SEPULTURA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14261
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: SEPULTURA

20-07-2022, 18:36

hcpig pisze:
20-07-2022, 17:55
A po latach co stawiacie wyżej - Soulfly czy Sepę z Greenem?
Soulfly do Conquer było lepsze, teraz lepsza jest Sepa
więc wyszło takie pół na pół ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4593
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: SEPULTURA

20-07-2022, 18:58

Tatuś pisze:
20-07-2022, 17:26
Tak to, że Max pierdolnął zespół w 1996 roku a jego brat dekadę póżniej. Pewnie myślał, że się po tym rozwiążą. Może trza było sobie w 1988 roku zastrzec prawo do nazwy.
Ale teraz nie gra .
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15989
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: SEPULTURA

20-07-2022, 19:00

Mariusz Wędliniarz pisze:
20-07-2022, 18:38
Rumburak pisze:
20-07-2022, 18:25
Ile razy mam Ci pisać, żebyś się za robotę wziął?
Jest bezrobocie. Poza tym muszę zajmować się babką i po prostu jej pilnować, żeby nic się jej nie stało. Jest już starsza, jakby sama zostawała, ktoś mógłby ją na przykład kraść. Draństwa jest dużo.
Ksiadz Marcin sie nia zaopiekuje, do roboty nierobie
woodpecker from space
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: SEPULTURA

20-07-2022, 19:51

Mariusz Wędliniarz pisze:
20-07-2022, 18:38
Rumburak pisze:
20-07-2022, 18:25
Ile razy mam Ci pisać, żebyś się za robotę wziął?
Jest bezrobocie. Poza tym muszę zajmować się babką i po prostu jej pilnować, żeby nic się jej nie stało. Jest już starsza, jakby sama zostawała, ktoś mógłby ją na przykład kraść. Draństwa jest dużo.
Bierz się do roboty. Chłopy mi narzekają, że odkąd Ukraińcy dostali socjał to nie ma komu owoców rwać. 500+, Ukrainiec+ = rolnictwo minus.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4458
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: SEPULTURA

20-07-2022, 20:57

Mariusz Wędliniarz pisze:
20-07-2022, 18:38
Rumburak pisze:
20-07-2022, 18:25
Ile razy mam Ci pisać, żebyś się za robotę wziął?
Jest bezrobocie. Poza tym muszę zajmować się babką i po prostu jej pilnować, żeby nic się jej nie stało. Jest już starsza, jakby sama zostawała, ktoś mógłby ją na przykład kraść. Draństwa jest dużo.
To zajmij sie tą babką, a nie ciagłym pierdoleniem tego samego na forum, bo smieszne to juz bylo, teraz to zbędne kilobajty, a prąd trzeba oszczędzać.
Innymi słowy - w tematach muzycznych rozmawiamy o muzyce, a nie o roli, babce i rurze.
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2258
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: SEPULTURA

20-07-2022, 21:03

hcpig pisze:A po latach co stawiacie wyżej - Soulfly czy Sepę z Greenem?
Zdecydowanie Sepa z Greenem.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15989
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: SEPULTURA

20-07-2022, 21:26

To oczywiste
woodpecker from space
12345
postuje jak opętany!
Posty: 545
Rejestracja: 19-02-2018, 10:16

Re: SEPULTURA

21-07-2022, 00:00

Gunman pisze:
20-07-2022, 21:03
hcpig pisze:A po latach co stawiacie wyżej - Soulfly czy Sepę z Greenem?
Zdecydowanie Sepa z Greenem.
Może niepopularna odpowiedź, ale Soulfly oraz Cavalera Conspiracy. Płyt z Greenem ciężko mi się słucha głównie przez jego wokal. I to co słyszałem (a nie miałem sił wszystkiego przesłuchać) nie ma takiej pary jaką mieli jeszcze z Maxem.
12345
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9188
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: SEPULTURA

21-07-2022, 06:59

Ostatni Soulfly, którego słuchałem to był Dark Ages chyba. Sepulturę sprawdzam za każdym razem jak coś wypuszczą, ale to chyba bardziej z sympatii do AK.
Awatar użytkownika
immortal69
postuje jak opętany!
Posty: 665
Rejestracja: 12-01-2009, 13:16
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SEPULTURA

17-09-2022, 23:15

Do ChaosAD nakrywają czapką cały ten Soulfly - zresztą to inna muzyka... później się nie znam
Obrazek
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: SEPULTURA

18-09-2022, 09:11

Powiem szczerze, że do tej pory nie słyszałem nawet debiutu Soulfly. W ogóle z całego dorobku tej grupy znam całe dwa wideoklipy. Pierwszy do tytułowego numeru z "Prophecy", będącego tanią podróbą "Roots bloody roots", gdzie dodatkowo bawił mnie Ellefson w czapie. Drugi do "Frontlines" z następczyni, gdzie niby udanie nawiązują do okolic "Arise" / "Chaos A.D.", ale jak się wsłuchać to wszystko tam jest takie jak żenujący, prostacki tekst - sprawia wrażenie napisanego na kolanie w studio w pięć minut. Owszem - na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat powstawały w ten sposób również arcydzieła gatunku, nieśmiertelne klasyki będące niedoścignionymi wzorami i inspiracją dla całej armii naśladowców, kopistów czy po prostu dzieciaków, które "też tak chciały". Żeby takie coś jednak wystąpiło muzycy muszą się znaleźć we właściwym miejscu o właściwej porze. Spływa na nich wtedy jakaś "boska" inspiracja z kosmosu i dalej "samo się robi". W przypadku tego numeru Cavalery nic nie spłynęło. Co najwyżej coś tam w studyjnej toalecie tuż przed lub tuż po rejestracji numeru.

Jeśli chodzi o Sepę, nie przeskoczyłem "Against", które było po prostu tragiczne. Nie jestem pewien czy z sensownych patentów, które wtedy nagrali dałoby się ulepić 1-2 przyzwoite numery. 3/10 to BARDZO łaskawa ocena tego szlamu. Nigdy nie byłem fanem "Roots", ale przy następczyni ta płyta to arcydzieło. Ze wszystkich płyt od "Nation" wzwyż słyszałem tyle numerów, że policzyłbym spokojnie na palcach jednej ręki. Nawet nie pamiętam żadnego tytułu. Musiały być fantastyczne.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
987654321k
w mackach Zła
Posty: 724
Rejestracja: 12-12-2018, 19:43

Re: SEPULTURA

18-09-2022, 10:19

Nie znam nic Soulfly ani Sepultury od Against. Jakieś pojedyncze numery na pewno słyszałem ale nie zachęciło mnie to do słuchania i dałem sobie spokój. Proste. Z kolei dwie pierwsze płyty Cavalera Conspiracy były jak dla mnie ok i trochę się pokręciły w odtwarzaczu. Dwie ostatnie po jednym odsłuchu odpuściłem sobie.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: SEPULTURA

18-09-2022, 10:22

Against dałbym 5/10 ,jest tam kilka fajnych numerów.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4656
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: SEPULTURA

18-09-2022, 11:49

Jak się posłucha na spokojnie i bez oczekiwań Sepultury bez Maxa to można się pozytywnie zdziwić.
Soulfly - jeszcze nie słuchałem. Może kiedyś z ciekawości. Kojarzę z teledysków. Dupy nie urywało.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15051
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SEPULTURA

18-09-2022, 11:55

CZasem mi się wydaje, że Against był skazany na porażkę. Sukces Roots był tak spektakularny, że przyćmił wtedy niemal wszystko. Dodatkowo jeszcze po zakończonej trasie sprawa odejścia Maxa i kolejny szok, zespół który jest na szczycie, niemal idzie w rozsypkę. Dziwne to było. Cała metalowa prasa żyła tym wszystkim. I nagle pozostali członkowie zespołu próbują zrobić coś zupełnie innego, chcą pokazać, że potrafią grać bez Maxa. Wydaje mi się, że z liczbą gości na albumie przeholowali, a płyta pozostała w cieniu Roots do dziś. Ludzie mieli po prostu zbyt wielkie oczekiwania.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: SEPULTURA

18-09-2022, 12:10

Nasum pisze:
18-09-2022, 11:55
CZasem mi się wydaje, że Against był skazany na porażkę. Sukces Roots był tak spektakularny, że przyćmił wtedy niemal wszystko. Dodatkowo jeszcze po zakończonej trasie sprawa odejścia Maxa i kolejny szok, zespół który jest na szczycie, niemal idzie w rozsypkę. Dziwne to było. Cała metalowa prasa żyła tym wszystkim. I nagle pozostali członkowie zespołu próbują zrobić coś zupełnie innego, chcą pokazać, że potrafią grać bez Maxa. Wydaje mi się, że z liczbą gości na albumie przeholowali, a płyta pozostała w cieniu Roots do dziś. Ludzie mieli po prostu zbyt wielkie oczekiwania.
Po prostu "Roots" był zgonem tego zespołu (komórki rakowe pojawiły się na "Chaos A.D."), a potem mieliśmy i mamy do dziś nieudane próby ożywienia nieboszczyka. Nie wiem jak duża liczba fanów miała duże oczekiwania wobec tego zespołu, ale ja postawiłem na Sepulturze krzyżyk, słucham płyt do "Arise" włącznie i dobrze mi z tym.
PS. Wyobraźmy sobie, że po odejściu Holmesa Paradise Lost przez kilkadziesiąt lat rozwija tematy na bazie "Host". To byłby jakiś koszmar. :D
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1592
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: SEPULTURA

18-09-2022, 13:08

Nasum pisze:
18-09-2022, 11:55
CZasem mi się wydaje, że Against był skazany na porażkę. Sukces Roots był tak spektakularny, że przyćmił wtedy niemal wszystko. Dodatkowo jeszcze po zakończonej trasie sprawa odejścia Maxa i kolejny szok, zespół który jest na szczycie, niemal idzie w rozsypkę. Dziwne to było. Cała metalowa prasa żyła tym wszystkim. I nagle pozostali członkowie zespołu próbują zrobić coś zupełnie innego, chcą pokazać, że potrafią grać bez Maxa. Wydaje mi się, że z liczbą gości na albumie przeholowali, a płyta pozostała w cieniu Roots do dziś. Ludzie mieli po prostu zbyt wielkie oczekiwania.
Baba rozjebała ten zespół, nie pierwsza ona i pewnie nie ostatnia. A fakty są takie, że ani Max ani Sepultura nie robi tak dobrze jak robili razem. Tak jak Maxowi brakuje tej finezji którą ogrywa Andreas, tak Andreasowi brakuje tego prostego pierdolnięcia które ogrywa Max.
A Green ma katastrofalną dykcje i strasznie monotonne frazowanie, i to kładzie Sepulturę - którą instrumentalnie da się słuchać ale jak wchodzi ten gość to wszystko siada.
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15051
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SEPULTURA

18-09-2022, 13:29

To prawda, tandem Max/Andreas sprawdzał się znakomicie. Osobno brakuje zarówno jednemu jak drugiemu.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5299
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: SEPULTURA

18-09-2022, 14:25

Mi akurat Against bardzo podchodzi, szczególnie gra Andreasa, prawdziwy gitarowy kosmos. Oczywiście, nie w sensie wirtuozerii, ale pomysłów, smaczków i wyobraźni. To bardzo niedoceniony wioślarz, a szkoda. Radzę słuchając tej płyty skupić się na gitarowych aranżacjach, ma facet głowę nie od parady. Płyt po Against nie za bardzo słucham, za to debiut Soulfly nadal słucha się znakomicie. O ile lubi się Roots - ja akurat lubię 😀
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: SEPULTURA

18-09-2022, 15:28

Sgt. Barnes pisze:
18-09-2022, 14:25
Mi akurat Against bardzo podchodzi, szczególnie gra Andreasa, prawdziwy gitarowy kosmos. Oczywiście, nie w sensie wirtuozerii, ale pomysłów, smaczków i wyobraźni. To bardzo niedoceniony wioślarz, a szkoda. Radzę słuchając tej płyty skupić się na gitarowych aranżacjach, ma facet głowę nie od parady. Płyt po Against nie za bardzo słucham, za to debiut Soulfly nadal słucha się znakomicie. O ile lubi się Roots - ja akurat lubię 😀
To oczywiste. Against to bardziej taki hard corowy atak zabarwiony tymi ich plemiennymi /orientalnymi wpływami. Gdyby na tej płycie śpiewał Max byłaby moc potworna.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
ODPOWIEDZ