ALICE IN CHAINS

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 13:58

cóż, dla mnie te gitary i perkusja chodzą zupełnie inaczej niż w typowych kapelach heavy metalowych, inaczej są napisane te piosenki itd. niemniej nie zamierzam kruszyć kopii. to są raczej kwestie drugorzędne, a że te gatunki się przenikały chyba nie podlega dyskusji

podobnie zresztą jest w przypadku motorhead. ile razy tu udowadniano, że to heavy metal... no litości. jasne, że mieli parę płyt mocno zalatujących metalem i że ten zespół ewidentnie wpłynął na setki kapel z tego gatunku, ale to jeszcze nie znaczy że sami uprawiali ten rodzaj muzyki....
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 14:13

Heretyk pisze: a że te gatunki się przenikały chyba nie podlega dyskusji
Naturalnie. Na owych płytach również są partie i kawałki stricte hard rockowe.

Użyteczne narzędzie diagnostyczne: wyobrazić sobie, czy daną partię mogłaby zagrać wczesna Budka Suflera ;)
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 16:26

WaszJudasz pisze:
A słyszałeś może, no nie wiem, "Heaven an Hell" albo "Headless Cross"?
To nie jest metal, tak samo jak AC/DC, Twisted Sister, Motley Crue i dziesiątki innych kapel / płyt hardrockowych, które do szufladki heavy metal wrzucają głównie prezenterzy Teleexpressu/Roweru Błażeja/whatever i osoby odpowiadająca za wykładanie półek w sieciach typu Media Markt.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 16:32

Jasne, tylko death i black metal to metal.
Trochę jeszcze thrash, ale tylko wczesne lata 80.

Polacy się lepiej znają, AIC nie może być metalem, skoro nie są z Norwegii, Szwecji albo Finlandii lub Los Angeles.

Ja od Niemców słyszłem kiedyś, że w Polsce nie ma żadnego metalowego zespołu,
nawet jak jest to z pewnością nieciekawy.
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 16:37

Przecież to oczywiście, że spora część kompozycji AIC to metal a , że mają w swym dorobku również spokojniejsze tematy stąd problem z klasyfikacją. Analogicznie czy Ulver to metal?
Medard pisze: Ja od Niemców słyszłem kiedyś, że w Polsce nie ma żadnego metalowego zespołu,
nawet jak jest to z pewnością nieciekawy.
Jakże, a Illusion?
Jebać żuli.
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 16:39

Medard pisze:Ja od Niemców słyszłem kiedyś, że w Polsce nie ma żadnego metalowego zespołu,
nawet jak jest to z pewnością nieciekawy.
Łokurwa, to niemce się znają jednak na muzyce
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 16:40

Medard pisze:Jasne, tylko death i black metal to metal.
Trochę jeszcze thrash, ale tylko wczesne lata 80.

Polacy się lepiej znają, AIC nie może być metalem, skoro nie są z Norwegii, Szwecji albo Finlandii lub Los Angeles.

Ja od Niemców słyszłem kiedyś, że w Polsce nie ma żadnego metalowego zespołu,
nawet jak jest to z pewnością nieciekawy.
A Red Hot Chilli Peppers to też metal? Pytam bo ciąglę żyję w ramach ciasnych horyzontów polskiej propagandy i jakby co to chciałem się wyrwać z okowów, help bro.
Ostatnio zmieniony 09-09-2018, 16:40 przez hcpig, łącznie zmieniany 1 raz.
Yare Yare Daze
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 16:40

Heretyk pisze:cóż, dla mnie te gitary i perkusja chodzą zupełnie inaczej niż w typowych kapelach heavy metalowych, inaczej są napisane te piosenki itd. niemniej nie zamierzam kruszyć kopii. to są raczej kwestie drugorzędne, a że te gatunki się przenikały chyba nie podlega dyskusji

podobnie zresztą jest w przypadku motorhead. ile razy tu udowadniano, że to heavy metal... no litości. jasne, że mieli parę płyt mocno zalatujących metalem i że ten zespół ewidentnie wpłynął na setki kapel z tego gatunku, ale to jeszcze nie znaczy że sami uprawiali ten rodzaj muzyki....
Nie no, Motorhead i metal? Wolne żarty...

Przecież to czysty goa trance.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 16:41

wolff pisze:Przecież to oczywiście, że spora część kompozycji AIC to metal a , że mają w swym dorobku również spokojniejsze tematy stąd problem z klasyfikacją. Analogicznie czy Ulver to metal?
Medard pisze: Ja od Niemców słyszłem kiedyś, że w Polsce nie ma żadnego metalowego zespołu,
nawet jak jest to z pewnością nieciekawy.
Jakże, a Illusion?
hehe :)
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 16:46

byrgh pisze:
Medard pisze:Ja od Niemców słyszłem kiedyś, że w Polsce nie ma żadnego metalowego zespołu,
nawet jak jest to z pewnością nieciekawy.
Łokurwa, to niemce się znają jednak na muzyce
Nie mówił tego złośliwie, po prostu nie przypuszczał, by w Polsce ludzie mieli jakąkolwiek styczność z zachodnią muzyką.
A nawet jeśli mieli, to przy małych zarobkach byli w stanie kupić sobie jakiś sprzęt do grania lub nawet jej słuchania.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 16:47

A kiedy z nim gadałeś, już po stanie wojennym?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 16:48

hcpig pisze:
Medard pisze:Jasne, tylko death i black metal to metal.
Trochę jeszcze thrash, ale tylko wczesne lata 80.

Polacy się lepiej znają, AIC nie może być metalem, skoro nie są z Norwegii, Szwecji albo Finlandii lub Los Angeles.

Ja od Niemców słyszłem kiedyś, że w Polsce nie ma żadnego metalowego zespołu,
nawet jak jest to z pewnością nieciekawy.
A Red Hot Chilli Peppers to też metal? Pytam bo ciąglę żyję w ramach ciasnych horyzontów polskiej propagandy i jakby co to chciałem się wyrwać z okowów, help bro.
Nie spotkałem się nigdy z opinią, by RHCP byli zaliczani do metalu jakiegokolwiek.
Ale Korn to już metal, tylko niefajny, dla mnie odpad metalowy.
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 16:50

jedynka Korn to bardzo fajny Godflesh tribute w młodzieżowo-mainstreamowym wydaniu. nawet Broadrick, który Korna nie cierpi, ten album lubi. a to znaczy wiele, bardzo wiele...
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 16:53

hcpig pisze:A kiedy z nim gadałeś, już po stanie wojennym?
Nie, tuż po drugiej Wojnie Światowej :)

Rozmawiałem z nim na lotnisku w Warszawie, kilka lat przed wejściem Polski do Unii Europejskiej.
Przeciętnie ogarnięty w polityce dwudziestokilkulatek, który miał praktyki w Polskiej firmie, w ramach międzynarodowej
wymiany studentów. Uważał, że przyjechał do kraju typu Bangladesz.

Teraz jest inaczej, bo dużo Polaków jeździ po Europie.

Rok później miałem podobną sytuację z Grekiem, który dziwił się, że u nas po ulicach jeżdżą takie samochody jak u nich.
Nie pytałem go już, jakich samochodów się spodziewał, pewnie bardzo wiekowych gruchotów.
Ostatnio zmieniony 09-09-2018, 17:39 przez Medard, łącznie zmieniany 1 raz.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 17:03

hcpig pisze:
To nie jest metal, tak samo jak AC/DC, Twisted Sister, Motley Crue i dziesiątki innych kapel / płyt hardrockowych,
Wybacz, ale mam wrażenie, że trzeba być przygłuchym, by nie słyszeć zasadniczej róznicy między Black Sabbath a AC/DC. Pozostałych dwóch kapel nie znam.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 17:30

byrgh pisze: Nie no, Motorhead i metal? Wolne żarty...

Przecież to czysty goa trance.
no i takim się tego właśnie nigdy nie wytłumaczy, choć sam Lemmy zawsze mówił, że gra mieszankę punka, bluesa i rokendrola. ale nie, mieli czarne ciuchy, kowbojki i dwa bębny basowe, zdarzyło się też kilka naprawdę ciężkich riffów. czyli metal pełną gębą
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 17:49

Heretyk pisze:
byrgh pisze: Nie no, Motorhead i metal? Wolne żarty...

Przecież to czysty goa trance.
no i takim się tego właśnie nigdy nie wytłumaczy, choć sam Lemmy zawsze mówił, że gra mieszankę punka, bluesa i rokendrola. ale nie, mieli czarne ciuchy, kowbojki i dwa bębny basowe, zdarzyło się też kilka naprawdę ciężkich riffów. czyli metal pełną gębą
AIC bierze garściami z lat 70, tak ma być i to dobrze, że więcej w tym Led Zeppelin czy nawet jeszcze starszych The Beatles, niż Iron maiden.
Takie są kompozycje, że metal stanowi tylko szkielet, w który wkłada się wiele różnych rzeczy. Hello, trudno oczekiwać, że
w latach 90 będa stalke grać jak w latach 80.

Zwróćcie uwagę, że pierwsza płyta Facelilift brzmi jeszcze osadzona w latach 80, a już Dirt to duża zmiana
i wiele elementów z lat 70 dorzucono.

A Soundgarden, płyty Badmotorfinger i Superunknown to też nie jest metal?
A Body count to sam hiphop?
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 18:20

tak można godzinami... ja już podkreślałem, że w dupie mam szufladkowanie. ale na dwie nazwy (w sumie chyba dwa moje ulubione zespoły w ogóle) czyli motorhead i Black Sabbath zawsze będę reagował. tak już po prostu mam :)
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 18:32

Heretyk pisze:
byrgh pisze: Nie no, Motorhead i metal? Wolne żarty...

Przecież to czysty goa trance.
no i takim się tego właśnie nigdy nie wytłumaczy, choć sam Lemmy zawsze mówił, że gra mieszankę punka, bluesa i rokendrola. ale nie, mieli czarne ciuchy, kowbojki i dwa bębny basowe, zdarzyło się też kilka naprawdę ciężkich riffów. czyli metal pełną gębą
Na starych płytach, od jakiegoś momentu to był nieprzerwanie metal, czy mu się to podobało, czy nie. Zresztą, mało mnie ruszało zdanie gościa z tak ignoranckim podejściem do innych gatunków, co on. Muzyk ma grać, a nie wypowiadać się na tematy, o których ma blade pojęcie :)
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: ALICE IN CHAINS

09-09-2018, 18:48

widzisz, ja byłbym skłonny się zgodzić, że bardziej metalowo zaczęli jechać od Inferno. trudno tego zresztą nie słyszeć. wcześniej też tam coś bywało, owszem, ale nie w takim stopniu. a na "starych" płytach w zasadzie tylko szczątkowo
ODPOWIEDZ