VADER

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: VADER

19-09-2022, 17:10

Revelations mi się ostro przejadło, kupiłem ten album dobre 10 lat temu w MM.
Po czasie stwierdzam, że to po prostu średnia płyta
Litany na pewno średniakiem nie jest. Na tym albumie kończy się złota era vadera., ale to wciąż bdb album
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: VADER

19-09-2022, 17:30

hcpig pisze:
19-09-2022, 17:04
Rumburak pisze:
19-09-2022, 16:56
Zespół zapomniany, leżący spokojnie na śmietniku historii.
Obawiam się, że nikt by specjalnie nie pamiętał o płytach Vader z dekady lat dwustysięcznych gdyby nie szacunek dla starych nagrań i ostra promocja robiona przez wiadomo kogo, sorry ale już wtedy pojawiło się tyle płyt na samym krajowym rynku że aż cud że z takiego dołka zespół wyszedł, biorąc się jakoś w garść na WtrMR.
Ale co to ma do rzeczy? Zdaję sobie z tego sprawę i nie oceniam tego inaczej..
Nie zmienia to jednak faktu, że Dies Irae jebie przeciętnością. Przyjmij to wreszcie do wiadomości.
Koło Litany to to nawet nie leżało.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10113
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: VADER

19-09-2022, 17:41

Reasumując prosto. To co dla Dies Irae w dobrej formie jest sufitem, dla Vadera w średniej formie jest podłogą. Można to porównywać tylko do Vadera w słabej formie. Bez złośliwości bo lubię nagrania Mausera i spółki.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: VADER

19-09-2022, 17:49

Hatefire pisze:
19-09-2022, 17:41
Reasumując prosto. To co dla Dies Irae w dobrej formie jest sufitem, dla Vadera w średniej formie jest podłogą. Można to porównywać tylko do Vadera w słabej formie. Bez złośliwości bo lubię nagrania Mausera i spółki.
O to to
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: VADER

19-09-2022, 19:02

Tatuś pisze:
18-09-2022, 23:27
W tej biografii Szubrychta najbardziej podobały mi się początki i ten upór generała. Przecież Vader gdzieś pod koniec lat 80tych przestał prawie istnieć ale chłop jednak wynalazł Docenta i pociągnęli ten wózek na sam szczyt swoich możliwości.

Później prowadzenie takiego zespołu to jak z firmą, jest dyrektor, kierownik, wyrobnicy i na końcu kasa i tak musi się zgadzać.

Uporu ani determinacji nie można mu odmówić. Wiele kapel z tamtych lat dało sobie siana kiedy nadeszła proza życia, a on mimo wszystkich przeciwności dopiął swego. Wydał debiut, poszedł za ciosem, i nie odpuścił... Szczenięce marzenia się ziściły. Ale w momencie kiedy marzenia stają się źródłem utrzymania, to zaczyna przeważać ta biznesowa strona. Zespół to firma, są wyrobnicy pracownicy, jest produkt który trzeba dostarczyć odbiorcom, trzeba go rozpromować, dotrzymać umów i kontraktów, wyjechać w trasę, znów terminy, umowy..... Kasa musi się zgadzać, inaczej zespół by nie funkcjonował. Czy odbija się to w jakiś sposób na muzyce? Pewnie tak. Młodzieńczy bunt, wściekłość, pasja gdzieś ustąpiły miejsca zimnej kalkulacji. Może nie do końca, ale Peter na pewno musi patrzeć przez pryzmat sprzedaży, musi patrzeć na terminy koncertów i tu nie ma zmiłuj się - ktoś nie wytrzymuje, musi odejść.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5242
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: VADER

20-09-2022, 00:05

Wszystko się zgadza, tylko ta zimna kalkulacja czasem prowadzi do tego, że zespoły nie potrafią się "zespolić". Nie tylko Vader w tym przoduje. Iced Earth, Annihilator, nawet Behemoth to Kierownik i cała reszta. Zresztą Adam na taką ksywę wśród współpracowników. Kiedyś czytałem wywiad z Damonem Jiniya, który kilka lat terminował w Savatage. I jak miał pare obiekcji co do kontraktu, to usłyszał od managera ,- " Slaves cannot be fired". Jakże wiele to mówi o realiach showbiznesu....
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1556
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: VADER

20-09-2022, 16:46

Hatefire pisze:
19-09-2022, 17:41
Reasumując prosto. To co dla Dies Irae w dobrej formie jest sufitem, dla Vadera w średniej formie jest podłogą. Można to porównywać tylko do Vadera w słabej formie. Bez złośliwości bo lubię nagrania Mausera i spółki.
Ta druga inkarnacja Dies Irae to jakiś wehikuł finansowy kmiołka, który chciał wyszarpnąć trochę więcej siana od małolatów. Więc wziął znanych muzyków jakich znał i później to poszło (lub się nimi "zaopiekował").
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: VADER

20-09-2022, 19:04

Ta nagonka na Dies Irae robi się już kuriozalna. To druga liga, ok ale solidna ale Vader po trzecim albumie tym bardziej też ba, Vader sięga po doły drugiej albo wypada do trzciej ligii a połowa Vadera uwolniona z duszącego ucisku Generała poczyna sobie cały czas na bdb poziomie mając ciekawsze pomysły, fajna sola i to co już subiektywna - znacznie lepszego vokilla.
Yare Yare Daze
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: VADER

20-09-2022, 19:13

Sgt. Barnes pisze:
20-09-2022, 00:05
Wszystko się zgadza, tylko ta zimna kalkulacja czasem prowadzi do tego, że zespoły nie potrafią się "zespolić". Nie tylko Vader w tym przoduje. Iced Earth, Annihilator, nawet Behemoth to Kierownik i cała reszta. Zresztą Adam na taką ksywę wśród współpracowników. Kiedyś czytałem wywiad z Damonem Jiniya, który kilka lat terminował w Savatage. I jak miał pare obiekcji co do kontraktu, to usłyszał od managera ,- " Slaves cannot be fired". Jakże wiele to mówi o realiach showbiznesu....

Czasem ciekawi mnie ta bardziej przyziemna strona muzycznego biznesu - ta pozbawiona otoczki wzajemnego zrozumienia podczas prób, natchnionych pomysłów i tak dalej..... Każdy muzyk jednak musi płacić rachunki, a ideami nikt się jeszcze nie wyżywił....
Awatar użytkownika
devastator77
zahartowany metalizator
Posty: 6639
Rejestracja: 04-09-2016, 10:26

Re: VADER

21-09-2022, 12:04

Vader to Peter i Kmiołek,to oni ciągną ten przeciętny zespół i oni przy kasie pierwsi w kolejce i tak powinno być.
Kogo ty we mnie
wszystkimi dziennie
nocami straszysz?
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: VADER

21-09-2022, 12:07

^ lubię ich bardzo, i chciałbym żeby nagrali album na miarę litany czy black to the blind.... a soltitude in Madness pokazuje, że mogą jeszcze zaskoczyć!
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10113
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: VADER

21-09-2022, 12:18

Nasum pisze:
20-09-2022, 19:13
Czasem ciekawi mnie ta bardziej przyziemna strona muzycznego biznesu - ta pozbawiona otoczki wzajemnego zrozumienia podczas prób, natchnionych pomysłów i tak dalej..... Każdy muzyk jednak musi płacić rachunki, a ideami nikt się jeszcze nie wyżywił....
Ostatecznie, to są goście robiący w branży rozrywkowej. Jak robisz to zawodowo, to niczym się to nie różni od branży zakładania rolet. Na poziomie takim życiowym i zaangażowania. Sam bym kopnął w dupę kolesia, co z powodu ćpania/picia zawala sesje/koncerty itp. Kurde od tego zależy czy będę miał na czynsz i jedzenie. Jestem owszem leniwy, ale w takim podstawowym stopniu obowiązkowy. Jakby studio było opłacone, to bym się stawił trzeźwy z wyuczonym materiałem i nagrał, co moje. Też jak jak w każdej firmie trzeba akceptować, że rządzi właściciel, w tym konkretnym przypadku Peter. Jak nie odpowiada pensja czy kierunek artystyczny, to składam wypowiedzenie, podajemy sobie rękę i koniec współpracy. Nie ma co mitologizować branży muzycznej. Biznes jak każdy inny.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10423
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: VADER

21-09-2022, 14:09

Hatefire pisze:
21-09-2022, 12:18
Nasum pisze:
20-09-2022, 19:13
Czasem ciekawi mnie ta bardziej przyziemna strona muzycznego biznesu - ta pozbawiona otoczki wzajemnego zrozumienia podczas prób, natchnionych pomysłów i tak dalej..... Każdy muzyk jednak musi płacić rachunki, a ideami nikt się jeszcze nie wyżywił....
Ostatecznie, to są goście robiący w branży rozrywkowej. Jak robisz to zawodowo, to niczym się to nie różni od branży zakładania rolet. Na poziomie takim życiowym i zaangażowania. Sam bym kopnął w dupę kolesia, co z powodu ćpania/picia zawala sesje/koncerty itp. Kurde od tego zależy czy będę miał na czynsz i jedzenie. Jestem owszem leniwy, ale w takim podstawowym stopniu obowiązkowy. Jakby studio było opłacone, to bym się stawił trzeźwy z wyuczonym materiałem i nagrał, co moje. Też jak jak w każdej firmie trzeba akceptować, że rządzi właściciel, w tym konkretnym przypadku Peter. Jak nie odpowiada pensja czy kierunek artystyczny, to składam wypowiedzenie, podajemy sobie rękę i koniec współpracy. Nie ma co mitologizować branży muzycznej. Biznes jak każdy inny.
Niespecjalnie, mam jednak wrazenie ze nie miales duzo wspolnego z muzykami i bierzesz to na chlopski rozum bez jakiejs glebszej znajomosci tematu, bo znajac troche muzykow jednak nie ma sie dojsc do wniosku ze to to samo co zakladanie rolet.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10113
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: VADER

21-09-2022, 14:12

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
21-09-2022, 14:09
Niespecjalnie, mam jednak wrazenie ze nie miales duzo wspolnego z muzykami i bierzesz to na chlopski rozum bez jakiejs glebszej znajomosci tematu, bo znajac troche muzykow jednak nie ma sie dojsc do wniosku ze to to samo co zakladanie rolet.
No nie miałem. I jeśli nie nie rozumieją tak podstawowych spraw, to te muzykanty, w swojej masie są jeszcze głupsze, niż myślałem, a po setkach wyczytanych wywiadów uważam ich za wyjątkowych idiotów statystycznie.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10423
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: VADER

21-09-2022, 14:17

Hatefire pisze:
21-09-2022, 14:12
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
21-09-2022, 14:09
Niespecjalnie, mam jednak wrazenie ze nie miales duzo wspolnego z muzykami i bierzesz to na chlopski rozum bez jakiejs glebszej znajomosci tematu, bo znajac troche muzykow jednak nie ma sie dojsc do wniosku ze to to samo co zakladanie rolet.
No nie miałem. I jeśli nie nie rozumieją tak podstawowych spraw, to te muzykanty, w swojej masie są jeszcze głupsze, niż myślałem, a po setkach wyczytanych wywiadów uważam ich za wyjątkowych idiotów statystycznie.
Ekstremalnie proste postrzeganie swiata, ale co kto lubi, ja tam tolerancyjny jestem, jednak jesli sam przyznajesz ze nie masz z tym nic do czynenia poza sluchaniem i czytaniem wywiadow to moze jednak nie ma obowiazku wypowiadania sie na tematy o ktorych nie wiesz zbyt wiele, jednego ozoba juz mamy.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10113
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: VADER

21-09-2022, 14:29

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
21-09-2022, 14:17
Ekstremalnie proste postrzeganie swiata, ale co kto lubi, ja tam tolerancyjny jestem, jednak jesli sam przyznajesz ze nie masz z tym nic do czynenia poza sluchaniem i czytaniem wywiadow to moze jednak nie ma obowiazku wypowiadania sie na tematy o ktorych nie wiesz zbyt wiele, jednego ozoba juz mamy.
Ja też jestem tolerancyjny. Przecież ich nie potępiam. Natomiast w ramach wolności słowa wyrażam swoją opinię na temat tych dziwnych postaw i uważam je za głupie. Jak poczytać te różne historie z rozpadami zespołów, wzajemnymi pretensjami i fochami, to ciężko nie uznać, że masz do czynienia z dużymi dziećmi i osobami infantylnymi.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10423
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: VADER

21-09-2022, 14:44

Hatefire pisze:
21-09-2022, 14:29
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
21-09-2022, 14:17
Ekstremalnie proste postrzeganie swiata, ale co kto lubi, ja tam tolerancyjny jestem, jednak jesli sam przyznajesz ze nie masz z tym nic do czynenia poza sluchaniem i czytaniem wywiadow to moze jednak nie ma obowiazku wypowiadania sie na tematy o ktorych nie wiesz zbyt wiele, jednego ozoba juz mamy.
Ja też jestem tolerancyjny. Przecież ich nie potępiam. Natomiast w ramach wolności słowa wyrażam swoją opinię na temat tych dziwnych postaw i uważam je za głupie. Jak poczytać te różne historie z rozpadami zespołów, wzajemnymi pretensjami i fochami, to ciężko nie uznać, że masz do czynienia z dużymi dziećmi i osobami infantylnymi.
No nie potepiasz, tylko mowisz ze sa w wiekszosci idiotami, mysle ze wiekszosc ludzi jednak nie chcialaby byc tak nazywana. Artysci z reguly sa ludzmi wrazliwymi i emocjonalnymi, czesto wynika to z roznych chorob, konfliktow wewnetrznych, slabosci zdrowia, traum, nawet w metalu. To czesto outsiderzy ktorzy widza swiat inaczej niz wiekszosc z nas. Oceniajac ich w ten sposob nie roznisz sie specjalnie od typowego konserwatysty mowiacego ze ludzie maja depresje bo robia za malo pompek czy za malo pracuja w ogrodku, albo sa gejami bo ich matka nie kochala. Kazdy ma jakas inna historie. A specyfika „pracy” muzyka jest zupelnie inna niz pracy robotnika na budowie.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10113
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: VADER

21-09-2022, 14:57

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
21-09-2022, 14:44
No nie potepiasz, tylko mowisz ze sa w wiekszosci idiotami, mysle ze wiekszosc ludzi jednak nie chcialaby byc tak nazywana. Artysci z reguly sa ludzmi wrazliwymi i emocjonalnymi, czesto wynika to z roznych chorob, konfliktow wewnetrznych, slabosci zdrowia, traum, nawet w metalu. To czesto outsiderzy ktorzy widza swiat inaczej niz wiekszosc z nas. Oceniajac ich w ten sposob nie roznisz sie specjalnie od typowego konserwatysty mowiacego ze ludzie maja depresje bo robia za malo pompek czy za malo pracuja w ogrodku, albo sa gejami bo ich matka nie kochala. Kazdy ma jakas inna historie. A specyfika „pracy” muzyka jest zupelnie inna niz pracy robotnika na budowie.
No, ale to jest truizm. Każda praca ma swoją specyfikę górnika, kierowcy ciężarówki czy informatyka w gamedevie. I skąd info, że częstość występowania depresji czy innych tego typu schorzeń jest większa u muzyków, niż np u pracowników budowlanych? Nie neguję tego typu rzeczy. Sam pisałem, że doświadczyłem problemów z bezsennością, które zakończyły się u psychiatry. Natomiast nie widzę powodu dla, którego operator gitary elektrycznej miałby doświadczać tego częściej niż operator koparki. Podejrzewam raczej wpływ kultury uznającej zawody artystyczne, za coś "bardziej", a ludzi tym się zajmujących dotkniętych specjalnym błogosławieństwem. Jak dodać do tego uwielbienie fanów, czy w formie mikro (małe niszowe środowisko) czy makro (koncerty na stadionie), to sprzyja to pompowaniu ego i odrywaniu się od rzeczywistości.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: VADER

21-09-2022, 15:08

Różnica jest taka, że nie każdy jest na tyle kteatywny by być artystą. Podobnie jak słuchanie metalu. Wymaga to pewnej wrażliwości na sztukę, dlatego 90% społeczeństwa uważa metal za bezsensowne darcie mordy. Co do innych zawodów to wszystko jest do wyuczenia. Chodź wiadomo, że każdy ma inne predyspozycje. Jeden jest matematykiem, inny lingwistą itp.
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10113
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: VADER

21-09-2022, 15:16

Bonecrusher pisze:
21-09-2022, 15:08
Różnica jest taka, że nie każdy jest na tyle kteatywny by być artystą. Podobnie jak słuchanie metalu. Wymaga to pewnej wrażliwości na sztukę, dlatego 90% społeczeństwa uważa metal za bezsensowne darcie mordy. Co do innych zawodów to wszystko jest do wyuczenia. Chodź wiadomo, że każdy ma inne predyspozycje. Jeden jest matematykiem, inny lingwistą itp.
Wyuczysz się od tak na aktuariusza? Sam sobie przeczysz, wpierw piszesz, że wszystko do wyuczenia, potem, że potrzebne są predyspozycje. Na gitarze też można się wyuczyć grać. Poza tym na tym to polega, że dobierasz zawód według swoich talentów i możliwości. Nie róbmy z zszarpania strun nie wiadomo czego. Ot, ktoś ma do tego talent i zostaje muzykiem. Inny ma rękę do zwierząt i łatwo mu wchodzi do głowy biologia i zostaje weterynarzem.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
ODPOWIEDZ