BAPTISM

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: BAPTISM

22-06-2022, 23:54

byrgh pisze:
22-06-2022, 23:19
SODOMOUSE pisze:
22-06-2022, 23:08
Bonecrusher pisze:
22-06-2022, 23:01


Muszę sprawdzić co jeszcze mają w ofercie w takim razie
Jakbyś miał dać top 3 tej wytwórni to co by to było?(pytanie też do innych)
jeśli chodzi o top 3 wydawnictw, to trudne. Natomiast jeśli chodzi o zespoły , to: Satanic Warmaster, Ildjarn, Warloghe,
Numinous, Clandestine Blaze, Diaboli, Necropole.
Warloghe oczywiście też bardzo fajne (Bonecrusher - znowu dla odmiany, sprawdź sobie wpierw ich epkę (;).

Reszta, poza Numinous, którego nie znam, to już wiadomo, zwłaszcza ten Ildjarn.
Dzięki wam dobrzy ludzie!
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: BAPTISM

23-06-2022, 00:22

Mnie nie ma za co, poczekaj na post Coffina, on ci dokładnie rozpisze, co i jak ;)
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: BAPTISM

23-06-2022, 08:00

byrgh pisze:
22-06-2022, 23:09
Nie wiem, co znasz. Oczywistym typem będzie tu projekt samego Aspy - Clandestine Blaze. Dla przewrotności zobacz sobie jeszcze Diaboli, bo to goście, którzy - tak samo jak Baptism - zawsze mieli w dupie trendy i robili swoje. Ostatnia płyta jest bardzo nośna, dobra na początek.
brydżu, Diaboli to jednoosobowy bend, sir'a Petri Ilvespakka
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: BAPTISM

23-06-2022, 08:47

Właśnie nie wiedziałem, co napisać, bo rzekomo przewijali się tam w historii jacyś muzycy.
Awatar użytkownika
Alkoholokaust
postuje jak opętany!
Posty: 621
Rejestracja: 09-01-2007, 13:49
Lokalizacja: delirium
Kontakt:

Re: BAPTISM

23-06-2022, 09:21

No projekt ciągnęli jako Duet, dopóki Grimn'r nie stwierdził, że pierdoli świat. Swoją drogą od jego śmierci Diaboli zmieniło nieco kierunek, z atmosferycznego, burzumowego bm na bardziej bezpośredni, blacknrollowy strzał w pysk. Najlepiej wyszła z tego wszystkiego Wiking Division, Petri zdecydowanie miał dzień konia podczas nagrywania, piękny zestaw szlagierów wwiercających się w łeb.

Ze stajni NH lubię właściwie wszystko i bardzo odpowiada mi profil tej wytwórni. Mikko puścił wiele konkretnych, wypierdolistych płyt, z których wybrałbym nawet takie, które stawiam na równi z klasykami gatunku. Warto wspomnieć o Bloodhammer, gdzie zaczynali od prymitywnego, punkowego bm, przeszli przez niechlujny, chamski, paskudnie brzmiący napierdol, by wreszcie ostygnąć na ostatniej płycie (i uzupełniającej ją, wydanej w zeszłym roku Ep), serwując bardziej przystępny, melodyjniejszy bm ku chwale Władców Głębin, piękna pozycja, która oczywiście przeszła bez echa.

Warto sprawdzić jedyny krążek Inferi, który projekt to jako jeden z niewielu udanie odnalazł się w klimacie rodem z "Filosofem".

Pięknie napierdalal Uncreation's Dawn/Uncelestial, którego kilka materiałów wylazło pod szyldem z charakterystycznym nożem w logo. Podkręcony, zbudowany na konkretnych riffach bm, bez ckliwych melodyjek, za to z zadziorem charakretystycznym dla klasyki gatunku.
Phlegein - który od początku do końca nie sili się na oryginalność, ale nawiązuje mocno do korzeni gatunku, z płyty na płytę jawi się coraz lepszy.

Debiut i EPa Numinous rozpierdol pierwszej klasy, wiadomo. O Ildjarn napisano wszystko, dodać trzeba, że Mikko puścił na winylu materiał bliźniaczego Sork Vokter, bardzej ułożone niż Ildjarn, ale klimat tegoż odczuwalny. Exordium z epki i CTHT mnie nie porwał, za to na "In wrath Principle" jest wszystko co trza.
Jeśli ktoś lubi surowy prosty napierdol w klimatach Hellhammer/Celtic Frost to materiały Incriminated będą jak znalazł. Jeśli ktoś lubi po prostu surowy i prosty, niechajże odnotuje sobie epe, demo i album Annihilatus. Coś wyszło jeszcze ostatnio, ale nie słyszałem.
Necropole - wiadomo, klasa.
Warloghe - napisano już sporo, ja dodam, że w zeszłym roku wyszedł sumptem typa z tegoż zespołu materiał Helwetti, projektu powiązanego, który przeleżał w szufladzie 20 lat. Jeśli ktoś nie zna, a Warloghe lubi - pozycja obowiązkowa.

Clandestine Blaze, stare DSO, Mgła - wszystko każden wie..
hare hare supermarket

nsbm.pl
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: BAPTISM

23-06-2022, 09:31

no ładnie poleciałeś przekrojowo przez NH. A Bonkekrushed, chciał tylko TOP. A tu okazuje się, mam to samo zdanie jw, że
praktycznie wszystko co wydaje Aspa, jest warte zapoznania.
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: BAPTISM

23-06-2022, 09:50

I dobrze kolego Pesten, trzeba się kształcić 😉
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
Alkoholokaust
postuje jak opętany!
Posty: 621
Rejestracja: 09-01-2007, 13:49
Lokalizacja: delirium
Kontakt:

Re: BAPTISM

23-06-2022, 09:51

TOP 3 się nie da, TOP 10 już prędzej, ale pod warunkiem wyłączenia z klasyfikacji płyt CB, DsO i Mgły, bo zdominowałyby ranging. Gdyby jednak to nie NH wydał płyty tychże, a np Empire Records, to TOPTEN wg. mojego upodobania wyglądałby mniej więcej:

1. Stabat Mater - s/t
2. Numinous - s/t
3. Warloghe - The First Possession
4. Baptism - As Darkness Enters
5. Phlegein - Silver Veins
6. Diaboli - Wiking Division
7. Inferi - Shores of Sorrow
8. Ride for Revenge - King of Snakes
9. Uncreation's Dawn - Death's Tyranny
10. Satanic Warmaster - Strengh and Honour
hare hare supermarket

nsbm.pl
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3504
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: BAPTISM

23-06-2022, 14:34

O właśnie, Phlegein też jest zajebisty.
dobry kościół to kościół spalony
ODPOWIEDZ