BATHORY

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: BATHORY

08-09-2021, 09:46

535 pisze:
08-09-2021, 09:24
Dlaczego? Skoro najlepsze blackmetalowe melodyjki powstawały na bazie The Cure?
Ponieważ te melodyjki są dość proste i krótkie, a ten wstęp dość długi i zniuansowany.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14775
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: BATHORY

29-05-2022, 18:13

Obrazek
Tribute polskich hord dla Bathory gotowy i jest już u nas! Całość wyszła fenomenalnie! 20-stronicowy booklet, podwójny CD. Chcemy podziękować Lordowi K za wykonanie grafik na całe wydawnictwo oraz wszystkim zespołom, które wzięły udział w projekcie i nagrały numery na płytę: Nekkrofukk, Czort, Deus Mortem Official, Brüdny Skürwiel, Pandemonium, Moloch Letalis, North, Martwa Aura, DeathEpoch, Rivers Like Veins, Szary Wilk, Trup, Damage Case, Mordhell, Christ Agony. Połowa nakładu jest już wyprzedana, także cieszymy się, że jest odzew i zainteresowanie. Zakasamy rękawy i wysyłamy do was zamówiony płyty. Prosimy o cierpliwość, bo jest z tym sporo roboty. Płyt jeszcze trochę jest, także zachęcamy do zakupu, póki pora:
link
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: BATHORY

29-05-2022, 18:23

Zamuwione!
Awatar użytkownika
Alkoholokaust
postuje jak opętany!
Posty: 623
Rejestracja: 09-01-2007, 13:49
Lokalizacja: delirium
Kontakt:

Re: BATHORY

13-07-2022, 21:43

Obrazek

Wiadomo jak jest z trybut albumami. Większość z nich można spuścić w kiblu, niektóre zawierają w porywach do kilku ciekawych wykonań, a reszta jawi się jako wycieranie sobie mordy dorobkiem obiektu hołdu, ewentualnie nie różnią się za wiele od oryginału. Są ludzie, którzy ogólnie mają wyjebane na tego typu składanki i dziwnym nie jest, bo tak z ręką na sercu ile macie takich "tribute to" na półce? Ja może kilka, kolega devastator77 pewnie żadnego :D Jak się mają sprawy w przypadku polskiego trybutu dla Bathory? Ano, mają się znakomicie. Cieszy mnie fakt, że w odróżnieniu od większości tego typu albumów, nie występuje tutaj wierzchołek góry lodowej polskiej sceny (poza Christ Agony, Pandemonium i Deus Mortem), miast tego Morgul zaprosił do inicjatywy głównie podziemne załogi, napierdalające gdzieś tam na marginesie. Sporo z nich związanych jest zresztą z pomysłodawcą-wydawcą (ugh!) tej inicjatywy, Putrid Cult Prod.

Czy ktoś się tutaj sili na podrabianie brzmienia Bathory? Otóż nie. Czy ktoś zrzyna z uporem maniaka z maniery wokalnej Quorthona? Ni chuja. Czy załogi odgrywają kawałki wiernie z oryginałem by nie wypaść poza schemat? Zapomnij człowieku. Praktycznie wszyscy grają kawałki Setha, syna Ziemi Nordyckiej w swoim stylu. A nawet taki Czort i Devil's Sermon pokusili się zaśpiewać nam po polsku.

Z tego co widzę nakład jest na wyczerpaniu. Więc co? Ano brać kopię, bo serio warto rzucić na to uchem i przy okazji wesprzeć jedną z ciekawszych polskich stajni z podziemnym napierdolem. Mamy własny tribute album dla wielkiej kapeli, z którego możemy być dumni.
hare hare supermarket

nsbm.pl
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9680
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: BATHORY

14-07-2022, 12:13

Przecież
devastator77 pisze:
12-07-2022, 12:30
305.E. DEMARCZYK-Śpiewa Piosenki Zygmunta Koniecznego
to wzorcowy przykład "a tribute to" ;-)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14775
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: BATHORY

19-08-2022, 11:12

Obrazek

Wydanie Piękne.
Wizualnie - godny tribute.

Znalazłem jeden poważny BABOL!
"A Fine Day to Die" nie pochodzi z płyty "Hammerheart" :-)))

Muzycznie na pierwszy rzut wydaje mi się, że Deus Mortem i Christ Agony najbardziej mi.... ale zobaczymy. Słucham....
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1791
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: BATHORY

16-12-2023, 23:41

Anzhelmoo pisze:
16-12-2023, 22:43
Believer pisze:
16-12-2023, 22:02
Wasyl pisze:
16-12-2023, 21:52
Zachęciłeś
Czemu nie, zapuszczę i ja, dawno nie słuchałem
Dawajcie po odsłuchu opinie, Panowie. W wątku dot. Bathory np. https://masterful-magazine.com/forum/vi ... &start=660
Trudno mi coś napisać konstruktywnego, bo w zasadzie to chyba mój najmniej osłuchany Bathory. Zawsze ta płyta kojarzyła mi się z piosenkami do ogniska. Dziś stwierdzam, że niesłusznie. Słychać i echa Hammerheart i Twilights, ale też to co było później na Nordland. Taki viking metal w pigułce. Produkcja trochę przymulona, mocno wyeksponowane wybijające proste rytmy perkusja i bas, gitary gdzieś z tyłu. Kręcenie nosem może wynikać z tego, że to raczej powrót do tego co już było. Po dwóch thrash metalowych strzałach Quorthon wraca do tego co mu w duszy najmocniej gra. Po prostu 100% bathory w bathory. Słychać, że to bardzo szczere granie, czuć emocje.

fajny cover sowy nagrały
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: BATHORY

16-12-2023, 23:59

Zajebisty ten cover!
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1791
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: BATHORY

17-12-2023, 00:20

4:27

0:49

kto od kogo i dlaczego
NihilSubSole
zaczyna szaleć
Posty: 247
Rejestracja: 14-09-2011, 20:37

Re: BATHORY

17-12-2023, 10:55

Quorthon od Manowar.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: BATHORY

17-12-2023, 11:27

Podobne, ale to tak proste zagrywki, że przed nimi jeszcze pewnie ze 100 innych zespołów to zagrało.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
when_in_sodom
postuje jak opętany!
Posty: 309
Rejestracja: 11-03-2018, 16:24

Re: BATHORY

17-12-2023, 12:59

Muzyka metalowa, czy ogólnie rockowa na tyle wyeksploatowala formule, że ciężko obecnie stworzyć prosty riff, bazujac na dźwiękach, które kiedyś już nie były zestawiane. Bo prosty riff to 3, 4 czy 5 dźwięków. Więc, dajmy na to, od lat 70tych, tych kombinacji kilku dźwięków były już chyba wszystkie, przy założeniu, że ma być prosto, chwytliwie itd.
Przypomniał mi się fajny konkurs, na antenie Antyradia, który prowadził w swojej rozglosni Anzelmo: należało wysłać swoją parę skojarzonych przez siebie 2ch motywów muzycznych, łudząco do siebie podobnych. Propozycja nie mogła być coverem, rzecz jasna. Wysyłałem tam swoje propozycje kilka razy, dzięki czemu wygrałem płytki CD-sprawiało mi to frajdę i miałem sporo skojarzonych propozycji. W tym momencie przychodzi mi w sumie 1 propozycja: kreator - impossibly brutality (pierwszy riff) i nasz rodzimy Totem - thrash the south riff w 1:20. Co ciekawe, obydwa utwory pochodzą z tego samego, 2005 roku. Moim zdaniem nie było tu celowego kopiowania, a zbieg okoliczności. Wspomniana zagrywka cechuje się dużą ilością dźwięków, do tego specyficzna technika, tempo itd. Zatem przy prostych riffach, opartych na kilku dźwiękach, prawdopodobieństwo plagiatu znacznie wzrasta.
Sorry za przydługi wywód i offtop 😉
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1791
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: BATHORY

17-12-2023, 14:11

when_in_sodom pisze:
17-12-2023, 12:59
Muzyka metalowa, czy ogólnie rockowa na tyle wyeksploatowala formule, że ciężko obecnie stworzyć prosty riff, bazujac na dźwiękach, które kiedyś już nie były zestawiane. Bo prosty riff to 3, 4 czy 5 dźwięków. Więc, dajmy na to, od lat 70tych, tych kombinacji kilku dźwięków były już chyba wszystkie, przy założeniu, że ma być prosto, chwytliwie itd.
Przypomniał mi się fajny konkurs, na antenie Antyradia, który prowadził w swojej rozglosni Anzelmo: należało wysłać swoją parę skojarzonych przez siebie 2ch motywów muzycznych, łudząco do siebie podobnych. Propozycja nie mogła być coverem, rzecz jasna. Wysyłałem tam swoje propozycje kilka razy, dzięki czemu wygrałem płytki CD-sprawiało mi to frajdę i miałem sporo skojarzonych propozycji. W tym momencie przychodzi mi w sumie 1 propozycja: kreator - impossibly brutality (pierwszy riff) i nasz rodzimy Totem - thrash the south riff w 1:20. Co ciekawe, obydwa utwory pochodzą z tego samego, 2005 roku. Moim zdaniem nie było tu celowego kopiowania, a zbieg okoliczności. Wspomniana zagrywka cechuje się dużą ilością dźwięków, do tego specyficzna technika, tempo itd. Zatem przy prostych riffach, opartych na kilku dźwiękach, prawdopodobieństwo plagiatu znacznie wzrasta.
Sorry za przydługi wywód i offtop 😉
Dla mnie to też zawsze frajda wyłapywanie takich podobnych motywów. Przy okazji kreatora przypomnialo mi sie, ze pierwszy riff tytułowego numeru z terrible certanity brzmi jak smells like teen spirit.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: BATHORY

17-12-2023, 14:12

Też to zawsze lubiłem, najgorzej jak skojarzysz jakiś riff, a potem przez godzinę nie możesz załapać, skąd już go znasz i tak przegrzebujesz muzykę. Raz nawet dzwoniłem po kolegach nucąc motyw z "Breaking the law" bo ni wuja nie mogłem sobie przypomnieć, skąd to się wzięło. Tak wiem, oczywistość, ale mózg różne figle płata.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
when_in_sodom
postuje jak opętany!
Posty: 309
Rejestracja: 11-03-2018, 16:24

Re: BATHORY

17-12-2023, 14:59

[/quote]
Dla mnie to też zawsze frajda wyłapywanie takich podobnych motywów. Przy okazji kreatora przypomnialo mi sie, ze pierwszy riff tytułowego numeru z terrible certanity brzmi jak smells like teen spirit.
[/quote]

Odpaliłem na yt: rzeczywiście!Brzmi to jakby ktoś przearanzowal lekko, zmieniając ze 2 dźwięki, żeby nie było aż tak skoczne 😉 w komentarzach ktoś wpisał te same skojarzenie...
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1272
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: BATHORY

17-12-2023, 20:08

Co do Blood on Ice - bardzo lubię ten album. Może to niepopularna opinia, ale stawiam go wyżej niż np. Hammerheart. Rzeczywiście czuć tutaj mnóstwo duszy i pasji, a The Lake to jeden z moich ulubionych utworów Bathory w ogóle. W ogóle te trio Stallion-Woodwoman-Lake to bardzo mocne ciosy jeden po drugich, a to przecież nie jedyne warte uwagi utwory.

Jeśli chodzi o to, że jest to płyta wtórna względem poprzedników - być może. Ja Hammerheart, ani Twilight nie poznawałem na bieżąco, więc bardziej oceniam samą jakość muzyczną, niż kontekst czasowy. Zresztą ponoć ten materiał powstawał w latach 90-tych, choć nie wgłębiałem się na ile to prawda, a na ile legenda miejska (bo na deklaracje Quorthona z wywiadów trzeba brać poprawkę).



A co sądzicie o Nordlandach? Bo opinie są zróżnicowane. Dla jednych powrót do formy, dla innych odcinanie kuponów.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: BATHORY

17-12-2023, 20:19

Osobiście Nordlandów w ogóle nie słucham. Pamiętam "Forever dark woods", które jest autokalką, oraz "Ring of Gold", które jest fajne, nic więcej. Zawsze wolałem po raz tysięczny włączyć "Hammerheart".
I am Jerusalem.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: BATHORY

17-12-2023, 20:21

Omijałem szerokim łukiem wszystko po TOTG i o ile Nordlandy wieją sandałem, to już BOI, w moim przypadku, chwyciło bardzo mocno i nie chce puścić. Jest epicko, jest zimno, jest dobrze.
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1791
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: BATHORY

17-12-2023, 22:14

Nordlandy muszę odświeżyć, kiedyś mi się podobały, ale przy ostatnim kontakcie melodyjki na klawiszach trochę wsią zalatywały i nie dosłuchałem do końca.

/edit: Jestem po odsłuchu. kurwa z tymi klawiszami to mi chyba o sea wolf chodziło, teraz nie wiem czy to klawisze czy jakiś ludowy instrument. musiałem nie mieć humoru, oba nordlandy zajebiste.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3581
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: BATHORY

18-12-2023, 05:11

To oczywiste.
dobry kościół to kościół spalony
ODPOWIEDZ