NINE INCH NAILS

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

NINE INCH NAILS

10-09-2006, 11:00

Kolejny temat z cyklu genialne zespoły ;)
Uwielbiacie czy nienawidzicie? A może dla was to tylko zespół ery mtv?
Ja dam się za NIN pokroić .The downward Spiral jest dla mnie jedną z najważniejszych płyt w historii muzyki. Do dzisiaj ryje mi mózg prawidłowo. Do moich faworytów należą też Broken/Fixed ze wskazaniem na remixy. Fragile to już trochę inna jazda ale nie mniej doskonała. Ostatni album też świetny, inne uczucia, trochę inna muzyka, ja to kupuję i z wypiekami na twarzy już czekam co Reznor zaprezentuje na następnym swoim dziele...
vulture

10-09-2006, 11:18

Forum wyraźnie sie ożywia. Dobrze. Już czekam z tematami dotyczącymi Lustmord, Diamandy Galas, czy Current 93 he,he..
Do tematu...Trent to bardzo utalentowany artysta, jest zdolny tworzy naprawde dobre rzeczy, jednakze brak temu wszystkiemu takiego..hmm..ostatecznego szlifu..moze błysku geniuszu? ;) szczytowe jego osiągnięcia to IMO Fragile ( 9/ 10) i oczywiście Downward Spiral ( 8/10).
Debiut..w porządku, ale nie jest to coś do czego chciałbym wracac.
Ostatnia płyta to jakieś totalne nieporozumienie.Straszliwie mnie irytuje. wszystko wydaje sie tam takie..zwyczajne.do bólu konwencjonalne.
przyszłośc jest nieodgadniona..może połozy kolejną płytą wszystkich wątpiących na łopatki..może ;)
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

10-09-2006, 11:32

uwielbiam, chociaż nie wszystko bezgranicznie ;)

debiut jest ok, natomiast dziś juz mnie specjalne nie fascynuje.
co innego broken / fixed. szczególnie ta druga. w zasadzie to moje ulubione NIN. mogę słuchać w nieskończoność, a "podrasowana" wersja wish to jeden z najlepszych numerów w historii muzyki okołorockowej ;)
downward spiral oczywiście rozpierdala równoież, podobnie, jak wszystkie remixy (obie wersje FDTS, oba single colser, marsz świń... WSZYSTKO).
perfect drug też mi w swoim czasie nieźle mózg trzepał.
fragile to też doskonały krążek, bardzo progresywny, inny, odważny...
remixy z fragile i koncertówka... to chyba największa obniżka formy... nie przepadam...
ostatnia płyta bardzo dobra. taki autorski pop reznora. bardzo przewrotna płyta.
no ;)
Awatar użytkownika
boroowa
weteran forumowych bitew
Posty: 1623
Rejestracja: 25-11-2005, 21:07
Lokalizacja: 3miasto

10-09-2006, 12:20

Ooooo... Piękny temat. Jeden z niewielu zespołów, którego płyty kupuję w ciemno.
Najmniej przypadł mi do gustu debiut, widać że Reznor poszukiwał, ale nie do końca mu wyszło. Kilka fajnych utworów, reszta taka sobie. Pierwsze sliwki robaczywki.
Para Broken/Fixed - To pierwsze to chyba najostrzejszy materiał jaki wypluł z siebie NIN. To drugie - najbardziej zajebiste mixy NIN w historii.
The Downward Spiral - opus magnum, jedna z moich płyt wszechczasów, takie cuś że kufajaciepierdole. Oczywiście wszystkie mixy i srixy wydane na March.., Closer..., Further... też są prześwietne
Fragile - Nieco spokojniej, za to progresywnie. Długi czas nie mogłem się przekonac do tej płyty, ale teraz wchodzi bez popitki. Remixy zawarte na Things też dają radę.
Koncertówka nadzwyczaj słaba.
With Teeth - moze nieco zbyt miękki, popowy album, ale cały czas słychać że to NIN.

Warto też wspomnieć o wizualnej otoczce: clipy do Closer i Happiness in Slavery po prostu NISZCZĄ

BTW: Poszukuje Further Down the Spiral wydanie jewelcase oraz We're in this Together #3 (ale nie mispress, gdzie jest zawartość innego singla:). Jakby ktoś miał na zbyciu to się piszę :)
I'll give you black sensations up and down your spine
If you're into evil, you're a friend of mine
See the white light flashing as I split the night
Cos if good's on the left then I'm sticking to the right
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

10-09-2006, 12:24

a stare klipy muszą niszczyć, zważywszy na to, kto je robił ;)
Kaligula
rozkręca się
Posty: 52
Rejestracja: 08-08-2006, 14:50
Lokalizacja: Cieszyn - Cork

11-09-2006, 15:43

Widziałem chyba z kilkanaście klipów NIN (wish, help me i`am in hell, sin, perfect drug, happines in slavery i jeszcze kilka których tytułów nie pamiętam - na jednym z nich wystąpił wtedy mało znany Brian Warner alias M. Manson), nieźle mnie rozjebały. Dla mnie Reznor jest muzycznym geniuszem, bez dwóch zdań.
Moimi faworytnymi dziełami są "The downward..." i "The fragile...".
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2388
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

13-09-2006, 00:57

[quote][i]Wysłane przez twoja_stara_trotzky[/i]
uwielbiam, chociaż nie wszystko bezgranicznie ;)

debiut jest ok, natomiast dziś juz mnie specjalne nie fascynuje.
co innego broken / fixed. szczególnie ta druga. w zasadzie to moje ulubione NIN. mogę słuchać w nieskończoność, a "podrasowana" wersja wish to jeden z najlepszych numerów w historii muzyki okołorockowej ;) [/quote]

"Fixed" pamiętam jak u Ciebie sobie swego czasu usłyszałem. Sprawił, że kolana się zrobiły szyko miękkie. Materiał jest genialny i za każdym razem sprawia, że słucham go z otwartą gębą i głębokim podziwem.

Trudno przejść obojętnie wobec muzyki Nine inch Nails. Można albo Reznora karcić za to co zrobił, albo bezgranicznie się pałać jego muzyką, z pewnością nie można przejść obojętnie.

[b]boroowa[/b] co do debiutu. Myslę, że jak na pierwszy materiał, był i tak bardzo dobrym krążkiem. Mnie już wtedy Reznor mocno wstrząsnął swoimi dźwiękami, w tej chwili tak jak i Ty, nie czytam opini o kolejnej nowej płycie, idę poprostu do sklepu i w przysłowiowe ciemno kupuję kolejny album.

Reznor to wielki muzyk ... i dlatego "Antichrist Superstar" M.Mansona jest najlepszym albumem w dyskografi - Mansona oczywiście.
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

13-09-2006, 13:46

[quote][i]Wysłane przez Ihasan[/i]
Trudno przejść obojętnie wobec muzyki Nine inch Nails. Można albo Reznora karcić za to co zrobił, albo bezgranicznie się pałać jego muzyką, z pewnością nie można przejść obojętnie.
[/quote]

bez przesady, można.
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
vulture

13-09-2006, 15:04

szczególnie dotyczy to ostatniej płyty..
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2388
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

14-09-2006, 00:09

wg mnie ostatnia jest bardzo dobra;
Awatar użytkownika
Set
postuje jak opętany!
Posty: 609
Rejestracja: 02-02-2006, 21:23

14-09-2006, 00:32

wg mnie tez...ups! sorry myslalem, ze to topic o Vader:-)
NECRO SKINS SOCIETY
Awatar użytkownika
Menel
postuje jak opętany!
Posty: 385
Rejestracja: 01-03-2006, 21:07
Kontakt:

31-10-2006, 14:01

NIN lubię i to bardzo. Największe wrażenie zrobiła na mnie płyta 'Fragile'. 2 CD naładowane solidnie odjechaną muzyczką. W samochodzie słucha mi się tego wybornie:)
Awatar użytkownika
boroowa
weteran forumowych bitew
Posty: 1623
Rejestracja: 25-11-2005, 21:07
Lokalizacja: 3miasto

31-10-2006, 14:05

Taki piękny temat i leży odłogiem. Wstyd !!!!
I'll give you black sensations up and down your spine
If you're into evil, you're a friend of mine
See the white light flashing as I split the night
Cos if good's on the left then I'm sticking to the right
vulture

YEAR ZERO - NIN -

31-03-2007, 18:25

Co sądzicie o tych kilku kawałkach zapowiadających nową płytę?

http://www.myspace.com/nin

Po słabej ostatniej płycie, wygląda mi to na powrót na szczyt.

My Violent Heart i Me I'm Not WYMIATAJĄ.

Miejsce dla płyty roku zarezerwowane.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

31-03-2007, 18:26

płyta roku raczej nie, ale podium może być.
vulture

31-03-2007, 18:30

obok nowego Neurosis na dzień dzisiejszy nie widzę konkurencji.
Awatar użytkownika
gałgan
zaczyna szaleć
Posty: 159
Rejestracja: 22-04-2006, 19:33
Lokalizacja: naked city

31-03-2007, 18:38

zajebiste sa te kawalki, dobrze, ze nie trzeba znow bylo czekac 6 lat. a po bardzo srednim 'with teeth' trent powraca z bardzo mocnym materialem. tak przy okazji powiem, ze najlepiej sobie cenie 'fragile' i 'the downward spiral'.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

31-03-2007, 18:44

[quote][i]Wysłane przez vulture[/i]
obok nowego Neurosis na dzień dzisiejszy nie widzę konkurencji. [/quote]

po 4 kawałkach nie będę się wypowiadać.
vulture

31-03-2007, 18:46

wierzę że cały materiał jest równie mocny.czy tak jest,przekonamy sie już niebawiem..
ODPOWIEDZ