RUNEMAGICK

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14253
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: RUNEMAGICK

23-10-2019, 11:33

wywiadzik

https://deadly-storm.blogspot.com/2019/ ... otion.html" onclick="window.open(this.href);return false;

a płyta juz w piątek :D na fanie póki co jest bez cenna, na allegro brak :(
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14253
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: RUNEMAGICK

24-10-2019, 16:01

wypożyczalnie zapraszają ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: RUNEMAGICK

22-12-2019, 07:33

Masywny, zwalisty, lity niczym skała, momentami wręcz przytłaczający, a z drugiej strony hipnotyczno-eteryczno-oniryczny, pełen smaczków, niuansów, detali i drobiazgów, które rzutują na obraz całości w sposób zasadniczy. Niedościgle chropawy, plugawy, siermiężny, posępny, ponury. Klasyczny, wręcz pierwotny, bezpośrednio odnoszący się do źródła esencji mroku bijącego z nagrań takich jak: "Lost paradise", "Sumerian cry", "Into the grave", "Mental funeral", "The Dying Truth". Idealnie zaspokajający pragnienie strudzonego tułacza przybyłego z krainy obligatoryjnie wszechobecnych dysonansów, odklejonego od rzeczywistości wykoślawionego eklektyzmu, filozofującej bryzgawicy, technicznego behemotho-perfekcjonizmu z naprężonymi do granic wytrzymałości pośladami, striggerowanych zwojów mózgowych z równo przyciętymi końcówkami czy 13-strunowych, bezprogowych gitar basowych z wodotryskiem i motopompą. Pozornie mało efektowny, ale oddający z nawiązką, w dwójnasób jeśli tylko zainwestuje się czas i uwagę w kolejne uważne odsłuchy, w walucie znacznie cenniejszej - emocjach.
Cudownie rozmijający się ze wszelkimi trendami, modą. Z wyjątkiem tej dotyczącej umierania.
"Resurrection in blood".

Od mniej więcej tygodnia chodził za mną refren/riff z "Reborn in necromancy". Dzisiejszej nocy zew stał się nie do zniesienia. Uległem i włączyłem.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: RUNEMAGICK

30-12-2019, 16:15

Fallen Temple dzisiaj przysłali mi paczkę a w niej m.in. nowy Runemagick. Doskonale i bardzo ładnie została wydana nowa płyta. Nieprawdopodobny progres w porównaniu z ekosrakiem sygnowanym przez śmieszną Aftermath. Co do muzyki, mam wrażenie troszkę powrotu do korzeni. Jest ekstremalnie prosto i naturalnie. Rytmy nieskomplikowane, melodie tak samo, same wpadają do łba i łatwo wcale z niego nie wylatują. Brzmienie doskonałe. Klarowne i mocno zbasowane i takie analogowe, sprawia, że życie staje się przyjemniejsze. Jestem po pierwszej sesji a już czuję, że jest bardzo dobrze.
Ostatnio zmieniony 30-12-2019, 16:42 przez nicram, łącznie zmieniany 1 raz.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14253
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: RUNEMAGICK

30-12-2019, 16:22

no prosze a na poczatku troche marudziłeś ;)
do mnie dojdzie po nowym roku bom jeszcze nie zapłacił :P dobrze wiedzieć ze normalne pudełko a nie jakieś tekturkowe gówno ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6731
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: RUNEMAGICK

30-12-2019, 16:25

Jak założyłem kiedyś temat o zajebistym projekcie Rudolfssona DOMEDAG to nawet obrzezanymi fiutkami nie ruszyliście, a teraz zachwyt nad powrotem do prostoty i nakurwu na nowej płycie. Metalowcy w klapkach i szlafrokach :)
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14253
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: RUNEMAGICK

30-12-2019, 16:28

trzeba było napisać w nazwie tematu że ma zwiazek z Runemagick to prędzej by ktoś coś napisał ;)
obadam w wolnym czasie jak nie zapomne ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: RUNEMAGICK

30-12-2019, 17:42

nicram pisze:Fallen Temple dzisiaj przysłali mi paczkę a w niej m.in. nowy Runemagick. Doskonale i bardzo ładnie została wydana nowa płyta. Nieprawdopodobny progres w porównaniu z ekosrakiem sygnowanym przez śmieszną Aftermath. Co do muzyki, mam wrażenie troszkę powrotu do korzeni. Jest ekstremalnie prosto i naturalnie. Rytmy nieskomplikowane, melodie tak samo, same wpadają do łba i łatwo wcale z niego nie wylatują. Brzmienie doskonałe. Klarowne i mocno zbasowane i takie analogowe, sprawia, że życie staje się przyjemniejsze. Jestem po pierwszej sesji a już czuję, że jest bardzo dobrze.
Dla mnie to jedna z najlepszych płyt tego roku. Porzednkczka nie przypadła mi do gustu. Ale najnowsza jest świetna. Uwielbiam jej klimat, brzmienie i prostotę. Winylek właśnie się kręci....
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: RUNEMAGICK

30-12-2019, 17:44

TheDude pisze:Jak założyłem kiedyś temat o zajebistym projekcie Rudolfssona DOMEDAG to nawet obrzezanymi fiutkami nie ruszyliście, a teraz zachwyt nad powrotem do prostoty i nakurwu na nowej płycie. Metalowcy w klapkach i szlafrokach :)
Tematu nie widziałem. Ale faktycznie Domedag jest godny zainteresowania. Ja bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14253
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: RUNEMAGICK

14-01-2020, 19:37

Wódka i Piwo pisze:
nicram pisze:Fallen Temple dzisiaj przysłali mi paczkę a w niej m.in. nowy Runemagick. Doskonale i bardzo ładnie została wydana nowa płyta. Nieprawdopodobny progres w porównaniu z ekosrakiem sygnowanym przez śmieszną Aftermath. Co do muzyki, mam wrażenie troszkę powrotu do korzeni. Jest ekstremalnie prosto i naturalnie. Rytmy nieskomplikowane, melodie tak samo, same wpadają do łba i łatwo wcale z niego nie wylatują. Brzmienie doskonałe. Klarowne i mocno zbasowane i takie analogowe, sprawia, że życie staje się przyjemniejsze. Jestem po pierwszej sesji a już czuję, że jest bardzo dobrze.
Dla mnie to jedna z najlepszych płyt tego roku. Porzednkczka nie przypadła mi do gustu. Ale najnowsza jest świetna. Uwielbiam jej klimat, brzmienie i prostotę. Winylek właśnie się kręci....
ja tez już mam :) z tym wydaniem bym tak nie przesadzał ;) zwykłe pudełko na + ale poza tym to bida z nędzą w środku ;)
z resztą się zgadzam więc powtarzał nie bede :)
ale jeszcze nie jestem pewny czy jest lepsza od poprzedniej ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14253
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: RUNEMAGICK

20-03-2020, 14:03

nowy/stary kawałek z poprzedniej płyty ;)

https://runemagick.bandcamp.com/track/t ... l-to-death" onclick="window.open(this.href);return false;

Released on the 12" split with Chthonic Deity 2019 (Parasitic Records) and bonus track on the Japan CD version of "Evoked From Abysmal Sleep" (Dead Sky Recordings).

Composed and recorded at the Runemagick rehearsal tomb in August 2018.
Additional recordings at Raven Noise Studio.
Music and lyrics by Nicklas Rudolfsson.
Arrangements by Nicklas Rudolfsson and Daniel Moilanen.
Re-mixed and mastered November 2019 by Johan Bäckman at Raven Noise Studio.
credits
released March 20, 2020
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14253
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: RUNEMAGICK

01-07-2021, 13:18

We need to go back to 1990 to witness the start of Runemagick, and after 31 years Hammerheart Records is proud to announce a partnership with one of the older Death Metal bands still around, and still being relevant.
Runemagick has done a huge amount of releases (among which are 12 full albums) since they started and gained a worldwide following that deeply respects the band for being true to their sound & style, for never doing any commercial sell-out in 30+ years. Runemagick has previously worked with Century Media, Aftermath Music, Parasitic Records and High Roller Records.
The line-up consists of:
Nicklas Rudolfsson on vocals/guitars (also active in The Funeral Orchestra, Den Tunga Döden, ex-Sacramentum a.o.)
Jonas Blom on guitars (also active in Sacramentum, Death Reich, ex-Nifelheim live a.o.)
Emma Rudolfsson (ex-Dracena) on bass
Daniel Moilanen on drums (also active in Katatonia, Den Tunga Döden, ex-Lord Belial a.o.).
Runemagick will use the winter 2021/2022 to record their 13th album, which will be released in 2022. We expect nothing but a killer Death Metal album, with lots of Doomier parts and a crushing sound.
ładnie ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2048
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: RUNEMAGICK

01-07-2021, 15:58

A nawet bym coś od nich obadał, bo poza słyszanym wieki temu "Enter..." niczego nie słyszałem, a i z tego pamiętam tylko fajną melodyjkę w "Light World Damnation" ;)
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14253
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: RUNEMAGICK

25-09-2021, 16:59

First recording session at Studio Humbucker for the upcoming album Hammerheart Records
Sounds like Runemagick!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: RUNEMAGICK

25-09-2021, 17:08

Obrazek
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14253
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: RUNEMAGICK

22-11-2021, 18:08

Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14253
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: RUNEMAGICK

15-06-2022, 22:43

album sie lekko opóźni :roll:
Runemagickians!
Sorry we forgot facebook and social media for a while. But a short update that there will be a new album (Hammerheart Records) when the time is right. We have had some delays during the recording due to various reasons and problems but an album will come when everything is ready so to speak. Everything has its time. More news will come when there is something new of interest.
Until then you can keep up and listen to our previous albums, other related bands and projects.
Some related news:
Jonas has recorded a debut album with Death Reich which will be released via Non Serviam Records. They are already recording a new EP (!!).
Daniel beats the drums, hard, with Katatonia around the world.
Nicklas and Emma have released some stuff with The Funeral Orchestra and a split vinyl release will "soon" be unleashed...
Nicklas has also completed the recording of an album with the underground project Unformulas. It's more like a solo project with some invited singers and guest musicians. The recording sessions has been going on and off during 2020-2022, but now the debut material is finally being mixed! Some of the material oozes a bit of the Runemagick style, so hopefully some of you will like it.
It is not planned how the debut album will be released yet but more information will come.
And again, a new Runemagick album is coming when it's done.
Into Desolate Realms...
Runemagick
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14253
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: RUNEMAGICK

20-07-2022, 20:05

Żułek pisze:
15-06-2022, 22:43
Nicklas has also completed the recording of an album with the underground project Unformulas.
no i jest pierwszy kawałek

Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14253
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: RUNEMAGICK

14-09-2022, 17:54

Emma ;)

Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14253
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: RUNEMAGICK

11-01-2023, 18:03

28 kwietnia

Obrazek
Runemagick and Hammerheart Records proudly presents the cover art for “Beyond the Cenotaph of Mankind”! The cover artwork is done by Denny Surreal Art and all audio is mixed and mastered by Johan Bäckman at Raven Noise Studio. “Beyond the Cenoptaph of Mankind” is set for 28 april on CD, LP and Digital. Pre-orders will go live monday.
Runemagick mines the darkest seams of crushing Death/Doom Metal for unremitting headbanging groove. Runemagick are among the most underrated bands in the history of Metal. Their relative obscurity is hard to pin down. Musically, in terms of songcraft, atmosphere, and immersion into the unearthly realms of the occult, they are basically without peers. Yet despite a prolific thirty-year existence, their reputation exists on the fringes: highly regarded by some but not highly enough considering the overall quality of their output.
Tracklist CD/Digital:
1. Archaic Magick (After the Red Sun)
2. Endless Night and Eternal End
3. Revocation of Spectral Paths
4. The Storm Rode Beyond the Firmament
5. Nocturnal Deities of Winter
6. Beyond the Cenotaph of Mankind
Tracklist LP:
1. Archaic Magick (After the Red Sun)
2. Endless Night and Eternal End
3. Visions of Nothing (Interlude to the Other Side)
3. The Storm Rode Beyond the Firmament
4. Nocturnal Deities of Winter
5. Beyond the Cenotaph of Mankind
i to jest news :mrgreen: tylko wolałbym wiecej kawałków bo drugiego Envenom to ja bym akurat nie chciał ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
ODPOWIEDZ