SEPULTURA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

SEPULTURA

08-09-2005, 22:33

Jako, że sondy tracą poparcie (nie może być!?!) potraktujcie ten wątek jako zwykłe kopytko.

Xytras, nie spuszczaj się. :D
Only SŁUCHANIE płyt is real!
nan
postuje jak opętany!
Posty: 475
Rejestracja: 29-06-2002, 15:04

08-09-2005, 22:42

[quote][i]Originally posted by Betoniarz[/i]
kto kurwa dał głos na ROOTS?!!?

[/quote]

Ja :). Po pijaku nie trafiłem w Arise. Ale Roots i tak mi sie podoba.
Awatar użytkownika
sveneld
zaczyna szaleć
Posty: 249
Rejestracja: 18-03-2004, 08:58
Lokalizacja: Wrocław

08-09-2005, 23:10

"Morbid Visions", "Schizophrenia" i "Beneath The Remains", pomimo zróżnicowania stylów postawiłbym na równi, ale że głosować można na jedną płytę wybrałem "Beneath..." bo usłyszałem ją jako pierwszą.
"Arise" posłuchałem i szybko mi się znudziła (choć teledysk do tytułowego utworu podoba mi się do tej pory); dalszą twórczością Sepultury nie interesowałem się.
Only dead fish flows with the stream...
Brutalize666
zaczyna szaleć
Posty: 116
Rejestracja: 26-03-2004, 13:18

08-09-2005, 23:21

Lubie wszystkie z Maxem.Glosuje na "chaos a.d" z sentymentu.pierwsza plyta sepultury jaka uslyszalem jako 12 letni szczyl.
MacieX
zaczyna szaleć
Posty: 152
Rejestracja: 22-09-2004, 14:52
Lokalizacja: Varmia/Mazury

08-09-2005, 23:25

nie wiedziałem nawet ze kolesie juz tyle płyt natrzepali ;], ja zatrzymałem sie gdzies w okolicach "Chaos AD". Pamietam jak kiedys kupilem pirata "Beneath..." z tylko jedną nagraną stroną hehe. Glos oddam na "Schizophrenia"
Awatar użytkownika
Infernal
rozkręca się
Posty: 84
Rejestracja: 17-08-2005, 11:18
Lokalizacja: Zichenau

09-09-2005, 00:09

U mnie zaczęło się od "Arise" i tą płytke cenie najbardziej...

W morde, nie wiedziałem że po Roots wypuścili jeszcze tyle albumów, tylko kto tego słucha? ;-)
Down There In the Abyss
Beyond the Light, In the Dark
Sparks Expelled In Chasms Thrive
Unholy Essence, Cryptozoic
Awatar użytkownika
pajonk
w mackach Zła
Posty: 781
Rejestracja: 01-08-2005, 23:21
Lokalizacja: Xbox LIVE
Kontakt:

09-09-2005, 00:22

Xytras
You can either focus on being right, or doing right; in the case of Christianity and Islam, you do neither.
Awatar użytkownika
Edinazzu
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 28-12-2003, 22:32
Lokalizacja: Beyond Political Correctness

09-09-2005, 00:39

"Beneath The Remains", bo to jedna z thrashowych płyt wszechczasów. "Arise" to w zasadzie kopia powyższej.
"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda
violencer
rozkręca się
Posty: 52
Rejestracja: 06-04-2004, 22:30

09-09-2005, 00:56

Jasny chujek, Maniek wybieram Cię dzięki temu topicowi na pozera roku! ;) Ja tymczasem postawię jakoś tak na "Beneath The Remains" bo się dobrze słucha tej płytki. Pragnę jednak dodać, że Grave jest najlepszym zespołem świata, a temat o nim już jest założony... ;)
Awatar użytkownika
Trojan
postuje jak opętany!
Posty: 546
Rejestracja: 08-04-2005, 00:29
Lokalizacja: Kraków

09-09-2005, 01:04

[quote][i]Wysłane przez Infernal[/i]
W morde, nie wiedziałem że po Roots wypuścili jeszcze tyle albumów, [/quote]

hehe ja również... z tych słyszłem tylko "Against", które mnie zbytnio nie zachwyciło, że tak powiem. Głos oddaje na "Schizophrenie"
Down the bottle's nest
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

09-09-2005, 01:56

Znam SEPULTURĘ do "Roots" włącznie. Ten album to było już dla mnie przegięcie. Zbyt głośny szelest kreszowych dresów, zbyt silna woń stęchlizny bijąca od mopów na głowach, zbyt silnie jebały te korzenie. Właśnie dojrzałem na Metal Archives, że to "dzieło" trwa ponad 70 minut. Sam się dziwię jakim cudem udało mi się to przesłuchać. O ile sobie przypominam pozytywne wrażenie robił na mnie tylko "Cut-Throat", ale gówno pamiętam, bo nie słyszałem tego z 8 lat. (3/10)

"Chaos A.D." też mnie nie przekonuje. Dla mnie to zbieranina przypadkowych utworów, z których większe wrażenie robią dwa, może trzy. Za długie to, powinni wywalić z kwadrans, zostawiając te kawałki, które najmocniej kopią po mordzie. Nie słyszałem tego od przynajmniej 6 lat. (5/10)

"Arise" to według mnie bardzo przereklamowana płyta. Oczywiście, o wiele lepsza od dwóch opisanych wcześniej, ale jak dla mnie wieje tu nudą . Pomysłów starczyło tylko na początek. Im dalej tym wyraźniej kapela traci impet. Dla mnie tak naprawdę liczą się tylko trzy pierwsze utwory. Może jeszcze "Under Siege", przez który notabene NAPALM DEATH zmienili w ostatniej chwili tytuł swojego piątego albumu. Nie słyszałem tego z 9 lat. (6/10)

"Beneath The Remains" to niezły album. Według mnie odrobinę lepszy od "Arise". Tytułowa kompozycja to najlepsza rzecz jaką Brazylijczycy nagrali w swojej karierze. Gdyby cała płyta była tak dobra... niestety zaraz dobija mnie "Inner Self". Dalej jest różnie. Podobnie jak w przypadku "Arise" nie słyszałem tego mniej więcej od '96 roku. (6,5/10)

"Schizophrenia" jest dobrym, mocnym albumem. Odpowiednia dawka agresji i ciekawe pomysły. Bardzo mocny punkt dyskografii. Nie ma tu jakichś wielkich przebojów, ale materiał nadrabia to brakiem słabych punktów i wyrównanym poziomem całości. Nie słyszałem od mniej więcej 7 lat. (6,8/10)

"Morbid Visions" jest mi najbliższy ze wszystkich albumów, choćby z tego względu, że jako jedyny jest aktualnie w moim posiadaniu. Słucham sobie tego raz na kilka miesięcy, co całkowicie zaspokaja moje zapotrzebowanie na takie dźwięki. Tragiczna okładka i całkiem niezła, prymitywna młócka okraszona ascetycznym brzmieniem oraz debilnymi tekstami wyśpiewywanymi przez wokalistę wyposażonego w szorstki do bólu, zupełnie niewyrobiony wokal. Typowa braziliana z tamtych czasów.
"Funeral Rites" rządzi. W moim rankingu to, na zmianę z tytułowym z trzeciej płyty, ich number 1. (7/10)

Głosowałem na "Bestial Devastation". To najlepsza rzecz jaką nagrali. Nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Totalny prymitywizm, "Antichrist" zagrany na niekompletnym (brak stopy) zestawie perkusyjnym, wszystko zarejestrowane w ciągu dwóch dni na ośmiu ścieżkach, teksty po "angielsku" a końcowy efekt zabija! Jedyny ich materiał, który podoba mi się w całości i w ogóle nie nudzi. Mogli dodać do tego tytułowy, "Funeral Rites", "Crucifixion" oraz "Show Me The Wrath" z debiutu i zakończyć działalność. AMEN. (8/10)
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Kilmister
rozkręca się
Posty: 62
Rejestracja: 10-07-2005, 11:20
Lokalizacja: podlasie XXI wieku

09-09-2005, 08:05

Stawiam na Schizophrenie - toi był mój pierwszy kontakt z szeroko pojmowanym death metalem; płyta której owego czasu bałem sie słuchać przy zgaszonym świetle....:P
„Moja żona istotnie dobrze jest uzbrojona. W jej arsenale znajduje się grożenie rozwodem, przypalanie potraw, szybkostrzelne wymówki, karne odmawianie dania dupy, złość, płacz, pogarda i wiązki wyrazów, które, kiedy rzuca, gorszą nawet w melinach."
Awatar użytkownika
Impious
zaczyna szaleć
Posty: 250
Rejestracja: 09-04-2005, 14:38
Lokalizacja: Karpackie Lasy

09-09-2005, 09:28

Ja głosowałem na Arise bo tak. Sepulture znam do Roots, który był ostatnim albumem który umiałem strawić (choć ciężko), a wszystko co było później nie interesuje mnie w ogóle. Szkoda, że po odejściu Maxa wszystkim sie pojebało. Sepultura sie skurwiła, a Max zaczął ze swoim Solulfly nagrywać NuMetalowe hymny. Zresztą już Roots to wszystko zapoczątkował. Sepultura była dla mnie zawsze brazylijskim odpowiednikiem Slayer'a, jednak Slayer aż tak bardzo sie nie zmienił.
stary

09-09-2005, 09:50

słucham tylko bestail, morbid,schizophrenia i beneath ,podobnie jak większośc, głos oddaje na morbid vision z zaznaczeniem ,że brakuje na niej njlepszego kawałka antichrist...
Max_Disgruntled
w mackach Zła
Posty: 747
Rejestracja: 10-08-2005, 10:20

09-09-2005, 12:50

Zagłosowałem na "Bestial Devastation", bo ma tytuł adekwatny do zawartości, a to bardzo lubię w muzyce :) Dokonania tego zespołu znam do "Roots", który niestety odszedł już w zdecydowanie nie moje klimaty.
Buła
postuje jak opętany!
Posty: 583
Rejestracja: 15-11-2003, 23:14

09-09-2005, 13:18

zaglosowalem na Arise oczywiscie bo od niej zaczynalem poznawac Sepulture
natomiast Under a Pale Grey Sky to jest wg mnie zwykly bootleg - nie jest to wydawnictwo uwzgledniane na oficjalnej stronie Sepultury
a jest to poprostu zapis ostatniego koncertu Maxa z Sepultura
Revolusongs to natomiast tez nie jest regularna plyta tylko EP z samymi coverami

szkoda ze mozna oddac tylko jeden glos bo zaglosowal bym jeszcze na Roorback

moj prywatny ranking :
1 - Arise
2 - Roorback
3 - Schizophrenia
4 - Beneath the remains
5 - Chaos A.D
Awatar użytkownika
Tokarz
zaczyna szaleć
Posty: 143
Rejestracja: 13-05-2005, 12:10
Lokalizacja: Puławy

09-09-2005, 14:13

Lubię wszystkie płyty Sepultury nagrane z Maxem, ale stawiam na "Arise" - z sentymentu. :)
***** ***
Awatar użytkownika
Mental
weteran forumowych bitew
Posty: 1738
Rejestracja: 31-08-2003, 12:29
Lokalizacja: anus mundi

09-09-2005, 14:32

Sepultura (stara) to zespół genialny; tak naprawdę od niej zaczęła się moja przygoda z metalem. Postawiłem na "Arise" - ta płyta ma w sobie to coś co rozpierdala mi mózg. "Chaos A.D." jest jeszcze w miarę w porządku, natomiast kolejne albumy to coraz większe gówno.
You may raise your chalice of nothing
And salute the leech that you are
dybek
rozkręca się
Posty: 80
Rejestracja: 22-03-2005, 16:57
Lokalizacja: Kalisz

09-09-2005, 15:15

Zagłosowałem na "Chaos A.D." bo najbardziej mi się z ich twórczości podoba.
Awatar użytkownika
Chlastator
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 03-08-2005, 11:02
Lokalizacja: warsiofka

09-09-2005, 15:45

zawsze najbardziej podobała mi się "Schizofrenia"
ODPOWIEDZ