PORTAL

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
EatMyFuck
postuje jak opętany!
Posty: 476
Rejestracja: 03-08-2017, 13:27

Re: PORTAL

24-01-2018, 18:56

mógłbym napisać moje przemyślenia o Portal AD 2018, ale napisze, że został on pożarty i wysrany bez przetrawienia przez pierwsze utwory zapowiadające najnowsze płyty Summon i Grave Upheaval.
tyle.
w temacie.
-------------------------------------------------------/

nie no dobra. napiszę.
podoba sie Gniewomirowi i Plastkowi. a tomsszm nie. nie ma ściany dźwięku - w końcu. przemyślane powielokroć kompozycje. świetne aranże. i ten obłąkany wokal. perka klasa. poszli w przód a właściwie w tym a tak naprawdę huj wie gdzie. ważne, że nie stoją w miejscu. jak wyżej ta klarowność i niezmącona w czystości realizacja dźwięku. w końcu da sie słuchać. no i najważniejsze. te grafiki Bielaka.pół NWN forum już ma a nasz lokalny diler trzyma fason. i tylko z internetu wiem, że nawet niektóre wydania są fluorescencyjne. ja pierdole sie prawie zesrałem ze szczęścia. ciekawe jaki będzie mój LP. no jaki?
no tyle internet mówi. ja mu oczywiście wierze i czekam na LP/ CD. żeby poczuć magię. z mp3 jej nie czuje.
Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samo wyrzeczenia się.
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 651
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: PORTAL

24-01-2018, 20:19

EatMyFuck pisze: nie ma ściany dźwięku
Was ?!?!?! Daję 3/12/2 (jeszcze nie słuchałem, więc zachowawczo taka ocena). Prawa ręka mnie boli od ejakulacji przy noisowych ścianach współczesnego extrimu, a tu mnie takie coś robio???? Muskuł i ścięgna wypracowane a tu: przyszłość w graniu a nowoczesność w produkcji, wstyd. Mam teraz rękę zmienić? Ale nie słuchałem więc na razie mam odczucia jak kura pazurem.
Awatar użytkownika
EatMyFuck
postuje jak opętany!
Posty: 476
Rejestracja: 03-08-2017, 13:27

Re: PORTAL

24-01-2018, 21:02

booshee pisze:
EatMyFuck pisze: nie ma ściany dźwięku
Was ?!?!?! Daję 3/12/2 (jeszcze nie słuchałem, więc zachowawczo taka ocena). Prawa ręka mnie boli od ejakulacji przy noisowych ścianach współczesnego extrimu, a tu mnie takie coś robio???? Muskuł i ścięgna wypracowane a tu: przyszłość w graniu a nowoczesność w produkcji, wstyd. Mam teraz rękę zmienić? Ale nie słuchałem więc na razie mam odczucia jak kura pazurem.
"podoba sie Gniewomirowi i Plastkowi. a tomsszm nie. nie ma ściany dźwięku - w końcu. przemyślane powielokroć kompozycje. świetne aranże. i ten obłąkany wokal. perka klasa. poszli w przód a właściwie w tym a tak naprawdę huj wie gdzie. ważne, że nie stoją w miejscu. jak wyżej ta klarowność i niezmącona w czystości realizacja dźwięku. w końcu da sie słuchać. no i najważniejsze. te grafiki Bielaka.pół NWN forum już ma a nasz lokalny diler trzyma fason. i tylko z internetu wiem, że nawet niektóre wydania są fluorescencyjne. ja pierdole sie prawie zesrałem ze szczęścia. ciekawe jaki będzie mój LP. no jaki?
no tyle internet mówi. ja mu oczywiście wierze i czekam na LP/ CD. żeby poczuć magię. z mp3 jej nie czuje"

mój błąd -:) teraz jak czytam to wyszło, że to na powaźnie było napisane. a nie było -:) wiadomix, że słabizna jest.
Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samo wyrzeczenia się.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6733
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: PORTAL

24-01-2018, 21:13

Poprzedni album przypominał mi rozstrojone radio i beat towarzyszący napierdalaniu schabowych w niedziele o 7:30 przez pokurwionych sąsiadów. Nowy album to szum we łbie podczas pracy na kacu przy młocie pneumatycznym a potem na frezarce + halucynacje o niedźwiedziu z chorym gardłem, który bardzo lubi karaoke ale jest głuchy.. Me like !

Obrazek
Awatar użytkownika
EatMyFuck
postuje jak opętany!
Posty: 476
Rejestracja: 03-08-2017, 13:27

Re: PORTAL

24-01-2018, 21:29

TheDude pisze:Poprzedni album przypominał mi rozstrojone radio i beat towarzyszący napierdalaniu schabowych w niedziele o 7:30 przez pokurwionych sąsiadów. Nowy album to szum we łbie podczas pracy na kacu przy młocie pneumatycznym a potem na frezarce + halucynacje o niedźwiedziu z chorym gardłem, który bardzo lubi karaoke ale jest głuchy.. Me like !

Obrazek
nie. tak to my nie będziemy rozmawiać -:) "Vexovoid" to dla mnie punkt, który jak się okazało jest punktem kulminacyjnym. jestem fanatykiem tego niedzielnego tłuczenia kotletów. nic na to nie poradzę -:) na tej płycie doczłapali się do niego- tego punktu i właściwie za nim może dla mnie już nic nie być. zobaczymy. zweryfikuję jak polecę z tym materiałem na normalnych nośnikach. ale jak wszem i wobec wiadomo, gust każdy może mieć jaki tam mu pasuje a "Master of Puppets" może być płyta na 4/10 -;) luz.
Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samo wyrzeczenia się.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6733
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: PORTAL

24-01-2018, 21:37

^

Ja lubię każdy album PORTAL i każdy z nich ma coś innego do zaoferowania. W mojej wypowiedzi zawarłem to co ostatnio mi się w głowie zrodziło podczas odsłuchu. Pojebana muza to i wizje odpowiednie :)
neuro
postuje jak opętany!
Posty: 461
Rejestracja: 14-08-2012, 14:58

Re: PORTAL

24-01-2018, 22:38

TheDude pisze:Poprzedni album przypominał mi rozstrojone radio i beat towarzyszący napierdalaniu schabowych w niedziele o 7:30 przez pokurwionych sąsiadów. Nowy album to szum we łbie podczas pracy na kacu przy młocie pneumatycznym a potem na frezarce + halucynacje o niedźwiedziu z chorym gardłem, który bardzo lubi karaoke ale jest głuchy.. Me like !
Mi się kojarzy ten album z imprezą w psychiatryku po udanym przejęciu szafki z prochami :) Patologii jest tu mnóstwo i wkurwienia, a rutyny w ogóle. Tak ma być.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6733
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: PORTAL

24-01-2018, 23:42

^
Mnie 'ION' na słuchawkach siecze, że matko kochano !!
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10817
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: PORTAL

25-01-2018, 08:48

neuro pisze:Mi się kojarzy ten album z imprezą w psychiatryku po udanym przejęciu szafki z prochami :)
Coś w tym jest. Choć tez rozumiem, ze komuś może się nie podobać wolta brzmieniowa.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: PORTAL

25-01-2018, 17:03

miałem nie słuchać, bo stwierdziłem, że chyba mi już wystarczy to, co mam od nich, ale tak patrząc po tych opiniach może się jednak skuszę, bo wynika, ze to sroga patologia jest. a patologii ostatnio wyjątkowo potrzebuję
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1936
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: PORTAL

25-01-2018, 17:21

Wyłączyłem chyba po czterech numerach, bo totalnie mnie wymęczyło, czego nie mogę powiedzieć o "Vexovoid" i "Swarth" (jedyne płyty jakie słyszałem w całości). Ale biorąc pod uwagę, że w tym czasie prowadziłem samochód i jest to wymagająca muzyka, to nie składam broni. No i też miałem wrażenie, że dużo zabrało zbyt "normalne" brzmienie.
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4594
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: PORTAL

25-01-2018, 23:07

DST pisze:Wyłączyłem chyba po czterech numerach, bo totalnie mnie wymęczyło, czego nie mogę powiedzieć o "Vexovoid" i "Swarth" (jedyne płyty jakie słyszałem w całości). Ale biorąc pod uwagę, że w tym czasie prowadziłem samochód i jest to wymagająca muzyka, to nie składam broni. No i też miałem wrażenie, że dużo zabrało zbyt "normalne" brzmienie.
outre outre outre odpal ...
Awatar użytkownika
jesusatan
weteran forumowych bitew
Posty: 1847
Rejestracja: 11-12-2013, 21:11

Re: PORTAL

31-01-2018, 14:54

Godplayer pisze:Mam już CD i może trochę o samym wydaniu.
Trochę bida jednak, digipack - dwa panele. Pełna grafika po rozłożeniu digi wygląda elegancko, ale to za mały format żeby cieszyć oko szczegółami.
W środku zero informacji kto, co, gdzie, z kim...
Książeczka z kalki kreślarskiej czy czegoś w tym stylu, a w środku... sami musicie to zobaczyć :D
No ale przeciez w ksiazeczce sa zamieszczone wszelkie informacje. Zajebiscie to jest zrobione :)
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: PORTAL

09-02-2018, 23:51

Mam mieszane uczucia co do nowego PORTAL, Te przestrojenie gitar do E spowodowało radykalną zmianę brzmienia przy tym stylu gry, ale z drugiej strony mam niedosyt, bo kiedy wszystko brzmi tak wyraźnie, to od samych kompozycji można oczekiwać czegoś więcej niż szybkich przebiegów po strunach. To, co jest bronią w strojach obniżonych, czyli samo brzmienie, tutaj znika, a pojawia się zamiast tego jakaś monotonia. Ale nie jestem na nie, może nie załapałem konceptu póki co.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6733
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: PORTAL

10-02-2018, 09:29

Wcześniej mieli coś do powiedzenia i płyty miały klimat, pomysł i jakąś ciągłość stylu. Na ION słyszę tylko bełkot i pierdolony hałas a nie utwory. To wszystko brzmi jak nagrane w jeden dzień na odpierdol. Chuj z nimi
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1271
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: PORTAL

29-06-2019, 12:57

Żeby nie zaśmiecać wątku o DsO, w odniesieniu do postu Lorda dodam, że mi na myśl przychodzi jeszcze jeden zespół, w którym jest COŚ, czego nikt tak naprawdę jeszcze nie zbadał i nie przeanalizował. Osobiście uważam, iż interpretacja twórczości tego zespołu może prowadzić do równie szokujących wniosków, do wniosków bardziej odległych i przerażających, aniżeli powierzchowne spojrzenie jakoby "śpiewali sobie o Lovecraftowych potworkach". Pozostawiam to odważniejszym i bardziej kompetentnym, nie mniej zachęcam do wgłębienia.

No i oczywiście wywiad :)
http://www.musickmagazine.pl/archiwa/6509" onclick="window.open(this.href);return false;
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6733
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: PORTAL

18-07-2020, 02:28

Odszczekuję. Przemaglowałem 'ION' i jest miodzio.

A tu anegdotka:



Kurewa, dałbym sobie uciąć palucha u stopy żeby na to karaoke trafić.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: PORTAL

18-07-2020, 02:30

vexovoid i na tym koniec. nic wcześniej. nic później.
13.04.2024
Awatar użytkownika
Deathhammer66
weteran forumowych bitew
Posty: 1011
Rejestracja: 25-01-2015, 21:40

Re: PORTAL

18-07-2020, 16:44

A ja bym jednak powiedział, że "Outre", choć "Vexovoid" druga najlepsza. Najbardziej esencjonalne Portale. No i popierdolony debiut, grać w 2003 taką muzykę to jednak trzeba mieć trochę w bani.
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4594
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: PORTAL

18-07-2020, 18:05

Deathhammer66 pisze:
18-07-2020, 16:44
A ja bym jednak powiedział, że "Outre", choć "Vexovoid" druga najlepsza. Najbardziej esencjonalne Portale. No i popierdolony debiut, grać w 2003 taką muzykę to jednak trzeba mieć trochę w bani.
Dokładnie
ODPOWIEDZ