DARKSPACE

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: DARKSPACE

16-03-2013, 10:27

Biały pisze:
Lykantrop pisze:To coś jak ultraprogressive vegetarian hardcore albo super black metal?
będziemy się teraz bawić w szachowanie pojęciami? przecież to jasne w jakiej tematyce porusza się ta muzyka, więc nie wiem po co nakręcasz ten temat
W dupie mam takie pojęcia, kieruję się tym co słyszę. Jeśli black metalowców bawiących się w Pink Floyd chcesz zestawić z nawałnicą Darkspace przeplataną niekoniecznie wysublimowanymi ambient wstawkami to gratuluję. Na tej samej zasadzie wrzucisz propagandowe marsze Józka Goebbelsa do wora z NSBM?
Ihasan pisze:
Lykantrop pisze:
Sova pisze:Darkspace "-I" CD zamówione.
I gdzie ci wszyscy fani Darkspace się podziali, skoro taka cisza w temacie? :)
a Ty znudzony życiem że odkopujesz posty sprzed ponad miesiąca? :)
Ciekawość, bo boję się odpakować tego lipnego ecopacka z folii z obawy, że jakość wydania może współgrać z jakością muzyki :)
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Herezjarcha
w mackach Zła
Posty: 700
Rejestracja: 28-06-2009, 23:46
Lokalizacja: skądinąd

Re: DARKSPACE

02-04-2013, 00:49

Lykantrop pisze:
Ciekawość, bo boję się odpakować tego lipnego ecopacka z folii z obawy, że jakość wydania może współgrać z jakością muzyki :)
Właśnie to jest wydane w typie Oremus? Bez traya?
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: DARKSPACE

16-05-2014, 21:13

(...)Darkspace fourth album on digipack (even though this one being the latest in the release schedule).(...)
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: DARKSPACE

16-05-2014, 21:29

ten zespół jest tak naprawdę coś wart czy poszedł w zapomnienie równie szybko co forumowy hype ?
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
mysticcum
postuje jak opętany!
Posty: 479
Rejestracja: 21-12-2010, 11:40

Re: DARKSPACE

17-05-2014, 01:21

Wracam regularnie.
Awatar użytkownika
Kingu
weteran forumowych bitew
Posty: 1472
Rejestracja: 19-04-2002, 22:00
Lokalizacja: Superhausen
Kontakt:

Re: DARKSPACE

17-05-2014, 16:38

Bloodcult pisze:ten zespół jest tak naprawdę coś wart czy poszedł w zapomnienie równie szybko co forumowy hype ?
Na żywo jest jeszcze lepszy niż w domu.
Jakby ktoś chciał się przelecieć do Genewy, to grają tam w październiku.
Obrazek
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: DARKSPACE

01-09-2014, 12:43

http://iliveforonedollaraday.wordpress. ... ace-iii-i/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
black_lava
rasowy masterfulowicz
Posty: 2031
Rejestracja: 25-08-2005, 09:24
Lokalizacja: O.

Re: DARKSPACE

07-09-2014, 16:39

I jak slyszeli nowe cacko?
"And the scars I will see
Like the face of the moon
Cast no blessings at me
Necro as fuck! "
Awatar użytkownika
brb
postuje jak opętany!
Posty: 474
Rejestracja: 10-03-2008, 23:38
Lokalizacja: Łódź

Re: DARKSPACE

07-09-2014, 20:02

ja słyszałem.
3 poprzednie robią mi lepiej.
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: DARKSPACE

09-09-2014, 21:42

Zbadałem kontrolnie raz póki co i słyszę oczywiście dokładnie to, czego można się spodziewać od DARKSPACE, czyli zimny black metal z kosmosu. Dawno ich nie słuchałem i wchodzi mi bardzo dobrze. Odnoszę wrażenie - ale to wrażenie które trzeba poprzeć przypomnieniem poprzednich materiałów - że pokombinowali z brzmieniem, przez co jest z jednej strony nadal bardzo syfiaście (dużo kosmicznego pyłu w gitarach), ale jednak nieco przejrzyściej. Z drugiej strony, sama muzyka jakby zgęstniała. Więc rezultat jest... osobliwy. Prawdę mówiąc, przywodzi mi to na myśl kosmiczną wersję PAYSAGE D'HIVER z nieco lepszym brzmieniem - kwestie personalne nie mają tu znaczenia, bo przy poprzednich albumach jakoś nie miałem podobnego skojarzenia, a tu i owszem.

Poza tym jest trans. Dużo transu i to takiego jak lubię, czyli mielimy jeden riff w kółko a wokół dzieją się jakieś drugoplanowe przeszkadzajki. Podobają mi się też te śmieszne, komiksowe casio-klawisze, o dziwo pasują nieźle do ogólnej koncepcji i klimatu - bo muzyka DARKSPACE jest właśnie taka komiksowa i przerysowana w tym swoim galaktycznym kosmicyzmie z jądra czarnej dziury; z tym, że mi się to podoba.

Będzie słuchane ogólnie.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Wuja
postuje jak opętany!
Posty: 395
Rejestracja: 15-10-2012, 21:44

Re: DARKSPACE

19-09-2014, 20:11

Słucham tej nowej płyty i myślę, że zdecydowanie lepiej eksploruje się kosmos z Oranssi Pazuzu.
I didn't hear voices. It was a conscious decision on my part.
Awatar użytkownika
Loathe
postuje jak opętany!
Posty: 424
Rejestracja: 27-09-2011, 19:08
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: DARKSPACE

20-09-2014, 08:48

Kto ma Najnowsze DS w Polszy?
Nic, naprawdę nic nie pomoże
jeśli Ty nie pomożesz dziś miłości
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: DARKSPACE

20-09-2014, 10:11

kenediusze pisze:Odnoszę wrażenie - ale to wrażenie które trzeba poprzeć przypomnieniem poprzednich materiałów - że pokombinowali z brzmieniem, przez co jest z jednej strony nadal bardzo syfiaście (dużo kosmicznego pyłu w gitarach), ale jednak nieco przejrzyściej.
Osłuchałem dokładniej razem z poprzednimi albumami. Mimo wszystko różnica brzmienia nie jest zbyt duża. Płyta jest spoko, ale nikogo do DARKSPACE nie przekona, goście leca utartym schematem, wbili się w tak sztywną formułę, że są moim zdaniem skazani na stagnację. ten patent z odartymi z jakiejkolwiek indywidualności albumami, ponumerowanymi utworami bez tytułów itd jest fajny, ale na dłuższą metę nie zdaje to egzaminu. Ma to sens na jeden album, ale zbudować całej muzycznej ścieżki rozwoju się na tym IMO nie da, bo tu niestety nie ma mowy o jakimkolwiek rozwoju.

Abstrahując od akademickich zarzutów, jest to jednak płyta fajna, klimatyczna, bardzo hipnotyzująca, ale nie przykuwająca zanadto uwagi, przez co najlepiej słucha się jej w tle, np do snu. Buduje nastrój, ale nie wdziera się w pole uwagi. W sumie to taki blackmetalowy ambient jest. Możliwe nawet, że to najlepsza płyta DARKSPACE, wcale bym mnie to nie zdziwiło, ale to oznacza tylko tyle, że najlepiej realizuje przyjętą formułę grania. Nie wyobrażam sobie, że oni moga serio chcieć dalej iść w tym kierunku, a z drugiej strony, jego zmiana oznacza zanegowanie idei zespołu. Dlatego Wintherrowi zalecam skoncentrowanie się na PAYSAGE D'HIVER, który pomimo iż realizuje podobne założenia programowe w warstwie formy (długie, proste, transowe kompozycje nastawione na kreowanie nastroju), to jest jednak muzycznie po prostu ciekawszy, bo nie tak sztywny.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3159
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: DARKSPACE

30-10-2014, 15:01

Loathe pisze:Kto ma Najnowsze DS w Polszy?
wychodzi na to, że chyba ciągle nikt...
Całymi latami Black Metal był moim zamkiem.
Wtedy odkryłem Dungeon Synth
I zdałem sobie sprawę, że mój zamek ma wieżę, na której nigdy nie byłem.
Jodła
świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 02-05-2011, 17:26

Re: DARKSPACE

03-02-2018, 16:25

Czy są tu jacyś fani DARKSPACE. Włąśnie kupiłem ich Demo na Bandcamp. Odsłuchałem taż I i III. Te albumy też są dobre. Kupuję wersje cyfrowe, bo i tak nie mam już gdzie tego trzymać :). Nomoże nie do końca, ale wiadomo jak to jest a Avantgarde records zawsze limity i jak w porę nie kupisz to koniec :(
sztuka kompromisu = życie
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: DARKSPACE

20-11-2018, 20:53

Darkspace się obudzili i koncerty graja

02-02-2019 : Euclidean - Q. E. F. - Live Ritual, Neuchâtel (CH)
16-02-2019 : Howls of Winter, Tallinn (EE)
02-03-2019 : In Theatrum Denonium, Denain (FR)
09-03-2019 : A Thousand Lost Civilizations, Brussels (BE)
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9680
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: DARKSPACE

22-11-2018, 10:35

niech sie jeszcze bardziej obudza i nagraja jakies III II
Guilty of being right
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: DARKSPACE

05-04-2019, 22:10

ladnie sie ceni lp jedynki
https://www.discogs.com/sell/item/923754235" onclick="window.open(this.href);return false;
niech to miejsce niebawem zniknie
kmarmaz
zaczyna szaleć
Posty: 289
Rejestracja: 22-01-2008, 15:09
Lokalizacja: Wojnę widziała

Re: DARKSPACE

06-04-2019, 09:47

Podobnie jak cwierc wieku temu, gdy poznalem Tiamat juz po koncercie przed Sabbatami tak Darkspace na NDF w zeszlym roku olalem ze zmeczenia a potem okazalo sie, jak rzadko graja, tak ich albumy niby na jedno kopyto, ale czuc jakis progres, cos to w sobie ma...a moze to tylko kosmiczna pustka, nie wiem, czy nowy lp moglby mnie ostatecznie przekonac. W kazdym razie od czasu Samaela Passage i Limbonic Art In Abhorrence Dementia nie slyszalem zadnych kosmicznych polotow.
ODPOWIEDZ