DARKTHRONE

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: DARKTHRONE

08-06-2021, 22:49

Ta ko strukcja jest mocno prymitywna , ale przypuszczam ze to zabieg celowy.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: DARKTHRONE

08-06-2021, 23:24

maciek z klanu pisze:
08-06-2021, 21:12
To akurat prawda ze tutaj magia zespołu podbija wrażenia.
Oczywizm. Można by rzec, że standard na forumku. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
535

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 01:27

ozob pisze:
08-06-2021, 23:24
maciek z klanu pisze:
08-06-2021, 21:12
To akurat prawda ze tutaj magia zespołu podbija wrażenia.
Oczywizm. Można by rzec, że standard na forumku. (:
Tradycyjnie bredzisz panie obiektywny. Nikt nie ocenia muzyki w próżni. Czy tutaj, czy gdzie indziej. Po prostu nie ma takiej możliwości. Dodatkowo bardzo często dochodzi do przewartościowania. Zarówno na plus, jak i na minus. Muzyka to nie tabelka w excelu, to nawet nie tabele ligowe.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 09:07

Bredzenie i ozob. Zawsze razem. :-D
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 09:45

Jak po jednym kawałku takie zamieszanie , to liczę ze jak wyjdzie całość będzie awantura niczym po premierze cdg:)
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 10:59

Co album jest to samo :) esencja tego forum. Jak kłótnie o leśny Satyricon czy wpływ Metalliki :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
535

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 11:05

Z ciekawości. Gdzie wy widzicie kłótnie?
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 11:57

Ale jakie kłótnie? Po prostu 535 lubi do bólu wtórne niczego nie wnoszące granie od Darkthrone, który utracił własną tożsamość. Tyle. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
535

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 12:03

ozob pisze:
09-06-2021, 11:57
Ale jakie kłótnie? Po prostu 535 lubi do bólu wtórne niczego nie wnoszące granie od Darkthrone, który utracił własną tożsamość. Tyle. (:
Fakt. Natomiast nie wiedzieć czemu ciebie cały czas boli dupal właśnie z tego powodu. Żeby było jeszcze śmieszniej ja wyraźnie napisałem , że ten nowy utwór to renta, a płytę kupię, bo interesuje mnie brzmienie garnków kojarzące się z Black Sabbath i Autopsy. To oczywiście też jest powód do tego , by cię piekło w kroku. Nie masz lepszych zajęć?
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 12:39

Mnie nic nie boli. Wszak jedynie napisałem, że Darkthrone odgrzał czyjś obiad. W tym przypadku od Black Sabbath. I to wywołało wielkie oburzenie. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
535

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 12:45

ozob pisze:
09-06-2021, 12:39
Mnie nic nie boli. Wszak jedynie napisałem, że Darkthrone odgrzał czyjś obiad. W tym przypadku od Black Sabbath. I to wywołało wielkie oburzenie. (:
Akurat mnie to wcale nie oburza. Każda kapela coś tam odgrzewa. Czyj obiad odgrzewają twoi dzisiejsi faworyci? Lubisz wbijać do sąsiada z przeciwka i wypominać mu niosącą się po okolicy woń frytury, której użył po raz trzeci w tym tygodniu?
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 13:10

Nie napisałem nic o kłótni , tylko o zamieszaniu.
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 14:43

535 pisze:
09-06-2021, 12:03
ozob pisze:
09-06-2021, 11:57
Ale jakie kłótnie? Po prostu 535 lubi do bólu wtórne niczego nie wnoszące granie od Darkthrone, który utracił własną tożsamość. Tyle. (:
Fakt. Natomiast nie wiedzieć czemu ciebie cały czas boli dupal właśnie z tego powodu. Żeby było jeszcze śmieszniej ja wyraźnie napisałem , że ten nowy utwór to renta, a płytę kupię, bo interesuje mnie brzmienie garnków kojarzące się z Black Sabbath i Autopsy. To oczywiście też jest powód do tego , by cię piekło w kroku. Nie masz lepszych zajęć?
Ale tak naprawde to nikomu nie dogodzi, jak zespol zmienia styl (np Ulver, Paradajsi, Tiamat, Samael, Anathema, Amorphis, Katatonia, Gathering czy Phlebotomized itp ) to kurwa narzekajo, ze nie brzmi to jak stare plyty i utracili swoj styl, jak ktos grzeje w kolko to samo np Maideni, to narzekaja, ze odgrzewa kotlety. To w zaleznosci od tego kogo akurat dupa piecze. Oczywiascie jester znowu wacha dym ze spalonej plyty glownej
woodpecker from space
535

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 16:24

Od kapel , które wymieniłeś nikt niczego nie wymaga. Inna sprawa, że większość z nich poszła mocno po bandzie. Z Darkthrone jest nieco inaczej, bo co prawda każdy wie, że od lat grają okręgowy metal do piwa, ogniska i wursta, ale ból dupska jest zawsze mocny i cykliczny , a radość z tego, że " wiedziałem, że tak będzie" jakby większa i bardziej szczera. Mam nadzieję, że Gylve z Tedkiem będą nagrywać do siedemdziesiątki i osobnicy, którzy z niewiadomej przyczyny nie mogą zaprzestać sprawdzania nowych płyt i potwierdzania swoich obserwacji , elegancko się przy tym procederze zestarzeją.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 18:50

Triceratops pisze:
09-06-2021, 14:43
Oczywiascie jester znowu wacha dym ze spalonej plyty glownej
Przecież Ty nie masz pojęcia o Darkthrone, masz na nich wyjebane bardziej niż na Rosbejkulteternal :D Nie wiem po co trollujesze.

Przecież to nie chodzi o to, że DT nie gra tego samego bo nigdy tak nie robił!' Panzerfaust' nie ma nic wspólnego z 'Total Death' a 'Ravishing Grimness' z 'Plaguewielder' itp. chyba że naczytałeś się recenzentów który jeszcze przy 'Hate Them' i 'Sardynek Brak' pisali 'Darthrone jest wierny swoim korzeniom bo gra surowy bm' blablabla to były bzdury.

Ale odkąd temu listonoszu Edziu odjebało i sobie ujebał że będzie produkował dekontrukcjną niby-autoironiczną retro sztukę to nie jest ten sam zespół w tym sensie, że poziom większości tych nagrań to tak naprawdę straszna bieda w porównaniu z niejedną kapelką retro o uznanej marce, obradzającej się mniej wiecej w takiej niszy.

Koło czego to stało? Gehennah? Nifelheim? Desaster? Aura Noir? GOTH? Audiopain? Hellstorm? Nocturnal Breed? Witchmaster? Wszystkim tym kapelom mogą buty czyścić. Poza jakimiś pojedynczymi perłami jak 'Splikein Fever' czy 'Burial Bliss' można cały ten nu-Darthrone zaorać i postawić co najwyżej koło lubelskiego Hangover - chociaż i tak mało który wał by dorównał 'Swing of the Crowbar'.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 18:58

A ja myślę, że wszak nie chodzi tu czy dany będ gra ciągle to samo, tylko czy nadal robi to dobrze. Przecież można od 30 lat nagrywać albumy w podobnym stylu i robiąc to godnie. No, ale nie każdy będ to Motorhead.
535

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 19:56

hcpig pisze:
09-06-2021, 18:50
Triceratops pisze:
09-06-2021, 14:43
Oczywiascie jester znowu wacha dym ze spalonej plyty glownej
Przecież Ty nie masz pojęcia o Darkthrone, masz na nich wyjebane bardziej niż na Rosbejkulteternal :D Nie wiem po co trollujesze.

Przecież to nie chodzi o to, że DT nie gra tego samego bo nigdy tak nie robił!' Panzerfaust' nie ma nic wspólnego z 'Total Death' a 'Ravishing Grimness' z 'Plaguewielder' itp. chyba że naczytałeś się recenzentów który jeszcze przy 'Hate Them' i 'Sardynek Brak' pisali 'Darthrone jest wierny swoim korzeniom bo gra surowy bm' blablabla to były bzdury.

Ale odkąd temu listonoszu Edziu odjebało i sobie ujebał że będzie produkował dekontrukcjną niby-autoironiczną retro sztukę to nie jest ten sam zespół w tym sensie, że poziom większości tych nagrań to tak naprawdę straszna bieda w porównaniu z niejedną kapelką retro o uznanej marce, obradzającej się mniej wiecej w takiej niszy.

Koło czego to stało? Gehennah? Nifelheim? Desaster? Aura Noir? GOTH? Audiopain? Hellstorm? Nocturnal Breed? Witchmaster? Wszystkim tym kapelom mogą buty czyścić. Poza jakimiś pojedynczymi perłami jak 'Splikein Fever' czy 'Burial Bliss' można cały ten nu-Darthrone zaorać i postawić co najwyżej koło lubelskiego Hangover - chociaż i tak mało który wał by dorównał 'Swing of the Crowbar'.
W wyliczance pominąłeś Dodheimsgard, Destroyer 666, czy choćby Voidhanger. Siadaj. Trzy z minusem.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 20:39

535 pisze:
09-06-2021, 19:56
W wyliczance pominąłeś Dodheimsgard, Destroyer 666, czy choćby Voidhanger. Siadaj. Trzy z minusem.
Trudno wymienieć DHG w tym kontekście biorąc pod uwage kto klepał gary na genialnym debiucie ale rozumiem że chodziło o Monumentalną Posesję.

D666 - oczywistość,

Voidhanger - muszę kiedyś posłuchać, btw Konfturator wziął nazwę kapeli o kawałka z 'Plaguewielder' - znowu koło się zamyka.

535 pisze:
09-06-2021, 16:24
okręgowy metal
Bardzo trafne określenie na nu-Darkthrone.
Yare Yare Daze
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2695
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 21:03

hcpig pisze:
09-06-2021, 20:39


Trudno wymienieć DHG w tym kontekście biorąc pod uwage kto klepał gary na genialnym debiucie
Fenriz grał na basie na debiucie DHG.
Awatar użytkownika
Fanatyk
weteran forumowych bitew
Posty: 1339
Rejestracja: 02-09-2015, 20:23

Re: DARKTHRONE

09-06-2021, 21:28

Faceci z DT wiedzą, jak tworzyć muzykę, a najlepsze jest to, że mają w dupie, czy ludziom się to podoba, czy nie. I właśnie taką postawę szanuję. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania ich albumów, więc albo ci się to podoba i czujesz ich flow, albo nie i wtedy możesz a nawet powinieneś spierdalać.
DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!
ODPOWIEDZ