DIOCLETIAN

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Góral
w mackach Zła
Posty: 957
Rejestracja: 10-08-2009, 19:25

DIOCLETIAN

29-12-2009, 20:22

Zauważyłem, że album Doom Cult, przewinął się w paru dyskusjach tu i ówdzie, ale tematu nie uświadczyłem. Więc albo go nie ma, albo jestem ślepy, albo po raz kolejny popisała się "ujowa" wyszukiwarka :wink:
Ale do rzeczy. Moim zdaniem album jest bardzo dobry, najbardziej słyszę tu wpływy Blasphemy i Revenge, co już jest dla mnie dużym plusem. Nie jest to muzyka ani odkrywcza, ani zbajerowana, czyli taka jaka ma być w tej stylistyce. Mamy tu brudny, siarczysty napierdol, w starym dobrym stylu. Jeśli o mnie chodzi, w pełni mnie to zadowala, materiał sprawia dużo frajdy przy odsłuchu.
Polecam też zapoznać się z EP'ka - "Decimator". Szczególnie uwagę zwraca całkiem nieźle zagrany cover Bolt Thrower - "All That Remains".
A wam, jak podoba się ten tegoroczny wyziew z Nowej Zelandii ?
Trust no one is the absolute Law.

P.J.E.C.

Don't call me your brother
Cause I ain't your fuckin' brother
We fell from different cunts
And your skins an ugly color
Awatar użytkownika
Realista
weteran forumowych bitew
Posty: 1360
Rejestracja: 18-12-2009, 11:13

Re: Diocletian

29-12-2009, 20:44

całkiem niezły album ale z serii posłucham go paręnaście razy i odstawiam na półkę by powrócić za rok...
Awatar użytkownika
metalized
weteran forumowych bitew
Posty: 1291
Rejestracja: 24-08-2009, 23:18
Lokalizacja: Bobolice i okolice

Re: Diocletian

29-12-2009, 20:56

Dobre , dobre , nie powiem , nieoryginalne bo wali na kilometr w/w nazwami , ale po co komu oryginalność , jeśli jest konkretna dawka sieki .PS fajna nazwa heh ..
P.J.E.C.
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Diocletian

29-12-2009, 21:53

co tu panie dużo gadać, zajebiste granie, właściwie pierwszy post w dyskusji mówi wszystko.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: Diocletian

29-12-2009, 22:43

Jak dla mnie rewelacja i chyba najlepsza rzecz jaką w tym roku słyszałem z tych klimatów. Nie ma w tym nic nowego, ale jest wszystko to, czego oczekuję od takiego grania.
DCI Hunt

Re: Diocletian

29-12-2009, 23:18

Bardzo dobry album. Nie będę porównywał do Teitanblood, bo przy ich płycie wszystko wypada blado, ale "Doom Cult" to kawał porządnego grania. JUż "Decimator" był fajny, ale długograj jest o klasę wyżej.
Awatar użytkownika
Mental
weteran forumowych bitew
Posty: 1739
Rejestracja: 31-08-2003, 12:29
Lokalizacja: anus mundi

Re: Diocletian

30-12-2009, 11:15

Nie słyszałem jeszcze całości, ale kawałek z chujpejs http://www.myspace.com/invictusproductionsmusic podpowiada mi, że warto na nich postawić, jeżeli chodzi o solidny oklep mordy.
You may raise your chalice of nothing
And salute the leech that you are
Awatar użytkownika
Góral
w mackach Zła
Posty: 957
Rejestracja: 10-08-2009, 19:25

Re: Diocletian

30-12-2009, 12:18

Conflagrator pisze:Bardzo dobry album. Nie będę porównywał do Teitanblood, bo przy ich płycie wszystko wypada blado
Seven Chalices spokojnie kasuje większość Black/Death albumów w tym roku, u mnie to ścisła czołówka wraz ze Slayer, Asphyx i Portal.
Co do porównań nowego Diocletian do innych wydawnictw. Myślę, że bez problemu przebija przykładowo: "Execration of Cruel Bestiality" - Proclamation(mimo, że to ok album) czy też też "Atonement Ritual" - Embrace of Thorns.
Liczę, że na jednym długograju się nie skończy, i za rok-dwa, dopierdolą kolejnym siarczystym atakiem.
Trust no one is the absolute Law.

P.J.E.C.

Don't call me your brother
Cause I ain't your fuckin' brother
We fell from different cunts
And your skins an ugly color
Awatar użytkownika
Sebol
zaczyna szaleć
Posty: 203
Rejestracja: 11-08-2007, 16:36
Lokalizacja: Dublin

Re: Diocletian

31-12-2009, 02:42

Zajebiste granie z Kiwilandu, a debiucik palce lizac :)

Z tym czerpaniem z Blasphemy i Revenge, to w sumie, ktory zespol grajac tego typu Metal nie ma w sobie takowych wplywow... ;)
Z drugiej strony gitarzysto-wokalista Diocletian (VK) gral na basie w Blasphemy na gigach w tym roku, m.in. w Helsinkach :twisted:

A juz calkiem na marginesie, chlopaki powoli pracuja nad nowymi kawalkami (podobno 3 juz gotowe) i bardzo prawdopodobnie bedzie nowy material pod koniec przyszlego roku i moze nawet jakies gig w europie, ale to juz zalezy od wielu czynnikow (czytaj glownie kasa), bo NZL to jednak cholernie daleko...
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2047
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Diocletian

31-12-2009, 07:02

Realista pisze:całkiem niezły album ale z serii posłucham go paręnaście razy i odstawiam na półkę by powrócić za rok...
u mnie płyty, które słucham kilkanaście razy raz na rok uważam za rzeczy mocno wybitne

co do Diocletian - "Doom cult" przesłuchałem po zakupie tylko kilka razy, ale taka retoryka jak najbardziej do mnie przemawia + wyróżnia ich dodatkowo odmienne, bardziej że tak powiem 'wysublimowane' i intrygujące opakowanie graficzne, które myślę że jest w co najmniej 50% odpowiedzialne za szersze nimi zainteresowanie
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Set
postuje jak opętany!
Posty: 609
Rejestracja: 02-02-2006, 21:23

Re: Diocletian

04-01-2010, 23:09

Diocletian znałem wyrywkowo za sprawą samplerów z Invictus Prod., którymi Darragh zwykł częstować na koncertach. Właśnie się wgryzam w "doom cult" i chyba wpierdole to razem z kościami. Muzyka w 100% odpowiadająca moim upodobaniom.
Garść niusów, choć i tak pewnie już to wszyscy wiedzą:-)

Gene Palubicki is busy laying the groundwork for the upcoming APOCALYPSE COMMAND yet to be titled full length. Assisting in the recording will be CJS and VK of DIOCLETIAN infamy. Pummelling, barbaric, violent Black/Death Metal in the vein of the mighty ‘INRI’ is what is to be expected.

Further to the Doom Cult campaign, DIOCLETIAN are in the process of demoing material for their second full length ‘War Of All Against All’. I have been assured by lead cult celebrant Atrociter that the ghastliness, violence and ferocity of ‘Doom Cult’ will be slain by the upcoming album, engaging a more vicious approach than before. DIOCLETIAN are also set to release some split EP’s on various other labels. They are also eyeing invading Europe and the USA in 2010. You have been forewarned!

Jak to jeden prawi...już się robię miętowy.
NECRO SKINS SOCIETY
snake plissken
zaczyna szaleć
Posty: 134
Rejestracja: 24-02-2010, 15:46

Re: Diocletian

26-02-2010, 10:55

Szwab z Supremacy Through Intolerance wydał to na kasecie i to w tkai sposób, że Mrok!
DCI Hunt

Re: Diocletian

26-02-2010, 11:15

Olo pisze:
Realista pisze:całkiem niezły album ale z serii posłucham go paręnaście razy i odstawiam na półkę by powrócić za rok...
u mnie płyty, które słucham kilkanaście razy raz na rok uważam za rzeczy mocno wybitne
Mam dokładnie tak samo - przy takiej ilości nowych płyt i powiększającej się liczbie staroci i 'staroci' to standard.
Conflagrator pisze:Bardzo dobry album. Nie będę porównywał do Teitanblood, bo przy ich płycie wszystko wypada blado, ale "Doom Cult" to kawał porządnego grania. JUż "Decimator" był fajny, ale długograj jest o klasę wyżej.
Zdania o tej płycie nie zmieniłem, bo wciąż uważam ją za bardzo dobrą, ale po zakupie i kilkoma sesjami z 'Doom Cult' podoba mi się znacznie bardziej niż kiedy pisałem powyższego posta. MIAZGA!

BTW, sprawdźcie WITCHRIST, w którym udzielają się goście z Diocletian, bo też sieje zniszczenie. Ci sami goście mają pomóc też Palubickiemu w nagraniach nowego Apocalypse Command.
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Diocletian

20-08-2010, 02:42

drogie dzieci, weźcie sobie znajdźcie tutaj na tej stronce: http://www.myspace.com/invictusproductionsmusic kawałeczek pod uroczym tytułem MIGHT IS RIGHT z nadchodzącej płytki, odpalcie go i gińcie w pizdu.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Husar
weteran forumowych bitew
Posty: 1585
Rejestracja: 29-01-2007, 03:04

Re: Diocletian

20-08-2010, 11:02

Da sie gdzies w pl dostac to na kasecie?
Live is Thrash! Thrash of the Dead!
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2406
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

Re: Diocletian

20-08-2010, 11:11

Taśma ze STI rozeszła sie z pół roku temu, nie wydaje mi się żeby gdzieś ten mateks jeszcze leżał.
Awatar użytkownika
Husar
weteran forumowych bitew
Posty: 1585
Rejestracja: 29-01-2007, 03:04

Re: Diocletian

20-08-2010, 12:00

Kurwa. Bo w zagranicznych distrach to widzialem, ale w polskim nigdzie nie bylo chyba tasmy...
Live is Thrash! Thrash of the Dead!
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

21-08-2010, 01:57

nie lubię, taka tam warmetalowa poprawność.
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Sebol
zaczyna szaleć
Posty: 203
Rejestracja: 11-08-2007, 16:36
Lokalizacja: Dublin

Re: Diocletian

22-08-2010, 01:31

"War Of All Against All" ma sie ukazac jakos na przelomie wrzesnia i pazdziernika, tak ze bedzie dostepna jak chlopaki zjada do europy.
Oto okladka nowej plyty:
Obrazek

CD Witchrist juz jada do Invictusa i powinny byc do zamowienia w tym, a najpozniej w nastepnym tygodniu. Oficjalna data wydania to 1szy wrzesien :D
Awatar użytkownika
Sebol
zaczyna szaleć
Posty: 203
Rejestracja: 11-08-2007, 16:36
Lokalizacja: Dublin

Re: Diocletian

27-09-2010, 23:40

Nowa plytka juz dojechala do Invictus; oficjalnie premiera w sobote 2giego, ale mozna juz nabyc :)
ODPOWIEDZ