BENEDICTION

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14060
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: BENEDICTION

18-10-2020, 18:02

mogliby ten album wydac w latach 90-tych i nikt by nie zauważył różnicy ;)
a jeżeli ktoś narzeka to po prostu Maciek mu usiadł na głowe i słucha dupą a nie uszami ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
535

Re: BENEDICTION

18-10-2020, 18:38

Żułek pisze:
18-10-2020, 18:02
mogliby ten album wydac w latach 90-tych i nikt by nie zauważył różnicy ;)
a jeżeli ktoś narzeka to po prostu Maciek mu usiadł na głowe i słucha dupą a nie uszami ;)
Mówisz Żurek, że brzmi jak święta Subconscious Terror?
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14953
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: BENEDICTION

18-10-2020, 18:40

DEebiut jest chyba nie do podrobienia. Obstawiałbym Transcend the rubicon
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: BENEDICTION

18-10-2020, 19:09

Nie oszukujmy się. Trzy pierwsze to absolut, ale gdyby nowa wyszła jako czwarta to odebrałbym ją lepiej niż "legalną" czwórkę.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10772
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: BENEDICTION

18-10-2020, 19:24

Nasum pisze:
18-10-2020, 13:58
A według Ciebie jak prezentuje się nowa płyta, bo pewnie też już odsłuch za Tobą?
Słuchałem jeden raz, ale w zasadzie dostałem prawie wszystko to czego od Benediction bym oczekiwał. Zaczne od tego, że Ci Brytole nigdy nie byli w gronie moich faworytów, toteż jakichś wielkich oczekiwań nie miałem. Druga rzecz, że zawsze grali dość prosto i nie jest to muza "do odkrywania". Jeśli chodzi więc o "Scriptures" to muzycznie jest to 100% Benediction w Benediction, powrót bardzo udany, który można obiektywnie stawiać na równi z wieloma innymi udanymi powrotami, w których zespołu grają "swoje" - by ymienic Gorguc czy Nocturnus z brzegu. Jeśli chodzi o mnie to tylko kwestia osobistych preferencji i muza Benediction po prostu nie robi na mnie jakoś specjanego wrażenia, toteż wiem, że nie kupie tej płyty po prostu.

Gdybym miał się czegoś czepić to powiedziałbym, że trochę za długa ta płyta, ze 2 wałki mniej i byłoby lepiej. Jesli chodzi o jakiś szczególny plus to uważam, że udała im się niesłychana sztuka, że pomimo, że opakowali ich w wielkolabelowe, nieco generyczne brzmienie, to jednak ich muzyczny styl w żaden sposób nie został przytłumiony, zatarty czy wykastrowany (co można powiedziec np o ostatnim Possessed, który sam w sobie fajny, to jednak troche średnio brzmi jak Possessed lub o ostatnim Judas Priest, który, gdyby nie wokal Halforda, to brzmi jak randomowa, dobrej klasy, heavymetalowa grupa).

Tak więc nie przwiduje zbyt użej liczby odsłuchów tego materiału, bo raczej żadnej ameryki w nim nie odkryje i nie sądzę, żebym dizęki "Scriptues" zmienił swoj stosunek do Benediction.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14953
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: BENEDICTION

18-10-2020, 20:18

Czytając to już wiem, że będzie to jedna z tych płyt, które w tegorocznym zestawieniu najlepszych albumów może poprzestawiać kolejność ;-)

P.S. Gdzie jest kurwa ten listonosz ????????
535

Re: BENEDICTION

18-10-2020, 20:28

Nasum pisze:
18-10-2020, 20:18
Czytając to już wiem, że będzie to jedna z tych płyt, które w tegorocznym zestawieniu najlepszych albumów może poprzestawiać kolejność ;-)

P.S. Gdzie jest kurwa ten listonosz ????????
Niedziela jest. Daj ludziom żyć. Do kościoła pójść. Z rodziną czas spędzić. Nie na gonitwie za szmalem.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14953
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: BENEDICTION

18-10-2020, 20:40

Ano fakt, ale od momentu jak jestem uziemiony to każdy dzień taki sam, więc mozliwe że nie zauważyłem że jest niedziela. Mea culpa.

A przyjść i tak przyjdzie, więc uzbroję się w cierpliwość. Posłucham sobie za to trzech pierwszych ikonicznych albumów. A co!
zodiac
postuje jak opętany!
Posty: 629
Rejestracja: 22-02-2018, 19:29

Re: BENEDICTION

18-10-2020, 22:08

Nie doczekałem do przyjścia nośnika i posłuchałem z sieci. Miód na uszy dla starych pryków młodych duchem. Brzmienie - cóż chyba tak będą już brzmieć wszystkie płyty wychodzące obecnie z małymi wyjątkami. :)
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3494
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: BENEDICTION

18-10-2020, 22:24

Odebrałem z paczkomatu w piątek więc kilka odsłuchów za mną. Nie miałem jakichś wielkich oczekiwań, nawet do oficjalnej zapowiedzi premiery krążka nie byłem pewien, czy w ogóle wyjdzie kiedykolwiek nowe Benediction. Jestem zadowolony, do brzmienia nie mam uwag, bo się na tym nie znam, utwory mi pasują, nie ma żadnych mielizn. Plyta nie wstrząsnęła moim światem, ale świetnie się jej słucha.
Wyjściowa ocena 6/10 z tendencją zdecydowanie zwyżkową.
dobry kościół to kościół spalony
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: BENEDICTION

18-10-2020, 22:31

dzik pisze:
18-10-2020, 22:24
Odebrałem z paczkomatu w piątek więc kilka odsłuchów za mną. Nie miałem jakichś wielkich oczekiwań, nawet do oficjalnej zapowiedzi premiery krążka nie byłem pewien, czy w ogóle wyjdzie kiedykolwiek nowe Benediction. Jestem zadowolony, do brzmienia nie mam uwag, bo się na tym nie znam, utwory mi pasują, nie ma żadnych mielizn. Plyta nie wstrząsnęła moim światem, ale świetnie się jej słucha.
Wyjściowa ocena 6/10 z tendencją zdecydowanie zwyżkową.
Na którym miejscu w ich dyskografii, pod względem jakości, umieściłbyś ten album?
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3494
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: BENEDICTION

18-10-2020, 22:44

Pacjent pisze:
18-10-2020, 22:31
dzik pisze:
18-10-2020, 22:24
Odebrałem z paczkomatu w piątek więc kilka odsłuchów za mną. Nie miałem jakichś wielkich oczekiwań, nawet do oficjalnej zapowiedzi premiery krążka nie byłem pewien, czy w ogóle wyjdzie kiedykolwiek nowe Benediction. Jestem zadowolony, do brzmienia nie mam uwag, bo się na tym nie znam, utwory mi pasują, nie ma żadnych mielizn. Plyta nie wstrząsnęła moim światem, ale świetnie się jej słucha.
Wyjściowa ocena 6/10 z tendencją zdecydowanie zwyżkową.
Na którym miejscu w ich dyskografii, pod względem jakości, umieściłbyś ten album?
Na pewno nie pierwsza trójka. Dokładniej powiem Ci za tydzień lub dwa. Mam zamiar odświeżyć sobie dokładnie dyskografię i również słuchać nowej dalej.
dobry kościół to kościół spalony
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14953
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: BENEDICTION

21-10-2020, 13:34

Mam pecha z tym preorderem. Dopiero dziś mi go wysłali, więc jeszcze ze dwa dni poczekam na kuriera. Materiał kusi by go przesłuchać online....
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: BENEDICTION

21-10-2020, 13:44

Nasum pisze:
21-10-2020, 13:34
Mam pecha z tym preorderem. Dopiero dziś mi go wysłali, więc jeszcze ze dwa dni poczekam na kuriera. Materiał kusi by go przesłuchać online....
U mnie już jest i niszczy.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: BENEDICTION

21-10-2020, 16:27

Całkiem przyjemnie się tej nowej płyty słucha, a do fana ich twórczości mi daleko. Brzmienie git, całość na w miarę równym poziomie. Będzie okazja to kasetę na pewno zgarnę.
PENIS METAL
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14953
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: BENEDICTION

22-10-2020, 15:23

Paczka dotarła. Czarny placek już się kręci.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14953
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: BENEDICTION

22-10-2020, 18:15

Rewelacyjny album! Dostałem nawet więcej niż oczekiwałem.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: BENEDICTION

22-10-2020, 18:21

U mnie też coraz lepiej. Niesie ta płyta niesamowicie, dziarsko i skocznie idzie do przodu, zgodnie ze starą brytyjską szkołą. Ingram miażdży, a perkusja znowu brzmi bardzo poprawnie (nie powtórzono błędu z poprzedniej płyty). Materiał bardzo równy, bez topowego kawałka, ale i bez zapychacza. Gdzieś między wierszami szumiało mi MALEDICTION i stary CANCER, ale tylko ze względu na wspólne mianowniki, do których BENEDICTION zawsze mieli prawa.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14953
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: BENEDICTION

23-10-2020, 23:50

Rośnie mi w uszach ten album. Z każdym odsłuchem utwierdzam się w przekonaniu, że warto było czekać te 13 lat, i śmiało można powiedzieć, że to jeden z najlepszych albumów po tak długiej przerwie. Benediction pokazuje zespołom które chcą grać na oldschoolową modłę, że mogą spierdalać, starym ekipom natomiast udowadnia, że wciąż mają jaja. Album jest naprawdę mocny ale i przebojowy - te utwory aż iskrzą od mocarnych riffów które wchodzą do łba i siedzą tam pół dnia. Jasne, jest tutaj sporo autocytatów - ten krążek to taki "Killing music" i "Transcend the rubikon" w jednym, co oczywiście żadną ujmą nie jest. Brzmienie dla mnie rewelacyjne. Jest ciężko i selektywnie, brzmienie perkusji też mi się podoba jakby ktoś pytał. Wypada jedynie żałować, że taki album ma swoją premierę w czasach pandemii, bo te utwory aż proszą się o prezentację na żywo. To jest jedyne czego mi brakuje do pełni szczęścia - usłyszeć te kawałki na żywo.... I tak jak nieodżałowanym koncertem który został odwołany przez pandemię był Disentomb i Internal Bleeding, tak koncertem na który najbardziej czekam po zakończeniu tego syfu będzie właśnie Benediction.
helpme
weteran forumowych bitew
Posty: 1973
Rejestracja: 30-04-2019, 07:55

Re: BENEDICTION

24-10-2020, 11:06

Pięknie. Taką tradycję to ja rozumiem.
ODPOWIEDZ