IMMOLATION

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
długopisyyyyyyyyyy

25-02-2007, 20:48

[quote][i]Wysłane przez Husar[/i]
Ja chyba nie znam kapeli ktora kopiuje immolation trudno troche ich skopiowac.z wyzej wymienionych chyba najtrudniej [/quote]
Dissenter to próbuje robić ;)
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

25-02-2007, 21:44

[quote][i]Wysłane przez Husar[/i]
Ja chyba nie znam kapeli ktora kopiuje immolation trudno troche ich skopiowac.z wyzej wymienionych chyba najtrudniej [/quote]

Nefas "Seven Times Seven"
Obrazek

Obrazek
stary

25-02-2007, 22:24

[quote][i]Wysłane przez Maria Konopnicka[/i]
[quote][i]Wysłane przez north[/i]
az trudno uwierzyc, ze ktos moze pisac o Immolation, ze to przecietny zespół... [/quote]

nie ktoś tylko stary.... a to absolutnie o niczym nie świadczy ;) [/quote]

przez to ,że to ja smiałem to napisac nalezy teraz dezawuowac cały problem.
stary

25-02-2007, 22:24

[quote][i]Wysłane przez Mort[/i]
[quote][i]Wysłane przez haath[/i]
IMMOLATION-jest ponadczasowy, a ich wszystkie płyty(razem z najnowszą-której jeszcze nie ma) to absolutny klasyk!
[/quote]

przesada, ostatnia płyta jest taka sobie, nie ma na niej nic ponadczasowego( jezeli juz cos takiego by sie znalazlo to na Dawn..., bo to mozna bylo nazwac pionierstwem ) i jezeli zostanie uznana za klasyk, to tylko w gronie fanow Immolation. [/quote]

to jest bardzo celne ujecie całej sprawy
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

25-02-2007, 23:13

Większość zespołów swoje najlepsze rzeczy nagrywa na pierwszych dwóch, trzech płytach. Trudno oczekiwać jakiejś rewolucji od kapeli, która gra już tak długo. Ze starej death metalowej gwardii oni są akurat jednymi z najlepszych, o ile nie najlepszymi, jeżeli chodzi o jakość nagrywanych płyt. Do tego są zespołem, który nigdy nie zszedł poniżej pewnego poziomu. Ja też uważam, że styl który wypracowali trochę się już wyczerpał i gdzieś tak na wysokości "Unholy Cult" poczułem lekkie znużenie, a sama płyta nie zrobiła juz na mnie takiego wrażenia jak poprzednie. Dlatego "Harnessing Ruin" bardzo przypadł mi do gustu ze względu na lekkie odświeżenie tej formuły (co z tego, że płyta była bardziej melodyjna?), i dzięki temu po czasie zrewidowałem swoje poglądy na "Unholy...".
Co jest dziwnego w tym, że fani podniecaja sie nową płytą zespołu, który kochają? Nie podoba się - nie słuchajcie, to proste. Stary, słuchaj sobie Mayhem, co Cię obchodzi jakieś Immolation? I tak death metalu słuchasz głównie ze starych demówek, a może raczej bardziej wspominasz niż słuchasz.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

26-02-2007, 15:35

Nie trafia do mnie ten utwór, tzn czuć w nim ducha Immolation, ale jest cholernie mdly. Z tych co slyszalem:
"Dawn..." - mistrzostwo.
"Failures..." - za malo zróznicowany
"Close..." - rewelacyjne brzmienie,
"Unholy..." zloty medal za kompozycje.
Coś tam było! Człowiek!
stary

26-02-2007, 15:44

[quote][i]Wysłane przez ultravox[/i]
Większość zespołów swoje najlepsze rzeczy nagrywa na pierwszych dwóch, trzech płytach. Trudno oczekiwać jakiejś rewolucji od kapeli, która gra już tak długo. Ze starej death metalowej gwardii oni są akurat jednymi z najlepszych, o ile nie najlepszymi, jeżeli chodzi o jakość nagrywanych płyt. Do tego są zespołem, który nigdy nie zszedł poniżej pewnego poziomu. Ja też uważam, że styl który wypracowali trochę się już wyczerpał i gdzieś tak na wysokości "Unholy Cult" poczułem lekkie znużenie, a sama płyta nie zrobiła juz na mnie takiego wrażenia jak poprzednie. Dlatego "Harnessing Ruin" bardzo przypadł mi do gustu ze względu na lekkie odświeżenie tej formuły (co z tego, że płyta była bardziej melodyjna?), i dzięki temu po czasie zrewidowałem swoje poglądy na "Unholy...".
Co jest dziwnego w tym, że fani podniecaja sie nową płytą zespołu, który kochają? Nie podoba się - nie słuchajcie, to proste. Stary, słuchaj sobie Mayhem, co Cię obchodzi jakieś Immolation? I tak death metalu słuchasz głównie ze starych demówek, a może raczej bardziej wspominasz niż słuchasz. [/quote]

no mam akurat duzo do wspominania.demówki znam z autopsji a nie opowiadan kolegów
Awatar użytkownika
Melepeta
w mackach Zła
Posty: 709
Rejestracja: 07-02-2007, 12:51

26-02-2007, 15:51

(Nie to żeby uświadczał wszystkich o swej wyższości i kompetencji) :)
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

26-02-2007, 15:57

Chodziło mu chyba o to, że nie tylko o czymś słyszał, ale też słuchał tych wyjątkowo trudnych do zdobycia materiałów.
stary

26-02-2007, 15:59

swego czasy były faktycznie trudne do zdobycia i sporo kosztowało to pracy ale skąd niby miałbys o tym wiedziec w dobie mp3
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

26-02-2007, 16:10

To dobrze, że masz wiedzę stary, ale wyjdź czasem z tej dziupli z zeszlego wieku i przekonaj się do rzeczy, które zdobycze techniki tyż mogą Ci zaoferować i nie traktuj tego jako zlo konieczne.
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
KAKAESIAK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2458
Rejestracja: 19-01-2007, 17:32
Lokalizacja: KALISZ

26-02-2007, 16:48

Utwór niezły ale ja czekam na cały nowy krążek(a wcześniej mini).Dla mnie IMMOLATION to podstawa chyba najbardziej ceniony w chwili obecnej zespół z kręgu DM.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

26-02-2007, 17:02

[quote][i]Wysłane przez stary[/i]
swego czasy były faktycznie trudne do zdobycia i sporo kosztowało to pracy ale skąd niby miałbys o tym wiedziec w dobie mp3 [/quote]

To akurat były jedne z najczęściej przegrywanych demówek, chyba każdy kto wymianiał sie taśmami je miał, więc nie wciskaj tu ludziom ciemnoty. Poza tym zostały później wydane na CD, i też nie było problemu z jego zakupieniem. Skąd jednak miałbyś o tym wiedzieć, skoro wtedy już pewnie przerzuciłeś się na black metal?
stary

26-02-2007, 17:49

[quote][i]Wysłane przez Skaut_Kwatermaster[/i]
To dobrze, że masz wiedzę stary, ale wyjdź czasem z tej dziupli z zeszlego wieku i przekonaj się do rzeczy, które zdobycze techniki tyż mogą Ci zaoferować i nie traktuj tego jako zlo konieczne. [/quote]

nie potrafie sciagac mp3.nie wiem gdzie ich szukac, nie potrafie obsługiwac najprostszych programów do sciagania
stary

26-02-2007, 17:50

[quote][i]Wysłane przez ultravox[/i]
[quote][i]Wysłane przez stary[/i]
swego czasy były faktycznie trudne do zdobycia i sporo kosztowało to pracy ale skąd niby miałbys o tym wiedziec w dobie mp3 [/quote]

To akurat były jedne z najczęściej przegrywanych demówek, chyba każdy kto wymianiał sie taśmami je miał, więc nie wciskaj tu ludziom ciemnoty. Poza tym zostały później wydane na CD, i też nie było problemu z jego zakupieniem. Skąd jednak miałbyś o tym wiedzieć, skoro wtedy już pewnie przerzuciłeś się na black metal? [/quote]


nie przerzuciłem sie.mam w domu o 50 % więcej płyt death metal niz black metal.nawet thrash metalowych mam chyba wiecej.co do black metalu to słucham regularnie około 20 bandów.nic wiecej.reszta jest albo nudna albo nie znam.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

26-02-2007, 19:48

[quote][i]Wysłane przez stary[/i]
nie przerzuciłem sie.mam w domu o 50 % więcej płyt death metal niz black metal.nawet thrash metalowych mam chyba wiecej.co do black metalu to słucham regularnie około 20 bandów.nic wiecej.reszta jest albo nudna albo nie znam. [/quote]

W takim razie przepraszam. Źle Cię oceniłem. Internet ma to do siebie, że ludzie piszą pewne rzeczy bez zastanowienia, bo mają ten komfort, że robią to anonimowo, i to dotyczy także mnie.
Awatar użytkownika
north
zaczyna szaleć
Posty: 198
Rejestracja: 08-11-2006, 15:28

27-02-2007, 15:38

[quote][i]Wysłane przez Mort[/i]
( spadek formy i przynudzanie uświadczyłem tylko na "Harnessing Ruin", który jest zbyt podobny, a przy tym nie tak dobry jak "Unholy Cult" ) [/quote]
co!!!!???
Obrazek
Mort
rasowy masterfulowicz
Posty: 3049
Rejestracja: 08-08-2006, 12:48
Lokalizacja: mosh pit

27-02-2007, 17:51

no wlasnie to co napisalem, jak po raz 5(bo od Here in After ) uslszyalem to samo i z brzmieniem gorszym od poprzednika, to mi sie to troche przestalo podobac
Awatar użytkownika
Sothis
rozkręca się
Posty: 58
Rejestracja: 06-09-2005, 13:13
Lokalizacja: Górny Ślonsk

27-02-2007, 19:54

Utwór bardzo dobry, szkoda tylko, że brzmienie ciulate ale to pewnie przez myspace.Na CD będzie dużo lepiej.Moja uLubiona płyta to "Failures....", choć w sumie cenie sobie wszystko co nagrali.
MacieX
zaczyna szaleć
Posty: 152
Rejestracja: 22-09-2004, 14:52
Lokalizacja: Varmia/Mazury

02-03-2007, 08:24

Kawałek mi się podoba, choć jakichś mega emocji we mnie nie wzbudził, czekam na całą płytę, na pewno będzie bardzo dobra, poza tym nigdy nie sugeruję sie jednym kawałkiem wyjętym z 'kontekstu'. Immolation jak zawsze swą klasę pokaże na koncertach...
ODPOWIEDZ