TANKARD

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: TANKARD

01-08-2012, 23:40

Maria Konopnicka pisze:
Karkasonne pisze:Artillery, Bulldozer, Holy Moses przychodzą mi do głowy pierwsze.
Artillery nagrali znakomitą, przedostatnią płytę - ok. niech będzie, że to thrash, ale tak inny, że do Tankard trudno porównać. Bulldozer niezły, ale jednak słabszy. Holy Moses? No proszę, przecież oni od wielu, wielu lat nie nagrali niczego co mogłoby być uznane za choćby przyzwoite.
Holy Moses to w ogole nagrywali płyty na granicy przytzwoitosci, jakby nie Sabina nikt by sie anwet nie odlał na to
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: TANKARD

02-08-2012, 00:06

Adrian696 pisze: Holy Moses to w ogole nagrywali płyty na granicy przytzwoitosci, jakby nie Sabina nikt by sie anwet nie odlał na to
Aż tak żle nie jest, solidna druga liga. Mieli kilka przebłysków.
Maria Konopnicka

Re: TANKARD

08-09-2012, 22:52

Niezły ten nowy Tankard - podoba mi się bardziej niż ich poprzednia płyta. Jedyne zastrzeżenie jakie mam to takie, od kilku krążków grają właściwie zupełnie to samo - nie chodzi mi tylko o stylistykę, ale także o brzmienie, wymową i klimat tej muzyki. Porównajmy do Sodom - oni też mają mocno wykrystalizowany styl i bez trudu można doszukać się podobieństw między ich krążkami, porównajmy nawet do AC/DC czy Motorhead - nie raz spotkałem się z opiniami, że te kapele grają ciągle to samo. Otóż nie - krążki Sodom, AC/DC czy Motorhead różnią się od siebie, mają inny klimat, inaczej brzmią, są nagrywane w ramach określonego stylu, ale bez wątpienia się różnią. Słuchając ostatnich płyt Tankard mam wrażenie jakby weszli do studia i nagrali kilka płyt w ciągu jednego tygodnia, jednym ciągiem, bez majstrowania przy gałkach, o zmianie producenta nie wspominając. Słucha się bardzo przyjemnie, ale jak mam ochotę na Tankard to chyba wszystko jedno, którą ich płytę weźmie mi się z półki - efekt zawsze będzie taki sam. Trochę tak jakbym sięgnął do lodówki po piwo - nieważne na której półce stało - będzie zimne i smaczne. (No może przy okazji przedostatniej miałem wrażenie, że szyjka butelki była wyszczerbiona i uleciało trrochę gazu)
Awatar użytkownika
Mistrz
postuje jak opętany!
Posty: 431
Rejestracja: 20-08-2005, 15:13

Re: Tankard

08-09-2012, 23:05

est pisze:
Gore_Obsessed pisze:Najważniejsze, że Niemcy od dwudziestu kilku lat robią swoje nie oglądając się na innych. :)
Czego dowodzi ich nowy klip
ja pierdolę, jaka wiocha :D to ma być thrash? to jakiś żart
Awatar użytkownika
__________
zaczyna szaleć
Posty: 210
Rejestracja: 28-02-2011, 16:54
Lokalizacja: z ID

Re: Tankard

10-09-2012, 10:39

Tak właśnie Tankard ma wyglądać.
До свидания Mother Fuckers
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: TANKARD

10-09-2012, 11:32

Jak ktos nie zauważa ze Tankard to aktualnie 1 liga Thrashu, nie powinien sobie zaprzatac głowy tym gatunkiem muzycznym.
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Tankard

10-09-2012, 11:40

Mistrz pisze:
est pisze:
Gore_Obsessed pisze:Najważniejsze, że Niemcy od dwudziestu kilku lat robią swoje nie oglądając się na innych. :)
Czego dowodzi ich nowy klip
ja pierdolę, jaka wiocha :D to ma być thrash? to jakiś żart
znasz podejscie do muzyki i życia tankard?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: TANKARD

10-09-2012, 11:42

Mistrz też uważa, że "Morbid Visions" Sepy jest bardziej dzikie i nieokiełznane, niż "INRI", "FAOD" czy "Deathcrush", więc o czym my tu mówimy...
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Mistrz
postuje jak opętany!
Posty: 431
Rejestracja: 20-08-2005, 15:13

Re: TANKARD

10-09-2012, 12:42

Oczywiście, że jest. można uznać, że FOAD jest najbardziej ekstremalny z tych albumów - głównie z uwagi na brzmienie - ale jeśli wziąć pod uwagę agresję, brutalność, okrucieństwo i pierdolnięcie to "Morbid Visions" i - przede wszystkim - "Pleasure to Kill" nie mają konkurencji. Z prostego powodu - to jest muzyka oparta na RIFFACH, pozbawiona tanich, wykalkulowanych sztuczek mających nadać jej ekstremalne brzmienie; jest szczera w swojej nieokiełznanej wściekłości, dlatego do dziś 99% zblastowanego, współczesnego gówna brzmi śmiesznie i anemicznie w porównaniu do tych albumów. To jest thrash metal, który zawędrował w rejony black/death nie dlatego, że chciał się wpisać w ramy istniejącego gatunku - on ten gatunek ODKRYŁ. :)

Żeby nie było - uwielbiam FOAD i INRI, bardzo wysoko cenię sobie te albumy, nie odmawiam im oryginalności i wielkiego wpływy na tę muzykę, ale to jednak klasa niżej od PTK, MV, czy np. "The Return".
Adrian696 pisze:Jak ktos nie zauważa ze Tankard to aktualnie 1 liga Thrashu, nie powinien sobie zaprzatac głowy tym gatunkiem muzycznym.
LOL, a kogo to obchodzi? Powiedzmy sobie szczerze - bycie I ligą w thrash metalu w roku 2012 jest takim samym powodem do dumy, jak zdobycie złota na paraolimpiadzie. :D
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: TANKARD

10-09-2012, 12:57

Mistrz pisze:FOAD jest najbardziej ekstremalny z tych albumów
Mistrz pisze:uwielbiam FOAD i INRI
ale co w tej dyskusji robi DarkThrone??
Mistrz pisze: on ten gatunek ODKRYŁ
ale kto - Sepultura czy Kreator??
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: TANKARD

10-09-2012, 14:49

nie kop sie z koniem Adrian
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: TANKARD

30-09-2012, 08:21

Mistrz pisze:jeśli wziąć pod uwagę agresję, brutalność, okrucieństwo i pierdolnięcie to "Morbid Visions" i - przede wszystkim - "Pleasure to Kill" nie mają konkurencji.
Nie słyszałeś "Darkness descends" i "The force"? Że o pewnej jednej takiej kapeli jeszcze nie wspomnę...

Co do bohaterów tematu - łykaj --->
Chamówa na sterydach. W tym jednym kawałku masz tyle RIFFÓW, że wystarczyłoby na zajebisty minialbum.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9193
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: TANKARD

19-10-2013, 00:47

Będzie nowy płyt na lato 2014, R.I.B. (Rest In Beer). gut
Peebuls
w mackach Zła
Posty: 686
Rejestracja: 16-05-2011, 16:59

Re: TANKARD

19-10-2013, 08:19

Sehr gut
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14273
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: TANKARD

19-06-2014, 19:51

słabiutki ten album :(
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
black_lava
rasowy masterfulowicz
Posty: 2031
Rejestracja: 25-08-2005, 09:24
Lokalizacja: O.

Re: TANKARD

19-06-2014, 21:38

oni tak na powaznie? nie mogli się rozwiazać po I albumie?
"And the scars I will see
Like the face of the moon
Cast no blessings at me
Necro as fuck! "
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: TANKARD

11-08-2015, 17:53

pan Olaf (bebniarz) prawdopodobnie mial udar (pisza na razie o podejrzeniu) jest w szpitalu.

We’re shocked and keep our fingers crossed for Olaf, that the suspicion doesn’t confirm and that he will be released from the hospital soon. We wish, that he will get well soon and fast. And we want to thank Gerd, who consented short dated to play these both shows with us.
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: TANKARD

21-10-2016, 01:25

Ostatnia płyta jest bardzo udana. Trudno sobie wyobrazić fana zespołu, który mógłby być rozczarowany. Rasowe, ogniste, pełne energii thrashowe granie z jajem. Zwłaszcza trzy pierwsze kawałki i dwa ostatnie koszą nisko, przy ziemi. Gdyby jeszcze w środek wcisnęli choć jedną petardę na miarę "Die with a Beer in Your Hand" to w zasadzie byłbym w pełni usatysfakcjonowany. Według mnie to wielka sztuka wypuszczać taśmowo kolejne albumy utrzymane w tym samym, lata temu zdefiniowanym stylu i prezentować co najwyżej ledwo zauważalne wahnięcia formy.
Jedyne co bym poprawił to okładka, która nie przekonuje mnie tak samo jak w przypadku poprzedniej płyty oraz forma wydania wersji digi. To pierwsze wydanie w mojej, niemałej kolekcji, gdzie dysk CD (zresztą DVD również) trzeba wyciągać z nieco za ciasnej kieszonki uważając przy tym na to, żeby:
a) nie porysować płyty
b) nie zniszczyć, na przykład rozrywając, opakowania.
Porażka.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9193
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: TANKARD

22-10-2016, 02:08

Strasznie niedoceniany zespół. Dzisiejsi thrashersi mogliby im pianę z piwa zdmuchiwać.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: TANKARD

22-10-2016, 19:09

est pisze:Strasznie niedoceniany zespół. Dzisiejsi thrashersi mogliby im pianę z piwa zdmuchiwać.
Patrząc na dzisiejszy poziom Sodom, Destruction i Kreatora, nietrudno dojść do takich wniosków.
ODPOWIEDZ