SEPULTURA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15075
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SEPULTURA

20-12-2023, 20:57

Tatuś pisze:
20-12-2023, 19:38
Chuj wiecie jak było. Może miały ten pogrzeb ogarnąć bo były na miejscu a później coś nie pykło i zaczęło się rzucanie gównem.

Nie pykło, bo ktoś się przedstawił jako siostra Dany by wydali mu ciało z kostnicy, a to, że były te osoby na miejscu i chciały rozpocząć przygotowania do pogrzebu to o tym wspomina nawet Max w swej autobiografii. Coś jednak nie pykło.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15075
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SEPULTURA

20-12-2023, 21:07

est pisze:
20-12-2023, 20:49
Ja tam zdecydowanie wolę Sepulturę z Greenem niż Soulfly i wszystkie selfcoverbandy Maxa. Wiadomo, że klasyki najlepsze, uwielbiam je w cholerę i to naprawdę ważna dla mnie cześć mojej muzyki. Tak samo Nailbomb. Max był medialny i charyzmatyczny. Cała ta otoczka zespolu z egzotycznego kraju i nakurwiajacych metal braci to był ważny dodatek do tej i tak już wspaniałej muzyki. Wielu fanom ten rozłam wystarczył żeby przekreślić ten zespół i pewnie nawet nie zadali sobie trudu żeby posłuchać Sepultury bez Maxa. Ta nazwa już nigdy się od tego nie odbiła, nie miała na to szans.

Kiedy Max zaczął swoją przygodę z Soulfly zachodziłem w głowę, czemu nie skorzystał z nazwy Nailbomb, w sumie to był to jego projekt. Ale później nawet się ucieszyłem, kiedy posłuchałem Solfly. Wtedy Max jakoś zapatrzony był w rege, metalcore i jakieś tam nowomodne gówna. Rozwodnił ta muzykę, stała się taka.... no bez powera. Nie miała już tej siły rażenia. Razem z Andreasem mogliby coś sklecić dobrego, oni sie uzupełniali, ale Max poszedł w prostotę i po prostu nie wyszło. A Sepultura? Straciła charyzmatycznego frontmana, lidera, kogoś, kto był twarzą tego zespołu. Max miał osobowość, Andreas był w jego cieniu. Nie potrafił sie tak przebić. Zaczęli eksperymentować ze swoją muzyką, jakby chcieli się odciąć od Roots. Ale spuścizna Maxa była zbyt duża, nie dali rady udźwignąć tego wszystkiego. Against był zbyt przekombinowany, zbyt inny, i faktem jest, że sporo ludzi skreśliło ten zespół tylko dlatego, że odszedł jego lider i wokalista. Ja zrobiłem tak samo. Później cos tam słuchałem, czasem coś pykło mocniej ale już nigdy nie wzbili się na wyżyny.

Czy Max nagrałby z Sepulturą to samo co w Soulfly? Trudno powiedzieć, Andreas też miał cos do powiedzenia.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: SEPULTURA

20-12-2023, 21:15

Against to muzycznie fajna płyta. Byłaby o wiele lepsza gdyby śpiewał na niej Max. To prawda że między nim a Kisserem była chemia która stanowiła o magii tego zespołu. A jak poszli w swoje strony to wyszło tak sobie albo po prostu słabo.Sytuacja kojarzy mi się z facetami z Emperor :razem Ihsahn i Samoth tworzyli świetne płyty a ich solowe kariery po rozwiązaniu cesarza to takie tam pierdolenie..
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15075
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SEPULTURA

20-12-2023, 21:20

Podobnie by było gdyby Benton pokłócił się z Hoffmanami i to on by odszedł a oni mieliby prawa do nazwy. Ten zespół już by zapewne znikł z kart historii... Ich Amon mimo buńczucznych zapowiedzi też nie spełnił oczekiwań. Zawrotnej kariery też nie zrobili...
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9208
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: SEPULTURA

20-12-2023, 21:25

Ostatecznie to Roots chyba był takim przedsmakiem Soulfly. Uwielbiałem tę płytę, dzisiaj ciężko mi się tego słucha. Moim zdaniem dobrze, że zostawił Nailbomb. Newport też miał duży wpływ na ten materiał i chyba na samego Maxa. Chyba nie przyjedzie Maxowi do łba żeby to reaktywować?
[V] pisze:
20-12-2023, 21:15
Against to muzycznie fajna płyta. Byłaby o wiele lepsza gdyby śpiewał na niej Max. To prawda że między nim a Kisserem była chemia która stanowiła o magii tego zespołu. A jak poszli w swoje strony to wyszło tak sobie albo po prostu słabo.Sytuacja kojarzy mi się z facetami z Emperor :razem Ihsahn i Samoth tworzyli świetne płyty a ich solowe kariery po rozwiązaniu cesarza to takie tam pierdolenie..
Tak, podobny przykład choć chyba nie taka skala popularności.
Nasum pisze:
20-12-2023, 21:20
Podobnie by było gdyby Benton pokłócił się z Hoffmanami i to on by odszedł a oni mieliby prawa do nazwy. Ten zespół już by zapewne znikł z kart historii... Ich Amon mimo buńczucznych zapowiedzi też nie spełnił oczekiwań. Zawrotnej kariery też nie zrobili...
Jak dla mnie to obniżył loty mocno będąc jeszcze w klasycznym składzie.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15075
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SEPULTURA

20-12-2023, 21:28

est pisze:
20-12-2023, 21:25
Ostatecznie to Roots chyba był takim przedsmakiem Soulfly. Uwielbiałem tę płytę, dzisiaj ciężko mi się tego słucha. Moim zdaniem dobrze, że zostawił Nailbomb. Newport też miał duży wpływ na ten materiał i chyba na samego Maxa. Chyba nie przyjedzie Maxowi do łba żeby to reaktywować?


Natomiast Nailbomb był takim przedsmakiem Roots.

Uwielbiam Nailbomb do dziś i mam nadzieję, że Max zostawi ten projekt w spokoju. Co do Roots - też w tamtym czasie uwielbiałem tą płytę. Czasem zapodam, ale już nie robi takiego wrażenia. Gdzieś wyparowała magia z tej płyty.
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1593
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: SEPULTURA

20-12-2023, 21:43

Nasum pisze:
20-12-2023, 20:55
est pisze:
20-12-2023, 12:25
https://www.wearethepit.com/2023/12/the ... MKZkz4sz8E

Poczytaj sobie Nasum. Ta część z pogrzebem to grubość jeżeli to prawda.

W swojej biografii Max opisuje co i jak.

Kiedy na trasie po Europie bodajże, dowiedzieli się z Glorią o smierci Dany, zebrali się w samolot i polecieli do Phoenix. W tym samym czasie któraś zona ( nie wiem czy nie Andreasa ) zadzwoniła do kostnicy przedstawiając się jako siostra Dany żeby wydać ciało i rozpocząć przygotowania do pogrzebu.
...

Mimo wszystko, coś tu nie gra. Czegoś jakby brakowało. Moim zdaniem było coś jeszcze, coś co narastało przez lata.... nie wiem, trudno powiedzieć. W każdym razie niby dramatyczne okoliczności, ale z drugiej - koniec kontraktu to nie koniec świata...
Zmyślam ale mogłobyć tak, że to było z Maksem ustalone aby to ciało z kostnicy wyciągnąć, ogarnąć pogrzeb i wrócić na trasę. Jednakże w trakcie załatwiania tego pani Cavalera odkryła ten plan i postanowiła pokazać, że jest tu ważniejsza i postawiła ultimatum "albo rodzina albo zespół" i np. Maks zmienił zdanie, że on nie wraca i odwołajmy koncerty. Pewnie nawet się przed żoną nie przyznał, że tak zakombinował i za to reszta ma taki żal do niego.
Później już poszło z góry, od słowa do słowa i zespołu nie ma. Miało być dobrze a wyszło jak zawsze. Prawdy się nie dowiemy bo reszta zespołu milczała na ten temat, żona Andreasa zmarła w zeszłym roku, a żona Igora się z nim rozwiodła.
Do tego nawarstwiało się przez lata to że Maks był w związku z menedżerem zespołu i może było coś w temacie kasy, nierównego traktowania i urażonych ambicji.
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9208
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: SEPULTURA

20-12-2023, 22:01

Nasum pisze:
20-12-2023, 21:28
est pisze:
20-12-2023, 21:25
Ostatecznie to Roots chyba był takim przedsmakiem Soulfly. Uwielbiałem tę płytę, dzisiaj ciężko mi się tego słucha. Moim zdaniem dobrze, że zostawił Nailbomb. Newport też miał duży wpływ na ten materiał i chyba na samego Maxa. Chyba nie przyjedzie Maxowi do łba żeby to reaktywować?


Natomiast Nailbomb był takim przedsmakiem Roots.

Uwielbiam Nailbomb do dziś i mam nadzieję, że Max zostawi ten projekt w spokoju. Co do Roots - też w tamtym czasie uwielbiałem tą płytę. Czasem zapodam, ale już nie robi takiego wrażenia. Gdzieś wyparowała magia z tej płyty.
Nie no, gdzie tam Point Blank, a gdzie Roots! Moim zdaniem slabo powiązane muzycznie. Szybciej już jakiś wspólny mianownik z Chaos A.D można by znaleźć, z tym, że ona wyszła wcześniej.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9680
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: SEPULTURA

20-12-2023, 23:43

Nie no to było trochę inaczej:
Żona Kissera jako pierwsza znalazła ciało Dany. Nie omieszkała wykonać przy tym serii zdjęć. Zdjęcia te istnieją naprawdę jak i dwa naszyjniki wykonane z kawałków rozłupanej pociskiem czaszki Dany. Tu powraca ponura wątpliwość czy wypadek w istocie był wypadkiem. O ile nikt nie kwestionuje faktu, że Dany wjechał w drzewo co najmniej dziwne wydaje się, że potem wypalił sobie jeszcze prosto głowę. Czy miał to być bardziej efektowny sposób opuszczenia tego ziemskiego padołu? Czy też ktoś, może sama żona Kissera, wypaliła ze strzelby do martwego już ciała? Ta ostatnia otwarcie przyznała, że zawsze pragnęła ujrzeć okaleczone ludzkie zwłoki. Faktem jest, że żony członków Sepultury starały się wykraść ciało pasierba Maksa i złożyć je w sobie tylko znanym miejscu. Jego grób miał stanowić zaczątek satanistycznego cmentarza. Do realizacji jednak tego planu nigdy nie doszło.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1593
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: SEPULTURA

21-12-2023, 06:58

Tak powiedziala starobrazylijska wiedźma na którą Max się powołuje w autobiografii.
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15075
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SEPULTURA

21-12-2023, 11:08

uglak pisze:
20-12-2023, 23:43
Nie no to było trochę inaczej:
Żona Kissera jako pierwsza znalazła ciało Dany. Nie omieszkała wykonać przy tym serii zdjęć. Zdjęcia te istnieją naprawdę jak i dwa naszyjniki wykonane z kawałków rozłupanej pociskiem czaszki Dany. Tu powraca ponura wątpliwość czy wypadek w istocie był wypadkiem. O ile nikt nie kwestionuje faktu, że Dany wjechał w drzewo co najmniej dziwne wydaje się, że potem wypalił sobie jeszcze prosto głowę. Czy miał to być bardziej efektowny sposób opuszczenia tego ziemskiego padołu? Czy też ktoś, może sama żona Kissera, wypaliła ze strzelby do martwego już ciała? Ta ostatnia otwarcie przyznała, że zawsze pragnęła ujrzeć okaleczone ludzkie zwłoki. Faktem jest, że żony członków Sepultury starały się wykraść ciało pasierba Maksa i złożyć je w sobie tylko znanym miejscu. Jego grób miał stanowić zaczątek satanistycznego cmentarza. Do realizacji jednak tego planu nigdy nie doszło.


Eeeeee, takich rewelacji to jeszcze nie słyszałem....
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2040
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SEPULTURA

21-12-2023, 11:42

Tatuś pisze:
21-12-2023, 06:58
Tak powiedziala starobrazylijska wiedźma na którą Max się powołuje w autobiografii.
Pokręciłeś. Ta wiedźma tylko szykowała ayahuascę dla Glorii, która podczas rytuału miała potem takie wizje i wymamrotała wszystko w języku staroaramejskim. Zapisywał to fonetycznie po hebrajsku stary brooklyński Żyd, a manuskrypt zakopany został w ogrodzie u Igora. To przez to jego żona się wkurwiła i rozwiodła z nim, bo wykopali przy tym jej sadzonki rzadkiej odmiany dyni turbanowatej.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15075
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SEPULTURA

21-12-2023, 11:43

Teraz już wszystko jasne. Nie wiem co bym zrobił bez masterfula, lepsze to od archiwum X. Nic się nie ukryje.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15075
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SEPULTURA

21-12-2023, 11:44

Olo pisze:
20-12-2023, 15:48


Inną sprawą jest że okoliczności śmierci tego Dany każdy przedstawia inaczej i nie we wszystkich relacjach jest to takie niewiniątko.

Co masz na myśli mówiąc "niewiniątko? "
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2040
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SEPULTURA

21-12-2023, 11:54

"przypadkowa ofiara potyczek lokalnych drug dealers"
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14775
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: SEPULTURA

21-12-2023, 12:17

dodajmy, że Wszystkowiedząca Wiedźma

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1593
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: SEPULTURA

21-12-2023, 12:47

Nasum pisze:
21-12-2023, 11:43
Teraz już wszystko jasne. Nie wiem co bym zrobił bez masterfula, lepsze to od archiwum X. Nic się nie ukryje.
Podsumowywując: "jakiś pozamuzyczny z dupy problem".
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
olgims
w mackach Zła
Posty: 978
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: SEPULTURA

21-12-2023, 13:03

Mogę źle pamiętac ale wydaje mi się, że w wywiadach 20 lat temu Andreas skarżył się, że baba maxa to chciwy kurwiszon i manipulantką, a wszystko rozjebalo się z powodu złotych monet.
Seein' me is def not repeated or done twice
I laugh as I cast the first stones at Christ
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1791
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: SEPULTURA

21-12-2023, 13:41

Sharon, Gloria, yoko ono.. można długo wymieniać
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6743
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: SEPULTURA

21-12-2023, 14:01

^ Co musiał mieć w głowie Lennon żeby się skusić na takie kuriozum jak Yoko Ono? Aż boję się pomyśleć.
ODPOWIEDZ