CRAFT

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: CRAFT

27-06-2018, 22:32

dzik pisze:
Drone pisze:Przekręciłem tę płytę już dobrych 10 razy utwierdzając się w przekonaniu, że to najlepszy album CRAFT, ale jednocześnie najbardziej wymagający. Obok starych patentów np. typowo craftowego łupania kwadratowym riffem (w ich przypadku to nie zarzut, a zaleta - dzięki temu nabrałem dziś ochoty na słuchanie OMNIZIDE), który przechodzi w szybkie partie, jest masa smaczków, nieoczywistych patentów, półtonowych zjazdów i odjazdów, dysonansowych zgrzytów i kombinacji rytmicznych - można powiedzieć, że tradycja łączy się z nowoczesnością w idealnych proporcjach. Przebój leci za przebojem, aż się chce włączyć to jeszcze raz, co niniejszym czynię. Obok nowego MARDUK mocny kandydat na pudło AD 2018 w black metalu.
Dodajmy do tego Funeral Mist i mamy komplet.
Nie napisałem tak, bo jeszcze się do końca nie przegryzłem przez nowe FM. Ale duże prawdopodobieństwo, że tak się skończy :)
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6668
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: CRAFT

27-06-2018, 22:44

Wczoraj zrobilem sobie starcie w drodze do domu miedzy FM i Craft. Z tych drugich nie bylo co zbierac. To tak jak zestawic kilof z pustakiem.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6286
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: CRAFT

27-06-2018, 22:52

Też mi póki co robi najbardziej z tej szwedzkiej trójki. Jest przestrzeń i kosmos w tym graniu.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3575
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: CRAFT

28-06-2018, 08:32

ozob pisze:Wczoraj zrobilem sobie starcie w drodze do domu miedzy FM i Craft. Z tych drugich nie bylo co zbierac. To tak jak zestawic kilof z pustakiem.
jaki sens maja takie zestawienia? dwa różne zespoły, dwa zupełnie różne podejścia do tematu.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1280
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: CRAFT

28-06-2018, 09:18

Nerwowy pisze:Też mi póki co robi najbardziej z tej szwedzkiej trójki. Jest przestrzeń i kosmos w tym graniu.
Ze Szwecji w tym roku ukazała się też bdb płyta Watain, która wstydu im nie przynosi.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6668
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: CRAFT

28-06-2018, 10:28

nagrobek pisze:
ozob pisze:Wczoraj zrobilem sobie starcie w drodze do domu miedzy FM i Craft. Z tych drugich nie bylo co zbierac. To tak jak zestawic kilof z pustakiem.
jaki sens maja takie zestawienia? dwa różne zespoły, dwa zupełnie różne podejścia do tematu.
Tylko z pozoru. Ja muzyke traktuje emocjonalnie i tych emocji wzbudza u mnie wiecej FM niz Craft.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8066
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: CRAFT

28-06-2018, 11:09

ozob pisze:
Ja muzyke traktuje emocjonalnie i tych emocji wzbudza u mnie wiecej FM niz Craft.
Ale to wcale nie oznacza, że to zła płyta. Pamiętam stękania po premierze 'Void', że to lipa i że 'FtU' lepsze. A dzisiaj raczej trudno znaleźć jakiś skrajnie negatywny komentarz na temat tej płyty,
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3615
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: CRAFT

28-06-2018, 12:28

Oczywiście, z ocenami to najlepiej poczekać przynajmniej parę miesięcy.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8066
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: CRAFT

28-06-2018, 17:43

Obawy odnośnie wydania częściowo się potwierdziły:

Obrazek

Obrazek

Digi takie sobie, niestety lakierowane. Zdecydowanie lepiej byłoby to wydać, jak poprzednie ich materiały. Widziałem co prawda gorsze, ale to żadne pocieszenie.
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6668
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: CRAFT

28-06-2018, 18:25

COFFIN pisze:
ozob pisze:
Ja muzyke traktuje emocjonalnie i tych emocji wzbudza u mnie wiecej FM niz Craft.
Ale to wcale nie oznacza, że to zła płyta. Pamiętam stękania po premierze 'Void', że to lipa i że 'FtU' lepsze. A dzisiaj raczej trudno znaleźć jakiś skrajnie negatywny komentarz na temat tej płyty,
Jak juz pisalem, aranzacyjnie jest to plyta ciekawa. Byc moze nawet bogata. Jednakze nie wzbudza u mnie zadnych emocji. Ot, granie do kotleta.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2725
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: CRAFT

28-06-2018, 19:32

COFFIN pisze:Obawy odnośnie wydania częściowo się potwierdziły:

Obrazek

Obrazek

Digi takie sobie, niestety lakierowane. Zdecydowanie lepiej byłoby to wydać, jak poprzednie ich materiały. Widziałem co prawda gorsze, ale to żadne pocieszenie.
Zaraz zapewne wyjdzie jewel, więc poczekam sobie.
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8066
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: CRAFT

29-06-2018, 08:25

Mam nadzieję, że i w tym przypadku tak właśnie będzie. Patrząc na wcześniejszą politykę wydawniczą SOM wychodziłoby, że tak. Z drugiej strony - pierwsze wydania np. trójki i czwórki Watain w digi były dużo lepsze i w zasadzie nie było wiadomo, że za jakiś czas puszczą wersje w pudełkach. A tutaj wygląda mi to na pójście w masówkę i po kosztach.
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: CRAFT

29-06-2018, 23:15

Kilka razy się winyl pokrecil i muszę stwierdzić że znakomita płyta. Lepsza niż void zdecydowanie.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8066
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: CRAFT

29-06-2018, 23:44

maciek z klanu pisze:Lepsza niż void zdecydowanie.
Na pewno. Nie mam żadnych wątpliwości.
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: CRAFT

30-06-2018, 00:21

To oczywiste.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
sc.goks
zaczyna szaleć
Posty: 114
Rejestracja: 20-02-2018, 19:31

Re: CRAFT

30-06-2018, 21:49

gusta guściki
za bardzo poszli w dziwne przejścia, łamania i dysonanse - za dobrze umiejom ciupać skurwesyny

tylko TERROR PROPAGANDA. myk.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: CRAFT

02-07-2018, 22:43

pr0metheus pisze:Obrazek
ktos kupil wersje z lampa craft?

Obrazek


tak jak lampa mi sie podoba, to album mnie osobiscie rozczarowuje. przekombinowany jest . i to nie tak ze trudny w odbiorze i na wiele posiedzen, bo po 5 odsluchach ja pamietam co gdzie leci. i nie podoba mi sie to.
tak to jest jak oczekiwania sa duze i po dlugiej przerwie chce sie wrocic z mocnym albumem i sie przedobrzy. ta sama choroba co ostatni mayhem.
the cosmic sphere falls i undone to najlepsze numery, natomiast darkness falls i to nastepne plumkanie crimson sa absolutnie do wyjebania. srednia ocena, bo tragedii nie ma,ale tez zeby wracac to ja raczej nie...
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1280
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: CRAFT

02-07-2018, 23:50

pr0metheus pisze:ta sama choroba co ostatni mayhem.
Przepraszam bardzo, ale co jest nie tak z ostatnim Mayhem? Nie wydaje mi się, by ten album był przedobrzony. Nowy kompozytor bdb wypadł, choć wiadomo czyimi zagrywkami głównie się inspirował. To i tak duży wyczyn, że pomimo tych zapożyczeń album brzmi świeżo i nie męczy w słuchania.

Co do Craft aktualnie trudno mi się odnieść. Przez pierwsze dni byłem podjarany i wydawał mi się genialny, teraz z kolei mam wrażenie, że wszystko co możliwe odkryłem i nie ma żadnych smaczków. To dosyć szybko, niektóre albumy poznawałem miesiącami.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4599
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: CRAFT

03-07-2018, 22:21

fak da uniwerse lepsze
ODPOWIEDZ