GHOST - Swe

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: GHOST - Swe

21-01-2019, 21:53

Drone pisze:
Medard pisze:I podobne do tego, co nagrywał murder city devils.
Starczy pogrzebać w sieci, a potem posłuchać.
Chyba raczysz żartować - przecież ten zespół, zresztą całkiem fajny, to garażujący punk rock, trochę z wpływami starego rocka gotyckiego, a nawet alternatywy lat 80. To ma być pierwowzór hitów GHOST? :)
Racja,racja koło Murder City Devils to nawet nie stało.Kolejna śmieszna moda wśród metaluchów z tym Ghost.Zaraz się okaże że wszyscy kochają i cenią od zawsze.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3517
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: GHOST - Swe

21-01-2019, 22:02

Green Day niszczy Ghost w trzy sekundy. cześć Plastuś, nadal udajesz ze ty to nie ty?:)
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 01:30

Plastek to jednak cienias, czai sie pod innymi nickami jak mała płocha Calineczka
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6707
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 01:40

Mam wrażenie, że każdy kto do tej kapeli podchodzi na poważnie ma najebane w głowie. Przecież to jest encyklopedyczny przykład pastiszu i party music. Wszelka spina i głębsza analiza tego zjawiska to przejaw głupoty i chuj.
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 01:58

otóż nie, płyt 1 i 2 na pewno nie nazwał bym pastiszem, Ghost to przede wszystkim klasa, a ta jak wiadomo dla większości buractwa jest po prostu abstrakcją z tąd też tyle niezrozumienia, ot co.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6707
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 02:08

^ Moim zdaniem to jest fajna kapela ale przypisywanie im jakichś większych zasług czy kultowości jest 'beyond my recognition' :)
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 04:54

nagrobek pisze:Green Day niszczy Ghost w trzy sekundy. cześć Plastuś, nadal udajesz ze ty to nie ty?:)
Skoro tak uważasz to pewnie tak jest.Ja nie będę tracił czasu na analizę czy bardziej rakotwórczy jest azbest w płytach czy kocach azbestowych chłopku z malinowym nosem.I nie ważne czy Ghost to pastisz czy śmiertelnie poważna rozrywka dla paru niewiast z tego forum. Jak ktoś lubi lukier i wazelinę w najgorszym wydaniu to jego sprawa ale wmawianie przy tym innym niezrozumienia założeń tego tworu zakrawa na niedojebanie umysłowe.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 07:02

Drone pisze:@nicram

Chyba się tu nie dogadamy :) Ale pomijając wszystko nie rozumiem jednego: chwaliłeś, o ile dobrze pamiętam, późniejsze płyty CRADLE OF FILTH? Dla mnie np. to bezbrzeżna cekinada w odróżnieniu od eleganckiej blagi w wykonaniu GHOST. Jedno kupujesz, a drugie Cię odrzuca?
Chyba w kwestii Ghost się faktycznie nie dogadamy. :-) Co do CoF to po Midian przestałem kupować ich płyty. Wyjątkiem jest ich ostatnia pozycja, która jest całkiem dobra. Zdecydowanie CoF jest mi bliższy gdyż wolę niską zawartość prawdziwej sacharozy od sztucznych słodzików w postaci cyklaminianu potasu, aspartamu czy acesulfamu K. Od nich dostaje się raka. Czuję, że dostałbym raka od słuchania Ghost. ;-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 07:09

Nostromo pisze:Widzę, że się wątek rozwinął. Wychodzi na to, że jak się słucha metalu to trzeba gardzić popem. Jest tylko kilka nazw niemetalowych, których wolno słuchać żeby nie narazić się na śmieszność. Trzeba zrobić jakąś listę dla potomności.
Słucham metalu i mam parę popowych płyt. I co teraz? :-) Jest dobry pop i jest pop zły. Tak jak Rumburak napisał, najlepszy podział muzyki jest na tę dobrą i tę złą. Ghost zaliczam do muzyki bardzo, bardzo złej.
Nostromo pisze:Nie potrafię wskazać innej, tak przebojowej i chwytliwej płyty wydanej w 2018. Nie doszukuję się na niej drugiego dna, bo od tego mam inne zespoły, Słuchanie tej płyty daje mi prostą przyjemność w postaci chwytliwej melodii, którą mogę sobie zanucić pod nosem. Tego nie daje mi np. ostatnia płyta Hate Eternal czy Portal. Porównywanie Ghost do disco polo... szkoda komentować takie złote myśli. Ciekawe ilu "muzyków" sceny disco polo potrafiłoby zagrać chociaż jedno solo z "Prequelle". Pytanie retoryczne.
Zbytnio się bulwersujesz czyimiś opiniami. Jeżeli podoba Ci się Ghost to spoko. Bądź ponad moją opinię tylko proszę nie wmawiaj mi, że w tej muzyce jest coś czego ja nigdy nie usłyszę. Co do muzyków disco polo to miarkuj słowa, sporo jest tam kolesi, których wykształcenie pozwalałoby raczej z łatwością zagrać to solo do góry nogami. :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10281
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 07:56

Rumburak pisze:wmawianie przy tym innym niezrozumienia założeń tego tworu zakrawa na niedojebanie umysłowe.
nicram pisze:Co do muzyków disco polo to miarkuj słowa, sporo jest tam kolesi, których wykształcenie pozwalałoby raczej z łatwością zagrać to solo do góry nogami. :-)
Jest takie słowo: elitaryzm.
:D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
535

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 08:00

nicram pisze: Co do muzyków disco polo to miarkuj słowa, sporo jest tam kolesi, których wykształcenie pozwalałoby raczej z łatwością zagrać to solo do góry nogami. :-)
Też miałem to napisać. Fakt, że ktoś jest znany głównie z chałturzenia po stodołach, nie oznacza, że nie potrafi grać na instrumencie, czy nawet instrumentach.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3517
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 08:15

Rumburak pisze:
nagrobek pisze:Green Day niszczy Ghost w trzy sekundy. cześć Plastuś, nadal udajesz ze ty to nie ty?:)
Skoro tak uważasz to pewnie tak jest.Ja nie będę tracił czasu na analizę czy bardziej rakotwórczy jest azbest w płytach czy kocach azbestowych chłopku z malinowym nosem.I nie ważne czy Ghost to pastisz czy śmiertelnie poważna rozrywka dla paru niewiast z tego forum. Jak ktoś lubi lukier i wazelinę w najgorszym wydaniu to jego sprawa ale wmawianie przy tym innym niezrozumienia założeń tego tworu zakrawa na niedojebanie umysłowe.
stary dobry Plastek:)

jak dla mnie pełen luz chłopaki. ja tam bardzo lubię to disco, pop czy jak wolicie mongolski balet. to jest chyba taki zespół ze albo w to wchodzisz albo w ogóle, dziękujesz i wychodzisz. nie zamierzam wojowac i nikogo przekonywać bo mam to w przysłowiowym chuju. ariwederczi roma:)
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 09:01

Przeczytałem ostatnie trzy strony i stwierdzam, że trzeba jednak przedłużyć detoks - to forum jest szkodliwe...:D
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 12:54

nicram pisze:Jest dobry pop i jest pop zły.
Otoz to, Duran Duran>>>>>>>Ghost
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 13:19

Triceratops pisze:
nicram pisze:Jest dobry pop i jest pop zły.
Otoz to, Duran Duran>>>>>>>Ghost
Abba>>>Duran Duran>>>Ghost
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 878
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 13:42

Medard pisze:
Triceratops pisze:
nicram pisze:Jest dobry pop i jest pop zły.
Otoz to, Duran Duran>>>>>>>Ghost
Abba>>>Duran Duran>>>Ghost
A-ha>>>Abba>>>Duran Duran>>>Ghost
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 13:47

Medard pisze:
Triceratops pisze:
nicram pisze:Jest dobry pop i jest pop zły.
Otoz to, Duran Duran>>>>>>>Ghost
Abba>>>Duran Duran>>>Ghost
Grubo szyte zarty, to widze twoja domena medard
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 13:52

To akurat nie był żart.
Baba zgarnia podium.

Abba oczywiście.
A Waterloo na masterfulową wojnę.

Do rozważanienia, czy telewizyjne gwiazdy
znane z dzieciństwa
Modern Talking >>> Ghost

Tego nie wiem, a nie chce mi się sprawdzać tamtych kawałków na YouTube.
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 20:56

Rumburak pisze:
nagrobek pisze:Green Day niszczy Ghost w trzy sekundy. cześć Plastuś, nadal udajesz ze ty to nie ty?:)
Skoro tak uważasz to pewnie tak jest.Ja nie będę tracił czasu na analizę czy bardziej rakotwórczy jest azbest w płytach czy kocach azbestowych chłopku z malinowym nosem.I nie ważne czy Ghost to pastisz czy śmiertelnie poważna rozrywka dla paru niewiast z tego forum. Jak ktoś lubi lukier i wazelinę w najgorszym wydaniu to jego sprawa ale wmawianie przy tym innym niezrozumienia założeń tego tworu zakrawa na niedojebanie umysłowe.
lekkie przymrużenie oka na pierwszych dwoch płytach to jednak nie pastisz moim zdaniem , to słowo w ogóle zle mi sie kojarzy, chodziło mi raczej o różnice w stężeniu ww, na ostatniej płycie jest pastiszu czy juz raczej parodi zdecydowanie za dużo, niuanse kurwa, niuanse synek, mówi Ci to coś ?
Nostromo
postuje jak opętany!
Posty: 641
Rejestracja: 21-01-2017, 10:22
Lokalizacja: Somewhere In Time

Re: GHOST - Swe

22-01-2019, 21:26

nicram pisze:
Nostromo pisze:Widzę, że się wątek rozwinął. Wychodzi na to, że jak się słucha metalu to trzeba gardzić popem. Jest tylko kilka nazw niemetalowych, których wolno słuchać żeby nie narazić się na śmieszność. Trzeba zrobić jakąś listę dla potomności.
Słucham metalu i mam parę popowych płyt. I co teraz? :-) Jest dobry pop i jest pop zły. Tak jak Rumburak napisał, najlepszy podział muzyki jest na tę dobrą i tę złą. Ghost zaliczam do muzyki bardzo, bardzo złej.
Nostromo pisze:Nie potrafię wskazać innej, tak przebojowej i chwytliwej płyty wydanej w 2018. Nie doszukuję się na niej drugiego dna, bo od tego mam inne zespoły, Słuchanie tej płyty daje mi prostą przyjemność w postaci chwytliwej melodii, którą mogę sobie zanucić pod nosem. Tego nie daje mi np. ostatnia płyta Hate Eternal czy Portal. Porównywanie Ghost do disco polo... szkoda komentować takie złote myśli. Ciekawe ilu "muzyków" sceny disco polo potrafiłoby zagrać chociaż jedno solo z "Prequelle". Pytanie retoryczne.
Zbytnio się bulwersujesz czyimiś opiniami. Jeżeli podoba Ci się Ghost to spoko. Bądź ponad moją opinię tylko proszę nie wmawiaj mi, że w tej muzyce jest coś czego ja nigdy nie usłyszę. Co do muzyków disco polo to miarkuj słowa, sporo jest tam kolesi, których wykształcenie pozwalałoby raczej z łatwością zagrać to solo do góry nogami. :-)
Nie napisałem żaden. Napisałem "ilu". Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Skro są tam tacy wirtuozi to żal, że zamiast tworzyć muzykę na poziomie dorabiają jako chałturnicy. Nie potępiam, ale również nie popieram. Nie bulwersuję się, po prostu dziwi mnie takie skrajne jechanie po przyzwoitej muzyce. Zachwyty nad Duran Duran itp. tylko dlatego, że dla wiekszości tu piszących to jedna z kapel ich młodości. Za 10 lat będzie przepraszanie się z takimi płytami i wielkie odkrywanie. Ghost to czysta rozrywka. Dobrze wyprodukowana, dobrze zagrana i bardzo dobrze wypromowana, ale co to za zarzuty? Już nie gadajcie, ze samej ambitnej muzyki słuchacie. Nie będę robił za adwokata Papy, ile ludzi tyle opinii. Przecież wiem. Jeżeli chodzi o pop i tak wolę Roxette niż Duran Duran.
ODPOWIEDZ