Kat & Roman Kostrzewski

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1793
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: Kat & Roman Kostrzewski

02-11-2023, 11:42

Wokale lepsze na pewno niż w tym popierzynie
Awatar użytkownika
10,5
zaczyna szaleć
Posty: 246
Rejestracja: 09-12-2014, 08:28

Re: Kat & Roman Kostrzewski

02-11-2023, 12:07

Riffy też.
Nono.
Soundterror
zaczyna szaleć
Posty: 196
Rejestracja: 29-06-2021, 15:15

Re: Kat & Roman Kostrzewski

02-11-2023, 14:30

Siedemnastego września 2021 ostatni raz byłem na koncercie Kata i Romana. Na miejscu planowałem tylko zdjęcia, ale spontanicznie podjąłem decyzję, że nagram kilka utworów. Był ścisk, pod sceną mało miejsca, więc nie miałem za bardzo jak rozstawić kamer. Ale nagrałem - fragmenty koncertu można znaleźć u mnie na yt. Roman między utworami gawędził o zespole i życiu, co również się nagrało. Pomyślałem, że fajnie będzie się tym podzielić co też niniejszym czynię.

Awatar użytkownika
Stary Metal
w mackach Zła
Posty: 981
Rejestracja: 21-03-2014, 20:07

Re: Kat & Roman Kostrzewski

03-11-2023, 00:37

Soundterror pisze:
02-11-2023, 14:30
Siedemnastego września 2021 ostatni raz byłem na koncercie Kata i Romana. Na miejscu planowałem tylko zdjęcia, ale spontanicznie podjąłem decyzję, że nagram kilka utworów. Był ścisk, pod sceną mało miejsca, więc nie miałem za bardzo jak rozstawić kamer. Ale nagrałem - fragmenty koncertu można znaleźć u mnie na yt. Roman między utworami gawędził o zespole i życiu, co również się nagrało. Pomyślałem, że fajnie będzie się tym podzielić co też niniejszym czynię.

Dzięki.
I kamp med kvitekrist
r o b e r t
w mackach Zła
Posty: 822
Rejestracja: 02-01-2020, 23:31

Re: Kat & Roman Kostrzewski

03-11-2023, 01:08

Dzięki !
Soundterror
zaczyna szaleć
Posty: 196
Rejestracja: 29-06-2021, 15:15

Re: Kat & Roman Kostrzewski

04-11-2023, 13:57

Wczoraj odbyło się autorskie spotkanie z Mateuszem Żyłą, autorem najnowszej książki o Kacie. Wydarzenie miało miejsce na katowickich targach książki. Oprócz autora, pojawili się goście - osoby związane z zespołem jak i byli muzycy, niektórzy nie grający od połowy lat 80. Fajne spotkanie.

https://www.facebook.com/media/set/?van ... 6213706758
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3929
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Kat & Roman Kostrzewski

04-11-2023, 17:42

domyślam się że tego przegrywa Kałboja-Luczyka nie było :)

a tak na marginesie, pożyczyłem sobie z netu ten Popiór i powiem że niezgorsze to jest, poważnie rozważam opcje kupna (tym bardziej że jest w cywilizowanym jewelu)
będzie dalej słuchane
Soundterror
zaczyna szaleć
Posty: 196
Rejestracja: 29-06-2021, 15:15

Re: Kat & Roman Kostrzewski

05-11-2023, 22:02

Wideo ze spotkania z Mateuszem Żyłą, byłymi członkami kapeli oraz osobami związanymi z zespołem.



Tak, Piotra Luczyka nie było, a szkoda bo co by nie mówić to jednak on z Irkiem zakładał kapelę. No ale cóż, na siłę nikogo się nie zmusi by się zmienił. On chyba nie akceptuje tej publikacji.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1272
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: Kat & Roman Kostrzewski

05-11-2023, 23:59

Myślę, że dla Piotra drzwi są zamknięte. Nawet jakby się zmienił i przeprosił wszystkich, to raczej sama jego obecność w takim gronie mogłaby budzić kontrowersje. Tak nawiasem mówiąc, to ciekawe, że jedyną osobą oprócz niego, która odmówiła udziału w książce jest... Michał Laksa, basista Kat & RK. Wiem, że poprztykał się trochę z Hiro w ostatnim czasie, ale i tak szkoda.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Soundterror
zaczyna szaleć
Posty: 196
Rejestracja: 29-06-2021, 15:15

Re: Kat & Roman Kostrzewski

06-11-2023, 07:37

Anzhelmoo pisze:
05-11-2023, 23:59
Myślę, że dla Piotra drzwi są zamknięte. Nawet jakby się zmienił i przeprosił wszystkich, to raczej sama jego obecność w takim gronie mogłaby budzić kontrowersje. Tak nawiasem mówiąc, to ciekawe, że jedyną osobą oprócz niego, która odmówiła udziału w książce jest... Michał Laksa, basista Kat & RK. Wiem, że poprztykał się trochę z Hiro w ostatnim czasie, ale i tak szkoda.
Luczyk miał najlepszą okazję do zakopania topora wojennego na koncercie we Wrocławiu. Ale wybrał inaczej. Szkoda.
sanctusdiavolos
postuje jak opętany!
Posty: 409
Rejestracja: 21-05-2023, 14:02

Re: Kat & Roman Kostrzewski

06-11-2023, 12:41

Myślę, że dla Piotra drzwi są zamknięte. Nawet jakby się zmienił i przeprosił wszystkich, to raczej sama jego obecność w takim gronie mogłaby budzić kontrowersje.
Jakby się ogarnął i posypał swój kałbojski kapelutek popiołem, to by pewnie i ludzie z czasem wybaczyli te wszystkie krzywe jazdy. Każdy ma prawo do popełniania błędów, jeśli wyciąga z nich wnioski. Problemem tu jednak nie jest konflikt z nieświętej pamięci RK (ich sprawa - mieli prawo się nienawidzić, wina w takich przypadkach rzadko leży tylko po jednej stronie), ale zawzięcie i jad oraz kompletny brak honoru i minimalnej przyzwoitości, której wymagałaby sytuacja. Naprawdę rzygać się chce, jak się patrzy, jak wraz z tą obrzydliwą, włażącą mu w dupę ciotą od "Kat Historia" wycierają sobie buty zmarłym, bo teraz już nie odda. Do łbów nie dociera, że konflikty konfliktami, ale w sytuacji gdy umiera człowiek, który dla wielu coś jednak znaczył, pewne tematy należałoby zamknąć. To jest wręcz przykre, jak można być tak uzależnionym od swojego ego bucem. Jak taki może spojrzeć w lustro. Aż ciężko wracać do muzyki tego zespołu... Za gówniarza człowiek słuchał, miał jakieś swoje wyobrażenia o tych wszystkich ludziach (wydawało się, że "byle kto" nie stworzyłby tak monumentalnych dzieł), a tu wraz z pojawieniem się pejsbusia wszelkie mity i myślenie życzeniowe idą sobie na grzyby.
schizoid
rozkręca się
Posty: 69
Rejestracja: 03-03-2018, 20:56

Re: Kat & Roman Kostrzewski

06-11-2023, 17:31

IMO Luczyk od lat żyje we własnym świecie i na tym etapie jego wizerunek jest nie do odratowania. Mógłby przeprosić, paść krzyżem przed grobem Romana i wpłacić milion złotych na schronisko dla zwierząt, ale to by niczego nie zmieniło. Różne rzeczy dzieją się wśród ludzi na scenie, konflikty w zespołach są czymś poniekąd naturalnym, ale prawdę mówiąc to inby z Piotrusiem wychodziły stanowczo ponad akceptowalną skalę. Ogólnie to pogorszyło się jakoś w okolicach Without Looking Back i Popióra, wcześniej były jakieś szanse na może nie tyle pojednanie, co jakiegoś rodzaju stabilizację. Zresztą przed 2018/19 rokiem Luczyk nie był aż tak powszechnie jebany. Nawet o tym Mind Cannibals (swoją drogą, o ironio, jest to dzieło głównie Gronosa). Owszem, ludzie postrzegali go jako uzurpatora i człowieka dość dziwnego, ale dopiero gdy zaczęły się idiotyczne wypowiedzi w mediach, wystartował profil KAT - Historia i kałboj zaczął usuwać filmy z YT, to wszystko poszło w tragicznym kierunku. A cyrki w ostatnich miesiącach życia Romana już dobitnie zaorały temat.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Kat & Roman Kostrzewski

06-11-2023, 18:28

Kałboj jest trochę wspomniany w historii Kat - Piekło i metal, ciekawy jest wątek, o tym jak spękał i bał się grać koncerty w kraju po rozpadzie i nagraniu Mind Cannibals, zagrali wtedy kilka koncertów w Europie, zapowiadało się nieźle, bo ludzie przychodzili, a w kraju stchórzył, bał się reakcji publiki.
piotraz
weteran forumowych bitew
Posty: 1183
Rejestracja: 01-04-2011, 11:14

Re: Kat & Roman Kostrzewski

06-11-2023, 19:47

Ale za te koncerty co zagrał z six feet under, a potem kilka z Helloween musiał zapłacić.
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3929
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Kat & Roman Kostrzewski

06-11-2023, 21:28

vicotnick pisze:
06-11-2023, 18:28
Kałboj jest trochę wspomniany w historii Kat - Piekło i metal, ciekawy jest wątek, o tym jak spękał i bał się grać koncerty w kraju po rozpadzie i nagraniu Mind Cannibals, zagrali wtedy kilka koncertów w Europie, zapowiadało się nieźle, bo ludzie przychodzili, a w kraju stchórzył, bał się reakcji publiki.
chyba coś w tym było, bo sam pamiętam jak byłem na Helloween w Krakowie jakoś w 2007 albo 2008, nie pamiętam dokładnie (Niemcy promowali wtedy Keeper III), jako support miał grać właśnie Kat. Kałboj wyszedł na scenę w jakiejś wiejskiej czapeczce (nie kapeluszu :) ), puścił jakąś bajkę o tym że Kat nie zagra bo wokalista albo perkusista mają jakieś problemy ze zdrowiem, z głębi publiki usłyszał kilka "to spierdalaj", ktoś inny krzyknął "nie ma Kata bez Romana", więc potulnie przeprosił i spierdolił ze sceny. Tyle go widziałem. później już nie było okazji.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: Kat & Roman Kostrzewski

06-11-2023, 21:33

Stoigniew pisze:
06-11-2023, 21:28
vicotnick pisze:
06-11-2023, 18:28
Kałboj jest trochę wspomniany w historii Kat - Piekło i metal, ciekawy jest wątek, o tym jak spękał i bał się grać koncerty w kraju po rozpadzie i nagraniu Mind Cannibals, zagrali wtedy kilka koncertów w Europie, zapowiadało się nieźle, bo ludzie przychodzili, a w kraju stchórzył, bał się reakcji publiki.
chyba coś w tym było, bo sam pamiętam jak byłem na Helloween w Krakowie jakoś w 2007 albo 2008, nie pamiętam dokładnie (Niemcy promowali wtedy Keeper III), jako support miał grać właśnie Kat. Kałboj wyszedł na scenę w jakiejś wiejskiej czapeczce (nie kapeluszu :) ), puścił jakąś bajkę o tym że Kat nie zagra bo wokalista albo perkusista mają jakieś problemy ze zdrowiem, z głębi publiki usłyszał kilka "to spierdalaj", ktoś inny krzyknął "nie ma Kata bez Romana", więc potulnie przeprosił i spierdolił ze sceny. Tyle go widziałem. później już nie było okazji.
W książce jest bajeczka, że to chyba perkusista miał kontuzję stopy.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1272
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: Kat & Roman Kostrzewski

06-11-2023, 23:12

schizoid pisze:
06-11-2023, 17:31
Nawet o tym Mind Cannibals (swoją drogą, o ironio, jest to dzieło głównie Gronosa). Owszem, ludzie postrzegali go jako uzurpatora i człowieka dość dziwnego
Czy ja wiem, czy Gronosa? Na pewno dołożył swoją cegiełkę, ale jak sam twierdzi honor mu czasem nie pozwalał się dopisywać do autorów, gdy jego wkład był mały (choć w teorii mógł). Ten materiał miał chyba wyjść pierwotnie jako Adrenalina, właśnie projekt PL i JG, ale wydaje mi się, że zdecydowana większość tego materiału to Piotr. Swoją wiedzę opieram jednak na informacjach z dawnych lat, nie skończylem jeszcze książki, a być może są tam informacje, o których nie wiedziałem.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
sanctusdiavolos
postuje jak opętany!
Posty: 409
Rejestracja: 21-05-2023, 14:02

Re: Kat & Roman Kostrzewski

06-11-2023, 23:25

Stoigniew pisze:
06-11-2023, 21:28
chyba coś w tym było, bo sam pamiętam jak byłem na Helloween w Krakowie jakoś w 2007 albo 2008, nie pamiętam dokładnie (Niemcy promowali wtedy Keeper III), jako support miał grać właśnie Kat. Kałboj wyszedł na scenę w jakiejś wiejskiej czapeczce (nie kapeluszu :) ), puścił jakąś bajkę o tym że Kat nie zagra bo wokalista albo perkusista mają jakieś problemy ze zdrowiem, z głębi publiki usłyszał kilka "to spierdalaj", ktoś inny krzyknął "nie ma Kata bez Romana", więc potulnie przeprosił i spierdolił ze sceny. Tyle go widziałem. później już nie było okazji.
Heh, może tego typu atrakcje tak mu spierdoliły beret.
schizoid
rozkręca się
Posty: 69
Rejestracja: 03-03-2018, 20:56

Re: Kat & Roman Kostrzewski

07-11-2023, 11:37

Anzhelmoo pisze:
06-11-2023, 23:12
schizoid pisze:
06-11-2023, 17:31
Nawet o tym Mind Cannibals (swoją drogą, o ironio, jest to dzieło głównie Gronosa). Owszem, ludzie postrzegali go jako uzurpatora i człowieka dość dziwnego
Czy ja wiem, czy Gronosa? Na pewno dołożył swoją cegiełkę, ale jak sam twierdzi honor mu czasem nie pozwalał się dopisywać do autorów, gdy jego wkład był mały (choć w teorii mógł). Ten materiał miał chyba wyjść pierwotnie jako Adrenalina, właśnie projekt PL i JG, ale wydaje mi się, że zdecydowana większość tego materiału to Piotr. Swoją wiedzę opieram jednak na informacjach z dawnych lat, nie skończylem jeszcze książki, a być może są tam informacje, o których nie wiedziałem.
No właśnie w książce jest informacja, jakoby to Gronos skomponował bardzo dużą część tego materiału jeszcze lata przed wydaniem płyty. Kałboj potem przypisywał sobie autorstwo tych numerów, a ostatecznie wydał tę edycję z 2016, gdzie w ogóle partie Gronosa nagrano na nowo, już bez niego oczywiście.
12345
postuje jak opętany!
Posty: 549
Rejestracja: 19-02-2018, 10:16

Re: Kat & Roman Kostrzewski

10-11-2023, 09:34



I mamy dwa katy po kacie po kacie :D
12345
ODPOWIEDZ