DARKTHRONE

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kingu
weteran forumowych bitew
Posty: 1472
Rejestracja: 19-04-2002, 22:00
Lokalizacja: Superhausen
Kontakt:

02-02-2006, 01:06

[quote][i]Wysłane przez BadBlood[/i]
[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
Kupony od śławy odcinają, bo każdy dobrze wie (więc niech przestanie udawać!), że najlepsze płyty to oni już nagrali[/quote]
idąc tym tokiem rozumowania to żeby wyjść z tej sytuacji z twarzą powinni rozwiązać kapelę? No przecież nic lepszego już nie nagrają, każdym kolejnym krążkiem tylko się pogrążają w odcinaniu kuponów.
[/quote]

Być może, tak właśnie powinni zrobić już wkrótce. Niestety niektórzy artyści, mimo że pomysły się skończyły i srają we własne gniazdo, nie wiedzą kiedy z twarzą zejść ze sceny albo przynajmniej zmienić nazwę. A to już nie tak łatwo, bo kto kupi rock'n'rolla robionego przez Fenriza pod inną nazwą. Połowa fanów Darkthrone? Magia nazwy działa i wiedzą o tym najlepiej ci co sprzedają muzę.

Odcinanie kuponów to nie robienie fortuny (nie popadajmy w skrajności) i zarabianie kasy na sprzednych płytach, bo to akurat samo w sobie jest neutralne. Chodziło mi o zmianę stosunku do tworzonej muzyki, a nie o to, że dzięki sprzedanym płytom mają na piwo. Tego BadBlood nie zrozumiałeś albo nie chciałeś wziąć pod uwagę i poleciałeś z krytyką znanym tendencyjnym torem, jakbym miał za złe Norwegom że zarabiają na muzie. Powtórzę, ta kwestia jest dla mnie neutralna/nie obchodzi mnie.
Dla mnie muza, zwłaszcza metalowa, to uczucia i zaangażowanie zarówno twórców jak i słuchaczy. Jeśli nie ma tych elementów to jest to nic więcej niż PRODUKT i KONSUMPCJA. Czekolada dobra bo słodka, ale ani przed, w trakcie, czy po jej zjedzeniu nie trzeba zbytnio wysilić szarych komórek.

Nie słyszałem nowego Darkthrone, ale jak na razie po tym jednym kawałku zapowiada się mizernie. Nie oczekuję, że nagrają coś na miarę Transilvanian Hunger. Zresztą ja już po tych kolesiach niczego nie oczekuję. Dla porównania podam obecny "styl bycia" i stosunku do tworzonej muzyki Darkthrone i chociażby Iperyt czy Krisiun. Jacyś zblazowani Norwegowie z jednej strony, a z drugiej strony maniacy sztuki ekstremalnej.
Wybór dla mnie oczywisty.
Awatar użytkownika
BadBlood
weteran forumowych bitew
Posty: 1019
Rejestracja: 20-12-2004, 15:22

02-02-2006, 12:19

[quote][i]Wysłane przez Kingu[/i]
Tego BadBlood nie zrozumiałeś albo nie chciałeś wziąć pod uwagę i poleciałeś z krytyką znanym tendencyjnym torem, jakbym miał za złe Norwegom że zarabiają na muzie. [/quote]
Niby kurwa gdzie? Słowa nie napisałem na ten temat.
Heeeeeey!!! Hooooooo!!! We're Satan's People!!!!!
Awatar użytkownika
BadBlood
weteran forumowych bitew
Posty: 1019
Rejestracja: 20-12-2004, 15:22

02-02-2006, 13:42

[quote][i]Wysłane przez stary[/i]
przypominam ,ze mamy 2006 [/quote]
przypominam, że nie ma to żadnego wpływu na to, że Motorhead stworzył własny, bardzo charakterystyczny, ORYGINALNY styl, który w 2006 roku ciągle - mniej czy bardziej bezpośrednio - inspiruje tysiące młodych kapel.
Heeeeeey!!! Hooooooo!!! We're Satan's People!!!!!
Awatar użytkownika
boroowa
weteran forumowych bitew
Posty: 1623
Rejestracja: 25-11-2005, 21:07
Lokalizacja: 3miasto

02-02-2006, 15:29

[quote][i]Wysłane przez Kingu[/i]
Nie słyszałem nowego Darkthrone, ale jak na razie po tym jednym kawałku zapowiada się mizernie. Nie oczekuję, że nagrają coś na miarę Transilvanian Hunger. Zresztą ja już po tych kolesiach niczego nie oczekuję. Dla porównania podam obecny "styl bycia" i stosunku do tworzonej muzyki Darkthrone i chociażby Iperyt czy Krisiun. Jacyś zblazowani Norwegowie z jednej strony, a z drugiej strony maniacy sztuki ekstremalnej.
Wybór dla mnie oczywisty. [/quote]

To, że Darkthrone nie nagra drugiego "A Blaze..." czy "Under a..." wiadomo od dawna. Norwegowie po prostu wypracowali swój własny styl, może nie do końca oryginalny, ale jednak rozpoznawalny. I w ramach tego stylu się poruszają. Wg mnie odcinaniem kuponów byłoby właśnie nagrywanie "Transylvanian Hunger" pt II, III, IV plus zdjęcia w make-up'ach ku uciesze gawiedzi i tru blackmetallers. Jasne, że w Iperyt to "maniacy sztuki ekstremalnej". Impaled Nazarene też był ekstremalny. Na początku. Jak Iperyt nagra 11-tą płytę znajdzie się inny Kingu i stierdzi, że to zblazowani Polacy, za to Necrocannibal Vomitorium to są dopiero "maniacy sztuki ekstremalnej"

A nowy Darkthrone (Too Old Too Cold) jest co najmniej dobry. Czekam na dużą płytę.
I'll give you black sensations up and down your spine
If you're into evil, you're a friend of mine
See the white light flashing as I split the night
Cos if good's on the left then I'm sticking to the right
Awatar użytkownika
pajonk
w mackach Zła
Posty: 781
Rejestracja: 01-08-2005, 23:21
Lokalizacja: Xbox LIVE
Kontakt:

02-02-2006, 16:39

dwie rzeczy na tym swiecie sie nie zmieniaja: skaly i muzyka motorhead.

Fenriz pracuje na poczcie. ale nie w iem czy jest listonoszem
You can either focus on being right, or doing right; in the case of Christianity and Islam, you do neither.
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

02-02-2006, 16:50

[quote][i]Wysłane przez boroowa[/i]


To, że Darkthrone nie nagra drugiego "A Blaze..." czy "Under a..." wiadomo od dawna. Norwegowie po prostu wypracowali swój własny styl, może nie do końca oryginalny, ale jednak rozpoznawalny. I w ramach tego stylu się poruszają. Wg mnie odcinaniem kuponów byłoby właśnie nagrywanie "Transylvanian Hunger" pt II, III, IV plus zdjęcia w make-up'ach ku uciesze gawiedzi i tru blackmetallers. Jasne, że w Iperyt to "maniacy sztuki ekstremalnej". Impaled Nazarene też był ekstremalny. Na początku. Jak Iperyt nagra 11-tą płytę znajdzie się inny Kingu i stierdzi, że to zblazowani Polacy, za to Necrocannibal Vomitorium to są dopiero "maniacy sztuki ekstremalnej"

A nowy Darkthrone (Too Old Too Cold) jest co najmniej dobry. Czekam na dużą płytę. [/quote]

Iperyt mnie akurat nie interesuje. Ale KRISIUN gra juz od 16 lat, właśnie nagrał swój 6 album, poza tym mają 3 epki, kilka dem i wydaną przed kilkunastoma dniami DVD. To juz dorobek całkiem niezły. Z płyty na płyte idą jak tornado. Znam tych kolesi osobiście (Kingu zresztą też) i są to totalni kolesie, oddani metealowi, zabijaki jakich mało. Mimo że doroboli się bardzo silnej pozycji to nie robią sobie jaj, do muzyki podchodzą poważnie, bez krzty zblazowania i zmanierowania. Prawda jest taka, że sztuką jest dostać się na szczyt, ale jeszcze trudniej się na nim utrzymać. Niektórym brakuje odwagi żeby to zauważyć i wypuszczają takie rzeczy jak ostatni materiał Darkthrone...
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

02-02-2006, 20:53

Utrzymać się na szczycie? Sorry, ale dla mnie metal to nie wyścigi. Jeśli Fenriz i spólka byli zblazowani pólnocnym niebiem, to niechaj i tak będzie. Wydaje mi sie, że prawdziwy artysta nie myśli i nie kalkuluje ile plyt sprzeda, jeśli dane brzmienie tutaj troszke zlagodzi, tam przyspieszy. Bawi się konwencją, bo to jego wlasne dzielo i dotąd, dopóki sprawia mu to przyjemność, będzie owe granie kontynuowal. Dla artysty po primo muzyka jest pasją, secundo: efekt końcowy przede wszystkim musi się spodobać jemu (czysty akt samogwaltu ;) ), dopiero późniejmyśli o ewentualnych fanach. Odcinania kuponów tutaj nie dostrzegam, bo kawalek jest przedni, troche przypomina "Fuel For Hatred", ale clipu mogli w ogóle nie nagrywać...
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

02-02-2006, 21:44

Pierdolicie głupoty, a materiał chwalicie, bo pewnio dostaliście darmówki od zespołu albo wydawcy i teraz próbujecie się odwdzięczyć...
Sethe
rozkręca się
Posty: 33
Rejestracja: 11-11-2005, 20:03

02-02-2006, 22:03

Nagranie amatorska kamera z podkladem muzycznym? Pierdolic klip muzyka lepsza.
Awatar użytkownika
sveneld
zaczyna szaleć
Posty: 249
Rejestracja: 18-03-2004, 08:58
Lokalizacja: Wrocław

02-02-2006, 23:57

[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
Pierdolicie głupoty, a materiał chwalicie, bo pewnio dostaliście darmówki od zespołu albo wydawcy i teraz próbujecie się odwdzięczyć... [/quote]

Żeby tak, było... chętnie dałbym się przekupić, ale brak propozycji, pewnie wystraszyli się ministra Ziobro.

Nie wiem czemu tak Ci przeszkadza ,że innym ten utwór się podoba. Ja lubię Darkthrone, a ty Saxon, i jest ok.
Only dead fish flows with the stream...
Awatar użytkownika
Kingu
weteran forumowych bitew
Posty: 1472
Rejestracja: 19-04-2002, 22:00
Lokalizacja: Superhausen
Kontakt:

03-02-2006, 00:09

[quote][i]Wysłane przez boroowa[/i]
To, że Darkthrone nie nagra drugiego "A Blaze..." czy "Under a..." wiadomo od dawna. Norwegowie po prostu wypracowali swój własny styl, może nie do końca oryginalny, ale jednak rozpoznawalny. I w ramach tego stylu się poruszają. [/quote]

Owszem wypracowali własny styl ale ten nowy kawałek nie jest w tym stylu. Styl Darkthrone na którym zrobili karierę to A Blaze... czy Transilvanian... Nowy kawałek i ten nieszczęsny obrazek ma się do tamtego stylu jak chuj do kowadła.

[quote][i]Wysłane przez boroowa[/i]
Wg mnie odcinaniem kuponów byłoby właśnie nagrywanie "Transylvanian Hunger" pt II, III, IV plus zdjęcia w make-up'ach ku uciesze gawiedzi i tru blackmetallers.
[/quote]

Nie chodzi tu o nagrywanie w kółko takich samych płyt. Zresztą ich poszczególne albumy różnią się między sobą zdecydowanie bardziej niż u Motorhead, Bolt Thrower czy Dismember. Więc nie w tym rzecz. Powtórzę to co napisałem powyżej - w tym co robią jest kpina z samych siebie, zmiana stosunku do tworzonej muzy i zespołu.

[quote][i]Wysłane przez boroowa[/i]
Jasne, że w Iperyt to "maniacy sztuki ekstremalnej". Impaled Nazarene też był ekstremalny. Na początku. Jak Iperyt nagra 11-tą płytę znajdzie się inny Kingu i stierdzi, że to zblazowani Polacy, za to Necrocannibal Vomitorium to są dopiero "maniacy sztuki ekstremalnej"[/quote]

Tak, jeśli IPERYT nagra rock'n rolla to zaprzeczy swej istocie, którą wykreował, tak jak Darkthrone czyni to powoli na naszych oczach. Wtedy stwierdzę, to samo co w przypadku Darkthrone. Sentymenty na bok.
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

03-02-2006, 02:21

[quote][i]Wysłane przez sveneld[/i]


Nie wiem czemu tak Ci przeszkadza ,że innym ten utwór się podoba. Ja lubię Darkthrone, a ty Saxon, i jest ok. [/quote]

Wiesz, tu nie chodzi o to, że mi on przeszkadza. Chodzi mi raczej o pewne zmiany w tej muzyce, ich przyczyny i ewentualne konsekwencje. A to, że komuś nowy materiał przypadł do gustu to fajnie - muzyka jest od tego żeby się podobała. Wierz mi, że lubie Darkthrone, nawet bardzo, ale ten materiał w ogóle do mnie, delikatnie mówiąc, nie przemawia. Co do Saxon, to świetny przykład - niech oni grają swój zajebisty rock'n'roll, bo są w tym jednymi z najlepszych, a ja będę z największą przyjemnością sięgał po ich kolejne albumy. Tymczasem Darkthrone niech gra true norwegian black metal, bo przynajmniej kiedyś mało kto się z nimi równał. Kiedyś ten zespół to było coś, a dziś (odjąwszy wcześniejsze dokonania) to tylko jeden z całej masy najwyżej przeciętnych zespołów. O to mi chodzi.
Awatar użytkownika
BadBlood
weteran forumowych bitew
Posty: 1019
Rejestracja: 20-12-2004, 15:22

03-02-2006, 07:27

[quote][i]Wysłane przez Kingu[/i]
Zresztą ich poszczególne albumy różnią się między sobą zdecydowanie bardziej niż u Motorhead [/quote]
jak ja lubię czytać takie brednie :) Tak z ciekawości, ile albumów Motorhead przesłuchałeś w całości?

[quote][i]Wysłane przez Kingu[/i]
Tak, jeśli IPERYT nagra rock'n rolla to zaprzeczy swej istocie, którą wykreował, tak jak Darkthrone czyni to powoli na naszych oczach. Wtedy stwierdzę, to samo co w przypadku Darkthrone. Sentymenty na bok. [/quote]
A nie przeskadzało ci, jak Darkthrone po raz pierwszy zaprzeczył swojej istocie?
Heeeeeey!!! Hooooooo!!! We're Satan's People!!!!!
Awatar użytkownika
boroowa
weteran forumowych bitew
Posty: 1623
Rejestracja: 25-11-2005, 21:07
Lokalizacja: 3miasto

03-02-2006, 11:58

[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
Ale KRISIUN gra juz od 16 lat, właśnie nagrał swój 6 album, poza tym mają 3 epki, kilka dem i wydaną przed kilkunastoma dniami DVD. To juz dorobek całkiem niezły. Z płyty na płyte idą jak tornado. Znam tych kolesi osobiście (Kingu zresztą też) i są to totalni kolesie, oddani metealowi, zabijaki jakich mało. Mimo że doroboli się bardzo silnej pozycji to nie robią sobie jaj, do muzyki podchodzą poważnie, bez krzty zblazowania i zmanierowania.[/quote]
Czyli, stosując analogię są w okolicach "Total Death". Jakoś nie pamiętam, żeby ktokolwiek wtedy oskarżał ich o "zblazowanie i zmanierowanie" (nie licząc Darkena i jego wesołej gromadki, oskarżających Darkthrone o zdradę z powodu kolorowej okładki :) Secundo: nie wydaje mi się, żeby Gylve Nagell był "oddany" jakiemuś innemu gatunkowi muzycznemu niż metal (czy przejawiał jakiekolwiek oznaki gwaizdorstwa). Tertio: Może kiedy osobiście poznacie Fenriza czy N.Culto, będziesz mógł ich sprawiedliwie porównywać z braćmi Kolesne?
I'll give you black sensations up and down your spine
If you're into evil, you're a friend of mine
See the white light flashing as I split the night
Cos if good's on the left then I'm sticking to the right
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

03-02-2006, 13:11

[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
...Tymczasem Darkthrone niech gra true norwegian black metal, bo przynajmniej kiedyś mało kto się z nimi równał. Kiedyś ten zespół to było coś, a dziś (odjąwszy wcześniejsze dokonania) to tylko jeden z całej masy najwyżej przeciętnych zespołów. O to mi chodzi. [/quote]

Jasne, najlepiej napisz jeszcze fenrizowi, co powinien dziś grać, bo sam wiesz o tym lepiej. Bez przesadyzmu. JAk ktoś już wcześniej napisal "Nie bądźmy bardziej papiescy niż sam papa". Darmowki od zespolu nie dostalem. Kawalek mnie sie po prostu podoba
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

03-02-2006, 13:56

Jestem w dziwnym położeniu, bo rozumiem argumenty zarówno jednej, jak i drugiej strony.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2048
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

03-02-2006, 13:59

[quote][i]Wysłane przez Kingu[/i]
Owszem wypracowali własny styl ale ten nowy kawałek nie jest w tym stylu. Styl Darkthrone na którym zrobili karierę to A Blaze... czy Transilvanian... Nowy kawałek i ten nieszczęsny obrazek ma się do tamtego stylu jak chuj do kowadła.
[/quote]
no i coz z tego? 90% zespolow zrobilo kariere na swoich pierwszych plytach a potem poszlo w zupelnie inna strone - Entombed, Deicide, Samael itd etc. W porownaniu z nimi z reszta Darkthrone jest wierny swoim początkom jak pies budzie. Nie widze jednak powodu dla ktorego muzycy mieliby sie kurczowo trzymac stylu ktorym zdobyli sobie najwiecej fanow - po nagraniu "A blaze.." wiekszosc z reszta tez na nich pluła
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Kingu
weteran forumowych bitew
Posty: 1472
Rejestracja: 19-04-2002, 22:00
Lokalizacja: Superhausen
Kontakt:

03-02-2006, 16:40

[quote][i]Wysłane przez BadBlood[/i]
[quote][i]Wysłane przez Kingu[/i]
Tak, jeśli IPERYT nagra rock'n rolla to zaprzeczy swej istocie, którą wykreował, tak jak Darkthrone czyni to powoli na naszych oczach. Wtedy stwierdzę, to samo co w przypadku Darkthrone. Sentymenty na bok. [/quote]
A nie przeskadzało ci, jak Darkthrone po raz pierwszy zaprzeczył swojej istocie? [/quote]

Zaprzecza tym co robi teraz i to jest godne politowania.
Awatar użytkownika
Kingu
weteran forumowych bitew
Posty: 1472
Rejestracja: 19-04-2002, 22:00
Lokalizacja: Superhausen
Kontakt:

03-02-2006, 16:48

[quote][i]Wysłane przez Olo[/i]

no i coz z tego? 90% zespolow zrobilo kariere na swoich pierwszych plytach a potem poszlo w zupelnie inna strone - Entombed, [b]Deicide[/b], Samael itd etc. W porownaniu z nimi z reszta Darkthrone jest wierny swoim początkom jak pies budzie. Nie widze jednak powodu dla ktorego muzycy mieliby sie kurczowo trzymac stylu ktorym zdobyli sobie najwiecej fanow - po nagraniu "A blaze.." wiekszosc z reszta tez na nich pluła [/quote]

Kiepski przykład z tym Deicide. Ja nie zauważyłem, żeby wśród moich znajomych ktoś wtedy pluł na Darkthrone po wydniu A Blaze..., wręcz przeciwnie. Recenzje też o ile sobie przypominam były pozytywne np. ta szefa Pagan Rec. w starym T.Allu.
Styl stylem ale nie udawajcie, że nie widzicie zmiany STOSUNKU tych ludzi do muzyki / swojej kapeli.
ODPOWIEDZ