AUTOPSY

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6501
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: AUTOPSY

28-07-2022, 15:03

Bo tamta jest jeszcze gorsza.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14581
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: AUTOPSY

28-07-2022, 15:54

thespectator pisze:
28-07-2022, 14:55
Ale widzicie, że trup wkleił przeróbkę która się odrobinę różni od oryginału ? [emoji6]
Jakbyś nie napisał to by ozob żył w nieświadomości... :D
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2044
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: AUTOPSY

28-07-2022, 16:24

Ascetic pisze:
28-07-2022, 08:40
Bolt pisze:
28-07-2022, 08:20
Ascetic pisze:
27-07-2022, 21:44
I jeszcze jedna myśl. Jak epigoni Incantation* jednak zapędzili się w kozi róg, tak rozwinięcia A. są z mojej pozycji, z moich obserwacji ciekawsze. Można by rozrysować takie drzewko i puścić od niego gałęzie. Te od I. jakieś takie przyschnięte, do urżnięcia. Te od A. jakby bardziej zielone. I pewnie stąd jestem zajarany tymi rozwinięciami/ rozgałęzieniami, w szczególności w momencie, kiedy tej polerki produkcyjnej na płytach A. słucha mi się dość ciężko. Mi tam mało rzęzi, mało gnije, mało śmierdzi.
Tak zapytam, jako bardziej zorientowanego Kolegi, czy są jakieś załogi, które warto obserwować, ale pod kątem rozwijania patentów i atmosfery z Shitfun? Bo takiej choroby bym posłuchał, a częściej spotykam się jednak z graniem pod wcześniejsze materiały.

A co do nowej płyty, to nie spodziewam się dotknięcia absolutu, ale bardzo dobrego materiału. Jak będzie na poziomie poprzedniej EP to mi wystarczy, co mieli nagrać, to nagrali, a płyty poreaktywacyjne są na takim poziomie, że każdemu zespołowi życzyłbym takiego powrotu. Zresztą w sumie nie dziwota, panowie w tym czasie rzęzili chociażby jako świętej pamięci Abscess, którego najlepsze momenty wcale nie ustępują dla mnie Autopsy.
O Ty przebiegły :lol: Tak na szybko, bo pustka w głowie. Leżę.

Dobra. Będziemy doprecyzować. W tej luźnej, punkowej atmosferze płyty? W tych niby nieskładnych galopadach, czy momentami napierdalankach jakby dzień wcześniej poznali instrumenty? Czy tym maniakalnym, szleńczym wydzieraniu się Refiert'a? Bo są to dwa elementy szitfanu, które mogłyby być punktem zaczepienia.

Coś tam mam// Chodzą mi po głowie, na zasadzie luźnego skojarzenia:

- Carcinoid

- Cadaveric Incubator

Carcinoid, jest też tak słodko rozpierdolony i rozklekotany. Też pędzą pozornie na ścianę. Na pewno ma masę pankowegdo drajwu, bo przecież, szitfan, to pankowa płyta jest. Teraz jak mnie leci, to słyszę - nausznie przypominam sobie , że wymienione elementy są:




Cadaveric Incubator - jednak nie


Galvanizer z demówy, którą jutro odbieram? Tu tak.



Generalnie trzeba szukać, po demówach, nagrywkach, które się mocno nie przyjęły. Zaraz jeszcze sprawdzę dwa bandy, bo mnie się znów coś tam przypomniało.
Jak widać plan był dobry :D

Carcinoid znałem wcześniej, bardzo dobre, choć wcześniej nie myślałem o nich w kategoriach gównianej zabawy.

Problem z graniem pod Shitfun jest dla mnie trochę taki, że to właściwie gotowa, niewyeksploatowana formatka, którą można rozwijać w tym całym syfie i chorobie, ale gdzieś to podejście przegrywa z mrocznymi rytuałami, inkantacjami czy bardziej "typowym" podejściem do death metalu, a to tutaj kryje się najprawdziwsza patologia. Bliskie trochę duchem, czy może raczej "estetyką", choć nie muzycznie było dla mnie Pissgrave na pierwszej płycie.

@12345

The Ravenous bdb na debiucie, później nie wiem, ale świetny typ. "Shitfun" to moje drugie ulubione Autopsy, minimalnie przegrywa z "Mental Funeral".
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
12345
postuje jak opętany!
Posty: 540
Rejestracja: 19-02-2018, 10:16

Re: AUTOPSY

28-07-2022, 17:26

Bolt pisze:
28-07-2022, 16:24
Ascetic pisze:
28-07-2022, 08:40
Bolt pisze:
28-07-2022, 08:20


Tak zapytam, jako bardziej zorientowanego Kolegi, czy są jakieś załogi, które warto obserwować, ale pod kątem rozwijania patentów i atmosfery z Shitfun? Bo takiej choroby bym posłuchał, a częściej spotykam się jednak z graniem pod wcześniejsze materiały.

A co do nowej płyty, to nie spodziewam się dotknięcia absolutu, ale bardzo dobrego materiału. Jak będzie na poziomie poprzedniej EP to mi wystarczy, co mieli nagrać, to nagrali, a płyty poreaktywacyjne są na takim poziomie, że każdemu zespołowi życzyłbym takiego powrotu. Zresztą w sumie nie dziwota, panowie w tym czasie rzęzili chociażby jako świętej pamięci Abscess, którego najlepsze momenty wcale nie ustępują dla mnie Autopsy.
O Ty przebiegły :lol: Tak na szybko, bo pustka w głowie. Leżę.

Dobra. Będziemy doprecyzować. W tej luźnej, punkowej atmosferze płyty? W tych niby nieskładnych galopadach, czy momentami napierdalankach jakby dzień wcześniej poznali instrumenty? Czy tym maniakalnym, szleńczym wydzieraniu się Refiert'a? Bo są to dwa elementy szitfanu, które mogłyby być punktem zaczepienia.

Coś tam mam// Chodzą mi po głowie, na zasadzie luźnego skojarzenia:

- Carcinoid

- Cadaveric Incubator

Carcinoid, jest też tak słodko rozpierdolony i rozklekotany. Też pędzą pozornie na ścianę. Na pewno ma masę pankowegdo drajwu, bo przecież, szitfan, to pankowa płyta jest. Teraz jak mnie leci, to słyszę - nausznie przypominam sobie , że wymienione elementy są:




Cadaveric Incubator - jednak nie


Galvanizer z demówy, którą jutro odbieram? Tu tak.



Generalnie trzeba szukać, po demówach, nagrywkach, które się mocno nie przyjęły. Zaraz jeszcze sprawdzę dwa bandy, bo mnie się znów coś tam przypomniało.
Jak widać plan był dobry :D

Carcinoid znałem wcześniej, bardzo dobre, choć wcześniej nie myślałem o nich w kategoriach gównianej zabawy.

Problem z graniem pod Shitfun jest dla mnie trochę taki, że to właściwie gotowa, niewyeksploatowana formatka, którą można rozwijać w tym całym syfie i chorobie, ale gdzieś to podejście przegrywa z mrocznymi rytuałami, inkantacjami czy bardziej "typowym" podejściem do death metalu, a to tutaj kryje się najprawdziwsza patologia. Bliskie trochę duchem, czy może raczej "estetyką", choć nie muzycznie było dla mnie Pissgrave na pierwszej płycie.

@12345

The Ravenous bdb na debiucie, później nie wiem, ale świetny typ. "Shitfun" to moje drugie ulubione Autopsy, minimalnie przegrywa z "Mental Funeral".
Mini Ravenous też rewelacja, natomiast drugi pełniak jest okej ale tak w połowie, bo mam tam wrażenie że część nagrali by nagrać płytę. Ale wokale Krzyśka jak z Shitfun. U mnie jak wspomniałem Shitfun i Acts a potem 2 i 1, a potem reszta z tomb within na czele :)
12345
Awatar użytkownika
wonsz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2529
Rejestracja: 18-02-2018, 14:59

Re: AUTOPSY

28-07-2022, 23:27

+muzycznie trochę inne, ale pokłady patologii solidne:
rzułf
Awatar użytkownika
when_in_sodom
zaczyna szaleć
Posty: 299
Rejestracja: 11-03-2018, 16:24

Re: AUTOPSY

08-08-2022, 18:18

Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4793
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: AUTOPSY

08-08-2022, 19:04

Takie akcje ns imprezach typu techno to normalka, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, nie rozumiem co w tym niezwykłego, że kogoś poniosły emocje na koncercie Krzycha. Elementarne pytanie przy którym tracku lizal jej psite, czy poszedł na łatwiznę i przy jakimś hicie z pierwszych dwóch, czy poszedł na świra iprzy czymś z shitfun :sarcasm1:
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: AUTOPSY

08-08-2022, 19:12

when_in_sodom pisze:
08-08-2022, 18:18
Z działu 'ciekawostki'...
https://www.terazmuzyka.pl/para-uprawia ... -wideo-18/
W jakimś podłym ZOO grają, a w Polsce nie mogą?
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2261
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: AUTOPSY

08-08-2022, 22:01

when_in_sodom pisze:
08-08-2022, 18:18
Z działu 'ciekawostki'...
https://www.terazmuzyka.pl/para-uprawia ... -wideo-18/
Tfu, obrzydlistwo, zrozumiał bym jeszcze, gdyby była martwa. Wpisywało by sie to jakoś w "filozofię" zespołu, ale tak... trąci to jakąś jebana remizą ;)
12345
postuje jak opętany!
Posty: 540
Rejestracja: 19-02-2018, 10:16

Re: AUTOPSY

08-08-2022, 22:20

Pacjent pisze:
08-08-2022, 19:12
when_in_sodom pisze:
08-08-2022, 18:18
Z działu 'ciekawostki'...
https://www.terazmuzyka.pl/para-uprawia ... -wideo-18/
W jakimś podłym ZOO grają, a w Polsce nie mogą?
Mogą, oczywiście. Ale Autopsy kasuje bardzo dużą kasę za koncerty. Nie wiem jak ten ostatni z Ghoul, ale tam obstawiam że to był wyjątek od reguły. U nas może Mystic mógłby ich ściągnąć, na co bardzo liczę.
12345
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4793
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: AUTOPSY

09-08-2022, 11:04

Mógłby Kurski trochę wyścielić i zapewnić niezapomniany koncert sylwestrowy...
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14581
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: AUTOPSY

09-08-2022, 14:31

when_in_sodom pisze:
08-08-2022, 18:18
Z działu 'ciekawostki'...
https://www.terazmuzyka.pl/para-uprawia ... -wideo-18/
Chyba dobrze szło kolesiowi, bo laska była niewrażliwa na wydarzenia wokół niej....
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
when_in_sodom
zaczyna szaleć
Posty: 299
Rejestracja: 11-03-2018, 16:24

Re: AUTOPSY

09-08-2022, 19:46

trup pisze:
09-08-2022, 14:31
when_in_sodom pisze:
08-08-2022, 18:18
Z działu 'ciekawostki'...
https://www.terazmuzyka.pl/para-uprawia ... -wideo-18/
Chyba dobrze szło kolesiowi, bo laska była niewrażliwa na wydarzenia wokół niej....
Miała po prostu wyjebane na wszystko. Liczy się tu i tera!
Awatar użytkownika
PrezydentKosmosu
postuje jak opętany!
Posty: 428
Rejestracja: 16-10-2021, 12:56
Kontakt:

Re: AUTOPSY

15-08-2022, 15:44

Katuję ostatnio ten zespół mocno. Najbardziej mimo wszystko lubię Macabre Eternal, od którego to tak naprawdę Autopsy mi zażarło, a ostatnio też leci na repecie Shitfun i wchodzi gładko, jak gówno popite herbatką. Reszta poreaktywacyjnych materiałów moim zdaniem nie dorasta do Makabry z takimi wałki jak Dirty Gore Whore i Sadistic Gratification. Za bardzo to grzeczne i komiksowe już później, nie ma tego szaleństwa.
Czytałem też dużo dobrego a Acts ale na razie odbijam się od niej. Zasypiam w połowie. No, ale nic na siłę.
Awatar użytkownika
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2424
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: AUTOPSY

15-08-2022, 19:44

po reaktywacyjna epka Tomb Within rozwala w drobny mak sprawdź
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10217
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: AUTOPSY

17-08-2022, 20:20

Łapta ochłap.

nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
12345
postuje jak opętany!
Posty: 540
Rejestracja: 19-02-2018, 10:16

Re: AUTOPSY

17-08-2022, 20:51

Sybir pisze:
17-08-2022, 20:20
Łapta ochłap.

Jest bdb
12345
Bless this tongue
weteran forumowych bitew
Posty: 1124
Rejestracja: 03-09-2013, 21:47

Re: AUTOPSY

17-08-2022, 21:00

Zero zaskoczenia, zero ekscytacji, numer do przelecenia w sluchawkach i zapewne taki bedzie caly album. Ale szczerze to szacun za wytrwalosc w wypuszczaniu kolejnych przypisow.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16051
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: AUTOPSY

17-08-2022, 21:16

Biedne to. Luźne to. Schematyczne to ... wolno, szybko, wolno. Teledysk, wiadomka, prima sort. A i te rrrr przeciągłe x 2. Tyle zostaje po pierwszym odsłuchu. I jak kilka razy wcześniej, naśladowcym im odjechali, nawet odświeżenie składu, jak widzę na bazie pierwszego kawałka niczego tutaj do przodu nie posunie. Nie czekam.


- Brud, (z)gnilizna, uporządkowany chaos, od wielu lat dla innych, nie dla nich -
Awatar użytkownika
Herne the Hunter
postuje jak opętany!
Posty: 640
Rejestracja: 20-12-2009, 02:26
Lokalizacja: Poznań

Re: AUTOPSY

17-08-2022, 21:42

Drętwe, klocowate i siłowe granie, nieposiadające walorów ani instrumentalnych, ani finezji, ani nawet tzw. czadu, z wokalistą, :D
Conan! What is best in life? Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women
ODPOWIEDZ