DREAM THEATER "Images and Words"

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3879
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

25-03-2021, 20:23

kiedyś przy piwku tak w luźniej atmosferze zastanawialiśmy się jakie haki ma wokalista na resztę zespołu że go tak długo trzymają i tolerują :)
może ma jakieś nagie fotki Petrucciego, albo któremuś oddał nerkę ? nie wiem kurwa.... :D
Awatar użytkownika
mad
weteran forumowych bitew
Posty: 1609
Rejestracja: 20-05-2007, 16:28
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

25-03-2021, 20:24

:)
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

25-03-2021, 20:49

mad pisze:
25-03-2021, 20:18
Nie no, koncerty wokalnie to masakra. Żadnego dvd nie przetrawiłem w całości. Ja w ogóle odbieram DT jako efektownie zmarnowaną szansę na artystyczną wielkość z bardzo błahego powodu...
Powtórzę się po raz Nty: póki mieli w składzie Kevina Moore'a to był to wielki zespół I LaBrie wtedy tak nie wkurwiał. Potem w zasadzie mogliby dla mnie nie istnieć.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

13-08-2021, 15:48



22 pazdziernik

Obrazek

01. The Alien (9:32)
02. Answering The Call (7:35)
03. Invisible Monster (6:31)
04. Sleeping Giant (10:05)
05. Transcending Time (6:25)
06. Awaken The Master (9:47)
07. A View From The Top Of The World (20:24)

okładka super ale płyty pewnie nie da się słuchać ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
83koper83
rasowy masterfulowicz
Posty: 2092
Rejestracja: 29-12-2010, 15:07

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

17-08-2021, 11:27

Harlequin pisze:
25-03-2021, 20:49
mad pisze:
25-03-2021, 20:18
Nie no, koncerty wokalnie to masakra. Żadnego dvd nie przetrawiłem w całości. Ja w ogóle odbieram DT jako efektownie zmarnowaną szansę na artystyczną wielkość z bardzo błahego powodu...
Powtórzę się po raz Nty: póki mieli w składzie Kevina Moore'a to był to wielki zespół I LaBrie wtedy tak nie wkurwiał. Potem w zasadzie mogliby dla mnie nie istnieć.
Roszady personalne nie robią wielkiej różnicy. Trzon tej kapeli weselnej stanowią i stanowili ludzie fizycznie wytrenowani ponad poziom swoich talentów. Problem ten w niszy muzyki estradowej jest zwyczajnym odzwierciedleniem istotnej bolączki współczesnego świata, jaką jest masowe "kształcenie" pół-małp ponad poziom ich wrodzonej inteligencji.

Na wszelki wypadek powtórzę się po raz N-ty: rola rumianego, zadowolonego z życia chłopa bardzo by mi odpowiadała w świecie, którym zarządzają ludzie należący do elity z racji osobistych przymiotów, a nie znajomości, koneksji itd.
Kerosene keeps me warm.
Awatar użytkownika
Burp
rozkręca się
Posty: 49
Rejestracja: 14-08-2013, 21:12

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

10-09-2021, 20:29

Fajny ten nowy numer. Podoba mi się, że leci jak petarda bez zbędnego pitolenia, na które częstokroć się chłopaki porywają, a przy okazji jest melodyjnie. Choć nie powiem, lekko prychnąłem po wejściu pierwsze solówki, która wyskakuje totalnie z dupy.
Pomijając zbędne "chórki" w końcówce, to nie słychać praktycznie klawiszy. Podobnie zresztą z basem.
Ogólnie na plus, nawet czekam na płytę. Ostatnich dwóch nie byłem w stanie słuchać. Jednak odejście Portnoya pogrzebało ten zespół.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5242
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

10-09-2021, 22:29

Jak dla mnie skończyli się na Awake z kapitalnymi The Mirror/Lie. Potem już tylko wyjątki od reguły. Kiedy oni wypierdola tego LaBrie, co go Portnoy nazwał kiedyś niedźwiedziem o głosie piętnastolatki😉
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Burp
rozkręca się
Posty: 49
Rejestracja: 14-08-2013, 21:12

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

11-09-2021, 19:09

Tak do TOT jednak trzymali poziom. Wiadomo, stylistyka jest taka a nie inna i jak ktoś nie lubi takiego grania to mu wszystko jedno czy leci I&W czy Astonishing. Ale do Train każdy album był dobry. Octava to ewidentny zjazd, a potem było już tylko gorzej.
Awatar użytkownika
mad
weteran forumowych bitew
Posty: 1609
Rejestracja: 20-05-2007, 16:28
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

22-09-2021, 16:11

Nowy clip. Radzę odpuścić, ale może się komuś spodoba:
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

22-09-2021, 16:54

^
Typowe, szablonowe plumkanie DT. Faktycznie szkoda na to czasu.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

22-09-2021, 18:04

niby tylko 6 minut a dwa razy sprawdzałem ile trwa bo miałem wrażenie że co najmniej z 15
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3879
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

22-09-2021, 19:41

zespół już nie zjada własnego ogona....
...on juz go dawno zeżarł a teraz gryzie własne dupsko :D

to nie zarzut, to tylko stwierdzenie faktu, ja pewnie i tak kupię :)
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

18-03-2022, 16:49

solo dla wielbicieli ;)

Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2448
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

18-03-2022, 17:40

Niezła sraka
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

04-04-2022, 12:13

Grammy Rock

Najlepsze wykonanie w gatunku metal
"Genesis" — Deftones
"The Alien" — Dream Theater — WYGRANA
"Amazonia" — Gojira
"Pushing The Tides" — Mastodon
"The Triumph Of King Freak (A Crypt Of Preservation And Superstition)" — Rob Zombie
Najlepsza piosenka

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

04-04-2022, 12:47

Mam ziomka który siedział zawsze w najbardziej technicznych i "wirtuozerskich" rzeczach. DT byli dla niego niczym te bogi. No i kiedyś pojechał na Dream Theater i biedak zasnął przy jakichś solówkach. Takie emocje. Oni grali, on spał.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

04-04-2022, 13:08

moze zasiadał w jury ? jakieś fanboje zmanipulowali wyniki kiedy jury chrapało ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3879
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

04-04-2022, 17:18

booshee pisze:
04-04-2022, 12:47
Mam ziomka który siedział zawsze w najbardziej technicznych i "wirtuozerskich" rzeczach. DT byli dla niego niczym te bogi. No i kiedyś pojechał na Dream Theater i biedak zasnął przy jakichś solówkach. Takie emocje. Oni grali, on spał.
pewnie się najebał przed koncertem i film mu się urwał,
a że głupio się było przyznać to powiedział że zasnął z nudy :lol:

można ich nie lubić, całkowicie to rozumiem, ale szacunek za koncerty im się należy, bo grają na najwyższym poziomie.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5242
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

05-04-2022, 13:23


a tle leci sobie Tomahawk :D :facepalm:
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5242
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: DREAM THEATER "Images and Words"

19-04-2022, 09:41

Obrazek
W wywiadzie dla „Sonic Perspectives” wokalista James LaBrie przyznał, że spotkał się z Mike’em po koncercie i podali sobie dłoń. Wokalista mówi:

Na początku Dream Theater przyjaźniliśmy się z Mike’em, ale potem zaczęło się między nami psuć, z różnych powodów. Mieliśmy ze sobą problem. Jakieś dwie godziny przed koncertem mój menadżer napisał mi, że będzie Mike i że chce się ze mną spotkać i się pogodzić. Wiesz, co zrobiłem? Wyszedłem na ulicę, chodziłem tak incognito ulicami Nowego Jorku i rozmyślałem o tym, aż w końcu stwierdziłem: „Dość! Na świecie jest wystarczająco dużo nienawiści. Jeśli Mike chce się ze mną pogodzić, nie powinienem odmawiać”. Powiedziałem, żeby przyszedł po koncercie. I porozmawialiśmy. Odbyliśmy długą, dobrą rozmowę. Pogodziliśmy się, uścisnęliśmy i zrobiliśmy sobie zdjęcie. Nie noś ze sobą nienawiści. Nie bądź nastawiony negatywnie. Robiliśmy to zbyt długo i na nic się to zdało. Było to bardzo wyniszczające.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
ODPOWIEDZ