CRADLE OF FILTH

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

07-07-2015, 21:20

byrgh pisze:
Skaut pisze:jaki się nagle hype na ten zespół zrobił :D :D
Zawsze uznawałem ten zespół i nigdy się szczególnie z tym nie kryłem - i jak sądzę wielu stąd. Naprawdę smutne jest, jak frustracja innych z wyimaginowanym "statusem", oddziałała na tych bardziej podatnych na ludzkie okrucieństwo. A Cradle of Filth to wciąż wartościowa grupa, niezrozumiale wyklęta i zdeprecjonowana - jakby autentycznie nikt nie dostrzegał, jaki teatrzyk uprawia Behemoth, robiący to przy okazji absolutnie na poważnie :)
Mi tam niespecjalnie chce się do tego wracać, ale co kto lubi. Plastek to "przetroll" forum. Nagle jak grzyby po deszczu pojawiło się tyle comming outów, że chyba w temacie Linkin Park triceps tylu nie nakręcił :D
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: CRADLE OF FILTH

07-07-2015, 21:23

Jaki przetroll? Mówię o CoF zupełnie serio; podobnie każda moja inna wypowiedz jest serio. Jasne - często ironizuje, hiperbolizuje, jebię szyderą ile wlezie, ale to są moje rzeczywiste opinie. A zatem żaden troll, tylko koleś z wielkimi jajacami, który nie bał się powiedzieć, że lubi stary stuff niemodnego i jebanego "bo tak trzeba" zespołu. Tutak taka postawa to jak zauważyłem egzotyka.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re:

07-07-2015, 21:37

Jak pisałem, nie zawsze chodzi o aspekt czysto muzyczny - mam takie chwile, gdy ta siada i gdy nie mogę jej słuchać. Chodzi mi o oczko w stronę odbiorców, mimo tego, że nie łapie tego statystyczny straszny fan w swetrze od babci. To przypadek Mansona, Kreatora czy...Paradise Lost ;)
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: CRADLE OF FILTH

07-07-2015, 21:40

Ktoś kto posiada dystans do świata i przede wszystkim do samego siebie (na tym forum szczególnie o ten trudno) w mig to załapie. Osobiście od chuja słucham muzyki punk/psychobilly/rockabilly - tam taki dystans to jest norma, u metaluchów zaś zawsze jest autokreacja, napinka, łechtanie własnego ego i sztuczna alternatywa.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: CRADLE OF FILTH

07-07-2015, 21:42

Plagueis pisze: Kupę lat nie słuchałem, ale sam fakt, że wciąż stoi na półce oznacza, że swego czasu musiało mi się bardzo podobać. Aż sobie odświeżę. ;)
No i jak? Ja do dzisiaj jak tego słucham mam ciary, i to już przy 'Exaltation of Power' ależ to ma klimat! Nawet gdzieś na forume zakładałem przed laty temat ale skończyło się bodajże na 2 postach.
Yare Yare Daze
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: CRADLE OF FILTH

07-07-2015, 21:50

Plastek pisze:Ktoś kto posiada dystans do świata i przede wszystkim do samego siebie (na tym forum szczególnie o ten trudno) w mig to załapie. Osobiście od chuja słucham muzyki punk/psychobilly/rockabilly - tam taki dystans to jest norma, u metaluchów zaś zawsze jest autokreacja, napinka, łechtanie własnego ego i sztuczna alternatywa.
Zabawna sprawa, kiedy mówi się o wypaczaniu gatunku przez użycie klawiszy, a adaptowanie miękkich post-rockowych elementów do black metalu traktuje z poważną, myślicielską pozą i nazywa transgresywną podróżą meandrami ludzkiej podświadomości :) Rzeczywistość jest niestety taka, że większość riffów czy Cradle of Filith, czy to Emperor rozpierdala w drobny mak przeciętną dziś transgresję wynoszonych na postumenty nowatorów współczesnego black metalu.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: CRADLE OF FILTH

07-07-2015, 21:55

Pięknie powiedziane, zgadzam się (jak każdy zdrowo myślący heteroseksualny mężczyzna) w 100%. Zapisałem sobie w notatniku by nigdy nie życzyć ci raka.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: CRADLE OF FILTH

08-07-2015, 20:13

[youtube][/youtube]
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: CRADLE OF FILTH

09-07-2015, 21:40

Obrazek

:))))
Awatar użytkownika
Phantom
zaczyna szaleć
Posty: 197
Rejestracja: 11-08-2013, 13:30

Re: CRADLE OF FILTH

13-07-2015, 16:50

Heretyk pisze:odświeżyłem sobie Cruelty And The Beast, Midian i Nymphetamine

pierwsza jest nadal co najmniej bardzo dobra, żeby nie powiedzieć znakomita. druga ma trochę zajebistych momentów, ale całościowo wypada, powiedzmy, tylko nieźle. trzecia to już jakieś nudy i męczenie buły straszne.
+1
Nowa płyta powinna wyjść i uplasować się pomiędzy Cruelity a Midian bo póżniej było już coraz padaczkowo chociaż niektóre momenty z Nymphetamine czy chociażby Thornography utkwiły w pamięci ale tylko pewne patenty.Na korzyść moim zdaniem dobra rezygnacja z przodujących klawiszy a na dalekim tle całkiem dobrze im to wyszło afiszując gitarowy klimat.
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: CRADLE OF FILTH

01-08-2015, 00:49

Obrazek
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6731
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: CRADLE OF FILTH

01-08-2015, 01:20

Panowie, do kurwy nędzy !! Robimy tu rozprawki o Diocletian, DSO, Antaeus, Acherontas etc. i innych zajebistych wynaturzeniach muzycznych i komuś chce się bawić w pierdzonko o CoF ? Dajcie spokój.
535

Re: CRADLE OF FILTH

01-08-2015, 07:16

Czy ja dobrze widzę, że w podpisie widnieje imię i nazwisko dyrektora-prezesa słynnej oficyny wydawniczej z "kresów wschodnich"?

http://muzyka.onet.pl/metal/metal-max-1 ... nne/2yx60x" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: CRADLE OF FILTH

01-08-2015, 08:45

Przesłuchałem wreszcie "Hammer of the Witches" i stwierdzam wszem i wobec, że Cradle of Filth popełnili swój najlepszy krążek od czasu "Midian". Różnie z nimi bywało po wydaniu rzeczonej płyty - były wzloty ("Godspeed on the Devil's Thunder"), były upadki (słabiutkie "Nymphetamine" i "Thornography", nie najlepsza "The Manticore and Other Horrors"), ale nowy album w pełni rekompensuje stratę czasu poświęconego na odsłuchiwanie w/w.
Pierwsze, co zwraca uwagę, to pewien luz i odrobina "powietrza" w muzyce, co objawia się przede wszystkim w partiach gitar, które grają bardzo klasycznie heavymetalowo i zupełnie nie przeszkadzają tu te wszystkie "szkółkowe" melodie, które każdy z nas słyszał na tysiącu innych wydawnictw; rzekłbym, że jest to wręcz atut tego krążka i taki lekki pokłon w stronę starych czasów (zarówno zespołu, jak i sceny metalowej). Druga sprawa to - krytykowane na potęgę na tym forum - partie klawiszy, które mają swoje momenty, jednak przez większą część czasu trwania albumu robią za nie wybijające się tło i raczej oddają pole klasycznym instrumentom, których - tradycyjnie już - sporo się pojawia na płycie. W temacie wokali raczej bez zmian, choć pisków jakby nieco mniej, a i - na szczęście! - kobiecych zawodzeń nie za wiele, więc kolejny plus. Do tego, obowiązkowo, bardzo dobra, czytelna produkcja...i tyle w temacie.
Ode mnie mocne 8/10 z tendencją zwyżkową, bo krążek bardzo chwytliwy i świetnie się go słucha (choć takiego "Graveward" Sigh, który to przyszedł w tej samej paczce, nie przebija).

Warto zaopatrzyć się w wydanie digipack, które to - prócz ładnych, lakierowanych paneli z "inkwizycyjnymi" grafikami - oferuje dwa dodatkowe utwory, które w niczym nie ustępują kawałkom z regularnej wersji, a wręcz należą do jednych z bardziej udanych kompozycji na "Hammer of the Witches".

Piszę to ja, fan Deathspell Omega - zwłaszcza z okresu "Paracletus"/"Drought"! :D

hcpig pisze: No i jak? Ja do dzisiaj jak tego słucham mam ciary, i to już przy 'Exaltation of Power' ależ to ma klimat! Nawet gdzieś na forume zakładałem przed laty temat ale skończyło się bodajże na 2 postach.
Lata minęły, a płyta się nie postarzała - kawał świetnego, klimatycznego black metalu ze sporą dozą oryginalności. Zrobiłem sobie rip'a do telefonu i chyba na dłużej tam zagości. ;)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: CRADLE OF FILTH

02-08-2015, 19:19

Ja też się pod tym podpiszę, fan Archgoat, Antaeus i Black Witchery.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: CRADLE OF FILTH

04-12-2015, 20:22

I co Plastek, pasi?

[youtube][/youtube]
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: CRADLE OF FILTH

04-12-2015, 20:24

Muzycznie w porządku, clip śmierdzi. "From the Cradle to Enslave" w wersji nieocenzurowanej to jest to co uważam za zajebiste.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9338
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: CRADLE OF FILTH

04-12-2015, 21:34

Obrazek

Ale kvltowe foto.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: CRADLE OF FILTH

04-12-2015, 21:44

Piękne stare czasy, doskonały onegdaj zespół.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2709
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: CRADLE OF FILTH

04-12-2015, 22:25

Nicholas Barker jeszcze nieświadomy jak bardzo gruby będzie :)
ODPOWIEDZ