METALLICA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6653
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: METALLICA

22-07-2021, 22:59

Ale to, że Metallica w latach 80-tych sprzedała więcej albumów niż Iron Maiden, to pewnie przypadek, nie? (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14288
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: METALLICA

22-07-2021, 23:12

ozob pisze:
22-07-2021, 22:59
Ale to, że Metallica w latach 80-tych sprzedała więcej albumów niż Iron Maiden, to pewnie przypadek, nie? (:
w USA mniej więcej po tyle samo, okolice 5-6 milionów ;)
Meta wystrzeliła dopiero po czarnym ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
535

Re: METALLICA

22-07-2021, 23:39

Dajcie te dane. Wujek wam zweryfikuje.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14288
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: METALLICA

22-07-2021, 23:49

Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
535

Re: METALLICA

22-07-2021, 23:57

Rozumiem, że z tych zestawień mam se dodać ilości sprzedanych płyt z lat osiemdziesiątych i ma mi wyjść nierówność?
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14288
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: METALLICA

23-07-2021, 00:01

yep ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
535

Re: METALLICA

23-07-2021, 00:07

Żułek pisze:
23-07-2021, 00:01
yep ;)
No i co to ma niby dać?
535

Re: METALLICA

23-07-2021, 00:13

Mógłbym prosić o zestawienie sprzedaży albumów z lat osiemdziesiątych, ale tak do roku 1989? Może być do grudnia?
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14288
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: METALLICA

23-07-2021, 00:50

no wystarczy dodać do siebie złote i platynowe płyty (Maiden studyjnie + LAD, Meta studyjne + epka) i wyjdzie razem po 6 milionów
nie są do dokładne dane ale zawsze jakieś i oficjalne
potem wyraźnie widać u Mety że w latach 90-tych wszystkie albumy poszły w góre
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
535

Re: METALLICA

23-07-2021, 01:10

No. Wystarczy rzucić okiem kiedy jedynka i dwójka doszły do złota. Odpowiednio, po czwórce i po trójce. Nie znam się na tych zaszczytach, ale jeżeli te dane dotyczą Stanów to powinieneś także wiedzieć, że bramki zdobyte na wyjeździe liczą się podwójnie. Szczególnie w USA. Interesująca jest również liczba sprzedanej koncertówki Live After Death. Wieść gminna niesie, że Tonpress pstryknął tego kilkaset tysięcy sztuk. Reasumując. Jeżeli te dane dotyczą Stanów to całościowo w latach osiemdziesiątych z dużym prawdopodobieństwem Maiden wygrywa konkurs w cuglach. Potem wiadomo jak było. Podejrzewałem manipulację i nie jestem zawiedziony.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14288
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: METALLICA

23-07-2021, 01:51

no jak przecież to proste dodawanie chociaż widze że też się troszke machnełem ;)
Meta: AJFA 2x platyna, Garage Ep złoto Master platyna, Ride platyna, Kill złoto = 5 baniek
Maiden - Killers złoto, Number platyna, Piece platyna, Powerslave złoto, LAD złoto, Somewhere złoto, Seventh złoto = 4,5 baniek
oczywiście mowa tylko o USA
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
535

Re: METALLICA

23-07-2021, 07:07

Żurek. Nie bądź morawiecki. Interpretujesz niepełne dane, nie uwzględniając dat, bo te daty coś chyba znaczą?
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: METALLICA

23-07-2021, 11:04

Ilość wydanych płyt do tego 88 roku tez wzięliście pod uwagę?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
535

Re: METALLICA

23-07-2021, 11:14

maciek z klanu pisze:
23-07-2021, 11:04
Ilość wydanych płyt do tego 88 roku tez wzięliście pod uwagę?
Możesz napisać jakie to ma znaczenie? Zaraz zaczniecie analizować szybkość sprzedaży, sposób pakowania nośników, kto to kupił, czy biały, czy czarny, czy klękali, itede itepe. Fakty są takie. Przez większość tej dekady dominowała dziewica. Metallica odniosła wielki sukces, ale bez sukcesu Iron Maiden, czy Venom, a szczególnie sukcesu w USA , co było bardzo trudne do osiągnięcia dla przybyszów z zewnątrz, ta i nie tylko ta kapela mogłaby w ogóle nie powstać. Także dyskusja jest po prostu zbędna. Oczywiście można pobawić się w suche liczby bez wnikania w detale, wyciągnąć wnioski, napisać nową historię.Tylko pytanie. W jakim celu?
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14288
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: METALLICA

23-07-2021, 11:26

535 pisze:
23-07-2021, 11:14
maciek z klanu pisze:
23-07-2021, 11:04
Ilość wydanych płyt do tego 88 roku tez wzięliście pod uwagę?
Możesz napisać jakie to ma znaczenie? Zaraz zaczniecie analizować szybkość sprzedaży, sposób pakowania nośników, kto to kupił, czy biały, czy czarny, czy klękali, itede itepe. Fakty są takie. Przez większość tej dekady dominowała dziewica. Metallica odniosła wielki sukces, ale bez sukcesu Iron Maiden, czy Venom, a szczególnie sukcesu w USA , co było bardzo trudne do osiągnięcia dla przybyszów z zewnątrz, ta i nie tylko ta kapela mogłaby w ogóle nie powstać. Także dyskusja jest po prostu zbędna. Oczywiście można pobawić się w suche liczby bez wnikania w detale, wyciągnąć wnioski, napisać nową historię.Tylko pytanie. W jakim celu?
pełna zgoda ale jeśli mówimy o samej sprzedazy płyt w USA
535 pisze:
23-07-2021, 01:10
Jeżeli te dane dotyczą Stanów to całościowo w latach osiemdziesiątych z dużym prawdopodobieństwem Maiden wygrywa konkurs w cuglach.
nie ma mowy o żadnych cuglach ;) jest mniej więcej remis ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
535

Re: METALLICA

23-07-2021, 11:38

Żułek pisze:
23-07-2021, 11:26
535 pisze:
23-07-2021, 11:14
maciek z klanu pisze:
23-07-2021, 11:04
Ilość wydanych płyt do tego 88 roku tez wzięliście pod uwagę?
Możesz napisać jakie to ma znaczenie? Zaraz zaczniecie analizować szybkość sprzedaży, sposób pakowania nośników, kto to kupił, czy biały, czy czarny, czy klękali, itede itepe. Fakty są takie. Przez większość tej dekady dominowała dziewica. Metallica odniosła wielki sukces, ale bez sukcesu Iron Maiden, czy Venom, a szczególnie sukcesu w USA , co było bardzo trudne do osiągnięcia dla przybyszów z zewnątrz, ta i nie tylko ta kapela mogłaby w ogóle nie powstać. Także dyskusja jest po prostu zbędna. Oczywiście można pobawić się w suche liczby bez wnikania w detale, wyciągnąć wnioski, napisać nową historię.Tylko pytanie. W jakim celu?
pełna zgoda ale jeśli mówimy o samej sprzedazy płyt w USA
535 pisze:
23-07-2021, 01:10
Jeżeli te dane dotyczą Stanów to całościowo w latach osiemdziesiątych z dużym prawdopodobieństwem Maiden wygrywa konkurs w cuglach.
nie ma mowy o żadnych cuglach ;) jest mniej więcej remis ;)
Widzę, że jesteś pan zwolennikim teorii połówek Wojciecha zwanego Baryłą. Jeżeli przez większość dekady dominowała dziewica, dodatkowo dając fundament pod działalność Mety to kto ma większe znaczenie i zasługuje na miano lidera? Poza tym skąd remis? Daj konkretne dane sprzedaży płyt, biletów na koncerty i wszystkich innych dupereli związanych z M i IM z lat osiemdziesiątych w latach osiemdziesiątych i wtedy będziemy mądrzy. Przypomnę. Tonpress wydał podobno kilkaset tysięcy kopii Live After Death w Polsce. Daj dane dotyczące sprzedaży płyt Mety w naszym kraju. Bądźmy konsekwentni, jeżeli już wdepnęliśmy w temat liczb. Edit Widzę, że może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Pisząc całościowo miałem na myśli "całą ludzkość".
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6653
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: METALLICA

23-07-2021, 11:44

W Europie też się Metallica lepiej sprzedawała w latach 80-tych niż Iron Maiden. Dwa największe rynki, 4 albumy studyjne Mety vs 7 Dziewicy. Także takie to jest pierdolnie 535. (:

Zgodzę się natomiast, że Iron Maiden było popularniejszym zespolem w pierwszej połowie lat 80-tych. Panowie wypuścili 5 wspaniałych płyt. Jednakże MoP i AJfA uczynili z Metallica bogów i oni przejęli palemkę pierwszeństwa.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: METALLICA

23-07-2021, 11:45

535 pisze:
23-07-2021, 11:14
maciek z klanu pisze:
23-07-2021, 11:04
Ilość wydanych płyt do tego 88 roku tez wzięliście pod uwagę?
Możesz napisać jakie to ma znaczenie? Zaraz zaczniecie analizować szybkość sprzedaży, sposób pakowania nośników, kto to kupił, czy biały, czy czarny, czy klękali, itede itepe. Fakty są takie. Przez większość tej dekady dominowała dziewica. Metallica odniosła wielki sukces, ale bez sukcesu Iron Maiden, czy Venom, a szczególnie sukcesu w USA , co było bardzo trudne do osiągnięcia dla przybyszów z zewnątrz, ta i nie tylko ta kapela mogłaby w ogóle nie powstać. Także dyskusja jest po prostu zbędna. Oczywiście można pobawić się w suche liczby bez wnikania w detale, wyciągnąć wnioski, napisać nową historię.Tylko pytanie. W jakim celu?
Dałeś jako ramy czasowe jakis tam okres tylko z górna granica. Ale jednak Brytyjczycy nagrali kilka płyt więcej. I potem chcesz to jakoś zestawiać że soba? To jest zabójstwo matematyki na podstawowym poziomie. Nie wiem co chcecie udowodnić. Sprzedaż płyt jest tylko wyznacznikiem popularnosci. To ze nie byłoby metallica bez im, venom czy black Sabbath to oczywistość. Chyba nie ma tutaj osoby która to neguje.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
535

Re: METALLICA

23-07-2021, 11:53

maciek z klanu pisze:
23-07-2021, 11:45
535 pisze:
23-07-2021, 11:14
maciek z klanu pisze:
23-07-2021, 11:04
Ilość wydanych płyt do tego 88 roku tez wzięliście pod uwagę?
Możesz napisać jakie to ma znaczenie? Zaraz zaczniecie analizować szybkość sprzedaży, sposób pakowania nośników, kto to kupił, czy biały, czy czarny, czy klękali, itede itepe. Fakty są takie. Przez większość tej dekady dominowała dziewica. Metallica odniosła wielki sukces, ale bez sukcesu Iron Maiden, czy Venom, a szczególnie sukcesu w USA , co było bardzo trudne do osiągnięcia dla przybyszów z zewnątrz, ta i nie tylko ta kapela mogłaby w ogóle nie powstać. Także dyskusja jest po prostu zbędna. Oczywiście można pobawić się w suche liczby bez wnikania w detale, wyciągnąć wnioski, napisać nową historię.Tylko pytanie. W jakim celu?
Dałeś jako ramy czasowe jakis tam okres tylko z górna granica. Ale jednak Brytyjczycy nagrali kilka płyt więcej. I potem chcesz to jakoś zestawiać że soba? To jest zabójstwo matematyki na podstawowym poziomie. Nie wiem co chcecie udowodnić. Sprzedaż płyt jest tylko wyznacznikiem popularnosci. To ze nie byłoby metallica bez im, venom czy black Sabbath to oczywistość. Chyba nie ma tutaj osoby która to neguje.
Niczego nie chcę udowadniać, a już z pewnością nie matematyką, bo po prostu nie mamy danych i to faktycznie jest obraza matematyki. Padło stwierdzenie, że to Metallica ma pierwszeństwo w latach osiemdziesiątych. Ja zaś twierdzę, że Iron Maiden. Potem wyszła sprawa ze sprzedażą płyt i próbuję nieco pogłębić analizę wyciągając maksimum z tych danych. Tylko tyle. Liczba wydawnictw nie ma znaczenia. Równie dobrze mógłbyś to dzielić przez ilość użytego sprzętu, liczebność ekipy, ba samych członków kapeli. Ja oceniam jedynie znaczenie w tym konkretnym dziesięcioleciu. I w ciemno wychodzi mi Maiden
535

Re: METALLICA

23-07-2021, 11:56

ozob pisze:
23-07-2021, 11:44
W Europie też się Metallica lepiej sprzedawała w latach 80-tych niż Iron Maiden. Dwa największe rynki, 4 albumy studyjne Mety vs 7 Dziewicy. Także takie to jest pierdolnie 535. (:

Zgodzę się natomiast, że Iron Maiden było popularniejszym zespolem w pierwszej połowie lat 80-tych. Panowie wypuścili 5 wspaniałych płyt. Jednakże MoP i AJfA uczynili z Metallica bogów i oni przejęli palemkę pierwszeństwa.
Dane panie obiektywny. Konkretne dane. Liczba sprzedanych płyt w poszczególnych latach, liczba sprzedanych biletów, zagranych koncertów, koszulek i otwieraczy do piwa.
ODPOWIEDZ