"Głosiciele Wiary"

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

"Głosiciele Wiary"

16-01-2006, 22:04

No dobra. Na tapetę idzie [b]CLANDESTINE BLAZE[/b]
Co sądzicie o ostatnim dziele Mikko Aspy zatytułowanym przewrotnie "Deliverers Of Faith"? Moim zdaniem takie kawałki, jak "Psychopathia Sexualis", "Winter Of White Death", czy chociażby "Tormented" zostawiają trwały uszczerbek na zdrowiu psychicznym.
Ta jednoosobowa horda jest świetnym dowodem na to, że black metal znany z początku lat 90. nie tylko nie umarł, ale ma się wyjątkowo dobrze. Wyraźnie wyczuwalne inspiracje dokonaniami Darkthrone i Burzum, a do tego ten podły, samobójczy klimat - oto główne zalety tego tworu, który zaliczam do lepszej części sceny fińskiej (razem z Barathrum i paroma innymi). Dodatkowo ujmuje mnie postać samego Aspy, który jako jeden z niewielu muzyków metalowych umie całkiem dobrze uzasadnić swoje antychrześcijańskie przesłanie. Nie posługuje się pustymi frazesami, mówiącymi o "zakłamaniu chrześcijaństwa" (cokolwiek miałoby to oznaczać), lecz wali w samo sedno problemu umniejszenia jednostki w obliczu planu bożego. Nie ukrywam również, że podoba mi się antykomercyjna polityka Northern Heritage Records, której Mikka jest właścicielem.
Dosyć nudzenia. Wypowiedzcie się o płytkach solowych i splitach z Deatspell Omega i Satanic Warmaster?
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Mental
weteran forumowych bitew
Posty: 1739
Rejestracja: 31-08-2003, 12:29
Lokalizacja: anus mundi

16-01-2006, 22:11

Nie wiem, nie znam i odnosze wrazenie, ze te "wszystkie" black-metalowe hordy pokroju Clandestine Blaze, Watain, Deathspell Omega itp. zna kazdy gimnazjalista, majac je wsrod dziesiatek gigabajtow mp-trojek, lub (sadzac po tym jak w/w schodza na allegro w tempie blyskawicznym) na polce pomiedzy plytami Slipknot i Mandaryny...
You may raise your chalice of nothing
And salute the leech that you are
Awatar użytkownika
P.
postuje jak opętany!
Posty: 415
Rejestracja: 06-07-2004, 09:02

16-01-2006, 22:15

Podobało mi się po pierwszych przesłuchaniach (zarówno "Fist Of..." jak i "Deliverers..."), ale obecnie już tak nie jest. Chociaż "I Have seen..." z "First Of..." to bardzo dobry utwór.
Nie odpowiadają mi te wolne utwory oraz sam schemat utwór szybki na zmianę z wolnym (który w 100% takim jest).
never again
Awatar użytkownika
antigod
w mackach Zła
Posty: 997
Rejestracja: 12-07-2005, 18:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

16-01-2006, 22:29

[quote] i splitach z Deatspell Omega i Satanic Warmaster? [/quote]

O, to to. Splicik z SW miodzio!
THE ARMY - THE WEAPON - THE MACHINERY OF WAR - EXTERMINATION OF ALL MAN!
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

16-01-2006, 22:30

Jebie mnie, czy znają ten zespół gimnazjaliści. Raczej wszystkie zespoły są znane przez gimnazjalistów, bo takie mamy czasy. To żaden argument.
A "De Mysteriis..." to nawet nagrali gimnazjaliści, no może licealiści. To najlepszy wiek na ekstremę.
Ale prywatnie to jednak sądzę, że Clandestine Blaze, Watain, Deathspell Omega i inne cuda są gimnazjalistom mało znane. A może ich naszywki są trudne do zdobycia, bo jeszcze nigdy nie widziałem tych kapel na cudzych plecakach.
Pierdolić to.
Dla mnie to zajebiste, obskórne granie, które podnosi mi ciśnienie (a o to coraz trudniej).
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

16-01-2006, 22:33

[quote][i]Wysłane przez antigod[/i]
O, to to. Splicik z SW miodzio! [/quote]
No właśnie. A forma tego splitu też jest szczególna.
Słucham konstruktywnych wypowiedzi.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
black_lava
rasowy masterfulowicz
Posty: 2031
Rejestracja: 25-08-2005, 09:24
Lokalizacja: O.

17-01-2006, 11:42

szczerze mówiąc wolę "Fist..."od ostatniego wydawnictwa.nie zmienia to faktu że ten album też jest ciekawy i warty zgłębienia.A Satanic Warmaster to trv kult!szczególnie ostatnia płyta!
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

17-01-2006, 11:52

No a co z tym splitem, na którym kawałki robione są wspólnie?
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
black_lava
rasowy masterfulowicz
Posty: 2031
Rejestracja: 25-08-2005, 09:24
Lokalizacja: O.

17-01-2006, 12:51

niestety owego splitu nie mialem okazji usłyszeć także nie będe się wypowiadał.
Awatar użytkownika
roman
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 23-01-2003, 20:30
Lokalizacja: Łódź

17-01-2006, 18:06

BM as it should be :).
Ogolnie bardzo lubie ten projekt, taki barbarzynski minimalistyczny BM. Czuc stara szkole, o ktorej Longinus juz napisal. Burzum czuc na kilometr, mnostwo Darkthrone, Hellhammer. Nie ma chyba plyty, ktora by mi sie nie podobala. No moze na debiucie jest jeden blast, ktory robi troche chaosu i to mi sie nie podoba. Zdecydowanie srednie i wolne tempa, to rzeczy ktore Mikko wychodza zajebiscie. Wymienionych tu splitow nie sluchalem. Material z Crushing The Holy Trinity niszczy obiekty i nie wiem czemu lubie go najbardziej (pwenie dlatego ze na winylu ;)). Zajbiscie przemyslany koncept, upadek swiata, fascynacja smiercia i inymi dewiacjami itp. Do mnie trafia to w 100%.
Prowadzenie NH to juz osobna kwestia. Zajebiscie mi odpowiada takie podejscie.
Awatar użytkownika
Raagoon
weteran forumowych bitew
Posty: 1177
Rejestracja: 14-01-2005, 15:53

17-01-2006, 18:22

mam tylko Fist Of The Northern Destroyer, bodajze z 2003, jak sie ma to cudo do nowej? produkcja nowoczesna?! zapomnialem o tym, pora przypomniec, zwlaszcza ze zima jak zwykle BM stoi:)
valmir
postuje jak opętany!
Posty: 317
Rejestracja: 17-08-2004, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

17-01-2006, 19:24

tak przy okazji...slyszal ktos Crushing the Holy Trinity (Father) Dso / Stabat Mater ? jak to sie prezentuje?

edit. z Clandestine Blaze znam najlepiej ich split wlasnie z DsO który zajebiscie mi podchodzi ;)
controle and abuse
Awatar użytkownika
P.
postuje jak opętany!
Posty: 415
Rejestracja: 06-07-2004, 09:02

17-01-2006, 19:27

[quote][i]Wysłane przez valmir[/i]
tak przy okazji...slyszal ktos Crushing the Holy Trinity (Father) Dso / Stabat Mater ? jak to sie prezentuje? [/quote]
DsO prezentuje się świetnie (jeden długi 20 min. utwór), a Stabat Mater to cienizna.
never again
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

17-01-2006, 20:30

[quote][i]Wysłane przez Maria Konopnicka[/i]
Najwyżej cenię sobie Deliverers of Faith - takiego Winter of white death mogę słuchać kilkanaście razy pod rząd... [/quote]
O to to. Ponadto rozwalający jest absolutny dół na "Psychopatia Sexualis". Ta melodia może doprowadzić na skraj, gdy się ma kiepski dzień. Zajebista sprawa.
Facet gra prymitywnie, ale ile skrzywionych melodii przemyca do tej łupanki.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

19-01-2006, 08:38

[quote][i]Wysłane przez Maria Konopnicka[/i]
Nie będzie mnie pewnie kilka dni na forum bo zakupiłem też nową płytę Satanic Warmaster - więc prawdopodobnie będę się onanizował przy tych dwóch płytach :) [/quote]

płytka zaraz zostanie wysłana więc się jeszcze w tym tygodniu poonanizujesz, a ja sobie za to kupię cusik naprawdę fajnego :]
Awatar użytkownika
Mental
weteran forumowych bitew
Posty: 1739
Rejestracja: 31-08-2003, 12:29
Lokalizacja: anus mundi

19-01-2006, 12:02

Czyli mówicie brzydale, ze kapela warta jest swieczki ? To w takim razie, ktora plyte najbardziej polecacie? Na allegro jest reedycja debiutu, warto zakupic?
You may raise your chalice of nothing
And salute the leech that you are
Awatar użytkownika
roman
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 23-01-2003, 20:30
Lokalizacja: Łódź

19-01-2006, 14:59

[quote][i]Wysłane przez longinus696[/i]
O to to. Ponadto rozwalający jest absolutny dół na "Psychopatia Sexualis".
[/quote]

Mnie wszystkie utwory z "Deliverers..." rozpierdalaja w jednakowym stopniu. Nie zapomniany jest ten Darkthronowo/Hellhammerowy riff gdzies tak posrodku i na koncu Beyond The Reason, masakra.

[quote][i]Wysłane przez Raagoon[/i]
mam tylko Fist Of The Northern Destroyer, bodajze z 2003, jak sie ma to cudo do nowej?[/quote]

Nowa plyta no moje ucho ma bardziej chropowate brzmienie i chyba troche bardziej przestrzenne. Co do samych utworow to wiekich roznic nie ma. Poza tym koncept rozpierdala.

[quote][i]Wysłane przez Mental[/i]
To w takim razie, ktora plyte najbardziej polecacie?
[/quote]

Zadnej nie polecam :)

Edit: A co powiecie o utworze Tormented? Dla mnie to zajebisty hold dla Autopsy, choc nie wiem czy sam Mikko zdaje sobie z tego sprawe ;), pomijajac klawisze i wokal (notabene zajebisty)
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

19-01-2006, 20:45

[quote][i]Wysłane przez roman[/i]
A co powiecie o utworze Tormented? [/quote]
To jest dopiero killer. Klawisz w tle gra taką melodię, że można zgłupieć. Mikko drze mordę jakby go ze skóry obierali.
Co ja gadam. Ten wrzask wyraża ból psychiczny a nie fizyczny. To coś stokroć gorszego. Dla mnie super.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
roman
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 23-01-2003, 20:30
Lokalizacja: Łódź

20-01-2006, 10:17

Ooo bardzo dobry opis tego kawalka
Awatar użytkownika
roman
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 23-01-2003, 20:30
Lokalizacja: Łódź

23-01-2006, 11:12

Tak sie zastanawiam gdzie ci wszyscy gimnazjalisci co niby Sluchaja CB?
ODPOWIEDZ