BEHERIT

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
antigod
w mackach Zła
Posty: 997
Rejestracja: 12-07-2005, 18:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

BEHERIT

18-11-2007, 20:19

Tyle tematów założonych o jakichś niedorobionych, pejsatych kapelkach spod Strefy Gazy, kiedy nie zauważyłem jeszcze poruszonego tematu o, jakby nie patrzeć, jednym ze sztandarów BM. Dla mnie "Drawing..." to jedna z opok i najważniejszych płyt na tej półce. Z drugiej strony jest to też na pewno najbardziej kontrowersyjna kapela, wzbudzająca skrajne uczucia - od uwielbienia po nienawiść. Jak jest z wami?
THE ARMY - THE WEAPON - THE MACHINERY OF WAR - EXTERMINATION OF ALL MAN!
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

18-11-2007, 20:25

lubię, ale bez brudzenia majt. w zasadzie cenię sobie wszystkie płyty, każdą za cś innego. jedynkę za chaos i ekstremę, dwójkę za klimat, trójkę za niesamowitą przestrzń, a czwórkę za trans.
stary

18-11-2007, 20:27

dla mnie Beherit istniej tylko na Drawing .Pierwszy album mi nie pasi. Jednak Drawing to jedna z najwazniejszych pozycji w metalu.reszta ich losów mnie nie interesuje.zdaje sie ,ze jeden skonczył z nich jak matii nykanen.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

18-11-2007, 20:28

KVLT
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

18-11-2007, 20:38

KULT bez dwóch zdań...
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
Krek
rozkręca się
Posty: 90
Rejestracja: 19-08-2007, 23:01
Lokalizacja: Wolin

18-11-2007, 20:49

[quote][i]Wysłane przez Riven[/i]
KVLT [/quote]
j.w
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2402
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

18-11-2007, 20:55

Nie znam, 2/10.
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2267
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

18-11-2007, 21:15

Kiedys strasznie mnie wkurwiali,pewnie dlatego ze pelno bylo z nimi wywiadow a jesli ktos czytal ich wynurzenia to wie ze mogly one rzutowac na odbior muzyki.Z czasem mi przeszlo i teraz calkiem czesto wracam,szczegolnie do Drawing...,choc i ten jazgot z jedynki jest przyswajalny.Reszta ich dokonan jest poza moimi zainteresowaniami
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

18-11-2007, 21:20

JEBANY KVLT !!!

edit: każda (może poza jedynką) ma coś w sobie. Najzajebistsze jest jednak to, że wszystkie cechy z metalowej wersji przełożyły się doskonale na elektronikę i słuchając trójki i "Electric..." cały czas czuć, że to ten sam zespół
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

18-11-2007, 21:21

"Ranczo" to najbardziej kultowy serial ostatnich lat, a przynajmniej tak twierdzi producent z TVP1 czy tam TVP2 który to bezwstydnie ogłosił to dzisiaj na jednym z tych dwóch kanałów. Nie to żebym podzielał tę opinię, ale kiedy słyszę takie rzeczy to zastanawiam się w ogóle jaki sens ma nazywanie jakieś kapeli kultową, dzisiaj to brzmi jak "kurwa" rzucone o poranku na rozpościerające się na około mojej skromnej góralskiej chaty bagna, karpackie lasy i mroźne tatry mające wyrazić mój stosunek do wszechobecnego piękna, nastawienie do do wygranego czy przegranego meczu z Rumunią czy inną Belgią oraz mój nastrój do końca dnia. W skrócie - chuj to kogo to obchodzi.

Kult Beherit był systematycznie niszczony przez samego Holocausto, który zamiast zakończyć działanie kapeli, co zdawało się oczywiste po przybiciu ostatniego gwoździa do trumny z wygrawerowanym rdzawym rowkiem układającym się chyba w napis Messe Des Morts. Niby zombies są fajne, ale nie w przypadku DEATH METALOWYCH kapel, które zrywają z przeszłością.

Nie wiem po co o tym pierdole, może dlatego że Riven czy inny Krek z avatarem w którym jakaś podejrzana (podejrzliwa?) postać, być może że on sam, chyłkiem odsuwa się od odwróconego krzyża, potrafią o całym Beherit powiedzieć tylko jedno słowo - "kult". O ile wycharczenie "kult" po uprzednim rozpierdoleniu całej okolicy, pocięciu ramion żyletkami, wybiciem szyb czołem i podniesioną pięścią w górę brzmi przekonywająco, o tyle 4 literki napisane na forum internetowym mogą być czymkolwiek, ale na pewno nie kultem.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

18-11-2007, 21:25

ok, juz sie poprawiam:

[quote][i]Wysłane przez longinus696[/i]
JEBANY KVLT !!! [/quote]
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
boroowa
weteran forumowych bitew
Posty: 1623
Rejestracja: 25-11-2005, 21:07
Lokalizacja: 3miasto

18-11-2007, 21:43

wszystko do Messe Des Morts to jebany KULT. Pisany przez wielkie K, U, L i T. Koło '91-'92 słuchałem na okrągło Blasphemy-Beherit/Lord of Diabolus-Impaled Nazarene-Archgoat-Dead Christ i jakoś szacunek do tych zespołów mi pozostał

czy materiał nagrany pod szyldem LoD ukazał się na jakimś innym nośniku niż taśma (nie mówię tutaj o mp3;)
I'll give you black sensations up and down your spine
If you're into evil, you're a friend of mine
See the white light flashing as I split the night
Cos if good's on the left then I'm sticking to the right
Awatar użytkownika
antigod
w mackach Zła
Posty: 997
Rejestracja: 12-07-2005, 18:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

18-11-2007, 21:44

Źle - MEGAWYJEBANY KOPIĄCY W SRAKĘ PRZEKVLT!
THE ARMY - THE WEAPON - THE MACHINERY OF WAR - EXTERMINATION OF ALL MAN!
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

18-11-2007, 21:49

[quote][i]Wysłane przez antigod[/i]
Źle - MEGAWYJEBANY KOPIĄCY W SRAKĘ PRZEKVLT! [/quote]
Co Ty gadasz? Jak można kopać w srakę, czyli w kał? Powinno być tak:
MEGAWYJEBANY KOPIĄCY W SRACZY OTWÓR PRZEKVLT!
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

18-11-2007, 22:07

Uwielbiam, czczę, wyznaję. Zwłaszcza ''Drowing Down The Moon''. Odkąd pamiętam był to dla mnie zespół wyjątkowy, podobnie jak Blasphemy.

[quote][i]Wysłane przez twoja_stara_trotzky[/i]
trójkę za niesamowitą przestrzń, a czwórkę za trans. [/quote]

Są niezłe, ale na tle całego gatunku wypadają już dużo słabiej.
Słyszałeś Suuri Shamaani? Obłędnie niskie częstotliwości, za każdym razem jak tego słuchałem to całe mieszkanie drżało mi w posadach:)
Awatar użytkownika
Mental
weteran forumowych bitew
Posty: 1738
Rejestracja: 31-08-2003, 12:29
Lokalizacja: anus mundi

18-11-2007, 22:16

Kult, ale do "Drawing...", pozniej to juz nie Beherit.
I chuj?
You may raise your chalice of nothing
And salute the leech that you are
Awatar użytkownika
Gothmog
zaczyna szaleć
Posty: 244
Rejestracja: 28-12-2006, 20:59
Lokalizacja: Liegnitz/Breslau
Kontakt:

18-11-2007, 22:18

A mi jakoś nigdy specjalnie na dźwięk ich twórczości nie stawało... Owszem - "drawing..." słuchałem wielokrotnie... i już, tyle. Może i ja jestem mało Tru i oczywiscie do pięt nie dorastam Prawdziwym-Wojownikom-Metalowego-Podziemia, ale... po prostu ten zespół mi jakoś zawsze mniej lub bardziej, ale zwisał. Zawsze było dla mnie mnóstwo zespołów ważniejszych. Co zaś do ich kultowości... wydaje mi sie, ze chyba można o czymś takim mówić. nawet jeśli jedna, czy druga osoba kładzie na nich chuj,a lbo po prostu ma ich w dupie, to jednak dla całkiem sporych rzesz ludzi identyfikującym sie z pewną (bardzo swoistą) częścią sceny metalowej Beherit jest zespołem za który dali by sobie ujebać penisa na wysokości pach, nie mowiąc już o wpisywaniu mnóstwa postów o ich KULTOWOŚCI na forach internetowych. W tym sensie (socjologicznym) mamy do czynienia z zespołem kultowym... i tyle.
Co zaś do ankiety to nie klikam nic, bo o ile dla mnie samego ten zespół nigdy kultowym nie był, o tyle za chujowy go też nie uważam - bo "Drawing..." to kapitalna płyta. I już.
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

http://www.lastfm.pl/user/rybieudka - Last.fm
http://rybieudka.blogspot.com/ - RYBIEUDKA blog
Awatar użytkownika
antigod
w mackach Zła
Posty: 997
Rejestracja: 12-07-2005, 18:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

18-11-2007, 22:35

[quote] Kult, ale do "Drawing...", pozniej to juz nie Beherit. [/quote]

E tam. Kwestia tego jakie się miało oczekiwania. Wydaje mi się, że zupełnie inne podejście trzeba mieć do 2óch ostatnich płyt.
THE ARMY - THE WEAPON - THE MACHINERY OF WAR - EXTERMINATION OF ALL MAN!
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

18-11-2007, 22:37

[quote][i]Wysłane przez Mental[/i]
Kult, ale do "Drawing...", pozniej to juz nie Beherit.
I chuj? [/quote]
Właśnie dalej to ten sam Beherit i basta. Powiedziałbym nawet, że pewna charakterystyczna "hipnotyczność" ich kompozycji została nawet uwypuklona.
Awatar użytkownika
Mental
weteran forumowych bitew
Posty: 1738
Rejestracja: 31-08-2003, 12:29
Lokalizacja: anus mundi

18-11-2007, 22:39

W moim odczuciu gwaltowna zmiana gatunku granej przez siebie muzyki powinna laczyc sie ze zmiana nazwy zespolu.
You may raise your chalice of nothing
And salute the leech that you are
ODPOWIEDZ