Mayhem - Grand Declaration of War

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10127
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 20:37

Ascetic pisze:
12-05-2021, 20:33
Jasne, a inne postaw, których nośnikiem jest punk też?
Punk jest nośnikiem wszelkich idei, znajdziesz tam i wielbicieli burd na stadionach piłkarskich, w ramach tej stylistyki muzycznej odnajdą się też hailujące zespoły z kręgu RAC. Podobnie w blacku, jedni szatan, drudzy Swarożyc, trzeci Hitler ;-)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16180
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 20:40

bartwa pisze:
12-05-2021, 20:35
Czyli panie Ascetic pęka ci dupa z powodu braku pękających dup z okazji wydania płyty Mayhem z coverami pankowymi... Trza było tak od razu, zaoszczędzilibyśmy czasu.
Niestety gadka poszła w złą stronę. Zagadałem temat, a trzeba sie było Wam dać wyszumieć* xD

*Jak np. w działach allegro. O kurwa, lewackie śmiecie blokują nam knurzum!!! Ile żeście się tam nagadali, to normalnie głowa mała. A przecież ten mały skurwiel co Wam na discogsie wyciął jakiegoś Landsera, pewnie na słuchawkach napierdalał diszczerdża :lol: A teraz mejem też ciśnie z diszczerdżem i nic. Wszystko gra. Bądź tu mądry i pisz wiersze.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 20:44

Pakujesz wszystkich do jednego wora. W ogóle mi nie przeszkadza blokowanie na allegro czy discogs. Miejsce ekstremalnego metalu jest w podziemiu.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16180
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 20:46

Hatefire pisze:
12-05-2021, 20:37
Ascetic pisze:
12-05-2021, 20:33
Jasne, a inne postaw, których nośnikiem jest punk też?
Punk jest nośnikiem wszelkich idei, znajdziesz tam i wielbicieli burd na stadionach piłkarskich, w ramach tej stylistyki muzycznej odnajdą się też hailujące zespoły z kręgu RAC. Podobnie w blacku, jedni szatan, drudzy Swarożyc, trzeci Hitler ;-)
Nie pogadamy. Gadasz jak kiedyś karkass, co się upierał, że OI to tylko RAC, a o szarpowcach nie słyszał. To tak w druga stronę. Sorry.

Dopisałem, co tutaj się nie pojawiło, a było we wcześniejszym pośecie. Wiesz, BM na wariata, też jest zbieżny z rocksteady, a może i rege. Wszyscy nafukani po same uszy. Bo przecież bmetalowcy nie stronili. A może i z rockiem progresywnym, bo mamy atmosphericBM, co tak o jakiś kosmosach przynudza. Takie gadki są z dupy. Uproszczenia i pójścia na skróty. O tym pluciu w ryj i hedonizmie. Według tego klucza taki Rolling Stone to dopiero bmetalowcy. Ciągle najebani i piosenkę o szatanie mają. A sprawa jest prosta. Lewaki generalnie to brudasypanki, a BM jakby obrał przeciwną drogę.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16180
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 20:49

bartwa pisze:
12-05-2021, 20:44
Pakujesz wszystkich do jednego wora. W ogóle mi nie przeszkadza blokowanie na allegro czy discogs. Miejsce ekstremalnego metalu jest w podziemiu.
Mi przeszkadza. Bo później może się obrażą, będą mieć ból d. i nie posłuchają, być może udanych lewych kowerów Mayhem.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10127
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 20:53

Nie no po prostu przypisujesz tępym szarpidrutom jakieś wyższe idee. Ok niektórzy potrafią napisać sensowny tekst do piosenki, czasem wybitny, niemniej większość, to bełkot obliczony na zszokowanie mieszczaństwa (Hitler, komunizm, pogaństwo, whatever), czy wpisanie się w konwencję gatunku. To tylko rock'n'roll w gruncie rzeczy.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16180
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 20:53

Ascetic pisze:
12-05-2021, 20:49
bartwa pisze:
12-05-2021, 20:44
Pakujesz wszystkich do jednego wora. W ogóle mi nie przeszkadza blokowanie na allegro czy discogs. Miejsce ekstremalnego metalu jest w podziemiu.
Mi przeszkadza. Bo później może się obrażą, będą mieć ból d. i nie posłuchają, być może udanych lewych kowerów Mayhem.
Kończę, bo widzę, że nie ma tematu. Nikomu nie przeszkadza, więc się rozminąłem.
Ostatnio zmieniony 12-05-2021, 21:07 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 20:54

Pare lat temu miał wyjść split Absurd z Abyssic Hate. Absurd miał zagrać cover Sex pistols anarchy in the UK, abyssic Hate pink floyd. Nie słyszałem/widziałem jakoś pękajacych dup, chociaż prawdę mówiąc nie śledziłem zjawiska. Może pękło pare łysych nastoletnich głów, bo im się to nie pomieścilo w środku, nie wiem. Ale bądźmy poważni , kto takie rzeczy na serio bierze.
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16180
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 20:57

Hatefire pisze:
12-05-2021, 20:53
Nie no po prostu przypisujesz tępym szarpidrutom jakieś wyższe idee. Ok niektórzy potrafią napisać sensowny tekst do piosenki, czasem wybitny, niemniej większość, to bełkot obliczony na zszokowanie mieszczaństwa (Hitler, komunizm, pogaństwo, whatever), czy wpisanie się w konwencję gatunku. To tylko rock'n'roll w gruncie rzeczy.
Nie wykluczam.

BM. DM. Tutaj dawno nie czytam tekstów. Te inne gatunki, same próby uchwycenia czegoś więcej doceniam. A, że to często bełkot naprutych brudasów. Nie dyskutuję.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16180
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 21:01

pr0metheus pisze:
12-05-2021, 20:54
Pare lat temu miał wyjść split Absurd z Abyssic Hate. Absurd miał zagrać cover Sex pistols anarchy in the UK, abyssic Hate pink floyd. Nie słyszałem/widziałem jakoś pękajacych dup, chociaż prawdę mówiąc nie śledziłem zjawiska. Może pękło pare łysych nastoletnich głów, bo im się to nie pomieścilo w środku, nie wiem. Ale bądźmy poważni , kto takie rzeczy na serio bierze.
To dlaczego nie wyszedł? Dasz więcej przykładów takich jaskrawych, kolorowych, żeby nie powiedzieć tęczowych, przykładów odwagi/ prowokacji/ czy może otwartej i niekrępowanej twórczości?

I skąd jak wszyscy tacy ogarnięci, to skąd takie stresy, że akurat coś jest pod prąd i się blokuje do sprzedaży, na akurat prywatnej platformie?
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10127
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 21:13

Tak na ogólniejszym poziomie zawsze dziwił mnie ten kult "prawdziwości" w muzyce. Szczerze nigdy nie interesowało mnie czy jakiś blackmetalowy muzyk gwałci koty, by potem je spalić żywcem ku czci Szatana ;-) Ważne, że dzięki swojemu talentowi stworzył płytę, której jakość pozwala mi się zanurzyć w przyjętą konwencję. Co ciekawe dlaczego ten syndrom true prawdziwka nie występuje w innych dziedzinach sztuki. Jakby przyjąć takie myślenie powinien mieć pretensje do Joe Pesciego, że tak naprawdę nikogo nie zastrzelił i deprecjonować jego rolę w "Chłopcach z ferajny".
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 21:19

Ascetic pisze:
12-05-2021, 21:01

skąd jak wszyscy tacy ogarnięci, to skąd takie stresy, że akurat coś jest pod prąd i się blokuje do sprzedaży, na akurat prywatnej platformie?
Moze dlatego ze ludzie nie lubią jak się im ogranicza dostępu do czegoś? Ja akurat jestem zdania jak Bartwa, miejse podziemia jest w podziemiu.
I nie do końca jest tak ze prywatna platforma blokuje bo ma taki kaprys, tylko ze dostają zgłoszenia od jakiś oburzonych brudasów, a brak reakcji to od razu skandal i pękanie dup, ze nazi Allegro. I kurek z pieniazkami się zakręca.
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10127
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 21:27

pr0metheus pisze:
12-05-2021, 21:19
I nie do końca jest tak ze prywatna platforma blokuje bo ma taki kaprys, tylko ze dostają zgłoszenia od jakiś oburzonych brudasów, a brak reakcji to od razu skandal i pękanie dup, ze nazi Allegro. I kurek z pieniazkami się zakręca.
To akurat nazywa się kapitalizm :-) Michael Jordan, jak już stał się biznesowym mogulem z własną marką odzieżową, zapytany dlaczego nie angażuje się w kwestie społeczności afroamerykańskiej odpowiedział, że republikanie też kupują buty. No więc na przykład np geje, czarni, Azjaci też kupują, no i to rzekome "pękanie dupy" i złowieszcza poprawność polityczna to po prostu strategia rynkowa i kapitalizm at it best :-)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 21:52

Hatefire pisze:
12-05-2021, 21:27
pr0metheus pisze:
12-05-2021, 21:19
I nie do końca jest tak ze prywatna platforma blokuje bo ma taki kaprys, tylko ze dostają zgłoszenia od jakiś oburzonych brudasów, a brak reakcji to od razu skandal i pękanie dup, ze nazi Allegro. I kurek z pieniazkami się zakręca.
To akurat nazywa się kapitalizm :-) Michael Jordan, jak już stał się biznesowym mogulem z własną marką odzieżową, zapytany dlaczego nie angażuje się w kwestie społeczności afroamerykańskiej odpowiedział, że republikanie też kupują buty. No więc na przykład np geje, czarni, Azjaci też kupują, no i to rzekome "pękanie dupy" i złowieszcza poprawność polityczna to po prostu strategia rynkowa i kapitalizm at it best :-)

Blokowanie płyt Burzum na Allegro , bo o takim przykładzie tu idzie rozmowa, nazywasz strategia rynkową?
Tylko kogo ta strategia?
Allegro, czy Grisznaka?
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10127
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 21:56

pr0metheus pisze:
12-05-2021, 21:52
Blokowanie płyt Burzum na Allegro , bo o takim przykładzie tu idzie rozmowa, nazywasz strategia rynkową?
Tylko kogo ta strategia?
Allegro, czy Grisznaka?
Allegro oczywiście. Po co im kontrowersje wpływające na wizerunek? Uświadamiam po prostu, że to naturalna konsekwencja kapitalizmu, a nie jakiś lewacki spisek.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 21:58

Allegro robi to, żeby mieć święty spokój. Stać ich na to, żeby nie sprzedawać kontrowersyjnych artystów.
Edit: widzę, że Hatefire mnie wyprzedził.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16180
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 21:59

Tak jak teraz mejem stać na zagranie czego im się zachciało. Dla mnie bomba.
Awatar użytkownika
Fanatyk
weteran forumowych bitew
Posty: 1339
Rejestracja: 02-09-2015, 20:23

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 22:11

Po co ta dyskusja. Gdyby nie Mayhem i paru innych, to nie usłyszelibyśmy o drugiej fali BM, a może nawet by jej nie było, a że już od dawna fala nie jest wznosząca to pozostaje płynąć na patentach, albo nagrywać covery w przerwach między właściwymi płytami, albo skakać między gatunkami tak żeby to było zawsze w konwencji metalowej. 8)
DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 22:14

Hatefire pisze:
12-05-2021, 21:56
pr0metheus pisze:
12-05-2021, 21:52
Blokowanie płyt Burzum na Allegro , bo o takim przykładzie tu idzie rozmowa, nazywasz strategia rynkową?
Tylko kogo ta strategia?
Allegro, czy Grisznaka?
Allegro oczywiście. Po co im kontrowersje wpływające na wizerunek? Uświadamiam po prostu, że to naturalna konsekwencja kapitalizmu, a nie jakiś lewacki spisek.
no to przeciez to samo napisalem, zeby uniknac skandalu blokuja. ale raczej sami sobie burzum nie wybrali. po prostu blokuja bez refleksji wszystko, co im rozne pojeby zglaszają.
niech to miejsce niebawem zniknie
535

Re: Mayhem - Grand Declaration of War

12-05-2021, 22:22

Najprzewielebniejszy pisze:
12-05-2021, 18:55
bartwa pisze:
12-05-2021, 15:48
jebać dotychczasowych odbiorców, moze liczą na duzo więcej zupełnie nowych? no pomysl, Mayhem wydaje pankowe covery, spora szansa, że w chuj cywilów to kupi.
przypominam, ze Slayer nagrał podobna płyte i nikt jakos nie miał z tym problemow :)
Naprawdę nikt? Ja to jednak pamiętam nieco inaczej. Byli tacy, którzy zrobili, co prawda niezrozumiałego, ale jednak jeża. Zawsze się trafią jakieś zakute łby.
ODPOWIEDZ