ORTHODOX

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6275
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: ORTHODOX

09-02-2016, 21:46

Drone pisze:Mi tam pasuje wszystko, co nagrali. A ta nowa to mały cud, choć nie dla każdego. Odeszli zupełnie od metalu, co w tym wypadku jest bardzo na plus.
Mnie też, jednej płyty w tym sensie, że pomimo faktu że to są wszystko dobre rzeczy to brakuje im jednak tego błysku geniuszu dwójki, na której wznieśli się na wyżyny a w zasadzie ponad swoje możliwości.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Sturm
postuje jak opętany!
Posty: 543
Rejestracja: 04-01-2010, 18:10

Re: ORTHODOX

02-06-2017, 12:47

Zanim znalazłem ten wątek, musiałem przebijać się przed 8 stron z postami z tematu BATUSHKA - SENSATIONAL ORTHODOX BLACK DOOM METAL. Ёб твою мать!

W wypożyczalni napatoczyła mi się nowa płyta Orthodox — „Supreme”. Żadnej litości, bitych 36 minut improwizowanego drone'owo-freejazzowego ćwiczenia. Po jednym przesłuchaniu nie wiem, czy warto się o to zabijać, ale dobrze, że zespół może sobie pozwolić na wydanie takiego eksperymentu.
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: ORTHODOX

02-06-2017, 17:48

Sturm pisze:Zanim znalazłem ten wątek, musiałem przebijać się przed 8 stron z postami z tematu BATUSHKA - SENSATIONAL ORTHODOX BLACK DOOM METAL. Ёб твою мать!

W wypożyczalni napatoczyła mi się nowa płyta Orthodox — „Supreme”. Żadnej litości, bitych 36 minut improwizowanego drone'owo-freejazzowego ćwiczenia. Po jednym przesłuchaniu nie wiem, czy warto się o to zabijać, ale dobrze, że zespół może sobie pozwolić na wydanie takiego eksperymentu.
bardzo cenny post, bo jeszcze wczoraj sam się zatanawiałem, czy warto nadrabiać resztę od debiutu, zanim przystąpię do lektury.
i zgoda w sprawie tej refleksji: zważywszy na obecne gusta wyznaczane przez flagowych użyszkodników forum, przeglądarka powinna przejść solidną renowację, żeby na przyszłość nie było trzeba przebijać się przez pół dnia do właściwego tematu lub posta ;)
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6708
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: ORTHODOX

02-06-2017, 19:12

Obrazek

Bartushka jest zawiedzion, że go tak pomijać chcecie :)
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: ORTHODOX

03-06-2017, 18:32

Sturm pisze:Zanim znalazłem ten wątek, musiałem przebijać się przed 8 stron z postami z tematu BATUSHKA - SENSATIONAL ORTHODOX BLACK DOOM METAL. Ёб твою мать!

W wypożyczalni napatoczyła mi się nowa płyta Orthodox — „Supreme”. Żadnej litości, bitych 36 minut improwizowanego drone'owo-freejazzowego ćwiczenia. Po jednym przesłuchaniu nie wiem, czy warto się o to zabijać, ale dobrze, że zespół może sobie pozwolić na wydanie takiego eksperymentu.
Doskonała wiadomość. Ten zespół nagrywa rzeczy wybitne. Szkoda tylko, że pies z kulawą nogą się tym nie interesuje i nie ma na to jakiejś malutkiej chociaż mod y :)
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6275
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: ORTHODOX

04-06-2017, 00:38

Akurat w tym gatunku moda jest, ale na ziołowo - wiedźmowe klimaty (swoją drogą bardzo fajne). Na rzeczy prawdziwie uduchowione i religijne nie ma już jednak we współczesnym świecie miejsca.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: ORTHODOX

04-06-2017, 00:53

Jest miejsce, tylko nie trzeba się oglądać na innych i robić swoje. Co do mody: "Dopethrone" ELECTRIC WIZARD kupiłem za 5 zł z kosza w Media Markcie jakieś 10 lat temu (z żalu, że tam leży, bo i tak już to miałem). ORTHODOX nie jest oczywiście zespołem tego rodzaju, który wytworzyłby jakąś modę, ale mimo wszystko żal, że taka muzyka nie dociera do wszystkich potencjalnie zainteresowanych.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Sturm
postuje jak opętany!
Posty: 543
Rejestracja: 04-01-2010, 18:10

Re: ORTHODOX

04-06-2017, 09:35

Orthodox ma wszelako ogromny potencjał modowy. Grają (a przynajmniej kiedyś grali, zawsze można do tego wrócić) w szatach liturgicznych — są jak Batushka. Grają we dwóch — są jak Bölzer. Co prawda chyba z prozaicznych względów aranżacyjnych na koncertach nie dałoby się obejść bez dodatkowych muzyków, jednak można ich schować za jakimś ołtarzem i będzie w porządku. Dodać do tego trochę buńczucznych banialuków w wywiadach i teaserach... Niestety, zamiast zdrowego pomorskiego marketingu — mañana.
Karkasonne

Re: ORTHODOX

04-06-2017, 14:59

Ej a który to był ich materiał gdzie tak długo wokal brzmiał jak becząca koza
Sturm
postuje jak opętany!
Posty: 543
Rejestracja: 04-01-2010, 18:10

Re: ORTHODOX

06-07-2017, 18:22

Nie zmniejszają tempa. Nie ma, że mañana.

Obrazek
Sturm
postuje jak opętany!
Posty: 543
Rejestracja: 04-01-2010, 18:10

Re: ORTHODOX

18-05-2022, 00:48

Ostatnie dwie płyty Orthodox były bardzo mało przystępnym eksperymentem — improwizowane długie formy w składzie bas + perkusja + saksofon. Próbowałem je przeniknąć, ale ze słabym skutkiem. Tym bardziej się cieszę, że wracają do grania bardziej osadzonego, z gitarą w składzie. Zapowiada się konkretne uderzenie.

ODPOWIEDZ