PROFANATICA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: PROFANATICA

02-10-2009, 13:50

ten nowy havohej jest jak wielka, obrzydliwa, żółto-zielono-czarna, gęsta, ciągnąca się, śmierdząca paskudnie plwocina. nie dziwota, że większość ludzi woli takie coś omijać z daleka.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
So_It_Is_Done
rasowy masterfulowicz
Posty: 3019
Rejestracja: 28-06-2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: PROFANATICA

02-10-2009, 13:53

Kurwa mać, ty i te twoje chujowe porównania. Naturalne, że każdy srake omija z daleka.
Dziękuję Boże, że istnieje black metal.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: PROFANATICA

02-10-2009, 14:05

Rozumiem, że ten nowy HAVOHEJ brzmi dokładnie tak jak powinien.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
So_It_Is_Done
rasowy masterfulowicz
Posty: 3019
Rejestracja: 28-06-2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: PROFANATICA

02-10-2009, 14:07

Tak, jest kolejnym przykładem beztalencia tego spasionego Amerykańca.
Dziękuję Boże, że istnieje black metal.
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: PROFANATICA

02-10-2009, 14:07

Gore_Obsessed pisze:Rozumiem, że ten nowy HAVOHEJ brzmi dokładnie tak jak powinien.
oczywiście, a nawet jeszcze gorzej.
So_It_Is_Done pisze:Kurwa mać, ty i te twoje chujowe porównania. Naturalne, że każdy srake omija z daleka.
jakie moje chujowe porównania? wymień ze dwa, bo ja sobie żadnych moich chujowych porównań nie przypominam.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: PROFANATICA

02-10-2009, 14:17

Wracając jeszcze do "Profanatitas..." niesamowite wrażenie robią na mnie na tej płycie dwie rzeczy: bas (zarówno praca jak i brzmienie - taki przester, że chwilami myśli wędrują w kierunku MORTICIAN, zwłaszcza przy paru piekielnych zwolnieniach) oraz (jak zawsze) wokale Ledney'a. Koleś rzyga na wszelkie świętości w sobie tylko właściwy sposób.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: PROFANATICA

02-10-2009, 14:35

mnie z kolei to "eteryczne,mgliste zaciągane" brzmienie przywodzi od razu na myśl Sarcofago "INRI".
Kurwa całe tony siary w najczystszej postaci !....
Awatar użytkownika
Husar
weteran forumowych bitew
Posty: 1585
Rejestracja: 29-01-2007, 03:04

Re: PROFANATICA

17-10-2009, 10:30

a kto juz slyszal Havohej "Kembatinan Premaster" ? Dobre? Warto kupic, czy dali dupy?
Live is Thrash! Thrash of the Dead!
Awatar użytkownika
Hellpiss
zaczyna szaleć
Posty: 241
Rejestracja: 26-01-2009, 21:54

Re: PROFANATICA

17-10-2009, 10:45

Jeśli podobały Ci się dwie poprzednie 10", to nie będziesz rozczarowany. Jeśli nie, to możesz sprawdzić na właśnie ryzyko. Stylistycznie jest podobnie, aczkolwiek płyta wydaje się nieco bardziej konwencjonalna i "przystępna". Tym niemniej nie spodziewaj się powrotu do Dethrone..., bo to wciąż coś innego.
Awatar użytkownika
Mental
weteran forumowych bitew
Posty: 1738
Rejestracja: 31-08-2003, 12:29
Lokalizacja: anus mundi

Re: PROFANATICA

30-10-2009, 11:50

Mnie ten nowy Havohej opetal. Monotonna , minimalistyczna z ponadprzecietnym stezeniem Diabla/min. BTW chyba zapierdole sobie dziare z motywem z okladki...:D
You may raise your chalice of nothing
And salute the leech that you are
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: PROFANATICA

30-10-2009, 14:22

bo to jest wyjebista płyta. tak jak piszesz, minimalizm, monotonia, choróbsko, drąży łeb jak wiertarka. nie ma tu zbędnego pierdolenia, jest trans i z wolna zastygająca smoła. dla mnie bomba.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
DCI Hunt

Re: PROFANATICA

23-12-2009, 19:28

Słyszał już ktoś ten split "Trampling the Holy Faith"? Co dokładnie na nim jest? Na CD pewnie nie wyszło...

Tak na marginesie - co sądzicie o Demoncy? Kiedyś mieli jakieś mało znaczące koneksje personalne z Profanatica, ale ich nazwa zawsze była wymieniana gdzieś obok nich. Sama nazwa obijała mi się o uszy (oczy w sumie też) od wielu lat, ale zawsze jakoś zlewałem tę kapelę myśląc, że to jakieś "arcydzieło pokroju" Judas Iscariot. Potem skusiłem się na "Joined In Darkness", bo akurat leżał sobie na jakimś stoisku za 10zł i było to naprawdę zajebiście wydane 10zł. Potem zaopatrzyłem się w debiut "Within The Sylvan Realms Of Frost" wzbogacony o demówki i, niestety dużo słabszą, trójkę. Tak czy inaczej "Joined In Darkness" niszczy - brud, syf i totalny prymityw w najlepszym wydaniu. Wcześniejsze nagrania też są dobre, ale nie posiadają mocy dwójki. "Empire of the Fallen Angel" to już niestety inne granie - bardziej ułożone, melodyjne i ładnie brzmiące, choć da się jeszcze tego słuchać.



Na pewno nie dla każdego (pomijam chujowe brzmienie z jewtube'a), ale mnie to robi bardzo dobrze ;)
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: PROFANATICA

25-12-2009, 12:39

Profanatica to dla mnie zawsze był kał, taki przerost formy nad treścią. Ale skoro jest popyt, to jest i podaż... Tak jak minimalizm Countess wręcz ubóstwiam, tak tutaj fenomenu nie widzę. O sesji zdjęciowej już nawet nie wspomnę...
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: PROFANATICA

12-08-2010, 20:10

nom, customy, jakieś 40 minut muzyki. zajebiste opakowanie, drewniana skrzynka.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
So_It_Is_Done
rasowy masterfulowicz
Posty: 3019
Rejestracja: 28-06-2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: PROFANATICA

12-08-2010, 21:22

Conflagrator pisze:Słyszał już ktoś ten split "Trampling the Holy Faith"? Co dokładnie na nim jest? Na CD pewnie nie wyszło...

Tak na marginesie - co sądzicie o Demoncy? Kiedyś mieli jakieś mało znaczące koneksje personalne z Profanatica, ale ich nazwa zawsze była wymieniana gdzieś obok nich. Sama nazwa obijała mi się o uszy (oczy w sumie też) od wielu lat, ale zawsze jakoś zlewałem tę kapelę myśląc, że to jakieś "arcydzieło pokroju" Judas Iscariot. Potem skusiłem się na "Joined In Darkness", bo akurat leżał sobie na jakimś stoisku za 10zł i było to naprawdę zajebiście wydane 10zł. Potem zaopatrzyłem się w debiut "Within The Sylvan Realms Of Frost" wzbogacony o demówki i, niestety dużo słabszą, trójkę. Tak czy inaczej "Joined In Darkness" niszczy - brud, syf i totalny prymityw w najlepszym wydaniu. Wcześniejsze nagrania też są dobre, ale nie posiadają mocy dwójki. "Empire of the Fallen Angel" to już niestety inne granie - bardziej ułożone, melodyjne i ładnie brzmiące, choć da się jeszcze tego słuchać.



Na pewno nie dla każdego (pomijam chujowe brzmienie z jewtube'a), ale mnie to robi bardzo dobrze ;)
Trzeba będzie sprawdzić.
Dziękuję Boże, że istnieje black metal.
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

Re: PROFANATICA

13-08-2010, 19:49

Bardzo fajne wydanie tego materiału na 8"Epach, ale z drugiej strony cena zdecydowanie za duża, chociaż może w tym konkretnym wypadku za takie a nie inne wydanie jednak niezbyt wygórowana. Zwróciłbym jednak w tym miejscu uwagę na zgoła inny aspekt: rośnie nam w kraju może nie nowe distro/label, ale zdecydowanie label serwujący zupełnie nową jakość: WHP. Pominę może fakt że większość tego co ostatnio wydali kompletnie mnie nie interesuje - ale liczy się forma (ostatnio 6 pozycji na winylu?) dzięki którym ilość czarnych (i nie tylko) krążków w distro WHP robi wrażenie, mało tego - większość tytułów niszczy, a same ceny wyglądają bardzo przystępnie (ostatnio zakupiłem u nich demka Autopsy na DLP za 65 zł - przesyłka w drodze, zdecydowanie taniej niż prosto od wydawcy czy gdzieś z zachodu). Mam nadzieję że wszystko potoczy się we właściwym kierunku.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: PROFANATICA

03-09-2010, 12:39

Nowa płyta jest już dostępna (w Polsce ma ją Witching Hour). Jeśli komuś podobał się poprzedni album to nie powinien być rozczarowany "Disgusting Blasphemies Against God". Powiem więcej - moim zdaniem ich nowe wydawnictwo jest dużo lepsze od poprzedniego (do którego miałem trochę zastrzeżeń) i baaaardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
So_It_Is_Done
rasowy masterfulowicz
Posty: 3019
Rejestracja: 28-06-2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: PROFANATICA

03-09-2010, 13:31

Ja myślę, że jakbym włączył Ci losowe utwory z dwóch ostatnich płyt, to byś nie poznał z której.
Dziękuję Boże, że istnieje black metal.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: PROFANATICA

03-09-2010, 13:56

So_It_Is_Done pisze:Ja myślę, że jakbym włączył Ci losowe utwory z dwóch ostatnich płyt, to byś nie poznał z której.
A ja myślę, że zamiast fantazjować na mój temat mógłbyś napisać coś o Profanatica.
Awatar użytkownika
So_It_Is_Done
rasowy masterfulowicz
Posty: 3019
Rejestracja: 28-06-2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: PROFANATICA

03-09-2010, 14:00

Mogli by przestać nagrywać ciągle to samo.
Dziękuję Boże, że istnieje black metal.
ODPOWIEDZ