COUNT RAVEN

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
BadBlood
weteran forumowych bitew
Posty: 1019
Rejestracja: 20-12-2004, 15:22

16-01-2006, 15:54

[quote][i]Wysłane przez Evil_woman30[/i]
A jesli mowa o St.Vitus to pierszy vocal Count Raven-Lindersson,przeszedł własnie do tej kapelki-Bad Blood nie myle sie?[/quote]
Nie mylisz się, nagrał z St. Vitus zajebistą płytkę "C.O.D."

[quote][i]Wysłane przez Evil_woman30[/i]
A wogole płytki juz doszły?PZD! [/quote]
Być może, jeszcze dzisiaj w domu nie byłem.
Heeeeeey!!! Hooooooo!!! We're Satan's People!!!!!
Evil_woman30
zaczyna szaleć
Posty: 186
Rejestracja: 30-11-2005, 20:15
Lokalizacja: Asgard

16-01-2006, 16:29

Ale to odejscie Linderssona i przejecie vocalu przez gitarzyste Fondeliusa-wyszło im na dobre co mozna zauwazyc na "Destruction Of The Void "i calej reszcie!
Moze wpadna na pomysl nagrania nowej płytki?!
"bierz sobie wzorce
z życia powszedniego
a ja jestem wolna
i chuj ci do tego! "
Awatar użytkownika
P.
postuje jak opętany!
Posty: 415
Rejestracja: 06-07-2004, 09:02

17-01-2006, 00:15

[quote][i]Wysłane przez BadBlood[/i]
[http://www.metalchaos.co.uk/Count%20Rav ... to%202.jpg [/quote]
To i kabaret tu mamy? Napewno nagrają jeszcze coś bardzo dobrego. W dodatku stoją przecież na tle drzew - ich wygląd idealnie współgra w połączeniu z tym niby-lasem.
never again
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

17-01-2006, 17:46

mrok
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

21-09-2009, 12:51

No proszę. Pośmialiśmy się trochę z leciwych panów, a konstruktywnych komentarzy w kwestii muzyki jak nie było, tak nie ma. Tymczasem minęły sobie 3 lata od założenia tego tematu i również od czasu, gdy dotarła do mnie paczka z płytami Count Raven od Evil_woman (pozdrowienia). Osłuchawszy się solidnie z tym materiałem mogę wreszcie odświeżyć ten topic i skrobnąć kilka słów o kapeli zwłaszcza, że zelektryzowała mnie wiadomość o ich nowym albumie.

Jeśli wciąż jeszcze nie obadaliście dyskografii tych szwedzkich dinozaurów, to polecam szybko nadrobić zaległości. Wprawdzie przylepiono im etykietkę klonu Black Sabbath, ale moim zdaniem można ich równie dobrze porównywać do Saint Vitus, momentami nawet do Candlemass, zaś główne podobieństwo do Sabbsów wynika z maniery wokalnej Dana Fondeliusa, który chwilami brzmi niemal identycznie jak Ozzy. Skoro tribute-bandy Autopsy i Entombed cieszą się zasłużoną popularnością, to chyba możemy przyjąć, że oparty na dobrych wzorcach doommetalowy tradycjonalizm też ma swoją wartość. Tym bardziej, że na trzeciej płycie - "High on Infinity" - chłopaki wycisnęli z siebie jakieś tam pokłady indywidualizmu i stworzyli bardzo spójny i chyba najlepszy w swojej karierze materiał. Po pierwsze album zawiera kilka prawdziwych hitów do nucenia przy goleniu. Po drugie, jest w nim coś hipnotycznego – być może to kwestia podobnego tempa kawałków (co przy godzinnym materiale potrafi trochę zmulić czerep). W trakcie trwania płyty wytwarza się dość przytłaczający klimat, przy czym nie jest to coś podanego "na tacy", w jakiś efektowny i oczywisty sposób, ale odczuwa się go raczej podskórnie. Panowie z Count Raven pracują nad tym od pierwszego kawałka ("Job") i już w następnym – absolutnie rewelacyjnym "Children’s Holocaust" – atmosfera gęstnieje na poważnie i tak jest praktycznie do końca (z niewielkimi przejaśnieniami). Niezłą robotę odwala samo brzmienie gitar – wyraziste, ciężkie, lekko zapiaszczone. Sednem natomiast są zapadające w pamięć, łatwo rozpoznawalne riffy, które aż proszą, żeby podążać za ich linią melodyczną.

Debiutanckiego "Storm Warning" do dziś nie słyszałem, natomiast dwójka i czwórka to dobre krążki, chociaż stojące ciut niżej od wspomnianego "High on Infinity". Sądzę jednak, że każdy powinien sobie sam wyrobić zdanie na ten temat.

edit: no i czekam na info dotyczące "Mammon's War"
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Tymothy
postuje jak opętany!
Posty: 657
Rejestracja: 07-06-2005, 14:29

Re:

21-09-2009, 13:20

longinus696 pisze:przylepiono im etykietkę klonu Black Sabbath, ale moim zdaniem można ich równie dobrze porównywać do Saint Vitus, momentami nawet do Candlemass, zaś główne podobieństwo do Sabbsów wynika z maniery wokalnej Dana Fondeliusa, który chwilami brzmi niemal identycznie jak Ozzy.
"Mamons War" to moje "dziwicze"zetknięcie z muzyka Szwedów, i pierwsze co przyszło mi do głowy to właśnie Black Sabbath. Tu nie chodzi wyłącznie o wokalistę, którego głos jedzie pod Ozziego, ale także sama muzyka zaciąga BS. Dla mnie to podobieństwo to żaden problem, bo fajnie panowie grają. Jednakże pod koniec płyta zaczyna lekko przynudzać, wystarczyło by 45 minut zamiast ponad godziny.
Hello darkness, my old friend
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

21-09-2009, 13:30

Tymothy pisze:Jednakże pod koniec płyta zaczyna lekko przynudzać, wystarczyło by 45 minut zamiast ponad godziny.
Fakt, zdarza im się przegiąć pałkę.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Duvelor
weteran forumowych bitew
Posty: 1479
Rejestracja: 12-10-2006, 20:16

Re: COUNT RAVEN

25-09-2009, 18:54

Wiecie gdzie można znaleźć nowy album? Chodzi mi o jakieś polskie distro.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: COUNT RAVEN

03-02-2021, 13:39

Nowa płyta znajduje się w fazie miksowania.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: COUNT RAVEN

03-02-2021, 14:12

Nie mają za specjalnie szybkiego tempa w nagrywaniu.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: COUNT RAVEN

25-08-2021, 20:41

Obrazek
29 października
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: COUNT RAVEN

02-10-2021, 20:23

Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Herne the Hunter
postuje jak opętany!
Posty: 642
Rejestracja: 20-12-2009, 02:26
Lokalizacja: Poznań

Re: COUNT RAVEN

02-10-2021, 20:43

Pacjent pisze:
02-10-2021, 20:23
Kupię
Conan! What is best in life? Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: COUNT RAVEN

22-10-2021, 11:44

Kolejny
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: COUNT RAVEN

06-12-2021, 20:01

Ten słuszny pod każdym względem album jest do nabycia tutaj:
http://nine-records.pl/index.php?route= ... ct_id=3922
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
ODPOWIEDZ