WOLVES IN THE THRONE ROOM

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
black_lava
rasowy masterfulowicz
Posty: 2031
Rejestracja: 25-08-2005, 09:24
Lokalizacja: O.

Re: WOLVES IN THE THRONE ROOM

14-05-2009, 15:53

ostatnia płyta rzeczywiście niszczy.wcześniejsze też ale trochę mniej.Mnie ten zespół kojarzy się bardzo z Empejrorem z "In...",szczególnie jak się rozpędzą. Na najnowszym albumie nawet długość utworów nie odstrasza, wczesniej miałem problemy z przebiciem się przez te molochy.
"And the scars I will see
Like the face of the moon
Cast no blessings at me
Necro as fuck! "
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: WOLVES IN THE THRONE ROOM

14-05-2009, 19:49

pierwsza bardzo dobra, druga średnia, nowa doskonała, mini chujowy.
Tarpaulin
w mackach Zła
Posty: 694
Rejestracja: 15-04-2009, 16:00

Re: WOLVES IN THE THRONE ROOM

14-05-2009, 22:16

Niby nic specjalnego, ale całkiem dobrze się słucha. Z dotychczasowych dokonań Black Cascade podoba mi się najbardziej, chociaż ich poszczególne płyty specjalnie się od siebie nie różnią.
Awatar użytkownika
So_It_Is_Done
rasowy masterfulowicz
Posty: 3019
Rejestracja: 28-06-2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: WOLVES IN THE THRONE ROOM

14-05-2009, 22:30

Maria Konopnicka pisze:Kapela zdecydowanie warta uwagi, a jeszcze swojego tematu na masterfulu się nie dorobiła.
Czy WOLVES IN THE THRONE ROOM > VLAD TEPES ?
Może generalnie tak, z racji tego że VT nagrali 3 genialne kawałki na krzyż. Ale to kwestia co lepsze: dużo dobrego materiału, czy niedużo genialnego.
Dziękuję Boże, że istnieje black metal.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

15-05-2009, 15:05

pierwsza dobra, druga dobra, trzecia więcej niż dobra, ale nie przekonałem się do końca. Być może jeszcze zaskoczy. Dziwne jest to, że momentami "Black Cascade" mnie nuży, a takie Altars Of Plague i ich debiut zaskoczył praktycznie od razu.
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re:

15-05-2009, 17:39

Skaut_Kwatermaster pisze:pierwsza dobra, druga dobra, trzecia więcej niż dobra, ale nie przekonałem się do końca. Być może jeszcze zaskoczy. Dziwne jest to, że momentami "Black Cascade" mnie nuży, a takie Altars Of Plague i ich debiut zaskoczył praktycznie od razu.
a ja właśnie drugiego albumu jeszcze nie słyszałem (trzeba to będzie nadrobić, choć może też dlatego, że parę osób mi odradzało jego słuchanie), zaś nowy myślę że jest jak na razie w czołówce rzeczy spod szyldu bm, które wyszły w tym roku, obok Cobalt i Funeral Mist.
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
DCI Hunt

Re: WOLVES IN THE THRONE ROOM

15-05-2009, 21:56

Przesłuchałem 'Black Cascade' i nie do końca rozumiem zachwyty nad tą płytą. Spodziewałem się jakiegoś 'black'-metalowego Neurosis (i po przeczytaniu wywiadów myślę, że może nawet coś w tym jest, ale nie pod względem muzycznym), a to przez większość czasu jest takie...dość zwyczajne. Ma kilka naprawdę świetnych, może nawet dość oryginalnych momentów, ale podstawą jest tu jednak dość typowy 'black' metal. Bardzo fajna płyta, takie 8/10 czyli naprawdę bardzo dobrze, ale do zachwytu daleko. Tak na marginesie, po przeczytaniu wywiadów nazwa tego zespołu przestała mi się kojarzyć z black metalem ;)
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: WOLVES IN THE THRONE ROOM

15-05-2009, 22:14

Warcrimer pisze:Przesłuchałem 'Black Cascade' i nie do końca rozumiem zachwyty nad tą płytą. Spodziewałem się jakiegoś 'black'-metalowego Neurosis (i po przeczytaniu wywiadów myślę, że może nawet coś w tym jest, ale nie pod względem muzycznym), a to przez większość czasu jest takie...dość zwyczajne. Ma kilka naprawdę świetnych, może nawet dość oryginalnych momentów, ale podstawą jest tu jednak dość typowy 'black' metal. Bardzo fajna płyta, takie 8/10 czyli naprawdę bardzo dobrze, ale do zachwytu daleko. Tak na marginesie, po przeczytaniu wywiadów nazwa tego zespołu przestała mi się kojarzyć z black metalem ;)

Bo oni maja z black metalem tyle wspolnego co Doda z naturalnymi cycami. Dobra promocja ze strony S.Lord i Terrorizer Magazine i masz kolejna wielka gwiazde po Sun0))
DCI Hunt

Re: WOLVES IN THE THRONE ROOM

15-05-2009, 22:18

Maleficio pisze: Bo oni maja z black metalem tyle wspolnego co Doda z naturalnymi cycami.
otóż to :lol:
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: WOLVES IN THE THRONE ROOM

15-05-2009, 22:29

Warcrimer pisze:
Maleficio pisze: Bo oni maja z black metalem tyle wspolnego co Doda z naturalnymi cycami.
otóż to :lol:
Mialem nieszczescie wspolpracowac z tymi kolesiami jeszcze jak nagrywali dla Vendlus records(robilem ich strone oficialna) i musze przyznac, ze rzadko spotykany jest taki debilizm. I jeszcze jakis taki rock star attitude... czlowiek mial wrazenie, ze pracuje z Behemoth a nie z jakas zasrana kapela z Bay Area czy tam juz nie pamietam skad oni pochodza.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

15-05-2009, 22:32

Maleficio pisze:
Warcrimer pisze:
Maleficio pisze: Bo oni maja z black metalem tyle wspolnego co Doda z naturalnymi cycami.
otóż to :lol:
Mialem nieszczescie wspolpracowac z tymi kolesiami jeszcze jak nagrywali dla Vendlus records(robilem ich strone oficialna) i musze przyznac, ze rzadko spotykany jest taki debilizm. I jeszcze jakis taki rock star attitude... czlowiek mial wrazenie, ze pracuje z Behemoth a nie z jakas zasrana kapela z Bay Area czy tam juz nie pamietam skad oni pochodza.
ale że co? Że niby WITTR to taki Kelthuz hamerykańckiego black metalu czy co? :D :D
Coś tam było! Człowiek!
DCI Hunt

Re: WOLVES IN THE THRONE ROOM

15-05-2009, 22:36

Po prostu nie nadawałeś na tych samych falach, wstrętny mieszczuchu, i teraz się czepiasz ;)
streetcleaner
rasowy masterfulowicz
Posty: 2218
Rejestracja: 11-04-2006, 09:36

Re: WOLVES IN THE THRONE ROOM

16-05-2009, 11:21

Znam i lubię Diadem of 12 Stars oraz Black Cascade. Choc kapela troszkę wydaję mi się na siłę promowana jest na kvltową south lordową produkcje;)
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: WOLVES IN THE THRONE ROOM

26-07-2009, 19:34

Conflagrator pisze:Przesłuchałem 'Black Cascade' i nie do końca rozumiem zachwyty nad tą płytą. Spodziewałem się jakiegoś 'black'-metalowego Neurosis (i po przeczytaniu wywiadów myślę, że może nawet coś w tym jest, ale nie pod względem muzycznym), a to przez większość czasu jest takie...dość zwyczajne. Ma kilka naprawdę świetnych, może nawet dość oryginalnych momentów, ale podstawą jest tu jednak dość typowy 'black' metal. Bardzo fajna płyta, takie 8/10 czyli naprawdę bardzo dobrze, ale do zachwytu daleko. Tak na marginesie, po przeczytaniu wywiadów nazwa tego zespołu przestała mi się kojarzyć z black metalem ;)
Tak wysoko bym nie oceniał. Płyta poprawna, dobra, może i momentami bardzo dobra, ale jednak bardziej mnie Two Hunters i EPka porwały. Trochę za mało momentów. A może to kwestia większej ilości przesłuchań...
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re: WOLVES IN THE THRONE ROOM

01-08-2009, 23:37

Wódz Dziesięć Niedźwiedzi pisze:Tak wysoko bym nie oceniał. Płyta poprawna, dobra, może i momentami bardzo dobra, ale jednak bardziej mnie Two Hunters i EPka porwały. Trochę za mało momentów. A może to kwestia większej ilości przesłuchań...
mi się po pierwszych dwóch, trzech przesłuchaniach pamiętam średnio podobała, później z biegiem czasu coraz bardziej mnie magnesowała. Nie jest to nie wiadomo jak nowatorskie granie, ale słucham "Black Cascade" z czystą przyjemnością.
Ma coś w sobie, co sprawia że chce się wracać do tego albumu;
Nie macie skojarzeń przy słuchaniu ostatniego numeru, że cholernie wali "Stormblast" Dimmu Borgir i Emperor z debiutu?
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: WOLVES IN THE THRONE ROOM

02-08-2009, 11:28

niezle,ale chyba cobalt lepszy z tego typu grania
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
brb
postuje jak opętany!
Posty: 474
Rejestracja: 10-03-2008, 23:38
Lokalizacja: Łódź

Re: WOLVES IN THE THRONE ROOM

02-08-2009, 14:44

ja w ogole nie rozumiem fenomenu i kultowosci tej kapeli. granie oklepane do bolu, nudne i monotonne. ciekaw jestem jakie byly by opinie na ich temat gdyby wydawal ich kto inny
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: WOLVES IN THE THRONE ROOM

02-08-2009, 15:56

brb pisze:ja w ogole nie rozumiem fenomenu i kultowosci tej kapeli. granie oklepane do bolu, nudne i monotonne. ciekaw jestem jakie byly by opinie na ich temat gdyby wydawal ich kto inny
No masz rację. Jedynkę wydawał kto inny i nie była tak rewelacyjna jak późniejsze rzeczy :!:

I prosiłbym jeszcze podrzucenie mi tytułów kilku przynajmniej płyt w klimatach Two Hunters/Malevolent Grain. Jeśli to tak mało oryginalne to problemów nie będziesz miał ;)
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
brb
postuje jak opętany!
Posty: 474
Rejestracja: 10-03-2008, 23:38
Lokalizacja: Łódź

Re: WOLVES IN THE THRONE ROOM

02-08-2009, 18:21

np. pierwsze lepsze niemieckie popluczyny po burzum ktorymi jara sie so_it_is_done
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: WOLVES IN THE THRONE ROOM

02-08-2009, 18:23

brb pisze:np. pierwsze lepsze niemieckie popluczyny po burzum ktorymi jara sie so_it_is_done
Dawaj nazwy, posprawdzam sobie.
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
ODPOWIEDZ