IMMOLATION

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ryjek
rozkręca się
Posty: 70
Rejestracja: 19-12-2014, 22:03

Re: IMMOLATION

22-02-2022, 10:54

Obecne Immolation to brak ciężaru i sporo nudnego gitarowego pitolenia. Płytki nagrywane dla mas
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9128
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: IMMOLATION

22-02-2022, 10:57

nicram pisze:
22-02-2022, 10:37
est pisze:
22-02-2022, 09:12
Osobiście, gdybym już miał kreślić jakieś kreski, to właśnie pomiędzy Failures i Close (pomimo tego, że to w pewnym sensie bliźniacze płyty).
Chyba Ci się coś pomyliło. Bliźniacze? Nie ma w dyskografii Immolation bardziej różniących się od siebie płyt, no może poza jedynka vs. dwójka.
Tak. I nie ma lepszej płyty od nowego Immolation.

Wytłumaczę ci grzecznie, że miałem na myśli to, że "urodziły" się mniej więcej w tym samym czasie i są połączone okładkami. Nie pisałbym raczej o kreśleniu kreski w tym miejscu gdyby nie było zmiany, o której w wysranej przeze mnie wypowiedzi napisałem.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: IMMOLATION

22-02-2022, 17:25

Ascetic pisze:
22-02-2022, 10:11



A tak na pełnej, kurwa, poważce, a jak, jak nie tak, to sedno sprawy ująłeś w "Już to pisałem - dzisiaj jest w czym wybierać".

No dokładnie. Ja tam nie zamierzam kruszyć kopii i udowadniać, że najnowsze Immolation jest zajebistą płytą. Wyrażam swoje zdanie, bo dla mnie osobiście tak jest, mój punkt widzenia pozwala mi odebrać tą płytę jako mroczną ( nie będę teraz na siłę szukał płyt mroczniejszych, ani nie będę silił się na definicję mroku, bo do niczego to nie doprowadzi ), dla mnie mają formę zwyżkową w porównaniu do kilku poprzednich płyt, podobnie jak Obituary, które ostatnie dwie płyty ma, po raz kolejny moim zdaniem, rewelacyjne.

Rozumiem, że komuś może nie pasować. Może nie pasować wszystko, od brzmienia werbla, po autoplagiat, od kompozycji z których wieje chujem, grzybem i nudą, po okładkę, która już nie ta, co kiedyś.... Spoko. Dopóki nie dochodzi do rękoczynów, możemy sobie tu podyskutować, mnie na ten przykład ciekawi jak ktoś odbiera ten sam kawałek muzyki, który akurat kręci się w moim odtwarzaczu. Przymusu przecież nie ma, jest tyle muzyki, że można w niej grzebać kilka dni, zanim wyłowi się coś, co idealnie pasuje w czyjś gust. Jest w czym wybierać do tego stopnia, że człowiekowi życia nie starczy, by wszystkiego posłuchać. Przy okazji, z chęcią czytam wszystkie polecanki.

Ja tam może prosty chłopo robotnik jestem, co to lubi zjeść kromkę chleba ze smalcem, która przypomni mu od czasu do czasu smak dzieciństwa, i tak samo lubię posłuchać płyt zespołów, które na początku mojej muzycznej drogi wbiły się w podświadomość jako te, które wyznaczyły mi kierunek. Mi się podoba, ale nikogo zmuszać do podzielenia tej opinii nie zamierzam. Ale szczędzić ciepłych słów pod jej adresem też nie będę, więc nie rzucajcie we mnie kamieniami jakby co...
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: IMMOLATION

22-02-2022, 18:05

Tak szczerze czytam i nie wiem o co chodzi co poniektórym z tym bólem dupy. Drawn and Quartered zajebisty zespół ale Immolation to jednak bogowie gatunku. Kurwa jeszcze jakbym słuchał jednej i drugiej kapeli 2 lata to może na te sztuczki bym się nabrał. Z jedną obcuje od 20 a z drugą od 15 lat. Zajebiście się cieszyć ,że obie trzymają fason i nagrywają zajebiste materiały a to stary chłopy są a większość młodzieńców mogą zawstydzić.Naprawdę nie mogę się podpisać pod ta opinią podpisać. W mojej ocenie obie kapele robią kawał zajebistej roboty.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16133
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: IMMOLATION

22-02-2022, 18:33

Nasum pisze:
22-02-2022, 17:25
Ascetic pisze:
22-02-2022, 10:11



A tak na pełnej, kurwa, poważce, a jak, jak nie tak, to sedno sprawy ująłeś w "Już to pisałem - dzisiaj jest w czym wybierać".

No dokładnie. Ja tam nie zamierzam kruszyć kopii i udowadniać, że najnowsze Immolation jest zajebistą płytą. Wyrażam swoje zdanie, bo dla mnie osobiście tak jest, mój punkt widzenia pozwala mi odebrać tą płytę jako mroczną ( nie będę teraz na siłę szukał płyt mroczniejszych, ani nie będę silił się na definicję mroku, bo do niczego to nie doprowadzi ), dla mnie mają formę zwyżkową w porównaniu do kilku poprzednich płyt, podobnie jak Obituary, które ostatnie dwie płyty ma, po raz kolejny moim zdaniem, rewelacyjne.

Rozumiem, że komuś może nie pasować. Może nie pasować wszystko, od brzmienia werbla, po autoplagiat, od kompozycji z których wieje chujem, grzybem i nudą, po okładkę, która już nie ta,[/size] co kiedyś.... Spoko. Dopóki nie dochodzi do rękoczynów, możemy sobie tu podyskutować, mnie na ten przykład ciekawi jak ktoś odbiera ten sam kawałek muzyki, który akurat kręci się w moim odtwarzaczu. Przymusu przecież nie ma, jest tyle muzyki, że można w niej grzebać kilka dni, zanim wyłowi się coś, co idealnie pasuje w czyjś gust. Jest w czym wybierać do tego stopnia, że człowiekowi życia nie starczy, by wszystkiego posłuchać. Przy okazji, z chęcią czytam wszystkie polecanki.

Ja tam może prosty chłopo robotnik jestem, co to lubi zjeść kromkę chleba ze smalcem, która przypomni mu od czasu do czasu smak dzieciństwa, i tak samo lubię posłuchać płyt zespołów, które na początku mojej muzycznej drogi wbiły się w podświadomość jako te, które wyznaczyły mi kierunek. Mi się podoba, ale nikogo zmuszać do podzielenia tej opinii nie zamierzam. Ale szczędzić ciepłych słów pod jej adresem też nie będę, więc nie rzucajcie we mnie kamieniami jakby co...
Kurde, zapomniałem o tym napisać, że wali trochę nudą jednak. Okładka też jak się jej dobrze przyjrzeć to.. . :twisted:
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9128
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: IMMOLATION

22-02-2022, 18:45

Nie rozumiem dlaczego kolega Nasum wyklucza rękoczyny!
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: IMMOLATION

22-02-2022, 18:48

A w sumie, to możemy się ponapierdalać trochę wieczorem ;-)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16133
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: IMMOLATION

22-02-2022, 18:57

Kurwac. Trochę szkoda, bo akurat jestem zajęty.
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1895
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: IMMOLATION

23-02-2022, 09:25

Słucham nowej płyty i pozytywnie jestem zaskoczony. Chyba podoba mi się bardziej niż poprzednia. Plastikowe brzmienie bębnów to standard od paru albumów więc nie ma co się przejmować już.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: IMMOLATION

23-02-2022, 19:58

ozob pisze:
21-02-2022, 16:05
To oczywiste.

Oczywistym jest twoja niesprawność umysłowa. Kurwa synek ja nie mam zdrowia żeby ci pewne rzeczy tłumaczyć ale jeśli ty coś pisałeś a pisałeś na temat bohaterów i krytykujesz płyty ,które jak pisałaś w innym poście w sumie nie znasz.... to ja piedole. Pora żebyś się zabił. Jestem na tym forume od 22 lat ale takiego debila ze świecą szukać.
Najgorsze jest to ,że Ty chyba rok starszy jesteś ode mnie . Jeśli się nie mylę 85 rocznik.Zrób sondę.

Czytasz czasem to co piszesz? Czy u pakiego na frytkownicy nie ma na to czasu?
Agony
postuje jak opętany!
Posty: 604
Rejestracja: 07-03-2002, 15:34
Lokalizacja: ZSRE

Re: IMMOLATION

23-02-2022, 20:21

tomaszm pisze:
23-02-2022, 19:58
Jestem na tym forume od 22 lat ale takiego debila ze świecą szukać.
To forum istnieje trochę ponad 20 lat.

W temacie nowego IMMOLATION: otwieracz natychmiast wywołał u mnie skojarzenia z "Unholy Cult". Wyczułem ten sam nastrój, mroczny i pełen powagi. Ale im dalej w las, tym bardziej staje się jasne, że z tamtą wielką płytą (sprzed dwudziestu lat właśnie) nowy album nie może się równać. Tam były prawdziwe kompozycje (tak!), tu jedynie kawałki. Dobrze się słucha nowego materiału, zwłaszcza jako muzyki tła, ale to nie jest maestria "Unholy Cult" - płyty, której chciało się słuchać uważnie i w skupieniu. Tak więc te nowe utwory to raczej nie są "Dzieła Boże". Prędzej "Dzieła Diabła", a więc błyskotki, którym daleko do prawdziwych klejnotów, choć umiejętnie nawiązują do znakomitych wzorców, własnych wzorców w tym przypadku. Taka jest moja subiektywna opinia.
In God We Trust
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: IMMOLATION

23-02-2022, 20:23

Istnieje 24 lata. Zapytaj Ola albo Najprzewielebniejszego.
Agony
postuje jak opętany!
Posty: 604
Rejestracja: 07-03-2002, 15:34
Lokalizacja: ZSRE

Re: IMMOLATION

23-02-2022, 20:27

Magazyn Masterful - tak, ale samo forum istnieje od daty rejestracji pierwszego z Ojców Założycieli. Czyli listopad 2001. Trochę ponad 20 lat. Ale rozumiem, chodzi Ci o magazyn.
In God We Trust
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6535
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: IMMOLATION

23-02-2022, 20:28

Jest knur jebany dłużej na forum niż samo forum. (:

I tak, Immolation po piatce autoobciaga sobie. Nie mam z tym problemu, bo te ich nagrania nie są do szczęścia potrzebne. Krytykuje, bo jako słuchacz mam do tego prawo, ale jeżeli ta krytyka kogoś kłuje w pizde, to nie jest mój problem.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: IMMOLATION

23-02-2022, 20:32

Ozob ja do Ciebie kompletnie nic nie mam. Po prostu piszesz głupoty po forum jakby to było forume dla niepełnosprawnych ludzi umysłowa a tak nie jest. A tak między szatanem i prawdą przesłuchałeś te 5 ostatnich płyt? Serio odpowiedz, bo na pewno nie można ich nazwać słabymi.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: IMMOLATION

23-02-2022, 20:37

Agony pisze:
23-02-2022, 20:21
tomaszm pisze:
23-02-2022, 19:58
Jestem na tym forume od 22 lat ale takiego debila ze świecą szukać.
To forum istnieje trochę ponad 20 lat.

W temacie nowego IMMOLATION: otwieracz natychmiast wywołał u mnie skojarzenia z "Unholy Cult". Wyczułem ten sam nastrój, mroczny i pełen powagi. Ale im dalej w las, tym bardziej staje się jasne, że z tamtą wielką płytą (sprzed dwudziestu lat właśnie) nowy album nie może się równać. Tam były prawdziwe kompozycje (tak!), tu jedynie kawałki. Dobrze się słucha nowego materiału, zwłaszcza jako muzyki tła, ale to nie jest maestria "Unholy Cult" - płyty, której chciało się słuchać uważnie i w skupieniu. Tak więc te nowe utwory to raczej nie są "Dzieła Boże". Prędzej "Dzieła Diabła", a więc błyskotki, którym daleko do prawdziwych klejnotów, choć umiejętnie nawiązują do znakomitych wzorców, własnych wzorców w tym przypadku. Taka jest moja subiektywna opinia.
Jak dla mnie spoko. Zobaczymy jak ta nowa będzie odbierana za 20 lat. :-) Pisałem już wcześniej, że Unholy Cult i Atonement czuję w tej nowej. Ale jednak jest tutaj znacznie większy pierwiastek brutalności i nieprzewidywalności. I nie ma co jeszcze tak jednoznacznie ferować wyroków. Dla mnie jest bomba, zobaczymy co będzie za jakiś czas. Na razie cieszę się, że żyję w czasach kiedy istnieje i gra takie IMMOLATION. :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6535
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: IMMOLATION

23-02-2022, 21:00

tomaszm pisze:
23-02-2022, 20:32
Ozob ja do Ciebie kompletnie nic nie mam. Po prostu piszesz głupoty po forum jakby to było forume dla niepełnosprawnych ludzi umysłowa a tak nie jest. A tak między szatanem i prawdą przesłuchałeś te 5 ostatnich płyt? Serio odpowiedz, bo na pewno nie można ich nazwać słabymi.
Mnie się te płyty nie podobają. Nie ma już tej magii ta kapela. Niczym mnie zaskoczyli choć nie wkluczam, że jeszcze w przyszłości nagrają coś co do mnie trafi. Na ten moment w zupełności wystarcza mi 1-5, do których wracam z przyjemnością.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: IMMOLATION

23-02-2022, 22:53

Agony pisze:
23-02-2022, 20:21


W temacie nowego IMMOLATION: otwieracz natychmiast wywołał u mnie skojarzenia z "Unholy Cult". Wyczułem ten sam nastrój, mroczny i pełen powagi. Ale im dalej w las, tym bardziej staje się jasne, że z tamtą wielką płytą (sprzed dwudziestu lat właśnie) nowy album nie może się równać. Tam były prawdziwe kompozycje (tak!), tu jedynie kawałki. Dobrze się słucha nowego materiału, zwłaszcza jako muzyki tła, ale to nie jest maestria "Unholy Cult" - płyty, której chciało się słuchać uważnie i w skupieniu. Tak więc te nowe utwory to raczej nie są "Dzieła Boże". Prędzej "Dzieła Diabła", a więc błyskotki, którym daleko do prawdziwych klejnotów, choć umiejętnie nawiązują do znakomitych wzorców, własnych wzorców w tym przypadku. Taka jest moja subiektywna opinia.
Fajnie napisane i porównane, jest coś na rzeczy.
ryjek
rozkręca się
Posty: 70
Rejestracja: 19-12-2014, 22:03

Re: IMMOLATION

23-02-2022, 23:14

Nie oczekujmy po tym zespole wielkich płyt. Swoje najlepsze już nagrali. To jest max na co ich stać :cry:
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9128
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: IMMOLATION

24-02-2022, 08:39

A ja jestem wręcz zaskoczony jak bardzo mi siadła ta nowa płyta. Przemieliłem już wiele razy. Więcej przesłuchań ostatnio dostało się ode mnie tylko ostatniej płycie Pyrexia (jeżeli chodzi o metaluchowanie). Nie wiem co te kurwiorze mają w kranach w tym NYC.
ODPOWIEDZ