Kat & Roman Kostrzewski

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Kat & Roman Kostrzewski

18-09-2021, 09:06

hcpig pisze:
18-09-2021, 09:03
Pöstmörtem pisze:
18-09-2021, 08:13
Zadzam sie z Luczykiem co do jednego. Kazdy autor muzyki ma prawo bronic swoich praw autorskich.
Posiada prawa do nazwy i nikt tego nie kwestionuje - tyle że co on ma do zaproponowania fanom Kata poza dzierżeniem praw do nazwy?
Darmową rozrywkę, choć to co wypisuje, w kontekście choroby pana Romana, to mało śmieszna chucpa jest.
Awatar użytkownika
Pöstmörtem
postuje jak opętany!
Posty: 498
Rejestracja: 04-11-2011, 19:59

Re: Kat & Roman Kostrzewski

18-09-2021, 09:07

Gdybys mial jakis cel, przykladowo stworzenie zespolu, napisalbys muzyke, a po latach jeden z wokalistow z ktorym wspolpracowales odnioslby wiekszy sukces niz ty -podpierajac sie twoimi dokonaniami - tez by ci skakal gul.

Dziadek chce sie odrobine ogrzac przy odwiezaniu legendy, sam robilbys dokladnie to samo. Tym bardziej ze nie ryzykuje nic i nie ma nic do stracenia. W tym fachu nie wazne jak o tobie gadaja, wazne zeby gadali.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Kat & Roman Kostrzewski

18-09-2021, 09:15

Pöstmörtem pisze:
18-09-2021, 09:07
Dziadek chce sie odrobine ogrzac przy odwiezaniu legendy, sam robilbys dokladnie to samo. Tym bardziej ze nie ryzykuje nic i nie ma nic do stracenia. W tym fachu nie wazne jak o tobie gadaja, wazne zeby gadali.
No ale to tak jakby po wydaniu 'Domination' Trey wywalił Vincenta po czym przerobil Morbid Angel na hejvi/power, David święciłby sukcesy z I Am Morbid (Angel) a Azaghtoth płakał, że jest nierozumiany i wszystko to wina spisku i uzurpatora.

Jakby miał prawa do nazwy zespołu i chciał to zmonetyzować to nagrałbym, echm... COKOLWIEK co przypomina chociaż w 30% oryginał lub do niego nawiązuje?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Pöstmörtem
postuje jak opętany!
Posty: 498
Rejestracja: 04-11-2011, 19:59

Re: Kat & Roman Kostrzewski

18-09-2021, 09:17

Takie sa prawa rynku, poki ogien plonie kazdy chce upiec swoja pieczen.

Dyskusja zmierza w kierunku PING-PONG, nie chce mi sie juz odbijac pileczki.
535

Re: Kat & Roman Kostrzewski

18-09-2021, 09:20

Pöstmörtem pisze:
18-09-2021, 09:07
Gdybys mial jakis cel, przykladowo stworzenie zespolu, napisalbys muzyke, a po latach jeden z wokalistow z ktorym wspolpracowales odnioslby wiekszy sukces niz ty -podpierajac sie twoimi dokonaniami - tez by ci skakal gul.

Dziadek chce sie odrobine ogrzac przy odwiezaniu legendy, sam robilbys dokladnie to samo. Tym bardziej ze nie ryzykuje nic i nie ma nic do stracenia. W tym fachu nie wazne jak o tobie gadaja, wazne zeby gadali.
Stary oni grali i żarli się przez wiele lat. Razem osiągnęli jakiś tam sukces. To są stare chłopy. lubczyk jest na tym etapie, że wini Romana za swoje wszystkie niepowodzenia. To choroba. Wątpię bym robił to samo. Po prostu obróciłbym się na pięcie i zajął swoją robotą. Nie wiem po co mierzysz innych swoją miarą. Ja nie mam pretensji do ludzi, że mają lepiej ode mnie. Zupełnie nie ten styl. Wolę stracić, niż szarpać się o byle gówno. Poza tym lubczyk chyba miał już dowód, gdy decydowali o tym kto, co i za ile?
Awatar użytkownika
Pöstmörtem
postuje jak opętany!
Posty: 498
Rejestracja: 04-11-2011, 19:59

Re: Kat & Roman Kostrzewski

18-09-2021, 09:28

Najsmieszniejsza jest korelacja umysl - cialo. Duzy fejm, rzeka slow, masa czasu, kupa dobrej zabawy, wielkie oczekiwania, a na koniec i tak jakies jelito, serce, zoladek czy odbytnica pokazuja gdzie jest twoje miejsce w szeregu.

Zycze powodzenia obu Panom, wielki wklad dla polskiej muzyki. Dla swiatowej nie, wiec nie ma sensu sobie rwac wlosow z glowy nad dyskusja o jakies tam prawa autorskie i spory dziadkow.
Ostatnio zmieniony 18-09-2021, 09:29 przez Pöstmörtem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Kat & Roman Kostrzewski

18-09-2021, 09:29

Pöstmörtem pisze:
18-09-2021, 08:13
Zadzam sie z Luczykiem co do jednego. Kazdy autor muzyki ma prawo bronic swoich praw autorskich. Krolem jest autor muzyki, koncepcji, jest jak rezyser w filmie. Wokalistow mozna zmieniac. Jeden ma charyzme i talent, podniesie zespol do kultowej rangi (Ozzy, Black Sabbath), drugi jest tylko przystawka do glownego dania.
Kolego, czy ty wiesz kto od Bastarda do Szyderczego Zwierciadła był głównym kompozytorem/kompozytorami utworów KAT? Podpowiem ci. Nie był to luczyk.
all the monsters will break your heart
535

Re: Kat & Roman Kostrzewski

18-09-2021, 09:35

Pöstmörtem pisze:
18-09-2021, 09:28
Najsmieszniejsza jest korelacja umysl - cialo. Duzy fejm, rzeka slow, masa czasu, kupa dobrej zabawy, wielkie oczekiwania, a na koniec i tak jakies jelito, serce, zoladek czy odbytnica pokazuja gdzie jest twoje miejsce w szeregu.

Zycze powodzenia obu Panom, wielki wklad dla polskiej muzyki. Dla swiatowej nie, wiec nie ma sensu sobie rwac wlosow z glowy nad dyskusja o jakies tam prawa autorskie i spory dziadkow.
Jednakowoż Kat. Ten z Romanem i lubczykiem na pokładzie należy do kapel klasycznych i znanych także poza granicami kraju . Co do pierwszego akapitu, nic dodać, nic ująć. Choroba i śmierć pokażą nam wszystkim gdzie nasze miejsce.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4588
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Kat & Roman Kostrzewski

18-09-2021, 22:45


12345 pisze: Ale może też jakby Roman wybrał całkiem nową nazwę, jak swego czasu założyli Alkatraz to może by to inaczej też wyglądało. Albo wystarczyłoby by firmował muzykę tylko swoim imieniem i nazwiskiem. I tak każdy wie, że za nim kryje się prawdziwy Kat.
Pewnie dlatego że w kapeli był też współzałożyciel Kata czyli Irek.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Kat & Roman Kostrzewski

18-09-2021, 23:44

Pöstmörtem pisze:
18-09-2021, 08:13
Zadzam sie z Luczykiem co do jednego. Kazdy autor muzyki ma prawo bronic swoich praw autorskich.
To niech broni. Kwestie praw autorskich są uregulowane w Polsce ustawowo od przedwojnia. Jakoś jednak pozwu nie było. Nie daje ci to do myślenia?
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Kat & Roman Kostrzewski

18-09-2021, 23:57

Hatefire pisze:
18-09-2021, 23:44
Pöstmörtem pisze:
18-09-2021, 08:13
Zadzam sie z Luczykiem co do jednego. Kazdy autor muzyki ma prawo bronic swoich praw autorskich.
To niech broni. Kwestie praw autorskich są uregulowane w Polsce ustawowo od przedwojnia. Jakoś jednak pozwu nie było. Nie daje ci to do myślenia?
Bronienie to jedno, swoich prawdziwych, czy wydumanych praw. Od tego zasadniczo są sądy. Kampania oszczerstw i zwykłego ludzkiego skurwysyństwa to drugie. Nie wiem co tu rozmywać?
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Kat & Roman Kostrzewski

19-09-2021, 00:08

Ascetic pisze:
18-09-2021, 23:57
Bronienie to jedno, swoich prawdziwych, czy wydumanych praw. Od tego zasadniczo są sądy. Kampania oszczerstw i zwykłego ludzkiego skurwysyństwa to drugie. Nie wiem co tu rozmywać?
No, ale co niby rozmywam? Wypowiadałem się już w kwestii Luczyka. Wskazałem po prostu że jak by miał mocne argumenty to by mógł walczyć w sądzie, widać nie ma. Zwłaszcza że kwestia praw autorskich w Polsce jest uregulowana ustawowo od prawie 100 lat.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Kat & Roman Kostrzewski

19-09-2021, 00:10

Hatefire pisze:
19-09-2021, 00:08
Ascetic pisze:
18-09-2021, 23:57
Bronienie to jedno, swoich prawdziwych, czy wydumanych praw. Od tego zasadniczo są sądy. Kampania oszczerstw i zwykłego ludzkiego skurwysyństwa to drugie. Nie wiem co tu rozmywać?
No, ale co niby rozmywam? Wypowiadałem się już w kwestii Luczyka. Wskazałem po prostu że jak by miał mocne argumenty to by mógł walczyć w sądzie, widać nie ma. Zwłaszcza że kwestia praw autorskich w Polsce jest uregulowana ustawowo od prawie 100 lat.
Uspokój się. Do bluesmena to było.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Kat & Roman Kostrzewski

19-09-2021, 00:12

Ascetic pisze:
19-09-2021, 00:10
Uspokój się. Do bluesmena to było.
Cytowałeś mój post :D
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Kat & Roman Kostrzewski

19-09-2021, 00:16

Hatefire pisze:
19-09-2021, 00:12
Ascetic pisze:
19-09-2021, 00:10
Uspokój się. Do bluesmena to było.
Cytowałeś mój post :D
Owszem, niezręcznie wyszło.
Awatar użytkownika
Pöstmörtem
postuje jak opętany!
Posty: 498
Rejestracja: 04-11-2011, 19:59

Re: Kat & Roman Kostrzewski

19-09-2021, 00:21

:lol: Macie dylematy. Stratocaster czy Les Paul.

Sprawa jest prosta jak drut. Kulczyk ma prawa do utworow wykonywanych na zywo przez bylego wokaliste, Steczkowskiego. Kulczyk o tym przypomina w dostepnych social media, co by nie uronic lzy dla cieniow minionych, nie wspominajac o jego wiekopomnym wkladzie dla znanego tu i owdzie hairbandu piormenow, garotlukow i szarpidrutow, wierzacych w Szatana przylatujacego noca w UFO. Nie widze tu dramatu.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: Kat & Roman Kostrzewski

19-09-2021, 00:57

Hatefire pisze:
19-09-2021, 00:08
No, ale co niby rozmywam? Wypowiadałem się już w kwestii Luczyka. Wskazałem po prostu że jak by miał mocne argumenty to by mógł walczyć w sądzie, widać nie ma. Zwłaszcza że kwestia praw autorskich w Polsce jest uregulowana ustawowo od prawie 100 lat.
Panowie, w sumie to nie wiem o czym gadacie. Sytuacja praw autorskich jest jasna i klarowna i żadna ze stron ich nie narusza. Nawet nie wiem o co miałaby się odbywać potencjalna rozprawa w tej sprawie. Wszyscy członkowie mają status współkompozytorów utworów, do każdego ze współautorów spływają tantiemy. Każdy z nich ma takie same prawa do utworów, w tym Roman, który jest zarejestrowany jako autor muzyki (a nie tylko tekściarz jak wielu uważa). Rzeczywiście - prawie cały Oddech napisał Luczyk, a tantiemy za ten album spłwają także do Romana. Z drugiej strony do Luczyka wpływa kasa za Róże, przy których praktycznie w ogóle się nie angażował. Tak się dogadali, to tak mają. Dziwi mnie tylko wybiórcze przytaczanie faktów przez Luczyka. Ostatnio np. zaserwował wpis, że na evencie Romana wykorzystano utwory głównie skomponowane przez Luczyka, Lotka, Oseta, Mrowca, Jagusia i Regulskiego. Oczywiście jest to prawda, tylko że przy każdym utworze towarzyszy też nazwisko Kostrzewski, o czym PL pewnie przypadkowo zapomniał...
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
535

Re: Kat & Roman Kostrzewski

19-09-2021, 01:35

Czyli sprawa jest jasna. Lubczyk nie zabezpieczył sobie praw, a teraz pruje ozoba zamiast stulić pokornie ryj i oddalić się do przerzucania gnoju.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Kat & Roman Kostrzewski

19-09-2021, 09:12

Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Kat & Roman Kostrzewski

19-09-2021, 10:09

^ Fantastyczna atmosfera.
all the monsters will break your heart
ODPOWIEDZ