SOULFLY

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
vulture

SOULFLY

27-07-2008, 20:57

Obrazek

Panowie,tym razem warto odrzucić wszelkie uprzedzenia i po prostu posłuchać od początku do końca tej płyty.
METALOWEJ płyty.Nie ukrywam że nie wszystkie dokonania tego zespołu mnie porywają ale słucham sobie tego najnowszego opusu i normalnie morda mi sie cieszy.Doskonałe kompozycje,pyszne sola,świetna produkcja( nie tłamsząca mocy tej muzyki),drapieżny wokal Cavalery,mnóstwo trashowych naleciałości i naprawdę zajebistych motywów.Elementy "plemienne" w zdecydowanej mniejszości,Conquer to solidne przyłożenie i chyba najbardziej przemyślany i dojrzały owoc pracy tego zespołu.
Jednym słowem - jeśli podobał wam sie debiut Cavalera Conspiracy - będziecie słuchać tej płyty z pozycji kolan.
Dla mnie osobiście - już w tym momencie - jeden z najlepszych metalowych krązków 2008.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9313
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: SOULFLY - CONQUER

27-07-2008, 21:07

Miał być David Vincent. Jest?
Yare Yare Daze
vulture

Re: SOULFLY - CONQUER

27-07-2008, 21:12

nie słychać tego jakoś szczególnie.równie dobrze mógłby zostać w domu.
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: SOULFLY - CONQUER

27-07-2008, 21:14

hej to widzę, że Cavalery nie próżnują. Niedawno Konspiracja a teraz nowa płyta Soulfly:) Coś czuję, że to naprawdę się okaże dobra płyta:)


Gdzie to kupiłeś?
vulture

Re: SOULFLY - CONQUER

27-07-2008, 21:16

ciekaw jestem czy zejdą sie kiedyś z Kisserem i Paulo i jaki album mogli by razem nagrać po tylu latach..
vulture

Re: SOULFLY - CONQUER

27-07-2008, 21:18

Maleficio pisze:

Gdzie to kupiłeś?
wczoraj na imprezie w Londynie dostałem promo
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: SOULFLY - CONQUER

27-07-2008, 21:26

sprawdze, chociaz Soulfly nigdy mnie nie jaral, a wielu momentach raczej dzialal na nerwy. Cala ta otoczka, teksty, prostacka muzyka... ale moze z czasem sie wyrobili. Ostatnich 2 albumow nie slyszalem.
this is a land of wolves now
vulture

Re: SOULFLY - CONQUER

27-07-2008, 21:38

Riven pisze:sprawdze, chociaz Soulfly nigdy mnie nie jaral, a wielu momentach raczej dzialal na nerwy. Cala ta otoczka, teksty, prostacka muzyka... ale moze z czasem sie wyrobili. Ostatnich 2 albumow nie slyszalem.
hmm..w sumie jest w tym troche racji.

Teksty - słowa klucze,cytaty z Sepultury (patrz np.The Song Remains Insane,Terrorist - przytoczone sa cale fragmenty)
prostacka? powiedziałbm prosta.on nie jest jakimś technikiem,ale jest dobrym,okazjonalnie doskonałym kompozytorem.

Otoczka? chodzi ci o grupę docelową do której ta muzyka jest/ma byc adresowana/new metal/mtv/ i ten teges?
vomit

Re: SOULFLY - CONQUER

27-07-2008, 21:42

vulture pisze:jeśli podobał wam sie debiut Cavalera Conspiracy - będziecie słuchać tej płyty z pozycji kolan.
to Soulfly jest tak samo słabe?
vulture

Re: SOULFLY - CONQUER

27-07-2008, 21:45

vomit pisze:
vulture pisze:jeśli podobał wam sie debiut Cavalera Conspiracy - będziecie słuchać tej płyty z pozycji kolan.
to Soulfly jest tak samo słabe?
jest doskonałe.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: SOULFLY - CONQUER

27-07-2008, 21:57

vulture pisze:Teksty - słowa klucze,cytaty z Sepultury (patrz np.The Song Remains Insane,Terrorist - przytoczone sa cale fragmenty)
dokladnie, walkowane non stop ciagle te same pomysly. ktore zreszta nigdy nie byly super.
prostacka? powiedziałbm prosta.on nie jest jakimś technikiem,ale jest dobrym,okazjonalnie doskonałym kompozytorem.
na pierwszych dwoch plytach - tak, imo tak. objechane riffy, zzynki z korn itp... potem jest juz chyba lepiej, ale jak mowilem, nie znam pozniejszych plyt. mam na oryginalach 2 pierwsze i ostatnio wlaczylem sobie zeby zobaczyc, czy cos da sie z tego wyciagnac, ale nie. jedynie instrumentalne kawalki daja rade ; ) btw, Max byl moim zdaniem bardzo dobrym kompozytorem, ale tak do Chaos wlacznie ; ). w ogole ja kocham takie np. Beneath the remains; uwazam, ze jest to jedna z najlepszych plyt thrashowych w ogole, z doskonalymi partiami gitary rytmicznej Maxa. w samym utworze tytulowym jest z tego co pamietam 36 riffow - z czego wiekszosc zajebista ; )
Otoczka? chodzi ci o grupę docelową do której ta muzyka jest/ma byc adresowana/new metal/mtv/ i ten teges?
moze tez, ale nie to jest najwazniejsze. mam na mysli caly ten hujowy 'plemienny' klimat. to bylo dobre na 2 plytach sepultury (chociaz Roots mnie juz teraz strasznie nudzi...), ale ciagnac to w nieskonczonosc to przesada. ale jak widze juz z tym skonczyli - wiec moze byc niezle. poza tym odnosze wrazenie, ze Maxiu bardzo chcial dac swoim wiernym fanom poczucie przynaleznosci do jakiejs solidarnej grupy - plemienia : D wiem, ze to smiesznie brzmi, ale to widac w tekstach i to wlasnie jest smieszne.
Jungle people jungle
Never underestimate our power
Jungle people jungle
Never underestimate our power
z tego co pamietam jest duzo wiecej takich kwiatkow.
this is a land of wolves now
vulture

Re: SOULFLY - CONQUER

27-07-2008, 22:05

jest sporo racji w poczynionych przez Ciebie spostrzeżeniach.nie zawsze te liryki i ta muzyka były czymś rewelacyjnym i pojawaiły sie rzeczy napisane ot tak,jakby na kolanie.
Różni nas jednak to że ja nie czuje (już) magii starej Sepultury a taki Roots jest dla mnie albumem wybitnym .
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: SOULFLY - CONQUER

27-07-2008, 22:09

ja chyba przestalem czuc magie Arise, ktore swego czasu ubostwialem, a teraz jakos nie chce mi sie do niej wracac. bo to w ogole plyta najwyzej dobra - choc miala specyficzny klimat. no i doskonaly wokal. BTR nie sluchalem dawno, ale nie obawiam sie o swoje uczucia do niej. Te ostre jak zyleta riffy i bezbledne kompozycje raczej nigdy sie dla mnie nie przeterminuja : ). PRIMITVE FUTURE!

Roots musze (sprobowac) przesluchac, bo ostatnio sluchalem wieki temu i zostalo tylko niezbyt pozytywne wrazenie ; ). tam sie wlasnie zaczelo to, czego nie lubilem w Soulfly. tyle, ze mieli jeszcze Kissera. i zajebisty numer na gitare akustyczna - Jasco sie zwal o ile mnie pamiec nie myli. a, jeszcze fajne bylo solo w Endangered Species.

troszke z innej beczki - widziales CHAOS DVD Sepultury? jest tam rewelacyjny koncert z trasy Arise. graja same przeboje z dawnych lat i nawet jesli nie kreca Cie juz tamte numery, to polecam. brzmienie i jakosc obrazu sa niesamowite (zwlaszcza biorac pod uwage rok wydania), a koncert odegrany z niesamowita energia i pasja. to co sie dzieje pod scena (graja w Hiszpanii, a latynosi to jak wiadomo pojeby w moshu ; )), a potem nawet na scenie tez dodaje uroku.
Ostatnio zmieniony 27-07-2008, 22:13 przez Riven, łącznie zmieniany 2 razy.
this is a land of wolves now
vulture

Re: SOULFLY - CONQUER

27-07-2008, 22:13

wierz lub nie ale każdy numer na Roots ma taki "moment" - choć ja rozumiem że przy pierwszych odsłuchach ten album niesamowicie odpycha i nie wydaje sie atrakcyjny.rozpierdala mnie energia bijąca z tej płyty.czuc tutaj wielką pasję grania i serce do tej muzyki.
vulture

Re: SOULFLY - CONQUER

27-07-2008, 22:17

Riven pisze:.

troszke z innej beczki - widziales CHAOS DVD Sepultury? jest tam rewelacyjny koncert z trasy Arise. graja same przeboje z dawnych lat i nawet jesli nie kreca Cie juz tamte numery, to polecam. brzmienie i jakosc obrazu sa niesamowite (zwlaszcza biorac pod uwage rok wydania), a koncert odegrany z niesamowita energia i pasja. to co sie dzieje pod scena (graja w Hiszpanii, a latynosi to jak wiadomo pojeby w moshu ; )), a potem nawet na scenie tez dodaje uroku.
nie widziałem.ale wierze na słowo i zapoznam sie as soon as it possible
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: SOULFLY - CONQUER

27-07-2008, 22:18

ja mlody jestem i jakies 7 lat temu zaczynalem od tej plyty przygode z metalem wiec mam juz za soba etap w ktorym mi sie podobala ; ) ale dam jej na pewno druga szanse. no, jak ja znajde, bo gdzies wcielo ; )
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: SOULFLY - CONQUER

27-07-2008, 23:33

zdecydowanie wole to:



to nagranie z rzeczonego Chaos DVD
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: SOULFLY - CONQUER

27-07-2008, 23:43

Kuuuurwa, pamietam jak po raz pierwszy ogladalem ten koncert na zjechanej kasecie VHS. Dobra sztuka.

Zawsze wydawalo mi sie zajebiste, ze na koncercie graja te wszystkie klasyki znacznie szybciej.

A co do tematu - "Conquer" to lajno, tak jak kazda ich plyta zreszta. :mrgreen:
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ