DREAM THEATER "Images and Words"

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
mad
weteran forumowych bitew
Posty: 1609
Rejestracja: 20-05-2007, 16:28
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

20-07-2015, 12:05

Kurwaćukoglu pisze:
mad pisze:Racja - bez jaj. Owsiak zaproponował, zapłacił, to zagrają... Pewnie nie mają zielonego pojęcia o istocie tej imprezy. Przyjadą jak na festiwal, zrobią swoje i odjadą...
Odświeżam sobie Images And Words i po raz kolejny uświadamiam sobie, że nie jest to muza dla mnie - a ponieważ nie łączy mnie z DT żaden sentyment, toteż pewnie odstawię to na dobre. Na Images faktycznie, LaBrie jakby mniej drażniący, ale nie wiem, czy to kwestia głosu, czy realizacji nagrania - wierzę, że to pierwsze... Dziwne, lubię "progresywne" wcielenie Iron Maiden, uwielbiam większość rzeczy nagranych po powrocie Dickinsona - a z kolei DT właściwie jako całość mnie nie przekonuje.
To już chyba wiesz jaka kobyła szykuje się na The Book Of Souls?
Ba! Czekam z utęsknieniem !!!
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

20-07-2015, 12:11

mad pisze:
Kurwaćukoglu pisze:
mad pisze:Racja - bez jaj. Owsiak zaproponował, zapłacił, to zagrają... Pewnie nie mają zielonego pojęcia o istocie tej imprezy. Przyjadą jak na festiwal, zrobią swoje i odjadą...
Odświeżam sobie Images And Words i po raz kolejny uświadamiam sobie, że nie jest to muza dla mnie - a ponieważ nie łączy mnie z DT żaden sentyment, toteż pewnie odstawię to na dobre. Na Images faktycznie, LaBrie jakby mniej drażniący, ale nie wiem, czy to kwestia głosu, czy realizacji nagrania - wierzę, że to pierwsze... Dziwne, lubię "progresywne" wcielenie Iron Maiden, uwielbiam większość rzeczy nagranych po powrocie Dickinsona - a z kolei DT właściwie jako całość mnie nie przekonuje.
To już chyba wiesz jaka kobyła szykuje się na The Book Of Souls?
Ba! Czekam z utęsknieniem !!!
A masz taki zajebisty avatar :) ...

P.S. Empire Of The Clouds; ponad 18 minut. Czyżby ścigali się w długości kawałków z bohaterami niniejszego tematu ;) ?
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

23-07-2015, 17:41

Płyt po Octavarium nie słyszałem i jakoś niespecjalnie mam ochotę. Wracam zaś najczęściej do Images and Words oraz do Awake - to bez dyskusji najlepsze płyty tej kapeli. Czasem mam jeszcze ochotę na Octavarium; lubię ten album, o dziwo.
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

23-07-2015, 17:50

moonfire pisze:Płyt po Octavarium nie słyszałem i jakoś niespecjalnie mam ochotę. Wracam zaś najczęściej do Images and Words oraz do Awake - to bez dyskusji najlepsze płyty tej kapeli. Czasem mam jeszcze ochotę na Octavarium; lubię ten album, o dziwo.
Nic nie tracisz. Jeśli - co rzeczywiście dziwne - lubisz Octavarium - zarzuć sobie Falling Into Infinity, bo ta płyta bardzo dobrze znosi próbę czasu, chociaż w chwili premiery ortodoksyjni entuzjaści DT odsądzali ją od czci i wiary. Jest na tym albumie luz (oczywiście na miarę tego zespołu) i lekkość, jakich na próżno szukać na kolejnych wydawnictwach. Plus zajebiste brzmienie.
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Deathrasher
świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 23-07-2015, 04:45

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

23-07-2015, 22:07

Na forum DT jest taki jeden, co sądzi, że 8V>Awake i Mpore<Rudess. XD
Oczywiście Awake to najlepszy album tego bandu. Mistrzowska rzecz.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

23-07-2015, 23:35

Kurwaćukoglu pisze:
moonfire pisze:Płyt po Octavarium nie słyszałem i jakoś niespecjalnie mam ochotę. Wracam zaś najczęściej do Images and Words oraz do Awake - to bez dyskusji najlepsze płyty tej kapeli. Czasem mam jeszcze ochotę na Octavarium; lubię ten album, o dziwo.
Nic nie tracisz. Jeśli - co rzeczywiście dziwne - lubisz Octavarium - zarzuć sobie Falling Into Infinity, bo ta płyta bardzo dobrze znosi próbę czasu, chociaż w chwili premiery ortodoksyjni entuzjaści DT odsądzali ją od czci i wiary. Jest na tym albumie luz (oczywiście na miarę tego zespołu) i lekkość, jakich na próżno szukać na kolejnych wydawnictwach. Plus zajebiste brzmienie.
A posłucham sobie, dzięki za polecankę.
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

24-07-2015, 05:09

Proszę bardzo :) . De facto żadna tam spektakularna polecanka, bo płyta przecież - przynajmniej z tytułu - na pewno Ci się o uszy obiła.
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

24-07-2015, 13:25

Kurwaćukoglu pisze:Proszę bardzo :) . De facto żadna tam spektakularna polecanka, bo płyta przecież - przynajmniej z tytułu - na pewno Ci się o uszy obiła.
Wiele razy obiła, ale jakoś zawsze przechodziła bokiem i nie miałem chęci posłuchania.
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

24-07-2015, 13:30

Ja natomiast nie mam żadnej potrzeby, aby wracać do płyt wydanych przez DT już w XXI wieku (no może poza kilkoma wybranymi kompozycjami, jak np. Misunderstood z Six Degrees Of Inner Turbulence czy Honor Thy Father z Train Of Thought).
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
Kilgore
rasowy masterfulowicz
Posty: 2144
Rejestracja: 21-12-2010, 20:34

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

24-07-2015, 13:42

A ja bardzo lubię jedynkę.
Wyobraź sobie że zawsze masz czas
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

24-07-2015, 13:48

O ile wokal La Brie jest dla mnie akceptowalny, to śpiew Dominici jest już dla mnie nie do udźwignięcia.
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

17-01-2016, 11:08

Nowy singiel;
" onclick="window.open(this.href);return false;

To wesołe Rushowanie okraszone czerstwymi chórami to bardzo niedobry prognostyk. Żałosny trailer zdaje się tylko to potwierdzać;
" onclick="window.open(this.href);return false;

Zapowiada się niestrawne gniocisko, ale zobaczymy. Premiera 29 stycznia.
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
harvestman
weteran forumowych bitew
Posty: 1573
Rejestracja: 05-11-2012, 21:10

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

17-01-2016, 11:17

Kurwaćukoglu pisze:Nowy singiel;
" onclick="window.open(this.href);return false;

To wesołe Rushowanie okraszone czerstwymi chórami to bardzo niedobry prognostyk. Żałosny trailer zdaje się tylko to potwierdzać;
" onclick="window.open(this.href);return false;

Zapowiada się niestrawne gniocisko, ale zobaczymy. Premiera 29 stycznia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

27-01-2016, 15:32

Pierwsze wrażenie z odsłuchu całości. Krótko mówiąc, tego słuchać się nie da. Ujawnione wcześniej iście gówniane fragmenty, okazały się być jednymi z najlepszych na płycie. Wszystko na tym albumie jest bardzo złe, ale najbardziej irytują pseudonatchnione wokale La Brie, wzbudzające jedynie autentyczne rozbawienie. To wszystko razem wzięte brzmi niczym soundtrack do nieistniejącej familijno-świątecznej produkcji Disneya. Nieznośne stężenie patosu potęgowane jest przez wszędobylskie czerstwe chóry (żywe oraz z rudessowego klawisza) i maksymalnie chujowe, rzewne orkiestracje. Ależ nisko upadli.
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
83koper83
rasowy masterfulowicz
Posty: 2092
Rejestracja: 29-12-2010, 15:07

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

27-01-2016, 16:55

Kurwaćukoglu pisze:Pierwsze wrażenie z odsłuchu całości. Krótko mówiąc, tego słuchać się nie da. Ujawnione wcześniej iście gówniane fragmenty, okazały się być jednymi z najlepszych na płycie. Wszystko na tym albumie jest bardzo złe, ale najbardziej irytują pseudonatchnione wokale La Brie, wzbudzające jedynie autentyczne rozbawienie. To wszystko razem wzięte brzmi niczym soundtrack do nieistniejącej familijno-świątecznej produkcji Disneya. Nieznośne stężenie patosu potęgowane jest przez wszędobylskie czerstwe chóry (żywe oraz z rudessowego klawisza) i maksymalnie chujowe, rzewne orkiestracje. Ależ nisko upadli.
Nie słuchałem i nie zamierzam. Z twojego opisu wynika, że w kwestii jakości tej muzyki nic się nie zmieniło, tzn. wciąż jest to przepitolony kicz dla nastolatków. Czyli po prostu DT swoje, a pan dojrzałeś.
Kerosene keeps me warm.
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

27-01-2016, 17:32

83koper83 pisze:Nie słuchałem i nie zamierzam. Z twojego opisu wynika, że w kwestii jakości tej muzyki nic się nie zmieniło, tzn. wciąż jest to przepitolony kicz dla nastolatków. Czyli po prostu DT swoje, a pan dojrzałeś.
No właśnie, że zmieniło się i to sporo. Oczywiście nie z dnia na dzień, to był proces. Ostatnim w pełni słuchalnym albumem był Train Of Thought z 2003, następnie sukcesywnie z płyty na płytę zaczęły się intensyfikować te elementy, które były najsłabszymi ogniwami twórczości DT; patos, skłonność do pustego epatowania techniką i tuszowanie kompozycyjnej indolencji pseudoartystowską manierą. Równolegle mocną pozycję w zespole zaczął zdobywać Jordan Rudess, z tym swoim koszmarnym gustem jeśli chodzi o dobór brzmień (syndrom chórów z klawisza) i tendencją do neoklasycyzujących motywów, którymi zresztą zaraził i Petrucciego. Apogeum tego wszystkiego stanowi The Astonishing, co w połączeniu z - last but not least - totalnym artystycznym wypaleniem, objawiło się w postaci ogromnego, niestrawnego kloca. Do Awake i przede wszystkim Falling Into Infinity ciągle od czasu do czasu wracam, i to nie tylko z sentymentu; to był zupełnie inny zespół.
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14273
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

27-01-2016, 19:59

rzeczywiście okrutne gówno
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5304
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

28-01-2016, 08:00

Żułek pisze:rzeczywiście okrutne gówno
Ja tylko wracam sporadycznie do "Images and words" oraz "Awake", ostatecznie mogą być fragmenty "Falling to infinity" czy "Train of Thought".
Ostatnie płyty przyprawiają o ból zębów - pompatyczne, niestrawne pitoletnie, a przede wszystkim - wszechobecny brak umiaru. Taki The Mirror/Lie z Awake przypomina, że można grać ten progres metal z mocą i głową - teraz tego ze świecą szukać...
Czas zwijać żagle.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Kurwaćukoglu
postuje jak opętany!
Posty: 458
Rejestracja: 13-07-2015, 21:43
Lokalizacja: Ciemna Dolina

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

28-01-2016, 14:40

Sgt. Barnes pisze:Ja tylko wracam sporadycznie do "Images and words" oraz "Awake", ostatecznie mogą być fragmenty "Falling to infinity" czy "Train of Thought".
Ostatnie płyty przyprawiają o ból zębów - pompatyczne, niestrawne pitoletnie, a przede wszystkim - wszechobecny brak umiaru. Taki The Mirror/Lie z Awake przypomina, że można grać ten progres metal z mocą i głową - teraz tego ze świecą szukać...
Czas zwijać żagle.
Wszystkie wymienione mankamenty nasiliły się i stały się bardziej jaskrawe dlatego, że w dużej mierze komponenty muzyki DT uległy transformacji. Od kiedy wakat klawiszowca po Dereku Sherinianie objął Jordan Rudess, zaczęło się stopniowe nasycanie muzyki koślawym neoklasycznym posmakiem (nie na darmo Rudess uchodził za niespełnioną pianistyczną nadzieję Ameryki). A na dobitkę, gust Rudessa w doborze klawiszowych brzmień okazał się być - delikatnie mówiąc - festyniarski (vide; mocno eksploatowane chóry z klawisza). Jak zmienił się charakter muzyki DT, można łatwo wykazać, zestawiając fragmenty ich twórczości z lat 90. z obecną.

Trial Of Tears (z Falling Into Infinity);
" onclick="window.open(this.href);return false;

The Astonishing (full album);
" onclick="window.open(this.href);return false;
"Nigdy nie rozumiałem metalu" -
Baha Kurwaćukoglu
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14273
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

28-01-2016, 15:40

ja w sumie pamietam 1 kawałek, przed ostatni z 1cd był całkiem przyzwoity
a te wszystkie chóry to przegięcie, ciekawe jak oni to na koncertach ogarną :P
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
ODPOWIEDZ