie przekleić z innego tematu:
Sudety, jako całość, bez rozgraniczania na poszczególne pasma. Nie tak zadeptane jak Tatry, a IMO mające więcej klimatu i spokojnych zaułków, gdzie można się wyluzować z dala od wrzeszczącego bydła.
Jeśli chodzi o świat to uroczo jest w Mourne Mountains w Płn Irlandii. Oczywiście to nie są wielkie szczyty, ale dla kogoś stęsknionego za połączeniem gór, morza i świętego spokoju to świetne miejsce. Niewielu ludzi, mało śniegu i silne wiatry.

Większym wyzwaniem są Rockies. Ja podróżowałem przez kilka tygodni po kanadyjskiej stronie pomiędzy Kolumbią Brytyjską a Albertą i wrażenie estetyczne zachowałem niesamowite. Oczywiście tu już nieco inna jazda, sam bałbym sie zapuszczać na kilka dni w taką dzicz, bo o spotkanie z niedźwiedziem czy pumą jest tam nietrudno. Ale jeśli masz możliwość wydac trochę kasy na bilet i pojechać w rejon Banff czy Jasper to polecam gorąco. Piękne miejsca, z miejsca przesiąkasz spokojem :)
Ostatnio zmieniony 17-04-2011, 18:40 przez Pelson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
młody_zakapior
zaczyna szaleć
Posty: 168
Rejestracja: 18-03-2009, 10:05

Re: GÓRY

17-04-2011, 18:38

od kilku lat głównie tatry, ale bieszczady też schodzone wzdłuż i wszerz. ogólnie to jako, że mam daleko to krótkie wypada ale bardzo intensywne, czyli od świtu do wieczora łażenie, łażenie i łażenie. Po takim tripie przez 3 dni muszę czuć, że byłem w górach ;)
535

Re: GÓRY

17-04-2011, 18:57

No pięknie. Gdybym napisał, że jestem zawodowcem w temacie gór, byłoby to kłamstwo - nie jestem. Natomiast w kilku miejscach udało mi się przebywać i jest to jakiś mój pierdolec. Może bez jakichś spektakularnych sukcesów, ale jednak.
Nie będę oryginalny, gdy stwierdzę, że najbardziej ukochałem Bieszczady - to nic dziwnego. :) Najczęściej przebywam w Gorcach, Pieninach, ogólnie Beskidach - to z racji ich bliskiego położenia. Sudety - ostatnio mam dużą ochotę tam wrócić, gdyż swego czasu miałem kilkakrotnie przyjemność, przebywać (Karkonosze, Góry Bystrzyckie, Stołowe, Masyw Śnieżnika), ale to było ponad dwadzieścia lat temu i na razie nie sądzę, by to się udało. Unikam Tatr z wiadomych względów :), choć czasem się gdzieś "przeciągnę" w okolicy.
Mój ostatni gruby pierdolec to góry norweskie w każdej postaci:
Obrazek
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: GÓRY

17-04-2011, 19:01

535 pisze:Mój ostatni gruby pierdolec to góry norweskie w każdej postaci:
Obrazek
Czyste piękno. No jak za górami ogólnie nie przepadam, tak w Norwegii prawie połowę wyjazdu na szlakach spędziłem. ;)
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: GÓRY

17-04-2011, 20:18

[V] pisze:
Lykantrop pisze:Tak na serio to kiedyś zdobyłem całą korone gór polskich i czeskich.
Gratuluję. Mi z tego zestawu (po Polskiej stronie) została do zrobienia chyba tylko Lackowa. Czy rzeczywiście zachodnia ściana którą biegnie zielony szlak turystyczny, jest tak eksponowana? Czytałem, że to podejście jest całkiem sympatyczne. :)
To podejście obrosło już legendą. :-)
Jak robiłem próbę z podejściem na Lackową to miałem jeszcze dodatkowe utrudnienie. Podczas schodzenia złapał naszą ekipę taki sążnisty deszcz, że bardziej to przypominało ślizganie się i sceny rodem z "Cliffhanger". :-)
W każdym razie same miłe wspomnienia, warto spróbować, chociaż kondycję trzeba mieć tęgą. :-)
Pelson pisze:
Lykantrop pisze:Btw. polecam wszystkim amatorom biegania sprawdzenie swoich możliwości w biegu rzeźnika. W Europie nie ma chyba bardziej survivalowego i tak dobrze zorganizowanego spędu - http://www.biegrzeznika.pl/
To "zwykłe" bieganie, czy też trasa z np. mostami linowymi i kąpielami błotnymi?
"Kąpiele błotne" są nieuniknione na trasie. Jak wiadomo pogoda w górach należy do kapryśnych, więc po drodze masz jak w banku atmosferyczne atrakcje. 4 lata temu spadł grad, deszcz na porządku dziennym, a ponoć rok temu krótkotrwałe opady śniegu zaskoczyły biegających na jednym odcinku :-)
Ale raczej jest to "zwykłe bieganie".
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Sineater
postuje jak opętany!
Posty: 621
Rejestracja: 10-05-2008, 00:40

Re: GÓRY

17-04-2011, 20:21

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony 18-11-2014, 18:46 przez Sineater, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: GÓRY

17-04-2011, 21:04

Góry uwielbiam, polskie zlazłem chyba całe, trochę czeskich i sporo słowackich, łażę już dobre 15 lat i ciągle mnie kręci. W tym roku kombinuję jakiś dalszy cel - albo połażę po zachodniej Norwegii, albo po Szkocji.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
młody_zakapior
zaczyna szaleć
Posty: 168
Rejestracja: 18-03-2009, 10:05

Re: GÓRY

17-04-2011, 21:10

czułem dość długo :D i co by nie mówić kończący zjazd rowerem doliną chochołowską był jedną z najprzyjemniejszych rzeczy jakie przeżyłem w górach ;-)
streetcleaner
rasowy masterfulowicz
Posty: 2218
Rejestracja: 11-04-2006, 09:36

Re: GÓRY

17-04-2011, 21:19

Także uwielbiam, obecnie głównie Tatry latem. Staram się być przynajmniej raz w roku. Są pewne plany aby spróbować sił w chłodniejszych temperaturach i może przenieść środek ciężkości w jakieś inne miejsce poza granice naszego kraju.
Sineater
postuje jak opętany!
Posty: 621
Rejestracja: 10-05-2008, 00:40

Re: GÓRY

17-04-2011, 21:23

Moja faworytka:
http://www.summitpost.org/monte-viso/150676
Miłośc od pierwszego wejrzenia.
535

Re: GÓRY

17-04-2011, 22:20

a co powiecie na Pireneje?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17-04-2011, 22:23 przez 535, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ