MITOCHONDRION

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2389
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

Re: MITOCHONDRION

25-02-2011, 14:45

Oj tam, że eskimoso-indianie to nie znaczy że dziwaczni od razu są.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: MITOCHONDRION

25-02-2011, 18:38

spilt taki se, a ten drugi zespół bardzo taki se, żeby nie powiedzieć SŁABY.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: MITOCHONDRION

25-02-2011, 19:17

bałałajek po prostu nie lubię.
Maria Konopnicka

Re: MITOCHONDRION

25-02-2011, 19:45

MITOCHONDRION > GYIBAAW - split fajny, ale pełny album MITOCHONDRION jeszcze lepszy. Mało jeszcze słuchałem, ale czuję, że jeszcze sporo czasu spędzę z tym albumem.
Karkasonne

Re: MITOCHONDRION

25-02-2011, 19:57

Preferuję debiut, który ma bardziej osobisty, prywatny dla mnie wydźwięk. Dwójka to już wypłynięcie na szerokie wody dla każdego.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: MITOCHONDRION

26-02-2011, 10:00

Karkasonne pisze:Preferuję debiut, który ma bardziej osobisty, prywatny dla mnie wydźwięk. Dwójka to już wypłynięcie na szerokie wody dla każdego.
Że co? Jakie szerokie wody?
Awatar użytkownika
metalized
weteran forumowych bitew
Posty: 1291
Rejestracja: 24-08-2009, 23:18
Lokalizacja: Bobolice i okolice

Re: MITOCHONDRION

26-02-2011, 11:37

Karkasonne pisze:Preferuję debiut, który ma bardziej osobisty, prywatny dla mnie wydźwięk. Dwójka to już wypłynięcie na szerokie wody dla każdego.
Też bym popreferował , ale za długo medytowałem i namyślałem się , jak była ta płyta w Wycinek Chóru i pozostało teraz chłostać się jedynką z empeczy .A dwójka fajna jest , fajna , podobnie jakich część splitu z nieszczególnie mnie interesującym Gyibaaw
P.J.E.C.
Awatar użytkownika
Glene
weteran forumowych bitew
Posty: 1643
Rejestracja: 03-12-2009, 22:45

Re: MITOCHONDRION

26-02-2011, 13:26

Bardzo ciekawy zespol, uwielbiam debiut, jest kurewsko dlugi, hymm jakby to ujal pewien samotnik cyklopowy, czuc tchnienie minionych wiekow(np Into the Pit of Babel), jest brudne piwniczne brzmienie i ten przytlaczajacy ciezar. Swietnie tez na debiucie sprawdzaja sie te industrialowe/dark ambientowe wstawki, no po prostu pochlonal mnie ten album. Dzisiaj zamierzam zmierzyc sie z drugich albumem, nie powiem oczekiwania mam spore.
Awatar użytkownika
Glene
weteran forumowych bitew
Posty: 1643
Rejestracja: 03-12-2009, 22:45

Re: MITOCHONDRION

26-02-2011, 16:20

Po przesluchaniu albumu moge stwierdzic, ze poziom debiutu zostal przekroczony, swietna plyta! Pierwsze co sie narzuca to to, ze Parasignosis jest o wiele bardziej uduchowiona i psychodeliczna niz debiut, po drugie utwory zostaly ulozone na plycie idealnie co sprawia, ze calosc automatycznie wydaje sie tworzyc n monolit. Brzmienie znane z Archaeaeon jest obecne i na drugiej plycie. Plyta jest piekielnie ciezka i gesta.. Na uwage zasluguje takze swietny artwork w wykonaniu Alexandra L. Browna, kory idealnie wpaspowuje sie w mistyczno-gnostycki klimat plyty, tutaj sa jego prace.http://badnewsbrown.blogspot.com/. Sluchajac Parasignosis mialem wrazenie bycia swiadkiem jakiegos ohydnego rytulalu odprawianego w katakumbch pradawnych ruin(podobne doswiadczenia jak przy sluchaniu debiutu Impetuous Ritual). Wracam do sluchania .
Karkasonne

Re: MITOCHONDRION

26-02-2011, 22:21

ultravox pisze:
Karkasonne pisze:Preferuję debiut, który ma bardziej osobisty, prywatny dla mnie wydźwięk. Dwójka to już wypłynięcie na szerokie wody dla każdego.
Że co? Jakie szerokie wody?
Odkryto go na masterfulu, czyli sprzedali się.
Maria Konopnicka

Re: MITOCHONDRION

26-02-2011, 23:01

Mało tego - ich płyta spodobała się mi - czyli zaczęli grać kwadratowy heavy metal dla prostaków :)
Awatar użytkownika
Self
rasowy masterfulowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 03-03-2011, 23:30

Re: MITOCHONDRION

11-03-2011, 02:10

Mnóstwo Australii w tym nowym materiale, i to się chwali. Debiut trzeba będzie w najbliższym czasie sprawdzić, bo album z tego roku robi mi dobrze.
Awatar użytkownika
martyrdoom
postuje jak opętany!
Posty: 462
Rejestracja: 18-09-2010, 22:36
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: MITOCHONDRION

11-03-2011, 22:55

No, z dostaniem debiutu możesz mieć pewien problem. Ale warto, choć u mnie trochę już emocje z nim związane opadły. Na początku trochę trudny do ogarnięcia (długie kawałki, charczące brzmienie itp), ale to bardzo fajny kawał black/death metalowego szaleństwa. Znajdziesz tam po trochu Incantation, Angelcorpse, Order From Chaos, Immolation i czego tam jeszcze, generalnie bardzo oryginalna płyta, zwłaszcza takie kawałki, jak Into the Pit of Babel, Infernal Weapons Summons, Wraithlike czy Oath in Defiance. Split z Gyibaaw i nowy album mam już chwilkę, ale mam z nimi tak, jak miałem z Majesty and Decay - kupione, i ciężko mi się zabrać za słuchanie. Postanawiam sobie więc od nowego tygodnia się zmobilizować. Mam nadzieję, że mnie rozjebią, tak jak Majesty and Decay :)
Awatar użytkownika
Glene
weteran forumowych bitew
Posty: 1643
Rejestracja: 03-12-2009, 22:45

Re: MITOCHONDRION

12-03-2011, 14:04

martyrdoom pisze:No, z dostaniem debiutu możesz mieć pewien problem. Ale warto, choć u mnie trochę już emocje z nim związane opadły. Na początku trochę trudny do ogarnięcia (długie kawałki, charczące brzmienie itp), ale to bardzo fajny kawał black/death metalowego szaleństwa. Znajdziesz tam po trochu Incantation, Angelcorpse, Order From Chaos, Immolation i czego tam jeszcze, generalnie bardzo oryginalna płyta, zwłaszcza takie kawałki, jak Into the Pit of Babel, Infernal Weapons Summons, Wraithlike czy Oath in Defiance. Split z Gyibaaw i nowy album mam już chwilkę, ale mam z nimi tak, jak miałem z Majesty and Decay - kupione, i ciężko mi się zabrać za słuchanie. Postanawiam sobie więc od nowego tygodnia się zmobilizować. Mam nadzieję, że mnie rozjebią, tak jak Majesty and Decay :)
Co do splitu to niewiem, ale mozesz sie spodziewac, ze nowa Cie rozjebie;)
Awatar użytkownika
Self
rasowy masterfulowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 03-03-2011, 23:30

Re: MITOCHONDRION

12-03-2011, 17:21

Podejrzewam, że byłby problem, by kupić debiut bez wydawania majątku, którego niestety nie posiadam. Na razie ukradnę, potem się rozejrzę, chociaż bieda z dostępnością materiału z tego co widzę. A najlepiej poczekać, aż chłopaki splamią swój kultowy status jakimś re-releasem.
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: MITOCHONDRION

30-05-2011, 22:20

Powoli, bez pośpiechu, badam sobie Parasignnosis, dawkując oszczędnnie raz na dzień, dwa w chwilach gdy czuję że mogę poświęcić jej więcej uwagi i to bardzo interesujący materiał jest, tak ogólnie. Świetny, natchniony dm, z jednej strony gęsty, ciemny i duszny, a z drugiej strony, jest w tym jakaś przestrzeń, szczególnie w tych wolniejszych momentach (ot, Kathenotheism). Wicher i trzaskające pioruny. Fajnie ten album wyhamowuje - od cięzkiej, mistycyzującej sieki w coraz spokojniejsze pykanie i wreszcie w ambientowe outro, po którym cisza jest logiczną konsekwencją tego jak się ta muzyka rozwijała i zwijała.
Będzie trzeba też zapoznać się z debiutem, bo zespól ogólnie bardzo obiecuujący.
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
plecki
rozkręca się
Posty: 80
Rejestracja: 25-01-2009, 05:27
Lokalizacja: opium den

Re: MITOCHONDRION

14-07-2011, 13:51

wiadomo, ze plyta deczko badziewna, ale moze :
http://allegro.pl/mitochondrion-parasig ... 57275.html
Awatar użytkownika
Glene
weteran forumowych bitew
Posty: 1643
Rejestracja: 03-12-2009, 22:45

Re: MITOCHONDRION

15-07-2011, 10:23

Badziewny to ty masz sluch.
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: MITOCHONDRION

17-07-2011, 09:37

http://www.darkdescentrecords.com/store ... shuhkhgbb4

dla wszystkich dziewczyn co przespały debiut
Awatar użytkownika
Glene
weteran forumowych bitew
Posty: 1643
Rejestracja: 03-12-2009, 22:45

Re: MITOCHONDRION

17-07-2011, 11:14

Maleficio pisze:http://www.darkdescentrecords.com/store ... shuhkhgbb4

dla wszystkich dziewczyn co przespały debiut
WIem i nie moge sie doczekac kiedy plyta bedzie dostepna w Polsce. Ciekawe jak album bedzie brzmial po remasteringu, licze na to, ze bedzie jeszcze bardziej zabojczy!
ODPOWIEDZ