PARADISE LOST

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: PARADISE LOST

04-06-2020, 07:38

Hellion pisze:
03-06-2020, 15:28
Tatuś pisze:
03-06-2020, 13:56
ToN zdecydowanie nie dotrzymało kroku Paradise Lost, MDB w sumie też.
W ilości płyt na pewno.

A jakościowo, w zasadzie wszystkie 6 albumów to doskonałe strzały,
Dlaczego tylko 6? Origin Of The Feces to tez studyjny, osobiscie stawiam go mwyzej niz kazdy nastepny.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Hellion
w mackach Zła
Posty: 750
Rejestracja: 11-08-2012, 22:26

Re: PARADISE LOST

04-06-2020, 08:04

Ok, licząc ten album to 7, wziąłem tylko pod uwagę cd z nowym materiałem. Swoją drogą też bardzo lubię tę udawaną koncertówkę.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: PARADISE LOST

04-06-2020, 08:10

Tak, szkoda,ze Are You Afraid nie ma nigdzie indziej w solidnej wersji. Swietny utwor.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: PARADISE LOST

11-06-2020, 12:58

Dałem nowej płycie PL sporo czasu, to w końcu jedna z TYCH kapel. Tych, które gdzieś tam w moim życiu były ważne i nigdy tak do końca nie przestaną. Jest to też kapela, która nagrała w swojej historii bardzo niewiele płyt słabych, a nawet na nich pojawiają się takie momenty, że klękajcie narody. Przeczytałem z przyjemnością dość obszerną dyskusję. Cieszy mnie odbiór "Host" - uważam, że to znakomita płyta, choć przecież zupełnie nie w ich stylu muzycznym. Co z tego? Gdybym miał oceniać, a jakoś szczególnie nie chcę tego robić, to mimo wszystko dwie pierwsze płyty zestarzały się najbardziej, jako te szczególnie naiwne i młodzieńcze.

A nówka? Mam mieszane uczucia. Znaczy się, ona mi się bardzo podoba i słucham jej z radością. Taką bardzo nostalgiczną. Ale nie da się nie zauważyć, że panowie kompletnie nie mają pomysłu, co właściwie chcieliby grać. Takiego miksu pomysłów z ostatnich dwudziestu lat się nie spodziewałem. I chociaż słucha się tego dobrze, to jednak nie ma tu ani jednego kawałka, przy którym bym się zachwycił. A na prawie każdej ich płycie był przynajmniej jeden taki numer. Jest fajnie, ale bez szału. Nie wiem, co o tym myśleć. Pewnie będę wracał. Chętnie obejrzę koncert, jeśli takowy się odbędzie w najbliższych latach. Ale jednak jest to druga dość nijaka płyta PL z rzędu - trochę szkoda.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5242
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: PARADISE LOST

11-06-2020, 14:26

Trzecie wydanie Raju dla Cyników Małgorzaty Gołębiewskiej szykowane na październik. Poprzednie fajnie się czytało, godne polecenia👍
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: PARADISE LOST

11-06-2020, 14:39

Sgt. Barnes pisze:
11-06-2020, 14:26
Trzecie wydanie Raju dla Cyników Małgorzaty Gołębiewskiej szykowane na październik. Poprzednie fajnie się czytało, godne polecenia👍
Mam pierwsze, opierdole jakby ktoś chciał razem z dvd over the Madness i evolve. Tanio
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Metsejmikin
postuje jak opętany!
Posty: 308
Rejestracja: 17-02-2018, 21:19

Re: PARADISE LOST

11-06-2020, 17:39

Lukass pisze:
11-06-2020, 12:58
Dałem nowej płycie PL sporo czasu, to w końcu jedna z TYCH kapel. Tych, które gdzieś tam w moim życiu były ważne i nigdy tak do końca nie przestaną. Jest to też kapela, która nagrała w swojej historii bardzo niewiele płyt słabych, a nawet na nich pojawiają się takie momenty, że klękajcie narody. Przeczytałem z przyjemnością dość obszerną dyskusję. Cieszy mnie odbiór "Host" - uważam, że to znakomita płyta, choć przecież zupełnie nie w ich stylu muzycznym. Co z tego? Gdybym miał oceniać, a jakoś szczególnie nie chcę tego robić, to mimo wszystko dwie pierwsze płyty zestarzały się najbardziej, jako te szczególnie naiwne i młodzieńcze.

A nówka? Mam mieszane uczucia. Znaczy się, ona mi się bardzo podoba i słucham jej z radością. Taką bardzo nostalgiczną. Ale nie da się nie zauważyć, że panowie kompletnie nie mają pomysłu, co właściwie chcieliby grać. Takiego miksu pomysłów z ostatnich dwudziestu lat się nie spodziewałem. I chociaż słucha się tego dobrze, to jednak nie ma tu ani jednego kawałka, przy którym bym się zachwycił. A na prawie każdej ich płycie był przynajmniej jeden taki numer. Jest fajnie, ale bez szału. Nie wiem, co o tym myśleć. Pewnie będę wracał. Chętnie obejrzę koncert, jeśli takowy się odbędzie w najbliższych latach. Ale jednak jest to druga dość nijaka płyta PL z rzędu - trochę szkoda.
W punkt
Metsejmikin
postuje jak opętany!
Posty: 308
Rejestracja: 17-02-2018, 21:19

Re: PARADISE LOST

11-06-2020, 17:41

Lukass pisze:
11-06-2020, 12:58
Dałem nowej płycie PL sporo czasu, to w końcu jedna z TYCH kapel. Tych, które gdzieś tam w moim życiu były ważne i nigdy tak do końca nie przestaną. Jest to też kapela, która nagrała w swojej historii bardzo niewiele płyt słabych, a nawet na nich pojawiają się takie momenty, że klękajcie narody. Przeczytałem z przyjemnością dość obszerną dyskusję. Cieszy mnie odbiór "Host" - uważam, że to znakomita płyta, choć przecież zupełnie nie w ich stylu muzycznym. Co z tego? Gdybym miał oceniać, a jakoś szczególnie nie chcę tego robić, to mimo wszystko dwie pierwsze płyty zestarzały się najbardziej, jako te szczególnie naiwne i młodzieńcze.

A nówka? Mam mieszane uczucia. Znaczy się, ona mi się bardzo podoba i słucham jej z radością. Taką bardzo nostalgiczną. Ale nie da się nie zauważyć, że panowie kompletnie nie mają pomysłu, co właściwie chcieliby grać. Takiego miksu pomysłów z ostatnich dwudziestu lat się nie spodziewałem. I chociaż słucha się tego dobrze, to jednak nie ma tu ani jednego kawałka, przy którym bym się zachwycił. A na prawie każdej ich płycie był przynajmniej jeden taki numer. Jest fajnie, ale bez szału. Nie wiem, co o tym myśleć. Pewnie będę wracał. Chętnie obejrzę koncert, jeśli takowy się odbędzie w najbliższych latach. Ale jednak jest to druga dość nijaka płyta PL z rzędu - trochę szkoda.
W punkt
Awatar użytkownika
Oki
weteran forumowych bitew
Posty: 1945
Rejestracja: 16-09-2012, 00:30

Re: PARADISE LOST

11-06-2020, 17:54

Słucham właśnie "Obsidian" zaraz po wybrzmieniu Tragicznego Idola i zacięta rywalizacja. Chyba na dziś ze wskazaniem na "Idola" - ale leciutkim.
Wróciłem do tej płyty ("Tragic Idol") i dziś słucha mi się jej dużo lepiej niż w dniu premiery. Może to rzeczywiście efekt tego słabszego okresu po Tragicu.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

12-06-2020, 22:21

wszystko już było, średnia bardzo ta płyta. Gdzie jej tam do The Plague Within
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3504
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: PARADISE LOST

13-06-2020, 10:39

No dokładnie. Ktoś tu pisze o słabszym okresie po Tragicu. The Plague Within i Medusa to właśnie najlepsze płyty od czasu pierwszych czterech. Obsidian jest dosyć dobra, ale nie wiem czy jednak nie najsłabsza w całej dyskografii.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: PARADISE LOST

20-06-2020, 00:06

Od kilku dni mam "Obsidian" na CD i zmieniam o niej zdanie. Przede wszystkim przeszkadza mi skompresowane brzmienie pod Niemców. Do tego dość często natrafiam na jałowe momenty, które niczego nie wnoszą. Ciężkim grzechem jest również spore przesłodzenie, co zbliża niektóre fragmenty do "PLX" czy "In Requiem", a także "Draconian Times", za którym nie przepadam. Na dzisiaj wydaje mi się, że pomimo kilku ciekawych fragmentów "Obsysjan", ups "Obsidian" jest jedną ze słabszych płyt kapeli.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: PARADISE LOST

20-06-2020, 00:07

To oczywiste, dwie poprzednie lepsze
woodpecker from space
thespectator
zaczyna szaleć
Posty: 186
Rejestracja: 08-06-2015, 17:40

Re: PARADISE LOST

20-06-2020, 09:06

Trzy poprzednie a nie dwie Tragic Idol zajebisty - ostatnio często słucham.
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2245
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: PARADISE LOST

20-06-2020, 09:09

Tragic Idol ostatnio najlepiej mi robi z czterech ostatnich.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: PARADISE LOST

20-06-2020, 10:30

Tragic Idol to najlepszy parasajt tost pomijając pierwsze 4, wzglednie 5 plyt. Moze i wtorny, ale ma dobre piosenki. Bardzo dobre piosenki.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9637
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: PARADISE LOST

21-06-2020, 00:22

Ja nadal jestem pod wrażeniem tego jak bardzo The Plague Within podbił poprzeczkę.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: PARADISE LOST

24-06-2020, 14:30

Mnie również "Tragic Idol" podoba się najbardziej z całej czwórki ostatnich.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5242
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: PARADISE LOST

02-08-2020, 09:36

Obrazek
będzie polska wersja tej biografii, ponoć jeszcze w tym roku.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Oki
weteran forumowych bitew
Posty: 1945
Rejestracja: 16-09-2012, 00:30

Re: PARADISE LOST

02-08-2020, 12:21

Zasadniczo tzw. biografii oficjalnych nie lubie, ale dla P.L. zrobie wyjatek. Czekam ze sporym zaciekawieniem.
ODPOWIEDZ