ALICE IN CHAINS

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 19:27

Motóry całościowo zaliczam do kapel metalowych choć to oczywiste, że w ich twórczości jest sporo bluesowych i rockowych naleciałości, ale te ich spokojniejsze balladowe odjazdy bardzo fajnie uzupełniają całość. Zresztą, to jeden z ewenementów podobnie jak Sabbsi u których można usłyszeć rock, metal, doom. Dla mnie takie kapele można ew. zaszufladkować jako rock/metal.
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 20:32

Alice to typowy popmetal, najbardziej plastikowy z calej czworki, nawet z siodemki doliczajac Mudhoney, TAD czy Screaming Trees. Lubie ich, zwlaszcza za dwojke ale nic poza tym szczegolnie, debiut to koszmarne, kwadratowe gowno.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4589
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 20:37

BLACK SABBATH TO JEST METAL [youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: ALICE IN CHAINS

10-09-2018, 16:32

WaszJudasz pisze:
Wybacz, ale mam wrażenie, że trzeba być przygłuchym, by nie słyszeć zasadniczej róznicy między Black Sabbath a AC/DC. Pozostałych dwóch kapel nie znam.
Nie no stary, jaka różnica, co mam słyszeć? Na pewno w tym poście chodziło mi o to że obie kapele graja to samo i tak samo. Różni je nazwa i to, że wokalista jednego z nich nosi czapkę, załóż Ozziemu i nikt nie zauważy różnicy.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: ALICE IN CHAINS

10-09-2018, 16:40

hcpig pisze:
Nie no stary, jaka różnica, co mam słyszeć?
Zasadniczą różnicę ;) To jest po prostu inne podejście do materii muzycznej, które dyktuje zarówno wybory brzmieniowe, jak i kształt kompozycji.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: ALICE IN CHAINS

10-09-2018, 16:41

Nie na tyle, żeby nazywać Black Sabbath metalem.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4589
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: ALICE IN CHAINS

11-09-2018, 05:42

hcpig pisze:Nie na tyle, żeby nazywać Black Sabbath metalem.
Wymień w takim razie pierwszy zespół metalowy ??? Dlaczego Anselmo, Halford i wiele innych ludzi na świecie nazywali Black Sabbath zespołem metalowym?
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: ALICE IN CHAINS

11-09-2018, 05:59

vicek pisze:
hcpig pisze:Nie na tyle, żeby nazywać Black Sabbath metalem.
Wymień w takim razie pierwszy zespół metalowy ??? Dlaczego Anselmo, Halford i wiele innych ludzi na świecie nazywali Black Sabbath zespołem metalowym?
Dajcie Panie spokój. Rozkminy Jestera o niczym. Dla mnie BS to metal. Jeżeli dla niego nie, to nie ma o co kruszyć kopii. Można chyba z tym żyć? :-)
all the monsters will break your heart
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: ALICE IN CHAINS

12-09-2018, 15:27

vicek pisze:
hcpig pisze:Nie na tyle, żeby nazywać Black Sabbath metalem.
Wymień w takim razie pierwszy zespół metalowy ??? Dlaczego Anselmo, Halford i wiele innych ludzi na świecie nazywali Black Sabbath zespołem metalowym?
bo używali takiego, powiedzmy, skrótu myślowego dla określenia zespołu, który najbardziej wpłynął na kształtowanie się tego stylu... a pierwszym zespołem typowo metalowym był jak dla mnie Judas Priest
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: ALICE IN CHAINS

12-09-2018, 15:49

I tu bym sie zgodził, bo BS bandem typowo metalowym, czy w ogóle metalowym nazwać nie sposób. Co nie oznacza, że rzeczy ewidentnie heavy metalowych nie nagrywali.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ALICE IN CHAINS

12-09-2018, 15:58

I o ten wpływ Sabbsów chodzi. To, że nie brzmią wystarczająco metalowo dla niektórych, było spowodowane faktem jaki
sprzęt wtedy posiadano i jak nagrywano
muzykę w w studio. Nagrać kawałki Sabbsów, żeby mieć gęstsze i cięższe brzmienie to żaden problem.

To właśnie strojenie gitary Iommi jako pierwszy miał właśnie metalowe, tak jak
Hendrix jako pierwszy pokazał, że można instrument wcześniej służący do akompaniamentu używać do wirtuozerskiej gry.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ALICE IN CHAINS

12-09-2018, 16:03

WaszJudasz pisze:I tu bym sie zgodził, bo BS bandem typowo metalowym, czy w ogóle metalowym nazwać nie sposób. Co nie oznacza, że rzeczy ewidentnie heavy metalowych nie nagrywali.
Sam sobie trochę przeczysz.
To, że było sporo bluesa, nie wyklucza całkowicie z metalu.
Od lat 90 trzeba by wyrzucić z grupy metalowej połowę zespołów, bo urozmaicali swoją muzykę innymi wpływami. Tyle, że byłoby mega nudno,
gdybyśmy mieli kilka zespołów.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: ALICE IN CHAINS

12-09-2018, 19:24

Medard pisze:
WaszJudasz pisze:I tu bym sie zgodził, bo BS bandem typowo metalowym, czy w ogóle metalowym nazwać nie sposób. Co nie oznacza, że rzeczy ewidentnie heavy metalowych nie nagrywali.
Sam sobie trochę przeczysz.
Trochę tak.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: ALICE IN CHAINS

10-10-2018, 16:41

Kręci się w moim odtwarzaczu Rainier Fog już od jakiegoś czasu. Początkowo odbierałem tę płyta jako coś nie do końca udanego, ale dałem odpocząć jej dwa dni i w końcu zażarło. Jak już wcześniej wspominałem ten materiał jest niesamowicie wyluzowany, spokojny. Płynie sobie jak strumyk jakiś i powoli ryje w kamieniu bruzdy. Nie ma tutaj przebojów, niby jest prosto, ale jak człowiek się w nim zanurzy to nic w nim nie jest oczywiste. Zdecydowanie materiał na słuchanie w skupieniu. Jeden kawałek rozrywa mi bardzo serce. All I am. Śmiem twierdzić, że to najpiękniejsza piosenka Alicji. Daję 5/6.
all the monsters will break your heart
mj.
postuje jak opętany!
Posty: 457
Rejestracja: 27-01-2017, 08:18

Re: ALICE IN CHAINS

11-10-2018, 10:12

Podpisuję się po wystawioną wyżej oceną ;)
Od daty premiery przesłuchałem płytę kilkadziesiat razy i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest to naprawdę dobra rzecz. Paradoksalnie natomiast najmniej podobają mi się numery udostępniane wcześniej jako "singlowe", a zestawienia Rainer Fog - Red Giant - Fly - Drone (zresztą jak na płycie, jedna po drugiej) mógłbym słuchać na okrągło.
Nie do końca zgadzam się natomiast ze stwierdzeniem, że jest to album bardziej wymagający niż "The Devil...". Musiałem się jej naprawdę dużo nasłuchać, żeby odkryć ukryte piękno, wyłapać niuanse. Nowa z kolei bardzo łatwo mi weszła.

Podsumowując - cieszę się, że ją nagrali. Udało się.


@nicram - piszesz, że nie ma przebojów. Taki "Rainer Fog" to przecież wymarzony numer na koncerty! Wydaje mi się bardziej przystępny i "pro-słuchacz" niż chociazby "Stone" z poprzedniczki.

Z drugiej natomiast strony może mamy inne rozumienie przeboju - w mojej interpretacji na miano takie bezsprzecznie zasługują "Hollow" czy "The Devil Put Dinosaurs Here". A czy ostatecznie takimi są? Pozostawiam do swobodnej oceny :)
Hellrocker
postuje jak opętany!
Posty: 665
Rejestracja: 17-07-2010, 11:58

Re: ALICE IN CHAINS

17-10-2018, 20:14

nicram pisze:Kręci się w moim odtwarzaczu Rainier Fog już od jakiegoś czasu. Początkowo odbierałem tę płyta jako coś nie do końca udanego, ale dałem odpocząć jej dwa dni i w końcu zażarło. Jak już wcześniej wspominałem ten materiał jest niesamowicie wyluzowany, spokojny. Płynie sobie jak strumyk jakiś i powoli ryje w kamieniu bruzdy. Nie ma tutaj przebojów, niby jest prosto, ale jak człowiek się w nim zanurzy to nic w nim nie jest oczywiste. Zdecydowanie materiał na słuchanie w skupieniu. Jeden kawałek rozrywa mi bardzo serce. All I am. Śmiem twierdzić, że to najpiękniejsza piosenka Alicji. Daję 5/6.
Najpiekniejsza piosenka Alice jest zdecydowanie Nutshell. Ktos inny stwierdzi, ze Down in a hole i pewnie tez bedzie mial racje. All I am mi sie bardzo podoba, a solo pod koniec to wisienka na torcie. Rainier Fog - nadal kreci sie w odtwarzaczu, nadal mnie kreci. Ten zepol jest fenomenem i z perspektywy czasu najlepsza rzecza jaka wyplula scena Seattle. Czapki z glow.
Hellrocker
postuje jak opętany!
Posty: 665
Rejestracja: 17-07-2010, 11:58

Re: ALICE IN CHAINS

12-11-2018, 08:30

Bilet do Pragi, 3.06.2019, zakupiony.
Hellrocker
postuje jak opętany!
Posty: 665
Rejestracja: 17-07-2010, 11:58

Re: ALICE IN CHAINS

20-12-2018, 07:19

Jak to jest z tym Impact Fest w Kraku, wykupiony? Bo nie widze zadynch biletow na stronie, ale wierzyc mi sie w to nie chce...
mj.
postuje jak opętany!
Posty: 457
Rejestracja: 27-01-2017, 08:18

Re: ALICE IN CHAINS

20-12-2018, 11:18

Co jakiś czas się pojawiają. Trzeba monitorować stronę LN. Bo i nawet w podstawowej cenie 290 chyba zł.
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2246
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: ALICE IN CHAINS

17-05-2019, 07:23

[youtube][/youtube]

Nie wiem czy kiedyś widziałem coś bardziej żenującego. Ja pierdole.
ODPOWIEDZ