Kat & Roman Kostrzewski

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
12345
postuje jak opętany!
Posty: 540
Rejestracja: 19-02-2018, 10:16

Re: Kat & Roman Kostrzewski

13-07-2020, 11:05

Ze fb Dragon:

"(...) nasze drogi z Irkiem się rozeszły.
Życzymy mu jak najlepiej. (...)

W komentarzu Irek odpisał:
" Ja już swój katowski topór ostrzę... 🎼😎, o czym full info niebawem na moim FB. A dzieje się dobrze... "

A Fred:
"Jako oddany fan Kata życzę co by topór lśnił ostrością 💪 będzie to dobre dla wszystkich ! i czekam, a to że będzie dobrze to nie mam wątpliwości ! pozdro !!!"

Powrót do KAT i RK się szykuje? Romek kiedyś wspominał, że drzwi stoją dla niego cały czas otworem.
12345
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: Kat & Roman Kostrzewski

13-07-2020, 11:17

Fajnie by było, bo Jacko choćby się zesrał nie skuma tego flow, który miał Irek.
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9644
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Kat & Roman Kostrzewski

13-07-2020, 12:00

Albo kolejny KAT. Po co się ograniczać?
Guilty of being right
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kat & Roman Kostrzewski

13-07-2020, 12:34

Loth plus Luczyk?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kat & Roman Kostrzewski

26-08-2020, 19:02

Wiadomo kiedy wychodzi ta biografia Kata?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Maro
weteran forumowych bitew
Posty: 1348
Rejestracja: 30-05-2013, 20:16

Re: Kat & Roman Kostrzewski

27-08-2020, 02:06

jutro
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kat & Roman Kostrzewski

27-08-2020, 08:01

Aha
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Stary Metal
w mackach Zła
Posty: 976
Rejestracja: 21-03-2014, 20:07

Re: Kat & Roman Kostrzewski

15-10-2020, 22:50

Koncertówka KATa.
Ciekawa jest końcówka oświadczenia, jakie wygłosił Roman.

https://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock-Ne ... niku-44188

Chyba też jest przekonany, że wirusa nie ma.
I kamp med kvitekrist
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: Kat & Roman Kostrzewski

16-10-2020, 09:46

"Koncertówka" to za dużo powiedziane - ot zwykłe ślady z miksera (bez wideo), które mają jakość najprawdopodobniej bootlegową. Nie to żeby mi to szczególnie przeszkadzało, ale założę się, że cena będzie zaporowa, a jakość tego wydawnictwa będzie typowa dla produkcji tego zespołu (nie mówię tutaj o jakości samej muzyki, tylko samym wydaniu) i nastawiona na łupienie najwytrwalszych fanów. Już kilka lat temu wydali DVD, które było nagrywane telefonem komórkowym na przykład.

W ogóle Roman w przeciągu ostatnich 20. lat strasznie zdziadział i zjanuszał. Co rusz jakieś wypowiedzi o tym jak mamy zły rząd, bo nie wspiera artystów tworzących sztukę takich jak on i że on oczekuje DOPŁAT do tego, że rusza swój tyłek w trasę, bo bez tego ledwo wiąże koniec końcem (to wypowiedź sprzed kilka lat, więc nie ma odniesienia do czasów pandemicznych; cytat szedł inaczej, ale mniej więcej konkluzja była w tym stylu). Żeby nie było - szanuję wspieranie artystów, ale Romana, który sam już dzisiaj nie ma nic do zaoferowania? Może jeśli trasy komuś tak rozpoznawalnemu się nie spinają, a ludzie coraz mniej chcą słuchać, to pora jednak pomyśleć nad emeryturą i pomyśleć nad swoją jakością, a nie szukać winy w czynnikach zewnętrznych?

Do tego też dochodzi fakt nieustannej trasy, wieloletniego odkładania nagrania płyty poprzedzonego zwodzeniem fanów (a jak przyszło co do czego, to Hiro i tak z buta wszystko sam napisał), odcinania kuponów w formie Buk i 666, inby ze składem. A nawet jak wyszła nowa płyta, to niesmak - bo zaporowa cena 60 zł i zamiast powiedzieć "chcę tyle zarobić i już", to jakieś gadki "ooo, bo ja samemu wydaje, płyta tak naprawdę jest tania jak na realia rynki, ooo bo ja sam koszty musiałem wszelakie ponieść (wokale np. nagrywał u siebie na chacie), o bo dystrybucja (nawet paczkomat koło 20 zł kosztował, więc robiło się już 80)" itp.

Jego płyty nie są takie złe, ale cała ta januszowa otoczka jaka ciąży mnie np. odstrasza. Ja np. bardzo lubiłem Wodę i czekam na drugi żywioł (miały być cztery) - ale to nie jest raczej materiał, który się sprzeda, więc nie wiem, czy kiedykolwiek on to wyda.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Kat & Roman Kostrzewski

16-10-2020, 09:53

Anzhelmoo pisze:
16-10-2020, 09:46
"Koncertówka" to za dużo powiedziane - ot zwykłe ślady z miksera (bez wideo), które mają jakość najprawdopodobniej bootlegową. Nie to żeby mi to szczególnie przeszkadzało, ale założę się, że cena będzie zaporowa, a jakość tego wydawnictwa będzie typowa dla produkcji tego zespołu (nie mówię tutaj o jakości samej muzyki, tylko samym wydaniu) i nastawiona na łupienie najwytrwalszych fanów. Już kilka lat temu wydali DVD, które było nagrywane telefonem komórkowym na przykład.

W ogóle Roman w przeciągu ostatnich 20. lat strasznie zdziadział i zjanuszał. Co rusz jakieś wypowiedzi o tym jak mamy zły rząd, bo nie wspiera artystów tworzących sztukę takich jak on i że on oczekuje DOPŁAT do tego, że rusza swój tyłek w trasę, bo bez tego ledwo wiąże koniec końcem (to wypowiedź sprzed kilka lat, więc nie ma odniesienia do czasów pandemicznych; cytat szedł inaczej, ale mniej więcej konkluzja była w tym stylu). Żeby nie było - szanuję wspieranie artystów, ale Romana, który sam już dzisiaj nie ma nic do zaoferowania? Może jeśli trasy komuś tak rozpoznawalnemu się nie spinają, a ludzie coraz mniej chcą słuchać, to pora jednak pomyśleć nad emeryturą i pomyśleć nad swoją jakością, a nie szukać winy w czynnikach zewnętrznych?

Do tego też dochodzi fakt nieustannej trasy, wieloletniego odkładania nagrania płyty poprzedzonego zwodzeniem fanów (a jak przyszło co do czego, to Hiro i tak z buta wszystko sam napisał), odcinania kuponów w formie Buk i 666, inby ze składem. A nawet jak wyszła nowa płyta, to niesmak - bo zaporowa cena 60 zł i zamiast powiedzieć "chcę tyle zarobić i już", to jakieś gadki "ooo, bo ja samemu wydaje, płyta tak naprawdę jest tania jak na realia rynki, ooo bo ja sam koszty musiałem wszelakie ponieść (wokale np. nagrywał u siebie na chacie), o bo dystrybucja (nawet paczkomat koło 20 zł kosztował, więc robiło się już 80)" itp.

Jego płyty nie są takie złe, ale cała ta januszowa otoczka jaka ciąży mnie np. odstrasza. Ja np. bardzo lubiłem Wodę i czekam na drugi żywioł (miały być cztery) - ale to nie jest raczej materiał, który się sprzeda, więc nie wiem, czy kiedykolwiek on to wyda.
Szanuję opinię, ale sam sobie trochę przeczysz. Piszesz, że Roman nie ma już nic do zaoferowania, a później, że jego płyty nie są takie złe. Taki paradoks. :-) Moim zdaniem jego płyty bronią się doskonale. Wspomniana "Woda" jest świetna. To samo "Biało-czarna", nie mówiąc już o całkiem zajebistym "Popiórze". Co do januszowatości, to może i tak jest, ale każdy orze jak może. :-) Poza tym ceny płyt zagranicznych wykonawców są podobne i pewnie za nie tyle płacisz, a Polakom żałujesz. Gdzie postawa patriotyczna? :-D
all the monsters will break your heart
535

Re: Kat & Roman Kostrzewski

16-10-2020, 09:56

Poczekaj Anzelm. Będziesz miał tyle lat co Roman, wtedy inaczej zaśpiewasz.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Kat & Roman Kostrzewski

16-10-2020, 10:01

Nie wiem co zawodowo robił Roman ale podejrzewam że wypracował jedynie jakąś głodową emeryturę więc to nie pazerność tylko walka o życie :(
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10130
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Kat & Roman Kostrzewski

16-10-2020, 10:04

Ale czemu rząd ma wspierać zespoły, które są antysystemowe?
Co to ma być za podziemie dotowane z ministerstwa kultury.

Wiem, że Norwegia czy Australia czasami wspiera, ale co to niby za obowiązek. Roman Jak był młody myślał, że się pewnie dorobi, no nie jest popularny jak acdc, wybrał sobie słaby rynek.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10130
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Kat & Roman Kostrzewski

16-10-2020, 10:06

Bloodcult pisze:
16-10-2020, 10:01
Nie wiem co zawodowo robił Roman ale podejrzewam że wypracował jedynie jakąś głodową emeryturę więc to nie pazerność tylko walka o życie :(
Był górnikiem, ale strajkował i go zdegradowali, to rzucił robotę i przyjęli go do kata.

Studiował również, ale rzucił studia.
Pewnie nic szczególnego nie robił potem zawodowo poza pseudopoezją i śpiewem.

Przecież to typowa ścieżka artysty, albo nie dorobisz za młodu i wszystkiego nie przepuścisz, albo biedujesz na starość.
Ostatnio zmieniony 16-10-2020, 10:10 przez Medard, łącznie zmieniany 1 raz.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Kat & Roman Kostrzewski

16-10-2020, 10:10

Ale przecież Kat miał takie przerwy w działalności że nie ma absolutnie żadnej możliwości aby przez lata żył tylko z muzyki.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10130
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Kat & Roman Kostrzewski

16-10-2020, 10:12

Bloodcult pisze:
16-10-2020, 10:10
Ale przecież Kat miał takie przerwy w działalności że nie ma absolutnie żadnej możliwości aby przez lata żył tylko z muzyki.
Coś tam przecież robił, nie wiem, czy nawet nie był we Niemczech.
Przepuścił pewnie wszystko, typowa beztroska artystów.

Powinien brać przykład z Luczyka, grać w świetlicach, ogarniać występy na mikołajkach, kasa by się znalazła.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Stary Metal
w mackach Zła
Posty: 976
Rejestracja: 21-03-2014, 20:07

Re: Kat & Roman Kostrzewski

27-10-2020, 01:15

Hę?

https://www.metalnews.pl/plyty/roman-ko ... plyta/amp/

Kupię nawet, jeżeli Kostrzewski nagra tekst ze swojego kwitu z pralni.
I kamp med kvitekrist
kmlt
starszy świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 13-02-2018, 20:13

Re: Kat & Roman Kostrzewski

27-10-2020, 01:57

Stary Metal pisze:
27-10-2020, 01:15
Hę?

https://www.metalnews.pl/plyty/roman-ko ... plyta/amp/

Kupię nawet, jeżeli Kostrzewski nagra tekst ze swojego kwitu z pralni.
on już pracuje nad tą nową solową płytą od czasów "Wody" i jakoś nie może skończyć
Awatar użytkownika
Alkoholokaust
postuje jak opętany!
Posty: 621
Rejestracja: 09-01-2007, 13:49
Lokalizacja: delirium
Kontakt:

Re: Kat & Roman Kostrzewski

27-10-2020, 08:44

Nową koncertówę można już kupić, cena taka sama jak w przypadku popióra :

https://shop.kat-rk.pl/pl/p/Plyta-CD-LIVE-2019/50

Czyli ponownie odpuszczam. Ciekawe jak w tym przypadku będą tłumaczyli taką a nie inną cenę.
hare hare supermarket

nsbm.pl
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Kat & Roman Kostrzewski

19-02-2021, 00:17

hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
ODPOWIEDZ